Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

BitlDjus

Kvalitní podíváná, která prosazuje jihočínské bojové umění Wing Chun. Skvělý příběh, skvělý výkon Donnieho Yena a konečný dojem z filmu sahá opravdu vysoko. ()

Chen

Musím přiznat, že Fearless mě svou akčností oslnil více. Na druhou stranu, Ip Man působí o něco emocionálněji a vážněji a bojové scény mají jiskru. Donnie Yen předvedl ve filmu přibližně jen čtyři výrazy, ale ohání se velmi dobře a jeho "štěněčí" pohled funguje. ()

Hees

Prekvapujúco vynikajúci film.Rozmýšľal som dlho, že ako ohodnotiť tento počin.Bojové scény sú prepracované najviac s celého filmu.Príbeh je síce nie moc zložitý ale za to je zaujímavý.Hlavný hrdina je skvelý herec a dobre vyjadruje emócie je vidieť, že nie je žiadny začiatočník. ()

SallyZen

Ano!.. konečně správný film o asijském bojovém umění. Už žádně "vtipné" slátaniny Jackie Chana, nebo doslova "americké" filmy s Jet Lim (i když ho mám rád).. Tohle je pravý film pro nadšence Kung fu a jiných Východoasijských bojových umění. K tomu bravůrně zpracované a podané s lehkou elegancí. 100% ()

Martin741

Slusna kung-fu mlatacka, kde sa s tymto bojovym umenim a jeho ukazkami rozhodne nesetri. Nejsem ziadny fanda Kung -fu zalezitosti, ale uznavam choreografiu subojov. Donie Yen to pekne taha a realita Ciny roku 1935 je fascinujuca, hoci scenar stal teda za hovno. 76 % ()

Wiikii

Ip Man se mě líbil hlavně díky historickým událostem, ale vlastně se dá vytknout velice málo, protože vše je krásně rozložené na období před válkou, kdy je vše tak trochu veselejší s trochu vtipnými scénami a úsměvem na každé tváři. A poté tu je období během války kdy se tyto těžké časy projevují i na úsměvu všech těch lidí. Také tu jsou krásné bojové akce, ke kterým se také nedá nic vytknout a k samotnému hereckému výkonu Donnie Yena nemám moc co špatného napsat, takže proč dávám jen čtyři hvězdy? Protože vše mě připadalo takové jednoduché a ta část s bojujícími dělníky proti lupičům byla dost nucená a chvílemi vypadala jako kdyby se z ní měl stát muzikál. I přesto rozhodně klady ve velkém vítězí nad zápory, takže .... HODNOCENÍ: 79% (4*) ()

dezorz

Ok. Donnie Yen. To su plusy. Inac honk kong akcak, presne ako spl, par zaujimavych martial arts scen v balaste honk kongskej nervozne preskakujucej logiky. Fearless nebolo ziadne veldielo, ale v porovnani s IP Manom, o stupen vitazov vyssie stoji. ()

Petoss1

Ano, jednoznačne jeden z najlepších bojových filmov čo som videl. K plnému upokojeniu mi chýbal len zaujímavejší príbeh. V tomto prípade sa vsadilo len na choreografiu a vyšperkované súboje. A niekedy to vlastne ani nieje na škodu, pretože súboje sú to najlepšie. Výborná práca. 85% ()

Vojťas

Nejlepší film o bojovým umění, co jsem viděl! ... Sympatický hlavní hrdina a skvěle natočené bojové scény! Vše tak trochu umocněno tím, že jsem wing-tsung chvíli cvičil, tak se jednotlivé údery lépe sledovali! :-) Nejlepší scény: Boj s deseti "kimonovcema", souboj s dlouhým bambusem! :-D ()

MrPierc

Po klasicky rádoby vtipném a poučném začátku se film zlomí v drsnou realitu. Karate filmů jsem se přejedl v dětství a hlavně mne odradily heroické filmy posledních let, které jsou podle legend a bojovníci v nich běhají po zdech, skáčou 15 metrů a ořech sní i se skořápkou :-) Tady se ale hodně řeší pokora, respekt, vyrovnanost a nebojovat za každou cenu. Boje mají výbornou choreografii - někdy jen letmé dotyky a ke konci až na krev. Pěkný návrat ke kořenům ()

Streeper

Jsem docela sama sebou překvapená, že se mi film líbil, ale může za to převážně hlavní postava Ip Man, jehož charakter mi hodně přirostl k srdci. Navíc je to podle skutečné události a je to skvěle natočené. Rozhodně jeden z nejlepších filmů o bojovém umění, jaký jsem doposud viděla. ()

TomikZlesa

Tak tento film se může hrdě postavit k takovým klenotům jako například Fist of Legend či Obávaný Bojivník ! Choreografie a tělesné schopnosti jako sou k vidění zde mě nikdy nepřestanou udivovat. ()

cubajz

životopisný bojový snímek natočený srdcem, ze kterého přímo tryská láska k žijící předloze a bojovým uměním obecně - a to co ve filmu předvádí Donnie Yen je občas až neuvěřitelné. ()

Wladi.mir

Sice nejsem na tyto ujeté akční bojovky, to by mi muselo být tak 13 - 14, ale přece jenom má Yip man něco do sebe. Libí se mi hlavně to pozadí filmu což je situace v okupované Číně. Vcelku jsem spokojený, film má určitý spád a pokud to je podle skutěčné události jedině dobře. Dávám čtyři, ale jenom když bude dvojka stejně kvalitní. ()

C0r0ner

Do žebříčku bych to sice asi nezařadil, ale i tak je to (především díky paralele s realitou) hodně kvalitní a kupodivu silně emotivní film. To, že Japonci se s Asií před válkou nesrali, je nezpochybnitelná pravda a i v Ip Manovi to bylo parádně ukázané. Kung Fu mi sice nic neříká, ale takhle podané bylo moc pěkné. 90% ()

Morzael

Tak jsem to viděl, a musím říct, že jsem celej film jsem váhal jeslti mu dám 4 nebo 5 *, ale po tom závěru si nejsem jistej jeslti mu mám dát jednu * nebo Odpad! Nakonec jsem to zprůměroval, odečetl všeobecné nadhodnocení a dávám tomu *. Film je v celku velmi pěkný, boje docela propracované, a pár socialistických narážek bych tam taky přežil, ale po tom závěru jsem byl vytočenej jak nikdy. Tenhle film se dá srovnávat s Fearlessem asi jako Naruto a Digimoni. Těžká filosofická přetvářka vyvrcholující konečným epilogem říkající, že čínská bojová umění jsou tu pro lid, mají pomáhat a chránit a ne jako bojová umění zlých japonců, kteří bojová umění používají jen, aby silou všechny porazili a ovládly. To už jsem vstával ze židle... a to jak lehce porazil Japonce... ve Fearlessovi byl alespoň vidět respekt k japonským bojovým uměním, tady vyzvihli čínská bojová umění, konkrétně Wing chun, nad všechny ostatní. Tohle byla socialistická vymývárna mozků, toho by si všiml každý kdo umí alespoň trochu číst mezi řádky. Mě, jakožto praktikujícího Aikidistu tento film hodně pobouřil. Hodnocení zde beru za dobrý vtip, od lidí co nemají ani páru o tom co jsou bojová umění. Omlouvám se jeslti jsem někoho urazil, ale musel jsem se prostě vyjádřit. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz