Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Eldrick

Žvatlání o životních pravdách a lidských hodnotách. Reitman nám tu předhazuje tu Caprovsky sentimentální rodinnou, já radši tu Nicholsonovu nezávislou staromládeneckou... Jenže když Clooneyho "staromládeneckej život" stojí za píču, tak neni co obhajovat. Aspoň že Vera Farniga ukázala prdel. ()

Petroff

Tak hele, Clooney, nenechám se opít rohlíkem. Mám rád příběhy, story lidí, kdy se něco děje a postavy třeba i procházejí nějakým vývojem. Ale toto? Cloney sundal svůj 15 let starej doktorskej plášť z Pohotovosti, nahodil skvěle padnoucí oblek a kufr na kolečkách, navrch šediny, svůdníkův úsměv č. 3 a jde se na věc. Ta jeho postava je celkem dobrá, jen je plochá jako to vyschlý jezero, kde se překonávaj rychlostní rekordy. Má asi 3 výrazy, přičemž všechny jsou strašně sexy, cool a in. Je to kariérista a profík, jak má bejt. Prochází obdobím svého života, kdy si uvědomuje, že ... nebo neuvědomuje? Je to úplně jedno. Snaha o neklišoidní a nezamilovanej konec to nijak nezachraňuje, asi bych byl i radši, kdyby nasadil bačkory... Nic moc zábava, jakž takž film, ale že bych to někomu doporučil, to teda ROZHODNĚ NE! Mimochodem, už základní námět je tak přitaženej za vlasy, že, že... ty jo, neřikejte mi, že tohle doopravdy někdo dělá?! ()

kalap

Ryan Bingham plynie životom v zabehanej koľaji s pevným rozchodom, s rutinou vyhadzuje ľudí z práce , s rutinou lieta , s rutinou miluje až raz sa zamiluje skutočne a po zistení, že je len vsuvka vo vzťahu, jeho životná koľaj končí v oblakoch v prázdnote. ()

fmash

Znáte to, sedíte s náhodným známým, padli jste si do noty a bavíte se naoko vážně, ale oba víte, že je to vlastně všechno trochu jinak. Jak tak na sebe vědoucně pomrkáváte, známý najednou přebere a začne ty nevyřčené vtipy rozmazávat a v závěru trochu znechuceně odcházíte od rozjíveného burana, který zůstává sedět u stolu a směje se svým fórům. Tak je to i s tímhle filmem — první část je bravurně přednesená presentace, která se začne rozpíjet do ztracena, až nakonec máte pocit ztraceného času. Po pětihvězdové první půlhodině a následné diskutabilní mezihře to končí tak nějak všelijak. Clooneyho Bingham zkrátka není kluk od kopírky, který nemá jasno, a tak se taky měla linie udržet. Nakonec tam ty čtyři hvězdy nechám, ale musím si zapamatovat, že příště to mám po hodině raději vypnout. 3¾. ()

JOHN.NY

Jestli se Reitmanovi podaří natočit další film ve stylu Juno a Up in the Air, stane se mým hrdinou lehkého dramatu a jedním z oblíbenců! Ryan Bingham byl Clooneymu ušit přímo na míru a starý lišák si s ním poradil jak se patří. S jeho přesvědčovacími schopnostmi by mi snad dokázal vnutit i přihlášku k ČSSD. Nečekal jsem mnoho, dostal jsem jeden z nejlepších (ne-li přímo nejlepší) zážitek roku. Pro mě zatím nejžhavější oskarové želízko. ()

BitlDjus

Svoboda. Slovo, které naprosto vystihuje tento film je "svoboda". Krásný, pohodový snímek, výborný šedivý George Clooney a krásná Vera Farmiga. Do děje jsem se naprosto zažral, užíval každou minutu filmu a trošku jsem si i představoval, jaké by to bylo, kdyby jsem byl na místě Ryana já. Samozřejmě se musí také pochválít originální vtip a myšlenka této jiné společnsoti lidí, které zde pozorujeme. Na film jsme se opravdu těšil a co jsem chtěl, to jsem také dostal. Konec je opravdu emočně propracovaný a s těží se smiřujete s tím, že příběh muže, který žije s hlavou v oblacích je u konce. "On se s tebou rozešel po smsce? To je něco jako dostat padáka přes internet." ()

SonG

Naprosto dokonalá relaxace. Strčtě všechny svoje malé problémy do batohu, pak do něj strčte ty větší, potom i ty největší, celý ten batoh spalte a vychutnejte si to. ()

Lord.Jim

Přišlo mi to příliš "americky dokonalé", příliš "profesionální", bez emocí, s "perfektním" Clooneyem, kterej už mi připadá jako karikatura sebe sama, ale především s naprosto předvídatelným koncem. Téma filmu bylo veskrze nemorální, možná proto se mi nelíbilo a nudila jsem se. A vlastně jsem měla celou dobu vztek, jak někdo může dělat takovoudle nechutnou práci. ()

lioncel

Tedy vážně nevím .. začátek mi popravdě nepřipadal vůbec nic moc, ale po pár tisících letových mílích to náhle přišlo : nádherný filmový koncert v podání dnes už pro mě naprostého klasika : George Clooney, kterému zde ale vydatně a přiznám se, podle mě i neméně zdatně pomáhají : Vera Farmiga a Anna Kendrick … pozor, žádná pohádka pro dospělé se ale nekoná, ke konci příběhu vítězí tvrdá životní realita .. takže z mé strany nakonec vlastně náramná spokojenost … mimochodem, zaregistrovali jste, že v Americe vyhodit někoho z práce je „poměrně“ problém? .. proč se nepřijedou poučit k nám, naši podnikatelé by jim to určitě rádi předvedli, jak se to dělá u nás .. tady s tím nikdo z nich problém nemá … ()

berusche

Takový nenucený příběh o tom, jak můžete ze dne na den změnit svůj pohled na svůj život. Jak realistické, a tím samozřejmě blíže k divákovi. ()

Taninaca

Romantika bez klišé a s příjemnou dávkou reality. George Clooney velice DOBŘE pasuje do ironické role chlapíka, co nevěří na lásku a domovem je pro něj letiště. DOBŘE jeho výkon podtrhuje mladá a stále ještě naivní Anna Kendrick a životem znalá Vera Farmiga. DOBRÁ komedie, ale dobře je za tři. ()

easaque

+3* Občas si rád dám odlehčené filmy a tento měl docela slušný rating i zajímavý námět i když na tu hollywoodskou produkci moc nejsem. Na druhou stranu je pravdou, že když už si vyberu romantickou komedii tak čekám větší optimistické vyznění a tady to nakonec narazilo na tvrdou realitu. Scénář je však dobře napsaný a přináší i nějaké to poselství, takže jsem si film užil tak průměrně, čemuž odpovídá i moje známka. A stejně jako u mnoha dalších je to film na jedno použití. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Jeden z nejnadhodnocenějších filmů roku 2009. Utrápený, sterilní, odtažitý film s modrým nádechem. Svým způsobem jsou to jen dražší Vratné lahve. Jen to tolik nehřeje, ale spíš studí. Člověk se nějak moc nenasměje, člověku trvá dost dlouho pochopit motivy a vůbec charakter hlavní postavy. Není to komedie, není to romantika, pěkný obrázky a sorry od dobrého filmu bych čekal víc, než Clooneyho v obleku. Na rozhraní ** - *** ()

M.i.k.e

Jason Reitman už dávno přerostl svého stále ještě slavnějšího (ačkoliv asi už ne moc dlouho) otce a v Up In The Air nám servíruje svoje zatím nejlepší dílo.Jak už u něj bývá zvykem,i tentokrát balancuje na hraně komedie a dramatu,takže toto budiž varováním pro ty,co čekají nějakou třeskutou zábavu u které se budete smát od začátku do konce.Naprosto souhlasím s larelay,že po výborném Mendesově Away We Go a 500 Days Of Summer tu máme další velmi příjemný,pravdivý a zamyšlení hodný film.Možná,že to trošku zavání nostalgií,ale Reitman nikterak netlačí na pilu a nechává diváka aby si vše přebral sám.Když k tomu všemu připočtu ještě tradičně výborného Clooneyho spolu s okouzlující a pro mě donedávna ještě neznámou Verou Faminga je Up In The air tím nejlepším co sem letos měl možnost vidět.90% ()

Lischai

Svižné, chytré, milé a s neokoukaným tématem. Bezproblémový film, který bude mít každý rád -- kromě těch, co se v něm najdou a budou ho mít tím pádem velmi rádi. Nejsilnější hláškou z filmu je pravděpodobně Alexino: "Ty ani nevíš co chceš," které uvede do melancholie i otrlé karieristy. ()

MartinNDL

Reitman stoupá vzhůru. V děkujeme, že kouříte byla jedna děsně sympatická postava, v Juno jedna děsně sympatická (ještě víc než v Děkujeme) a jedna hodně sympatická (míň než ta děsně z Děkujeme), v Lítám v tom jsou dvě děsně (jako děsně v Děkujeme a míň než děsně v Juno) a jedna hodně (jako ta hodně v Juno). Jinak všechno (naštěstí a zázrakem) při starým - provokativní (a morálně sporný) téma, ale žádný fandění, žádná strannost a žádní záporáci. Neskutečně lidský, upřímný a vyspělý emoce a k tomu žádnej patos. Reitman je vedle jisté Sofie C. zachránce vkusu romantických filmů v Hollywoodu. Úžasně příjemná podívaná s vyjímečnou režií a hereckými výkony. ()

lekr

Klasické klišé romantických komedií situované v trošku originálnějším prostředí. V podstatě je to ale jen další tuctová a zbytečně dlouhá úvaha nad životem a láskou s pár dobrými vtipy a vynikajícím Georgem Clooneym. Bohužel to ale je všechno. ()

Jonash87

Moc příjemný filmový zážitek. Čekal jsem obyčejnou americkou komedii, ale dostal se ke mně film, který má hloubku, lehkost, humor a pěkně po celých 109 minut plyne kupředu. George Clooney jako vždy perfektní... 80 %. ()

Hennes

Příběh, který je uvěřitelný a zaplať pán bůh nezapadl do slátatiny romantické komedie, ale udržel si svoji realitu a opravdovost všedního dne. Clooney dodává snímku svůj šarm, Vera Farmiga přirozenou ženskou krásu. Téma mít či nemít práci a co s tím je v dnešní době velice aktuální a dialogy a scény filmu jsou zejména v této tématice výborné. Chce to občas se zamyslet nad svým "batůžkem". ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)