Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

• USA An American Carol (více)
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

MFZB

Takže, čo napísať k tomuto. Asi toľko, že dalo sa, ale žiadna sláva teda. Samozrejme s Bláznivou strelou z 90-tych rokov nemal tento film nič spoločné, dosť nechápem distribútora, odkiaľ berie takéto názvy... A už sa neviem dočkať ako to TV JOJ uvedie ako megafilm pod názvom Bláznivá strela 4, ale o tom niekedy inokedy. Čo sa filmu týka, tak ako komédia to bolo dosť slabé a skôr trápne ako vtipné, ale na jeden krát pozeratelné. Toto je film, si myslím pre amerických teenage. a slovenskému divákovi nemá moc čo povedať. Ale tak na zabitie nudy je fajn. U mňa teda dve hviezdičky, ale potešili ma tu zombies (asi na okorenenie), takže dávam tri. Každopádne nikdy viac. ()

KKOALA

Mě se to líbilo. Pravde je ta že lepší parodie se už natočili v 80. a 90. letech a s Bláznivou střelou to opravdu nemá nic společného,ale já se vážně docela bavil. Jsou tu mnohem větší PROPADÁKY tipu TOHLE JE SPARTA nebo DISASTER MOVIE...TAM BY JSTE MĚLI DÁVAT - ODPAD!!! ()

Emperor1

Stručně - myšlenka dobrá, provedení mizerné. S Amerikou a vůbec s celým tzv. západním světem to jde poslední dobou s kopce a tahle taškařice celkem názorně vystihuje stav věcí současných a pravděpodobně i příštích. Pokud by se jednalo o dokumentární, zcela vážně pojatou agitku, mohlo to být i poučné, ono z některých scén a dialogů téměř mrazí, když si člověk uvědomí, jak jsou dnes mnohé levicové myšlenky v kurzu. Ale jako komedie to moc nefunguje, pár štěků, při kterých se člověk spíš pousměje, je to takový plytký, prvoplánový humor, pár gagů, které jen vzdáleně připomínají lehkost vtipů ze všech těch Bláznivých střel a Žhavých výstřelů (dokonce i u série Scary Movie jsem se párkrát uchechtl), navíc se to celé tváří tak uvědoměle, že by člověk film považoval spíš za satiru, ale takovou hloupou, nedotaženou a bez té už zmíněné lehkosti. Nicméně bod za určité vizionářské vyznění snímku, je to možná jeden z posledních nekorektních filmů, dnes už by film znázorňující stereotyp muslima coby teroristy asi jen tak neprošel. Druhý bodík za těch pár vtipných scén, jakou byla např. ta s Chamberlainem. ()

vandamator odpad!

Moc často se nevidí aby v parodii nebyla jediná vtipná scéna, ale zde opravdu není ani jediná, ubohost a marnost na druhou. ()

Adams odpad!

Od Zuckera již nic více nečekám, shlédl jsem to jen kvůli Franku Drabinovi. Bez nápadu, bez poenty, bez nádechu nějakého příběhu s kapkou inteligence. Pokud chcete vidět opravdovou blbost, pusťe si to, ale neodkládejte DO protože budete potřebovat zrychleně přetáčet. Doporučuji také připravit náhradní osvědčený film na uklidnění. ()

Svadbos

Akýkoľvek politický názor máte, táto úplne jednoduchá a úbohá komédia je plná nejasností a ponúka veľmi málo zábavy. ()

pirate

Bez Nielsena už nic! Plus ten moderní americký pitomý a trapný smysl pro humor. Zlaté staré Bláznivé střely. ()

soukyd33

Nebyla to ani minuta, a už jsem se smál. 😀👍 Nepřemýšlete, jen se bavte. Už po 5 minutě je jasné, že je to blbost jako celek. "Prý Československo nenapíšu, napíšu tedy Polsko." 🤣 "Prdelní atentátník." 🤣Některá místa jsou zde ale opravdu hluchá. 🙁👎 Poznámka: Hlášky jsou dobré, ale celek je blbost. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

mire.k

S bláznivými střelami to má společnéný jen typ humoru. Ale spousta nekorektního humoru a narážek v duchu Zuckera. Jen pochopení některých hlášek vyžaduje trochu rozhledu a znalosti. Kolik diváků zná Michaela Moora, kterého film paroduje? Jinak dobrý film. Při dnešní komediální bídě. Tak dobré komedie jako Připoutejte se prosím a Bláznivé střely už asi nikdo nenatočí. ()

PeteBuck odpad!

Ťažký odpad. Vtipné tam nebolo nič a postaviť film na tom, že sa bude zhadzovať Michael Moore, tak to je smutné, nech už si ktokoľvek o ňom myslí, čo chce. Vtip žiadny, dej žiadny, ako tam do toho dostali Grammera, Daviho, Nielsena a hlavne Hoppera, tak to nikdy nepochopím. Príšerná blbina. ()

Miroslav.Zac

Tvůrci zapomněli na odvěké pravidlo, že k trilogii by se neměl dotáčet čtvrtý díl, protože může zabít celou sérii. Je to příklad jak Indiana Jonese, tak i Bláznivé střely. Nesympatický hnusný film, za který se budou jeho starší bratři navěky stydět. A tvůrci snad taky. ()

cmman odpad!

Neskutečná sračka ukončená z mé strany po 25 minutách - a to jsem do konce dokoukal spoustu ptákovin. Rádoby vtipy jsou trapné a ačkoliv Moorea nemusím, tak tohle je už moc. Divím se, že se do toho nechal namočit Leslie Nielsen a distributor tomu dal korunu tím, že to pojmenoval jako Bláznivou střelu, tfuj, že se nestydíte! ()

cartouche

Na tenhle film jsem koukal jako na zjevení. Tohle že by si dovolil někdo financovat v USA v roce 2008? Kdo zná levičáckou hysterii kolem lidských práv v dnešní Americe, ten se možná bude divit, že tato výborná komedie neskončila v trezoru podobně jako naše BÍLÁ PANÍ. Kde jinde byste ale viděli fanatiky z ACLU (v podobě zombií) střílené hromadně brokovnicí? :) Je zcela zřetelné, že Zucker nemá Moorea vůbec, ale vůbec rád, a některé vtípky balancují na hraně únosné drsnosti (viz např. Mooreova p*del, která přežila výbuch bomby.) Naštěstí jsem ale nezaznamenal, že by tato hranice byla nevkusně překročena. Pouze je mi líto, že český dabing - byť jinak velmi dobrý - zkazil odbytým překladem pár fórků. (A s výběrem představitele Hitlera si mohli tvůrci rovněž dát větší práci - byť malý Moore je pro změnu kouzelný.) Levičáci samozřejmě prskají vzteky, ale pro pravicově zaměřeného Američana musí být AMERICAN CAROL hotovým balzámem. O tom ostatně svědčí ostře polarizované hodnocení na imdb.com: Většinou 10 nebo 1. Za jedna samozřejmě budou dávat i soudruzi u nás - a ten zbytek infantilních ctitelů Matrixu, který nemá ponětí, o co v dnešní Americe gou, nezůstane moc pozadu. To ale není Zuckerův problém. Výborná zábava a překvapivě jeden z nejlepších Zuckerových filmů. 90% ()

Fortius odpad!

No, po pravde som väčšiu blbosť dávno nevidel. Pozeral som to len kôli názvu, lebo bláznivé strely sa mi páčili... ale toto s tým nemá nič. a ani so zdravým rozumom to veľa spoločného nemá. ()

RAPTTTOR

Do okamžiku, než se na „plátně“ objeví režisér Malone (a to je šestá minuta) to vypadalo jako klasická Bláznivá střela. Jenže po té šesté minutě film začaly zjevně sponzorovat vojenské síly USA a vše šlo do kytek. David Zucker má za sebou celou řadu velice dobrých parodii(Bláznivá střela, Připoutejte se prosím nebo Přísně tajné) ale tady šlápl hodně vedle. Zatím co v jeho předcházejících komediích jsme se mohli těšit na parádní „zápichy“ a dobře vypointované gagy, tady se člověk nemůže těšit vůbec na nic… tedy ano, na těch prvních šest minut… ()