Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Thomassi

Velmi kvalitní romantická komedie o člověku, který dělá práci, kterou by z nás asi nikdo nechtěl dělat. A to pracovníka nějaké firmy, který musí vyhazovat lidi z práce, protože šéfové na toto nemají žaludek. Na druhou stranu je ale velmi úspěšný a během roku toho dost prolétá. Nečekal jsem, že to bude až tak sympatické, ale po shlédnutí jsem si řekl, že jsem rozhodně neprohloupil. Výborný nápad, dost dobrá zápletka a výteční herci v čele s Georgem Clooneym. To právě on mě přibil k obrazovce, jeho mluvní počínání, jak má na všechno nějaký argument. Pokud něhdo sáhne po tomto snímku, rozhodně neprohloupí. ()

vanadium

Nic nového pod sluncem, prostě další z filmů zabývajících se životními hodnotami, plný klasických klišé ala kritika emerikn drímu nebo práce vs. vztahy. ()

reqiuem

zase jeden z rozporuplnejch filmů..!možný spoilery!: hlavní hrdina si teda lítá ok?..svobodnej život bez závazků-život pro kariéru ..pak potká ženu, do který se zamiluje a všechno se otáčí..vychází najevo, že láska a opora v tom druhym je mnohem cenější, než nalítanejch 10 mil. mil ..do teď by to bylo v pořádku, kdyby vlastně Farmiga, která reprezentuje jednu z oněch "singles" a celej film to rozjíždí s Clooneym, nebyla ve skutečnosti vdaná...sem se hodí jenom WTF?..tak teda vyjdeme- li ze základní premisy, že láska je to, pro co stojí žít, tak proč je vlastně Fermiga vdaná tim způsobem, že podvádí svýho muže?..tohle neni moc šťastná představa lásky, která prakticky vtipnym způsobem popírá to, kam celej film směřuje..někomu by se tahle myšlenka mohla docela oprávněně líbit a konec konců koresponduje s vyhazovama, kterejch ve filmu prolítne taky nepočítaně, ale jak se má teda život člověka, kterej svůj život zasvětil kariéře ukázat jako nešťastnej, když se vlastně jenom vyhejbá problémům..o čem ten film teda byl??? ()

salalala

Velmi příjemný film, který není podbízívý a skutečně působí jako ze života. Je tu hlavně vynikající Clooney, který to celé táhne dopředu a přesně ví, co a jak má hrát. Místy je to legrační, ale je to spíš vážnější, žádná řachanda to rozhodně není. To mi ale nevadí, právě naopak. Pravdou je, že zhruba v polovině filmu, kde se začne přemítat o vztazích a smyslu svatby jako takové, to lehce drhne a celé se to vleče. To se mi tak úplně nelíbilo. Přišlo mi to takové hodně prvoplánové. Pak ale ke konci to zase nabralo na obrátkách a celé to spasil závěr, který rozhodně nebyl z hollywoodské šablony. Byl úžasně reálný a hodně hodně pravděpodobný. Je to skutečně hodně příjemné pokoukání, po kterém se můžete (ale nemusíte) zamyslet sami nad sebou a nad tím, co v životě má skutečně smysl. Který film tohle má? Škoda těch chybiček uprostřed filmu, Clooney a Farmiga jsou totiž hodně dobrý pár a skutečně to mezi nimi jiskří. Stojí za to vidět víckrát. 75% ()

FilmFan24

Upřímné, optimistické nebo snad i depresivní? Možná ne pro každého, ale pro mě určitě. Film pohodový hlavně díky neodolatelnému Clooneymu šarmu, zralému půvabu Very Farmigy a dívčí ztřeštěnosti Anny Kendrick. P.S. Dlouho se mi nestalo, aby mě hodina filmu připadala jako deset minut... ()

Toj

Jasonovi Reitmanovi moc fandím.. Snad proto, že mohu říct, že jsem ho měl rád ještě před tím než to bylo v módě (tzn. od uvedení jeho kraťasu "In God We Trust v Karlových Varech)... Každopádně se mu podařilo dostat se mezi elitu, nejzajímavější režiséry současnosti a jeho filmy jsou obecně oblíbené... I Up In The Air je moc povedený film, který s divákem umí pořádně zamávat. Sice to není úplně, co jsem chtěl a našel bych nějaké chybky, přesto to jenom zvedlo očekávání na další Jasonovu tvorbu. ()

Vědma

Tentýž problém jsem měla už s Juno. Všechny ty nadšené ohlasy, tak jsem se moc těšila - a nic. Pěkný,milý film, jakých je spousta. Tohle bylo totéž. Lepší průměr, který mě nijak zvlášť neoslovil. Marně jsem pořád čekala, kdy mě to nadchne a nedočkala jsem se, Nevím proč. Celkem se mi to líbilo a to je vše. Jenom jsem si říkala, že až mě bude firma propouštět, tak bych chtěla, aby pozvali Ryana, místo našich odporných a hloupých personalistek :-). Ta čtvrtá hvězdička je za George, který má " laskavé oči a hezký úsměv", ale to měl vždycky. ()

Želik

Počet nominácií na Oscara je prehnaný, ale mne sa to páčilo. Je to o lietaní nielen vo vzduchu, ale aj v živote s batohom vzťahov, ktorý je občas dosť ťažký. George Clonney má neuveriteľnú charizmu a uveríte mu, že vyhadzov z práce je vlastne tou najlepšou vecou, čo sa vám môže stať. Anna Kendrick mi občas liezla na nervy a zároveň ma aj rozosmiala, z tej dievky niečo bude :) Je to o živote a život je pes, kto čaká niečo ako žili spolu šťastne...ten si kúpil zlý lístok. Rozprávku premietajú vo vedľajšej sále. ()

hunty

Pro mě moc příjemné překvapení a šarmantní Cloony jako vlk samotář byl napsán a zahrán výborně. ()

Skip

Především dobré herecké výkony jsou hlavní devizou tohoto filmu. Celkově ale film neříká vůbec nic nového, ač se o to snaží, jenže ono už to tady jaksi bylo víckrát, i když třeba ne tolik koncentrované do jednoho celku. Takže lehce nadprůměrný film, který určitě nezklame, ale také nebude tím, k čemu by se diváci rádi a často vraceli. ()

Aleee89

Film, který měl na mě hned několik lákadel a já s velkou radostí sedla jako moucha na lep. George Clooney. Šarmantní fešák, který by mohl hrát v čemkoli, ale stejně mě bude bavit dívat se na něj. Jméno režiséra Reitmana mě taky potěšilo, filmy Juno i Děkujeme, že kouříte se mi líbily a říkala jsem si, že ani tady snad nešlápne vedle. A v neposlední řadě mě nalákalo to, že se jedná o žhavého oscarového kandidáta s dobrým hodnocením a zajímavým příběhem. Zatím jsem toho z těch oscarových želízek v ohni neviděla moc, zatím se tedy nebudu přiklánět k tvrzením, že toto je film roku. Ovšem k filmu samotnému. Je skvělý, tak bych to shrnula. Někde jsem četla - je jako facka a pohlazení zároveň, je jako život. A s tím se plně ztotožňuji. Ano, někdy člověk potřebuje ve světě filmu uniknout, ale já mám stejně ráda i tento druh filmů - kvalitní příběh, lidi, život, ne happyendové klišé, kvalitní herci. Toho všeho se mi dostalo. Výborný příběh plný nadsázky, satiry, romantiky, je to drsné a syrové a přesto milé, je to zkrátka o životě v tom nejlepším slova smyslu. Herci ani režisér nezklamali a přinesli mi hodinu a tři čtvrtě skvělé zábavy i ponaučení, donutili mě přemýšlet a určitě mi tento film z hlavy jen tak nevyprchá. Přesto zatím budu trochu zdrženlivější, bylo to super, ale kdo ví, co lepšího přijde. P. S. Avatar jsem viděla a nemyslím, že by byl lepší. ()

kajas

Nemůžu říct, že bych v tomhle filmu lítala. Clooney je samozřejmě skvělý, ale nějak jsem s jeho Ryanem nedokázala sympatizovat, vlastně mi ho bylo celou dobu líto (a úplně nejvíc ve chvíli, kdy překvapí svoji lásku doma). ()

Fanucci

Současná ekonomická krize a emoce, které ji provází (pocit prázdnoty, vykořenění) převedeny na filmové plátno. Bravo. Výborný, originální film. Clooney hrál dokonale. 90% ()

Dubro

Herecký koncert Clooneyho, ktorému viac ako úspešne sekunduje Vera Farmiga. S takouto dvojicou nie je problém ani pre starého oprchúta ako som ja, prečumieť skororomantickú komédiu. A možno aj dve. 80%. ()

Chrysopras

Good job! Tedy ne to co dělá Mr. Clooney ( to je snad jedna z nejhorších prací, co existuje ), ale tenhle film :-). Je to zajímavý pohled na krizi, nejen ekonomickou, z nadhledu. Herecky velmi dobře zvládnuté, kamera i hudba velmi slušné, scénáristicky mi jen trochu nesdl konec, kdy jsem čekal asi nějakou hlubší "katarzi"... Na Oscara bych to tedy neviděl, ale zajímavé to každopádně je. ()

Sheldra

Opět se mi potvrdilo, že příliš velká očekávání se nevyplácí. Tak nějak jsem doufala v podobnou pecku, jakými byly dva předchozí Reitmanovy filmy. Nerada srovnávám, ale tady se mi to přímo nabízí: oproti Juno příliš vypočítavé a málo svižné, vedle sarkastického Děkujeme že kouříte příliš moralizující a zdaleka ne tolik vtipné. Nominace Clooneyho na Oscara mi stejně jako u Michaela Claytona opět uniká – za co mu tu sošku proboha chtějí dát? Vždyť je ve všech filmech víceméně stejný - ne špatný, ale upřímně, třeba skvělému Eckhartovi, pronášejícímu sžíravé repliky s takovou dávkou charisma, že by ke kouření přiměl snad i Dalajlamu, může jen tiše závidět. V Lítám v tom jsou brilantní momenty, nebo se brilantnosti alespoň hodně přibližující, skvělé dialogy a opravdu dobří herci. Jenže ten zbytek na mě působil dojmem pouhé vaty, která vyplňuje chvíle, kdy není co říct. Kvantum nominací a příznivé kritiky si dokážu vysvětlit spíš tím, že se jedná o momentálně vděčné téma, zpracované nápaditým způsobem a z neobvyklého úhlu pohledu, spíš než tím, že by šlo o zas tak výjimečný film. Přesto jsem se dobře bavila a někdy na to nejspíš mrknu znovu. Vychází mi mírně rozpačité 4*...uvidíme, co s tím udělá další shlédnutí. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)