Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

bouncer

Překrásný film. Jason Reitman natočil pár velmi dobrých filmů (Děkujeme, že kouříte; Juno), ale Up in the Air je ještě o třídu předčí. Skvělých snímek o hodnotách a životních cílech a zároveň nadčasová komedie na úrovni. To se v poslední době vidí opravdu zřídka a proto film zahřeje na srdci a pohladí na duši každého filmového diváka. Tohle je přesně film pro sběratele zlatých kartiček a všech věrnostních programů, ale nejen pro ně, každý si zde najde něco svého... Není to velký film s velkým poselstvím, ale spíše malý film s tolika skvělými drobnostmi, které y něj dělají úžasnou podívanou, ba dokonce bych řekl, že dramakomedií blížící se mému ideálu. Nejde nezmínit báječné herce, George Clooney je perfektní, ale navzdory jeho dovednostem ani nemusel příliš hrát - ta role přímo odpovídá jeho charakteru. Výborně mu sekundují Vera Farminga a Anna Kendrick. Lépe casting snad ani nemohl dopadnout. Přidejte k tomu perfektní režii a dobrý scénář podle úspěšné knihy, kterou bych si strašně rád přečetl. Jednoznačných 5*. ()

Hwaelos

Melancholicko romantická verze "Děkujeme, že kouříte", která citově nevydírá, dokonce ani ve finiši, kdy vše nasvědčuje přeslazenému konci. A ten se nekoná. Vynikající kameramanská a střihačská práce. Film střídá několik silně odlišných stylů, které ale kupodivu perfektně doplnují. Statická panoramata v letištních halách, cool rychlostřihy v rozděleném obraze ve videoklipovém stylu, když hlavní hrdina cestuje, záběry jakoby-amatérské kamery při návštěvě rodinné svatby, i věcný dokumentární styl při rozhovorech s Clooneyho "klienty". Zkrátka Reitman ukazuje, že je nejen machr na osobní příběhy, ale i zručný technický režisér. ()

BigDeal

Ak nie Oscar za najlepší film, tak minimálne za scenár a herecké výkony určite, pretože v tomto príbehu je všetkého presne toľko, koľko má byť- komédia, dráma, trošku filozofie, výborne napísané scény (väčšinou tie kde sa "vyhadzuje"), ironický hudobný podklad s komentárom, úvodné "balenie" a zoznamovanie sa s hlavným hrodinom, ktoré sa nedá popísať iným slovom ako cool. A samozrejme supercharizmatický Clooney, šarmantná Vera Farminga a pre mňa obrovské prekvapenie- roztržitá, ale sweet Anna Kendrick. ()

Johny_fork

Nudnější než jsem čekal, skvělý opening, balení kufru nikdy nebylo akčnější záležitostí. Vyhazování lidí, seznámení a i zaučování nové kolegyně, až do téhle chvíle jsem byl nadšený, mám rád Clooneyho i Reitmana, jenomže když má ve filmu nastat zlom, neví si režisér rady, je vidět snaha předat poselství, že samota nás může dohnat rychle a nečekaně, ale zřejmě nad závěrem filmu moc přemýšlel, nechce zahodit předchozí filozofii hlavního hrdiny, takže ve výsledku film neřekne nic, prostě vyšumí, škoda. ()

Terva

CITÁT : Rádi vás zase vidíme, pane Binghame ( George Clooney ) Scéna " Co všechno máte v batůžku " je velice inspirující a zarážející svou pravdivostí. Jen se nad ní zamyslete. Svět kreditních karet, propouštění a cestování to je práce Ryana Binghama. CITÁT : Vloni jsem strávil 322 dní na cestách, což znamená, že jsem musel být 43 šílených dní doma. Hlavní hrdina je svědkem velkých změn ve firmě, pro kterou pracuje. Nová pracovnice Natalie Keener ( Anna Kendrick ) vymyslí jak přestat cestovat a dávat lidem výpovědi po internetu, což je velice úsporné. Otázka zní : Je to dobrý nápad ? Celý film pak sledujeme osudy Natalie a Ryana, kteří cestují po světě a od různých firem jsou najímáni jako prostředníci pro propouštění zaměstnanců. Není to lehká práce. Ve snímku je spousta emocí a smutku, ale i zábavy, poučení a docela příjemné hudby, kterou trochu pokazilo vystoupení jednoho nejmenovaného rapera na večírku jedné nejmenované počítačové firmy. Ve filmu jinak zazní " Lonely in love " od Mateo Messiny nebo " Up in the air ( Lítám v tom ) " od Kevina Renicka : http://www.youtube.com/watch?v=UBbY8dFnH58 ()

moviesfan

Ano, je to "normální" film bez přetvářky, což se mi líbí. Zbytečně v ničem nepřehání a prostředí filmu je zajímavé. Ač je to jakkoli dobrý film, tak mě neoslovil do takové míry jako ostatní. ()

Terez.S

hrozně se mi líbil vztah mezi Ryanem (Clooney) a Alex (Farmiga) .. kdyby ovšem neměl ten "háček" .. příjemný, inteligetní, originální film! Jako všechny, co jsem od Reitmana ml. zatím viděla :) ()

JohnCZ

Jason Reitman opět nezklamal. Tentokrát si vybral dost netradiční námět, napsal dobrý scénář a dosadil do něj perfektně padnoucí herce. Ačkoli český distribuční název by mohl evokovat nějakou obyčejnou romantiku, "Lítám v tom" je především další tvůrcův typický počin. Film o vztazích, sebereflexi a současném uspěchaném stylu života, kdy se každý akorát za něčím honí, ale zapomíná na to nejdůležitější... žít. ()

Bubble74

Jasonu Reitmanovi se opět povedl úspěšný koncept. Smíchal slasti a strasti dnešního reálného života do filmového příběhu takovým způsobem, že se můžeme všichni nejen zasmát, ale i pak odcházet z kina s příjemným pocitem a myšlenkami, co je vlastně v životě pro nás nejdůležitější. Film s posláním, který jednoznačně pobaví a poté nás dlouho nepustí. George Clooney je naprosto báječný, tenhle chlápek zraje s každým novým snímkem jak víno. ()

jahol

Skvělé, pro mne s náskokem nejlepší film z nominovaných na Oscara za rok 2009. Clooney v roli experta na vyhazování lidí z práce je dokonalý (opravdu neuvěřitelný, podle mne jeho životní role!) a Anna Kendrick jako mladý ambiciózní produkt dynamické společnosti, který ale ještě nestihl poztrácet to lidské v sobě, se mu téměř vyrovná. Nejhezčí scény jsou ty, kdy se hlavnímu hrdinovi obloukem ve velmi nenápadné formě jako bumerang vrací to jeho. K úplné spokojenosti schází jen vynechání pár scének ve scénáři, které by se jinde v pohodě ujaly, ale v téhle herecké a scénáristické nádheře neobstojí (odchod z prezentace). Úplný závěr není vygradovaný, jak by jeden čekal, ale když se rozleží v hlavě, je tím pravým a nejlepším. Malé varování na závěr - komedii nečekejte ani náhodou! ()

mau

Smutné a tíživé. (Anti)hrdina je sice pohledný a charizmatický (a nominovaný za výkon na Oscara), ale žije v izolaci, je vykořeněný a živí se tím, že dává vyhazov lidem. Klišovitý konec přináší jasné sdělení - rodina a láska nade vše. ()

Revanx

Páni, tesne po pozretí film roka 2009. Nádherne aktuálne a po väčšinu času až chladne realistické. Pre mňa favorit v boji o Oscara za najlepší film. ()

prsvl

Nic moc záživnej příběh složenej ze samejch klišé. George Clooney spálil svůj batoh, pak si koupil novej, ale nakonec stejně zjistil, že se nic nevyrovná starý dobrý úsporný a fešný ledvince. Oproti Juno určitě posun k horšímu. ()

Ajinka126

Mám z toho rozporuplné pocity. Chvíli jsem se u toho nudila, ale rozhodně jsem se u toho nebavila.. A kámen úrazu je, že jsem to od toho trochu očekávala. Na drama tam bylo pro mě málo emocí. Jistě, šlo zde o výpovědi lidem - to je samo o sobě dost emotivní, ale na mě to nepůsobilo. Velmi mě to zklamalo. I když u filmů od Jasona Reirmana jsem nikdy nebyla očima přikovaná k obrazovce. Asi mi v jeho podání chybí "lidskost" nebo co já vím :) ()

corpsy

Snímok, ktorý v dobe svojho uvedenia musel bolieť. Vrcholiaca finančná kríza, masové prepúšťania. A z tejto bolestivej a deprimujúcej svetovej situácie vznikla romantická komédia, ktorá sa nehraje s klišé príliš okato a umožňuje divákom vžiť sa do každej jednej z postáv, postáv skvelo napísaných a ešte lepšie zahraných. Malý, ale silný snímok. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)