Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

F.man

Skvělý snímek s úžasnou atmosférou a vynikajicím Clooneym. Ale nic více. Opět. Mě prostě Reitman zase tak moc neoslňuje a nejsem z něho tak mimo jak ostatní. Chybí mi v jeho projevu alespoň trochu nějaké gradace. Samozřejmě že v Up In The Air oceňuju mnoho momentů a svojí pomalou zato však děsně příjemnou atmosférou dostal i mě, ale na pět to prostě není... The stars will wheel forth from their daytime hiding places; and one of those lights, slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over. ()

Marsik

NOVA CINEMA - Velice milý a příjemný snímek, který mi dnes bodl. Clooneyho charisma je prostě cítit v každé scéně a obě dámy (Anna a Věra) potěší oko nejednoho pána. Odsýpá to, nezaznamenal jsem hluchá místa a díky povedenému dabingu strávíte hoďku a třičtvrtě bez toho, aniž byste sledovali čas. Námět se mi páčil a bylo tam i pár zajímavých myšlenek a úvah o životě, takže trocha psychologie nezaškodila. Ve výsledku tedy mohu pět samou chválu. 80% ()

spaceboyCZ

Up in the air (cesky preklad "Litam v tom" je otres mozku) cely stoji a pada s vykonem George Clooneyho, ktery je, ostatne jako vzdy, vynikajici. Film je misty prilis zdlouhavy a celkove pusobi nevyvazenym a roztrousenym dojmem, proste nekde zacne, pak preskoci, a jen tak si najednou sam od sebe skonci. Mozna takovy dojem mel zanechat, docela to koresponduje s Clooneyho postavou. Hudebni podkres je uplne mimo, nezaznamenal jsem scenu, u ktere by mne hudba zaujala...a ze takovych scen, kde by se dobra hudba hodila, je ve filmu spousta. Celkove tak nejak nechapu, proc je toto favoritem Oscaru, film totiz v cloveku necha pouze pocit, ze je nutne se zamyslet na svym zivotem a udelat si ho podle svych predstav driv, nez stihneme zestarnout (muj dojem)...jenze sotva dobehnou zaverecne titulky, pocit se vytrati a citite se, jako byste ty dve hodiny prospali a zdal se Vam sen o tom, ze jste prozili den s Clooneym, kteremu ale tak trochu neco schazelo...Vy. 7/10 pro fanousky Clooneyho, pro ostatni o bod mene. ()

Kryton

Tento rok mám jasného kanditáta na oskara za hlavní hereckou roli. Clooney zde, ale i v Mužích co zírají na kozy naprosto kraluje celému roku. Pro mě osobně v Lítám v tom předvedl i snad svou nejlepší tvář. Tvář muže, který si zvykl být sám. Domov mu byl letadlo a hotely. Prací vyhazovat jiné z prací. Zábava ve formě vetření se do jiných večírků. Přáním odlítat 10 milionů mil. Koníčkem motivovat lidi skrze své přednášky. Během té cesty mu je ukázano, že tento jeho způsob žití, je pro jiné prázdným. Prázdným jako pokoj v hoteli či letištěm. Byť má hlavní hrdina rád lidi, paradoxně je své rodině cizím. Wow nebude mi věřit, ale tohle by vypadalo na nudnou variaci na téma samotář. Některé filmy z toho pak dělají romantické paskvily, kdy se ze samotáře stane rodinnou posedlý člověk. To by tu však neměl být Jason Reitman. Tento mladý režisér a scénarista je snad jako svěží vánek vším tím hollywoodským co se objeví. Lítám v tom, Děkujeme že kouříte či Juno dokázali bodovat jak u diváků tak i u kritiky. Pokaždé oprávněně. Inteligentní a příjemné nakouknutí do duše osamnělého muže v nejlepších letech. Ani by mi nevadilo pokud by Lítám v tom získalo i oskary za scénář nebo nejlepší film. Jen tu režii (a to se nezlobte) už opravdu moc dlouho přeju Quentinovi. Jason má ještě dlouhé skvělé roky na to, aby nás vždy dostal něším jako je Lítám v tom. Doposud jeho nejlepší věc hned po Děkujeme, že kouříte (pro mě!). ()

baribal

zatím nejvíce osvěžující film z letošních nominovaných oscarových filmů... musím předeslat, že pro charisma george clooneyho mám slabost a tady hraje úžasně, nemůžu se dočkat až uvidím michaela claytona. výborný svěží film, všem kdo má rád chytré komedie musím doporučit. ()

frashmaker

Lítám v tom je typický film, který nijak výrazně nenudí, ale všeho všudy se v něm za celou dobu nic převratného nestane. Clooney je herec, kterého nemám rád, za to s Verou Farmigou žádný problém nemám. Chcete li pohodovku na večer a nejste zrovna čerstvě rozejití se svou/svým ex, tak v tomhle filmu nevidím jediný problém. Jen až na pár výjimečně dobrých scén se vám dostane jen místy úsměvného amerického průměru. ()

Rosana

Spíš než komedie považuji film za drama o životě osamělého cestovatele. Bohužel to byla místy nuda, na druhou stranu námět a nápad filmu je hodně zajímavý. George stále symslně sexy :) ()

Greg

"Tonight most people will be welcomed home by jumping dogs and squealing kids. Their spouses will ask about their dayand tonight they'll sleep. The stars will wheel forth from their daytime hiding places. And one of those lights,slightly brighter than the rest... will be my wing tip passing over." Komedie nebo drama k zamyšlení? Lítám v tom má určitě z každého něco – nad závažnými věcmi se totiž zamýšlí s úsměvem. Filmu jednoznačně vévodí úžasně napsaný scénář, který je podpořený povedenou režií a kamerou. Speciálně bych rád upozornil na výborně vybranou hudbu a také skvělé herecké obsazení – zazářil hlavně George Clooney (film byl jako ušitý pro něho), ale ani Anna Kendrick a Vera Farmiga nehrály vůbec špatně. Pár věcí bych ale filmu i vytkl. Některé pasáže byly docela nezáživné, a i když jich nebylo moc, tak do výsledného dojmu se mi zapsaly. Ani Jason Bateman v roli Clooneyho šéfa mi moc nesedl, zřejmě je to tím, že má podle mě daleko lepší role. Ale to jsou jenom malé vady na jinak skvěle napsaném i natočeném filmu, rozhodně pohodový filmový zážitek. ()

mysiak

Pán Reitman si získal moje srde...Clooney natočil ďalší skvelý film, a kradne si ho opäť pre seba...už plne chápem tie Oscarové nominácie..skvelý príbeh, typický reitmanovský humor...zatiaľ môj jasný favorit na Oscara ()

Asgy

Tak po Juno další film Jasona Reitmana, který rozhodně stojí za podívání. Výborný Clooney, jehož postava tráví pomalu víc času ve vzduchu, než na zemi a dělá práci, kterou nikdo dělat nechce. Nejenom za jeho batoh, který člověka zpomaluje, když je plný věcí, ale i za výborný scénář a režii dávám pět. ()

Popluh

Hollywood pokračuje v infiltraci indie filmů a na svou stranu začíná zlákávat i režiséry jejich filmů. Po zhlédnutí Up in the air musím poznamenat, že na temnou stranu. Přestože se jedná o nadprůměrný film, celkově jsem se nemohl zbavit pocitu, že tentokrát je něco jinak. Celková lehkost Juno či 500 Days of Summer je pryč, podobně jako cynismus Děkujeme, že kouříte. Tyto ingredience byly nahrazeny čistou líbivostí. Tu potvrzuje i tradičně vynikající Clooney v hlavní roli, který suverénně zvládne odtáhnout celý film a ještě předstírat, že jeho spoluhráčka Anna Kendrick hraje dobře. A kromě té povrchní a skvěle fungující první hodinky zvládá odtáhnout i závěrečné zdramatizování. Snad poprvé mi u podobného filmu vadila silná předvídatelnost, na čemž se určitě podílí i fakt, že se film převážně vyvíjel směrem, kterým jsem doufal, že se nevydá. Celkově bych řekl, že Reitman tímto filmem opustil své nezávislácké kořeny, protože už začíná být v pozici, kdy si může diktovat vyšší rozpočty i velké hvězdy. Tento trend jde zaznamenat i v úvodních titulcích, kde se výrazně objeví letos pařením ve Vegas provařený Zach Galifianakis, byť se filmem jen mihne, ale snaha nalákat další diváky je více než zjevná. Hardcore indie filmům zůstává Sundance, "Hollyndie" se pak stanou vedle tradičních velkolepých nebo komerně dramatických filmů další skupinou pravidelně bodujících na Oscarech. Tento trend bude letos razit Up in the Air, kterému prognózuji nominaci minimálně za nejlepší film, režii, scénář a hlavní mužský herecký výkon. Nebudu ale zastírat, že obdobné 500 Days of Summer by si tenhle humbuk zasloužilo mnohem víc. 75 % za vynikajícího Clooneyho a první hodinu filmu. ()

GodComplex

Byl jsem docela zvedav co Reitman pripravi po prehypeovane prisernosti zvane "Juno", protoze me docela fascinuje odkud se berou vsechna ta pozitiva, ktera jeho nekvalitni filmy doprovazi. "Up In The Air" nakonec dopadlo velmi podobne, podprumerny film, ktery je ale ze zahadneho duvodu vsude povazovan za masterpiece, nominovan na Oscara atd., za vse mluvi oficialni text distributora - "jeden z nejlepsich filmu minuleho roku". Nejnudnejsi a nejobycejnejsi? Urcite! Ale nejlepsi? Fuck Off. Pritom tema je vyborne a potencialni - job profesionalniho vyhazovace z prace, navic v kombinaci s filozofii rozporu zivota karieristickeho solisty vs. snaha o rodinny zivot. To by to ale nesmel mit pod palcem neschopny Jason Reitman, ktery ma talent na nataceni neskutecne nudnych filmu, jedine co me z jeho nabidky zaujalo bylo opraseni rychlo editace modernich letistnich sestrihu ala Fight Club, to ale jen opakuje Finchera, takze nic obdivneho. Kapitolou sama pro sebe je potom George Clooney, tohohle chlapka fakt nemam rad a skutecne me udivuji vsechny nazory hypeujici jeho charisma, protoze George se z meho pohledu zarazuje do topky nejmene sympatickych hollywoodskych slizounu hned po bok uhlazenych debilku typu Matt Damon/Ben Afleck. Jelikoz zde ma hlavni roli s velkym R, kdy z kamery temer nesleze je jasne, ze bude problem. Nebyt toho skutecne zajimaveho vyhazovaciho tematu, dal bych tomu bez vahani 1 hvezdu. Oskarova nominace? Kaprici! 3/10 ()

Riddick77

Inteligentní snímek, který pod slupkou všednosti skrývá nevšední sondu do života jednoho muže, přičemž nás nutí se zamyslet nad vlastním přístupem k životu. Není to film, který sedne každnému a hlavně ne vždy, ale když má člověk přesmýšlivou chvilku, tak to vskutku pásne! O překvapení není žádná řeč, protože Jason Reitman i George Clooney byli opravdu velkou zárukou kvality. Já věděl, že té ženské se nedá věřit :-) 9/10, to za ten konec. ()

SonGokussj

Velmi klidný a nádherný snímek. Také krásnej nápad v pointě na konci a celkově průběh, no, vínko do levé ruky, chipsy do pravé, zhasnout a koukat se~ 80% ()

aluna

Představte si batoh a dejte do něj všechny vaše věci. Začněte maličkostmi z šuplíků a poliček. Plní se, že? A teď přidejte ty velké - vaše spotřebiče, nábytek, auto, dokonce i celý dům, ať je to garsonka nebo vila na předměstí. Teď si ho dejte na záda. Cítíte ty popruhy? Těžké, že? Táhne vás k zemi.... A teď si představte, že ho s vámi někdo ponese. - kvalitní film, o tom žádná, jen to poselsví tu bylo už mockrát. Oceňuju, že se v batohu nenacházela obrovská cukřenka, ale jen malinkej, přesně nadávkovanej, pytlík ke kávě tak, aby chutnala akorát. Jenže možná právě kvůli tý neutrální chuti si film moc nezapamatuju, ale na nějaký chilli zas taky nejsem...je to se mnou těžký. 70% ()

Freemind

Solidní tři hvězdičky. Mladý Reitman měl tendenci mírně vykročit mimo pravidla žánru, ale nedostalo se mu dost odvahy pro to, aby si důrazněji dupnul. Přes malá překvapení se tak pohybujeme v dobře známých vodách plných moralizování a životních mouder. Některé scény se velmi blížily tomu, aby byly opravdu "velké" - hlavně rozhovor s "kuchařem", při kterém mi už už skoro nabíhala husí kůže. Režisér naopak katastrofálně nevyužil potenciálu scény, v níž hlavní hrdina přemlouvá nerozhodného ženicha. Vizuál byl ovšem velmi příjemný, tempo příjemně kolébavé, myslím, že z juniora ještě něco bude. Jen pozor na ten sentimentalismus. ()

zipper111

Zajímavý pohled na svět....na Ameriku, na život, na hodnoty... Vlastně je to tragický příběh se vším všudy, jen ne se šťastným koncem... Toto je vlastně můj druhý Reitmanův film, a musím říct, že si pořád drží úroveň. Vera Farmiga je zatracená kočka, Clooney hraje opět dobře, jeden z jeho nejlepších výkonů. Až na několik zbytečných rozumů je Up in the air velmi dobrý film. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)