Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Pedestrian

Pominu-li fakt, že je to příšerně natočené, tak to ani nedává smysl. Zvraty se dějí náhodně a jsou pěkně debilní. O postavy ztratí člověk zájem po pár minutách (hello, Twilight) a pak už se to jen nudně vleče, aby vše završilo trapné finále s otevřenými vrátky pro případné pokračování. A těch pár hezkých monster vydrží na plátně sotva pár minut. ()

Lenny.M

Další příklad naprosto zbytečně točeného filmu. Chtíč ždímat peníze na klasikách už mě pomalu začíná štvát. 3* za úžasné masky, kvůli kterým jsem to pustila. ()

SeBig

Nesympatická hlavní postava, název filmu nese z nějakýho důvodu Silent Hill, když se do něj koukneme až na konci filmu a tu jednu nechám za masky, u kterých jediných byla vidět aspon trochu snaha. ()

korbitch22

You don't have a facebook?Fuck facebook!Pičo twajlajt meet konami.Temnota přichází na scénáristy a režiséry Hollywoodu.Hned na začátku to odstartuje jedna scénáristická ubohost a hned na to jí prstí scénáristická debilita.Vysvětlení záchrany Sharon a zmizení její matky z konce prvního dílu je udělaný tou nejjednodušší kličkou, co jsem za poslední dekádu v profi filmu viděl, prostě se objeví Radha Mitchell, chytne fotra za rameno a něco mu chvilku pindá a kuk, za ním leží na gauči dceruška...žádný efekt, nebo nějaký aspoň trochu atmosferický nástup nic, jen jednoduchá práce s kamerou, jako když my v Liberationis potřebovali aby se někdo vypařil, či náhle objevil...tohle prostě dělaj amatéři co nemaj prostředky na nějaký efekt, mno tak dál.Starostlivej taťulda potřebuje držet dcerušku co nejdál vod tichýho kopce, tak proto je asi nejlepší přestěhovat se s ní do města, který leží asi tak 5 hodin autem daleko....ty pičo to sem nevěřil.Vůbec bych nebyl zasyslenej někde v Brazílii, nebo v evropě, no nic tak dál.S příchodem do Silent Hillu je to trošku lepší, přesně do tý doby, než se na place objeví Malcolm McDowell, při jeho nástupu sem si smíchem cáknul do trenýrek.To co následovalo potom, byla už jen naprosto sterilní a nudná báchorka bez atmosféry, bez napětí, bez lekaček, bez hereckých výkonů ( herecký projev Kita Haringtona je snad ještě víc nepřesvědčivý a mizerný, než když smícháte Roberta s Taylorem ) bez náznaku byť sebemenšího pokusu režisérské práce, či nějaké zajímavé invence.Čekal sem nějakej epickej souboj nebo něco, splynutí Alessy a Sharon bída, mečovej souboj na konci vyloženě trapas a další výtlem.Při scéně v blázinci, kdy je ten borec přikurtovanej k posteli, stačilo kurva čapnout postel a ujet, nebo proč ho tam teda ti borci vůbec vezli :D ?No děs prostě, všechno špatně.Bassett vůbec nepochopil o čem hra je, nedokázal vytvořit scénář, aniž by v něm nebyla tuna debilit, zklamal jako budovatel atmosféry i lekaček a všechno to vážně okořenil Twajlajtem my god.Gens se musí hrozně smát, jeho jednička je pořád nejlépe zpracovaným filmem podle hry, tohle pokračování mělo zůstat u ledu a už trailer jasně ukazoval, že to bude bída, ale já pořád věřil, dokonce sem to sháněl jak magor, první verze měla rozjetej obraz se zvukem, k druhý nebyli zase titulky a třetí už sem si teda konečně pustil a ptám se sám sebe, próóóč.Ani nevim proč dávám 2*, sem tam to něco malinko nabídlo, hudba byla snad jediný prvek filmu, který byl 100% a opravdu lahodila mým uším a sem ujetej na peroxidní blondýnky, jinak vážně obrovskej sterilní shit a ostuda dokonalého prvního dílu....zase!35%.Je to úplně stejně ubohý, jako Solomon Kane, Bassett je prostě mizernej režisér. ()

Crocuta

Jeden z filmů v jehož hodnocení se recenzenti vzácně shodují. A v tom, že děj je zmatený, nelogický a nakonec bezmála nesmyslný jim musím dát za pravdu. Ovšem kdyby se mne někdo zeptal, jestli jsem se při sledování "Návratu do Silent Hill" nudil, musel bych bez váhání odpovědět že ani chvilku. Tohle panoptikum mne svými monstry a efekty opravdu bavilo - kromě osvědčeného Kata a Sestřiček se tu objeví i jeden velmi pěkný figurýnovitý pavouk a zrůda, jejíž chvíle přichází spolu s "překvapivým" odhalením identity a následným soubojem až v samotném závěru - atmosféru z jedničky se celkem podařilo udržet a Kit Harington byl o poznání méně buznovský, než čím strašily ony výše zmíněné recenze. Celkem vzato hodina a půl slušné hororové zábavy. ()

Chrustyn

Jelikož měl první "Silent Hill" úspěch a navíc je natočen na motivy videohry, dalo se očekávat, že pokračování bude nevyhnutelné a ve své podstatě se i dalo očekávat, že pokud se nestane zázrak, dopadne to špatně. Zázrak se nekoná, odvážného Ganse vystřídal rutinér J. Bassett a vše co fungovalo v prvním filmu nahrazuje tím, co v tematických filmech vidíme dnes a denně. První "Silent Hill" oplýval mimořádně hutnou atmosférou, která se v novodobých hororech prakticky nevidí a Gans se ani nebál přitlačit na pilu v podobě zobrazovaného násilí ale Bassett, prostě nemá to režisérské oko, jaké si daný film zaslouží a kazí co se dá. Atmosféra je zcela pryč a to i přesto, že se půlka filmu odehrává v prakticky totožných kulisách, jako v prvním "Silent Hillu" a vše je nahrazeno tuctovými lekačkami, příšernými herci, zmateným scénářem a celkovou neuvěřitelnou nudou, která je zde patrná po celou dobu sledování a to i přesto, že je druhý díl o půl hodiny kratší. Jestli půjde film ve šlépjejích stejnojmenné hry, čekají nás minimálně 2-3 pokračování ale pokud jejich kvalita bude takováhle, máme tu další "Saw". ()

rollman1

Nevstupuj dvakrát do jedné vagíny nebo do řeky ? No, to je jedno. Když jsem byl v kině a seděl úplně vzááádu viděl jsem před sebou dva páry, jedni furt jenom šukali, tím pádem jsem k filmu měl i speciální komentář typu : dělej to pořádně, nebo příště jdu sama, nebo nemávej těma rukama, když jsem nad tebou, ser na popílek. Takže půlka filmu byli jen skřeky typu Jééééé. Druhý pár, ten nešukal, ale borec pořád pindal do holky, že je hovado a že neumí žrát hranolky. Nedivím se, že byla nakrknutá a nechtěla mu dát ..... Hranolku. Jo a film mě moc nenadchnul, jelikož jsem herní fanda :))), ale několik scének stálo za to, to zas jo ()

honajz

Už u prvního filmu mi vadila určitá překombinovanost, která dávala pocit nelogických jednání a zvratů. A tady je to tedy překombinované na druhou. Navíc hlavní hrdinka je nepohledný odbarvený válec a atmosféra prvního filmu odešla s popílkem. Zbytečně brutální záběry, i když u některých scén tvůrci alespoň trochu přemýšleli - ale jen trochu, o žádné bomby nejde. A celé to spíše připomíná Noční můry v Elm Street, jen bez Freddyho. ()

Pítrs85

Se Silent Hill to mám tak, že jsem jej už pěkných pár let před premiérou netrpělivě očekával a doslova každou sebemenší novinku hltal s velkým nadšením, když byl uvolněn první obrázek (tuším, že z prostředí kolotoče), zaplesalo mé srdce radostí- druhý díl filmu bude podle mé oblíbené třetí hry! :) Pak však začaly přicházet zprávy, které mě začaly nepříjemně nahlodávat, po shlédnutí traileru a ohlášení, že se pojede ve třidéčku, mé nadšení opadlo definitivně. Realita je však ještě horší, tohle totiž má se Silent Hill společného fakt setsakra málo. Představitelky Heather a Claudie jsou vybrány skvěle, potěšila i originální hudba, ale to je tak vše. Na sílu zasazení Pyramid Heada postrádá smysl (závěrečná scéna vyloženě trapná) a celkově je děj snímku velmi nezáživný a zkratkovitý. Co však filmu schází ze všeho nejvíc (narozdíl od svého předchůdce a samozřejmě i hry) je atmosféra- a to je jeho prohra největší. Zklamání roku, 1* ()

jonyyy

Dlouho jsem neviděl takto zoufalý počin. Všechno špatně - herecké výkony, jako kdyby bylo vše točené na první záběr, scénář příšerný, nelogický. Přišlo mi, jako by si všechny postavy dělaly naprosto co chtěly. Přitom potenciál svět Silent Hillu má. Kdyby se toho chyti nějaký slušný režisér, tak minimálně u scén s nehybnýma sestřičkama a pavoučí příšerou z figurín jsem pos*aný strachy. Ale s tímto zpracováním jsem se za 90 minut ani jednou nelekl, nebál, jen žasl ze špatně odvedené práce. A přitom obsazení je víc než slušné. 45 % ()

GigaPudding

Tohle není Silent Hill. V prvním filmovým silent hillu si sice vymýšleli blbosti a odkláněli se od předlohy, ale tohleto už je mimo. Tady prostě režisér a scénárista v jedné osobě viděl, že v silenthillu prostě problikává "normální" svět a pekelnej svět a děje se to kvůli městečku Silent Hill, kde mají takový sektáře s takovým symbolem s kroužkama. To bylo asi tak celý :). Prostě úplný nepochopení toho proč a jak se ten svět přepíná a dalšího fungování Silent Hillu včetně vztahů mezi postavama. Mám takovej dojem, že to prostě Michael J. Bassett akorát přečetl na wikipedii a pak si podle toho něco vymyslel, jinak prostě si nedovedu vysvětlit toho mimózního Vincenta nebo tu šaškárnu s Leonardem. Nebo prostě už jen ten fakt, že i každá potvora v silenthillu a její podoba se odvíjí od něčeho jiného než jen od toho aby prostě vypadala co nejvíc jetě :). Po neuvěřitelným závěrečným boji jsem už pak čekala, že se prostě mlha rozestoupí a na SilentHill zasvítí sluníčko :). By se dalo mluvit prostě o každé jednotlivé scénce takhle, protože jako skoro je to takový "cameo" všech možných postaviček ze silent hillu 3 spojených nějakým laciným a narychlo vymyšleným dějem, ale když teda zapomenem na to, že se to jmenuje Silent Hill, tak je to docela v pohodě horor a na současný hororový poměry je i zajímavý hlavně obrazem, i když to teda krade ze silent hillu, ale právě díky tomu, že je úplně mimo, z toho vlastně dělá takový trochu vlastní styl :). Jakože takovýto "vykrádání" za účelem vzniku nějakého nového slepence na styl postmoderní umělecké tvorby :). ()

SOLOM.

Když vznikl druhý Silent Hill, řekl jsem, že se na tento film snad ani nikdy nepodívám. Nejsem žádným zarytým fandou herní série ani prvního dílu. Přestože mám několik dílů (her) doma, hrál jsem kdysi dávno jen jedničku a nějak závratně mě to neokouzlilo. Což mělo samozřejmě i za následek, že jsem se poté docela ztrácel v samotném filmu a dost dlouho mi trvalo, než jsem některé věci pochopil. Nakonec však zvítězila má zvědavost (když už mi vyskočila dvojka v mém náhodném pořadníku) a přece jenom jsem se rozhodl, že se na ní podívám. Dost mě však odrazovalo i samotné nízké hodnocení a nepříliš lichotivé recenze či komentáře. Přesto musím po zhlédnutí tohoto pokračování konstatovat, že jsem tedy rozhodně čekal mnohem horší podívanou, než se mi nakonec dostalo. Zas až taková hrůza či snad katastrofa to nebyla a dokonce jsem v určitých pasážích nalezl i jistý druh zalíbení. Je sice očividné, že se tvůrci snažili co možná nejvíc přiblížit jedničce a mnohé scény jsou si dost podobné, ale našlo by se tu i několik velice zajímavých scén a především bizarních monster – které mě doslova okouzlili. Navíc Michael J. Bassett není vůbec špatný režisér, což mi už několikrát dokázal a ani tady mě vyloženě nezklamal. Přestože si vzal docela velké sousto a oproti jeho minulým filmům se musel poprat z dosti zapeklitou „látkou / příběhem“, tak z toho nakonec dokázal celkem šikovně vybruslit. Ponurá atmosféra by se tu místy našla, několik nechutností jakbysmet a co víc ani jsem se u toho zas až tolik nenudil. Je ovšem pravdou, že i zde jsem narazil na několik nelogických špeků a nudných míst, bez kterých bych se klidně obešel. Kupříkladu digitální „pavouk“ byl hodně směšný, ale zas na druhou stranu tu dostal slušný prostor samotný Pyramidhead a jeho finální souboj s proměněnou Carrie-Anne Moss byl hodně vydařený. Co mě však zklamalo asi nejvíc, byl žalostně malý prostor, který dostala má oblíbenkyně (a nejen z prvního dílu) Radha Mitchell. 50% ()

TheEvilTwin

Kolik se oproti jedničce přidalo na kvantitě (zejména počet příšer) se dvojnásob ubralo na kvalitě scénáře a dějové linky. Bubáci tady skákali jeden za minutu, zatímco strach nepřišel ani jednou a místy jsem se až styděl, jak stupidní to ve výsledku je a jak nesmyslný scénář Bassett napsal. Kit Harington (jeden z jeho prvních filmů) tady byl víceméně do počtu a dívat se hodinu a půl na Adelaide Clemens bledou jako stěna, která očividně nemá tušení, jak zahrát jakékoliv emoce, nebylo úplně nejšťastnější. Oproti prvnímu dílu neskutečný propad dolů a jediné, co tady vidím pozitivně, je vysvětlení návaznosti na první díl, ale tím to končí. Tragédie, nebrat. ()

Drolin

Zcela zbytečný film, podobně jako jiné adaptace videoher. Není mi zcela jasné, pro koho je Silent Hill 3D tvořen - herní série je nadprůměrně kvalitní, tedy racionální volba padne na ni (při případném chtěném seznámení), a fanoušci série SH3D nanejvýše přijmou jako z části atmosférickou, ale jen mechanicky poslepovanou změť událostí prostých interaktivity. Přesto, jde o méně chaotický film než byl první díl z roku 2006 a koncový kvalitativní rozdíl není nijak závratný, jak by mohlo obecné přijmutí napovídat. ()

ARI50

Návrat sice neohromil úplně ale zato příjemně překvapil, má to svojí parádní atmosféru na skvělém místě. Když má horor dobře vybrané strašidelné místo tak je to jenom super. Hra je sice dost super ale samotný film se prostě jako pokračování povedl. ()

MáŠa

Jako nefanoušek her a člověk, který moc nepochopil konec jedničky, jsem místy opět nechápal. Ale nějak mě to během sledování zajímalo, jak to bude dál, tak to není zrovna blbá vizitka, tak by to mělo být. Scénář, triky, prostě nic není sice nějak špičkové, ale v rámci žánru jsem i tak lehce spokojen, i když to celé vlastně moc nechápu :D ()

becki_tu

Návrat do Silent Hill vyšel tak napůl. Bassett zvládl přenést atmosféru jedničky i sem, ale bohužel už to nepodpořil dobrým scénářem. Je to škoda hlavně proto, že postavy zde mají jen minimum prostoru a vše navíc spěje k očekávanému závěru, který už vlastně neměl čím překvapit. Přesto jsem se slušně bavil celou dobu (nedoporučuji u toho večeřet) a dokázal bych si představit další pokračování. Už jen proto, že herní předlohy nabízejí opravdu zajímavý materiál. 50% ()

JASON_X

Příběh je sice trochu přihlouplý (stejně jako byl přihlouplý už v prvním dílu), ale vizuální stránka a atmosféra filmu jsou tak povedené (stejně jako už v prvním dílu), že na nějakou hloupost příběhu kašlu. Oproti S.H. 2006 je myslím jeho pokračování trochu víc klasický dějový film než zfilmovaná hra, ale třeba se mi to jen zdá. Každopádně je podsvětí Silent Hillu opět zabydleno bizarními stvůrami, které si libují v nejroztodivnějších formách týrání a mučení obětí, z nichž asi nejvíc zaujme staré známé přerostlé hovado v kožené zástěře se struhadlem na hlavě, tentokrát pracující s obří halapartnou (a že mu jde práce s rukama hezky od ruky...) Jeho příbuznost s mým oblíbeným monstrem z Resident Evil: Afterlife je více než zjevná. ()

Morholt

Ono by se určitě našlo pár pěknejch záběrů, který by se daly řadit ke špičce ve svym oboru a neurazily mě ani hellraiserovský monstra. Jenže ona to byla strašně nudná sračka, příšerně zahraná a ještě hůř natočená. Navíc to celý dohromady nedávalo smysl. Jediný, co jsem tak nějak pochopil, že se nejspíš můžu "těšit" na trojku. A to bylo taky to jediný, co mě vyděsilo. 10% ()

Tommassi3

"Hledám svého otce !!" - " Ztratil se ??" - "Je v Silent Hill !!" - "Existuje mnoho Silent Hill.. Víš jistě, které hledáš ??" Když přihlédnu k faktu, že Návrat do Sillent Hill se mi nakonec líbil ještě více než jeho předchůdce, mělo by i moje hodnocení dle toho vypadat, zprvu jsem to rozhodně na čistých pět hvězdiček neviděl, byť znávám, že hlavně kvůli mé averzi ke hře, která mě prostě nikdy nechytla, nakonec však s klidným svědomím tu plnou palbu silně podhodnocenému filmu pustím, protože druhá projekce mě dokonale přesvědčila !! Oč je Návrat béčkovitější, o to mi víc samotný příběh dává smysl, herci se Seanem Beanem v čele nepřekáží a jsou mi vesměs sympatičtější, především pak atmosféru si nelze neužít, ta je totiž naprosto dokonale démonická.. Takhle si já, přátelé představuji ryzí béčkový horor !! Divák má možnost sledovat jedny z těch nejbizarnějších výjevů a postav ve snímku s dokonale jedinečnou atmosférou i dík skvostné kameře Mexima Alexandreho, hlavně maximálně oceňuji, jak režisér a scénárista Michael J. Bassett totálně a naprosto bezskrupulózně rozmetal konstantu erotické přitažlivosti zdravotních sester v minisukních, navíc tak mocně, jak je to jen možné !! Jako by nám Bassett dal nahlédnout do nočních můr jedné z nejpošahanějších myslí.. Nápad s lunaparkem je famózní, skvěle do filmu zapadl, hudební motiv dua Jeff Danna, Akira Jamaoka mě také naprosto dostal, a ačkoliv mi Návrat celkově vizuálně asociuje třeba sérii Resident Evilu, stále si zachovává punc originálnosti !! Nečekaně veliká, co do vizuálu těžko překonatelná, hororová pecka !! ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)