Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

blackJag

Průměrná rodinná fantasy, ve které nejvíce ze všech (a všeho) selhává režisér jako vypravěč (což je pro mne největším překvapením). Některé záběry jako by byly úplně hluché, bez dynamiky. Jde také poznat, že herci nejsou na své role moc dobře připraveni, protože chvíle, kdy mají "tančit" ve stylu bojového umění, zdají se jako nervozně přešlapující žáci na první hodině tanečních (ještě z donucení). Zobrazenému světu musím připsat určitou magičnost, předlohu (film vychází z animovaného seriálu) ale neznám, takže posoudit míru vhodnosti převedení do hrané podoby dost dobře nedokáži. Pokud jsem si ale stačil všimnout ze zdejších zasvěcených komentářů, hraný film za animákem mírně řečeno zaostává. Má-li být film první ze série, bylo by určitě dobré podržet si v dalších dílech kvalitu triků, jinak by ale bylo třeba ve všech ostatních oblastech přidat (lepší nebo lépe připravení herci, lepší choreografie soubojů, lépe položený scénář, atraktivnější a výraznější hudební doprovod). Docela by mne zajímalo, co by z této látky a při rozpočtu 150 mega USD udělal Peter Jackson a jeho tým... 50% ()

Vertigo666

Poměrně nuda, nezajímavý příběh, prapodivná akce, která člověka nebaví a ten konec, no, teda to skončilo tak zvláštně. Takový divný pocity jsem z filmu už dlouho neměl... ()

Lukyn007 odpad!

Jako nedělám to často, spíše vůbec abych hodnotil film po první půl hodině, ale tady to udělám. Co to sakra má bejt? Věděl jsem, že to "získalo" nominace na Zlatý maliny, tak jsem chtěl alespoň vědět, zda si to zaslouží. Po právu! M. Night Shyamalan je už asi vážně na drogách nebo co. Jedinej, kdo opět nezklamal, je starej dobrej James Newton Howard. ()

Zagi20 odpad!

Přiznávám se, neviděl sem to celé, jen několik scén. A bohatě mi to stačilo. Nemůžu "větrníkovi" upřít celkem zajímavé triky na dobré technické úrovni. Ale co víc pochválit už fakt nevím. Nesmyslná sračka plná nesmyslných keců o hovnu, bezmyšlenkovité pobíhání hloupým příběhem a to vše za doprovodu bandy dětí, které vede desetiletý týpek s obří svítící šipkou na hlavě. Nerad hodnotím filmy které sem neviděl alespoň víc jak z poloviny, ale tady je to zbytečné, ty kousky co jsem měl tu čest vidět, mne přesvědčily. Sračka kterou nechci vidět. ()

Roseinka

Na mě to bylo příliš primitivní a místy dost trapné. Příběh stál za pěkný houby a herci hráli jak začátečníci. Přišlo mi to spíše jako pohádka pro puberťáky nebo pro děti. Jednu hvězdu dávám za grafiku, ta jediná byla fakt moc pěkná. ()

Pecival

Příjemná blbinka se spoustou slušných triků. Být hlavnímu hrdinovi aspoň dvacet (ideálně tak třicet), byl bych ještě o notný kus spokojenější. Člověk samozřejmě nesmí moc meditovat například nad tím, jestli by obyčejná kuš nebylo lepší než tai-chi s ohněm a podobnými detaily. Dalším plusem je relativní absence trapných nebo patetických momentů (ne že by vůbec nebyly). Obsazení taky ušlo, malej klučina se teprve rozehříval, tak musíme doufat, že v dalších dílech předvede větší parádu. ()

jenik71

Vizuální dojem by ještě celkem ušel, bohužel všechno ostatní za moc nestojí. Příběh je v podstatě nudný a až příliš dětinský. Některé scény s malým hrdinou připomínají spíše nácvik na spartakiádu. Tohle fantasy mě nijak nezaujalo. ()

tommy187

Nebudem nič písať, keďže všetko vystihli KevSpa, Tom_Lachtan, Djkoma a Fr.. Snáď len to, že od Posledného vládca vetra som nečakal nič, čo asi zachránilo celkový dojem. Škoda potenciálu, keďže scenár Shyamalana bol výborný, no mám taký pocit, že to tvorcovia počas natáčania flákali. ()

fiLLthe3DD

Špatné takřka v každém ohledu - příběh je dosti plytký, utíká pomalu a je podán dosti těžkopádně. Postavy postrádají patřičný charakter a buď jsou otravné, nebo je Vám absolutně jedno, co s nimi bude - další třešničkou jsou pak dialogy, které působí totálně směšně... Technické zpracování je vesměs průměrné - neurazí, ani nenadchne, Howardova hudba pak patří k tomu lepšímu, co snímek nabízí... PS. Těch 99 minut utíká fakt desně pomalu. ()

Luksa

Dalo se to čekat, převedením seriálové předlohy do celovečerního hraného filmu vzniklo jen osekané torzo, kde nic pořádně nevyzní, postavy nemají žádný prostor a události se valí kupředu bez ladu a skladu. Ale nemohu popřít že jsem se napoprvé bavil slušně, vizuální stránka není úplně špatná a film rychle uteče. Nejvíce bodů má samozřejmě James Newton Howard, hlavně za skladbu "Flow Like Water". Připadalo mi, že se tvůrci snažili, ale prostě na to neměli, vznikl tak slabý film, v porovnání se seriálem až směšný - takže radím, sežeňte si seriál a na tento vyprázdněný zmetek se vykašlete. 50% ()

Šakalík

Nebylo by to až tak zlé, kdyby Shyamalan nekladl důraz na efekt a nechal raději vyprávění volně plout. Takhle to je taková rozháraná přeskakovaná z jedné lokace do druhé a všude je třeba narvat co nejvíce akce. Co se samotných soubojů mezi elementy týče, ne že by to nemělo šťávu, třeba když vodní elementi vykouzlí ledovou stěnu proti ohnivé kouli, vypadá to moc pěkně a efektně. Jenomže předtím, než to vykouzlí, tak půl hodiny šermujou rukama, div si je nezlomí, a ještě u toho divoce poskakují, jako by měli záchvat padoucnice. Celé to pak vypadá prostě směšně. Navíc ten ohnivý princ spíše než následníka trůnu připomíná pořádného retarda a hlavní hrdina coby Avatar se zase jeví jako rozmazlené děcko, které by potřebovalo na zadek. Jedno podívání neurazí, ale podruhé by to už asi bolelo. ()

Soweek

Zatímco Shyamalan v očích každého klesá do hlubin režisérského dna, u mě zůstává jedním velkým dítětem s velkou představivostí, kterou se nebojí hodit na plátno, i když v tomto případě samozřejmě nejde o jeho ideu. Stejně jako Lady in the Water je pro mě Last Airbender nádhernou pohádkou, kterou by určitě stálo za to dotáhnout do konce. Pouze mne mrzí, že nemohu srovnat s původním Avatarem, který dosahuje vysokých hodnot zde na csfd a kvuli kterému má tento snímek určitě tak nízké hodnocení. ()

adamulefa odpad!

Videl vôbec režisér pôvodný seriál !? Takéto sklamanie som nezažil pri filme ani nepamätám. Ako skalný fanúšik seriálu musím pozmanenať: tento film nemal nikdy vzniknúť ! Niečo strašné... Preto odporúčam tým čo si tento film pozreli a aby si pozreli aj seriál, ktorý je perfektný a je v top 200 seriáloch. Neurobte si zlý dojem! http://www.csfd.cz/film/203794-avatar-the-last-airbender/ ()

Looser

Není to taková békovina, jak všichni slibovali. Shyamalan jde sice stále s kvalitou dolů, ale zkouknout se tenhle film rozhodně dá. Hodně tomu pomáhá rozumná stopáž a rádoby LOTR aranžmá. Je to taková lepší Bolovina. ()

ZkuKol

Mě se to i trochu líbilo, Shymalanovi navzdory. Svět je hezky vymyšlený, fantasie nezná mezí, příběh má (rámcově) hlavu a patu, takovouhle sérii bych si dal. Jenže to dostal do rukou ten darebný ničema, co po Znamení ukradl tomu indickému zázraku identitu. Dětský casting byl buď špatný, nebo mistr přišel o svou poslední schopnost - vézt dětské herce. Patel umí jen přehrávat a na tom se výkon postavit nedá. Hlavně Manoj vůbec nezvládá vyprávění, epizodní sestřih seriálu z toho smrdí široko daleko, jakákoli lépe obsazená postava s ve filmu nemihne na déle než 5 minut a do toho zasahuje vysvětlující vypravěč - prostě nouze jako prase! Za 150 mega bych si představoval lepší triky (hlavně nějakou stabilní úroveň, méně očividného studia a hlavně lepší akci (takové možnosti - a takový sterilnost?!). Když by natočili dvojku a u kormidla by stál někdo schopnější, ještě bych tomu dal šanci, ale s takovými tržbami to vidím bledě. Svět obývají 4 národy, přičemž každy ovládá jeden živel, ti všichni jsou podřízeni jednomu "equilibriu," to když si na chvíli zmizí, čeká hodně úklidu, protože zdrhnout od zodpovědnosti, nelze jen tak... 30% ()

LuciusWlk

M. Night Shyamalan si vzal na bedra hodně těžký úkol. Přepracovat na filmové plátno vcelku povedenou animovanou předlohu je hodně složité, navíc bez zkušeností s daným typem fantasy příběhu. Zde je největším kamenem úrazu scénář. Ten je opravdu špatný a nejde najít nic na nějakou obhajobu ( český dabing to bohužel jen podtrhl ). Hlavní postavy jsou nevýrazné a "malý Buddha" je prostě herecky v mateřské školce. Je to velká škoda, ALE koukatelne to je. Opět jde jen o to, co čekáte od víceméně dětského filmu a jestli hledáte chyby a díry, nebo se jen vezete na vlně fantazie a nádherných kulis. Vizuálně se mi to líbilo a dig. triky nejsou z nejhorších. Samotný příběh je jednoduchý, ale nemusí přece být všechno ala Tolkien. Děj má vcelku spád a já se nenudil. Celkově to působí dost dětsky, ale chci tomu dát šanci. Shyamalan se možná poučí a uvidíme co se s toho vyklube. Názor si ale každý musí udělat po zhlédnutí sám. Koukněte, uvidíte. 4* za snahu a odvahu! (zaujatě) ()

BMAJTZ

Film který měl asi zůstat spíše jenom animákem. Je to všechno takové jakési prapodivně barevné, chaotické, nejisté mno prostě nevím. Jsem hodně zvědavý zda se dočkáme druhého dílu. ()

Dromed

M. Night Shyamalan je režisér na jehož filmy se těším. U tohoto snímku jsem měl ale pochyby. Zaprvé moc nemusím ten čínský "létající" styl a la Tygr a drak,a za druhé mě v poslední době zklamalo pár velkých režijních značek (Spielberg, Cameron, Jackson). Nakonec se s filmu vyklubal pěkný fantasy příběh v provedení s viditelným Shyamalaním podpisem. ()

sedm.1

Tak se mi zdá,že tu jsou na M.Night Shyamalana všichni až nějak moc krutě přísní.A nebo může být také pravda,že já jsem zase naopak,vzhledem k jeho dosavadní tvorbě,za kterou ho mám opravdu rád,na něj až moc shovívavý.Každopádně,ať už je pravda kdekoliv,já zas až tak tímto jeho počinem otrávený a znuděný nebyl.Spíš naopak.Poslední vládce větru je nicméně bezesporu hodně zvláštním filmem.Je na něm vidět,že nejde skutečně o dvakrát levný projekt.Každá scéna,každý moment,každá vteřina je proložena nějakým tím efektem,takže se dá Poslední vládce bez námitek vážně označit za velkolepou a efektní podívanou.K tomu,když jsou ony efekty navíc povětšinou vydařené a dokážou být častokrát i opravdu ohromující,není po této stránce moc co řešit.Dějová linie je pak takový podivuhodný počin,míchajíc do sebe několik žánrů,a to od pohádky,přes drama,romantiku,akci a já nevím co ještě,ovšem jako celek to má hodně prazvláštní pachuť.Ať bych tu o ději jednoduše napsal cokoliv,vzápětí bych musel kontrovat slovíčkem ...ale...!Prostě jsem se u zápletky nenudil,měla spád,byla i poměrně originální a pořád se bylo na co dívat,ale po celou dobu mi zde chybělo jakékoliv koření,energie,zkrátka něco,co by tomu dalo více života,větší impuls,než vnímat celý film více než jen jako ,,jo,je to dobrý,baví mě to,ale co s tím?".S čím ale Shyamalan tentokrát šlápl nevídaně vedle,bylo obsazení všech postav.Nevím,kdo dělal tedy casting,ale tolik nesympatických,necharismatických,nudných a většinou i po herecké stránce špatných herců v jednom filmu pohromadě jsem snad ještě neviděl.Po celou dobu mě svou přítomností pouze otravovali a kazili mi vesměs docela ucházející zážitek z filmu.Poslední vládce větru je zkrátka úplně něco jiného,než co doposud Shyamalan točil a podle mě si na sebe vzal asi až moc velký krajíc chleba.U mě si ale vyloženě škraloup Posledním vládcem neudělal,nicméně toto asi není právě ta nejlepší cesta,kterou by se měl vydat i nadále ve své filmové kariéře. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011