Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

• USA An American Carol (více)
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

sewik odpad!

Urážka přeložit tohle hovnodílo jako Bláznivá střela. Ani nedokážu popsat jak mi je blivno po tomhle filmu. 83 minut mýho života je v háji díky této kurefsky nevtipné komedii. Urážka zařadit tenhle film do žánru komedie. K tomu ten rádoby příběh o ospravedlňování US Army. Totální incest, deflorace, zprznění historie. Lidi neblbněte, jak se vám tohle dostane pod ruku, před shlédnutím spalte. Myslel jsem, že NEJVĚTŠÍ AMERICKÁ SRAČKA, jakou jsem kdy viděl byl Disaster movie. Omyl, zde máme majitele tohoto libozvučného ocenění. ()

Kvetinka7

Tak v domneni ze se skvele pobavim cely film jsem se bavila jen par minut a pak jen zirala co je tohle za ptakovinu. Komedie to byla snad jen na papire bez par vyjimek.Cim vic me behem filmu ta hlavni postava lezla na nervy a nedalo se to ani dokoukat.Pro americany snad dobry ale i o tom pochybuju.Na tom filmu jsou spatne dve tretiny vseho.Stale vic otravny hl.hrdina.Porad dokola americka historie stokrat jinak a hlavne nezabavne. ()

johnny371990

Hroza. Az na zopar svetlych vtipnych momentov - uz dlho som taku stupiditu nevidel. A pan Kevin P. Farley bol vyslovene skoro stale trapny. ()

io. odpad!

Leslie Nielsen taky stárne?! Věčná škoda! V tomto filmu si ale moc nezahrál. Jestli se hodně nudíte, tato „bláznivá komedie" to určitě nezmění. Pusťte si to k žehlení, ke škrábání brambor, k loupání rýže... dělejte u toho cokoliv, protože jestli se na to budete dívat jen tak, pravděpodobně vás nuda zabije. Poselství filmu je silně politické a s původními Bláznivými střelami nemá vůbec nic společného. Hlavní myšlenkou je „neposlouchejte žádné konspirační teorie, protože tím podporujete terorismus a Oliver Stone je úplný magor". Tipuju, že postava Michael Malone přímo koresponduje se skutečnou postavou zmíněného amerického režiséra. (viz dokumenty ze série „Americké století očima Olivera Stonea") Je to jeden z nejhorších braků, jaké jsem v životě viděl. Raději si pusťte cokoliv jiného! ()

pajapeta

Na začátku mě něco pobavilo, pak to jde z kopce - chvíli čekáš, že se to zlepší, přece se to jmenuje Bláznivá střela, ale nezlepší. Je to nevtipné, blbé, neparodické, blbé, blbé, blbé. Uchechtl jsem se max čtyřikrát, hnedle u dědových burgrů, pak už jen zoufalství, trapnost, čekání, zklamání. ()

protonpost

30:00 "Hni už sebou Mandelo" :))) To by byl svět, kdy by tento komunistický terorista leštil káry. :))) Již dlouho jsem neviděl tak silně pravicově konzervativní vtipný film, který se nebojí prezentovat Olivera Stoneho, pacifisty, mladé levičáky a ochránce lidských práv jako zfanatizovanou ulhanou verbež. Hodnocení mezi 3 a 4 hvězdami, dávám 5, protože rozhodně nestojí za 28 %. ()

Drslw

Že je tento film americká pravičácka propaganda, to je fakt. Ale že vtipy sú vtipné, herci dobrí, že to má šmrnc a tempo, to je tiež pravda. Oveľa lepšie a vtipnejšie, než kadejaké Scary movies a podobné fekály. ()

tein odpad!

Nechápu jak si vůbec nějaké prostoduché hovado mohlo dovolit toto v češtině pojmenovat jako "Bláznivá střela" a zařadit to tak mezi absolutně odlišné filmy, které narozdíl od tohoto odpadu patří mezi jedny z nejlepších ulítlých parodií. Toto je prostě fekál bez špetky vtipu. ()