Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

numi

Naposledy se mi to stalo u Gondryho / Kaufmanova "Eternal Sunshine of the Spotless Mind". Dokoukáte film, řeknete si no a? A tma. Jdete spát, druhý den se probudíte a chcete si ono no a říct ještě jednou. A znovu. "Lítám v tom" je film, který vás donutí přemýšlet. A to i tehdy, pokud vám jsou Clooney a Farmiga vzdálení na tři tisíce kilometrů horizontálně a dalších osm tisíc vertikálně. Kdybych byl manažerem nějaké nadnárodní korporace a viděl tohle, tak do týdne v oranžové bundě sbírám nedopalky před vlakovým nádražím. Těžká deka a zimomriavky jak cyp. Jeden z(e tří) filmů roku. ()

vorheese

Pět let jsem čekal na nějaký další kousek, který bych si připsal do mého pomyslného, proklatě hubeného seznamu filmů, kvůli kterým vlastně filmy miluju. Díky, Jasone. ()

blackrain

Pořád jsem si říkala, jestli nastane ten správný zlom, kdy si uvědomí, že mu život zdrhá někam a jestli s tím něco dokáže udělat. ()

ABLABLABLA

Docela hodně povedený film. Sympatický G. Clooney a nová tvář A. Kendrick, kterou někteří známe z Twilight ságy. Příjemný film, komedií bych to teda nenazvala, ukazující způsob života dnešních lidí....G.Clooney tu nehraje zrovna rodinně založený typ, ale na konci si uvědomil, co je vlastně důležité... Nemohla jsem ze scény, kdy si začal s V.Farmigou ukazovat veškeré kreditky, karty od klubů atd...:D "Hmm to je grafit.Je poznat ta váha. To je tak sexy." Ale ta karta na konci byla stejně nej, taky bych takovou chtěla... ()

SarumanKo

Tak toto nebola celkom moja šálka kávy, Jason Reitman je síce talentovaný filmár a výborný scenárista, ale smer, akým bol jeho najnovší film zameraný, ma občas poctivo nudil. Vtipné momenty by som zrátal na jednej ruke a celkovo to skĺzalo nebezpečne hlboko do romance a filozofovania o živote jedincov a ich zmysle. Ale to, čo bolo v Juno a Thank You for Smoking podané ľahko a zábavne, sa tu tvárilo príliš vážne a odťažito. Je to pravdivé, o niečom vypovedajúce a niekam smerujúce, ale pre mňa to už nie je celkom ono. Aj napriek tomu, že Clooney si strihol možno jednu zo svojich najlepších úloh, nie že by Kendrick, Farminga a ostatní neboli výborní. (70%) ()

kaylin

Jason Reitman ukázal, že je možné natočit romanci, která nemusí mít nutně konec, který očekáváte, navíc to celé je možné zasadit do prostředí letišť. Člověk, který většinu života tráví v letadle, letištních halách a různých hotelových pokojích. A přesto je šťastný, protože má práci (vyhazuje jiné) a možná i lásku (vidí ji velmi málo). Anebo je všechno přece jen trochu jinak. Krásné, i když jsou lidé hnusní. ()

Dr.Zhivago

Žánrově silně rozkolísané, dokonce ani jako komedie to nefunguje vždycky dobře. Na dialozích je poznat jistá umělost. Člověk by ve skutečnosti mluvil asi trochu jinak. Na hercích je vidět, že se jich příběh osobně příliš nedotýká a tak nelze ani jedné postavě skutečně věřit. Jako drama to funguje skvěle, pokud tvůrcům šlo o to "dojebat" osamělé duše, tak se jim to podařilo, i když to pravděpodobně nebylo jejich úmyslem. Celková snaha úkázat američany, jak se vyrovnávají se ztrátou zaměstnání v období krize a následný útěk k bližnímu svému (v mnoha případech k psychiatrovi), je poněkud převařená agitka jak nejlépe divákovi sáhnout do svědomí. Nicméně, Ti, kteří nejsou příliš naklonění americké kultuře a jejich způsobu chování vůbec, by měli raději zvolit jiný snímek. ()

suicide

Goerge Clooney v tom umí lítat. Komediální drama těžko si hledající cokoli podobného v tomto žánru - cynické, zvláštní, ale možná trošku film žehrá na to, že spadnul u mně do série vynikajících snímků a to se pak hodnotí podle jiných měřítek. Možná si ještě někdy zaslouží Clooney a jeho pragmatismus plný počet hvězdiček, ale prozatím tedy takto. ()

Mikita

Proč vždy když chceme něčeho dosáhnout hrozně dlouho, tak to pak nakonec nikdy nedopadne tak, jak jsme si představovali? Občas je těžké vyznat se v lidech. Mnohdy je ale mnohem těžší vyznat se sám v sobě. Tenhle film nám to vše připomíná podmanivou formou. Je to nádherné a smutné zároveň. Film o životních hodnotách, který nepůsobí kýčovitě. Překvapivé. ()

slunicko2

Flight Attendant: Would you like the cancer? Ryan Bingham: What? Flight Attendant: Would you like the can, sir? 1) Postavit film na životním příběhu profesionálního vyhazovače z práce zní bizarně stejně jako sama profese. Hlavní hrdina Ryan zastupuje managery, kteří si nechtějí špinit ruce či svědomí přímou konfrontací s důsledky svých rozhodnutí. Taková práce bývá dobře zaplacena a tak si Ryan létá po (americkém) světě a protože je perfekcionista, dovádí k dokonalosti nejen vlastní propouštění (v jeho podání psychologická poradenská činnost), ale i technikálie okolo._____ 2) Důvěrný pohled do zákulisí služebního cestování je dalším typickým prvkem filmu. Hrdina nepatří k těm, kteří létají vlastními letadly nebo alespoň první třídou. Je to naopak dělník své profese, který své řemeslo (létání) dovádí k dokonalosti. Posedlost cílovou prémií lze pochopit - kromě zřejmých finančních a společenských výhod mu dává možnost vidět pozitivní cíl svého snažení. Malá kartička s maximem myslitelných priorit se tu stává náhražkou za skutečné hodnoty, které ve své práci nevidí a ani vidět nemůže._____ 3) Rovněž v osobním životě, lze-li příležitostné milenecké schůzky takto pojmenovat, trpí Ryan absencí smysluplného naplnění._____ 4) Ryanovi, prožívajícímu svůj prázdný osamocený život obklopen jemu podobnými, tvoří kontrapunkt profesní novicka Natalie, ve svém mladickém nadšení ještě přišernější, než je on sám. Please, for the love of God, can I fire the next one?_____ 5) 32letý Quebečan Jason Reitman nastavuje kapitalismu vskutku nelichotivé zrcadlo. We are not swans. We are sharks. ()

Maq

Sociální konotace v tom moc nevidím. Není to film o nezaměstnanosti. Je to drama singla, módní to figurky soudobého světa, který se ve svém individualismu na okamžik zapotácí. Úhledné leč mělké a plné klišé. ()

Rakosnicek77

Komedie Lítám v tom je místy skvostně cynická, někdy stylová, ale představuje to, na co se v dnešním "profesionálním" životě často zapomíná. Totiž na rodinné hodnoty. Mimořádně vtipný a rázný scénář s jemně sarkastickými poznámkami, které pobaví jen lidi, co jim rozumějí, dal dohromady režisér Reitman spolu se Sheldonem Tunerem. Nadčasová komedie přišla právě vhod. Clooney charismatický a svébytný jako vždy, Kendrick je překvapivě nadaná mladá herečka a Farmiga je sympatickou cestovatelkou, vedle níž byste rádi strávili pár hodin v letadle. Zkrátka a dobře se jedná o dílko hodné pozornosti, protože podobných snímků, je v dnešní době jako šafránu. Jsem rád, že jsem se nakonec odhodlal tento film vidět i když jsem to původně neměl vůbec v plánu a mohl jsem svůj večer nakonec trávit sledováním něčeho smysluplného a velmi vydařeného. ()

swed

Vzdušná road movie jako obraz aktuální doby. Jason Reitman se nenechal zlákat efektními kudrlinkami a místo toho vsadil na staromilský přístup k natáčení, nejlépe vyhovující dané látce. Nebudu přehánět, když řeknu, že takhle vybroušený a komplexní scénář už to hezkých pár let nebyl (to ocení převážně odrostlejší a zkušenější publikum). Slovo krize ve filmu ani jednou nepadne, ale je jasné, že pokud se budou chtít příští generace dozvědět, jaká nálada vládla na konci první dekády 21. století, "Up in the Air" jim dá jasný popis. P.S. Nikdy bych nemyslel, že filmu, ve kterém hraje George Clooney hlavní roli, dám plný počet. Pravidlo porušeno: 10/10 ()

MATADOR

Zvláštní práce přináší úspěch, ale ne na všech frontách a tak můžete časem zjistit, že něco postrádáte. Něco, co potřebuje každý člověk, lásku. Ryan Bingham dává přednost práci před vztahem, protože jediné, co miluje, je jeho práce, která ho naplňuje, ovšem postupem času se zamilovává do náhodně potkané ženy, která s ním má hodně společného, udržují vztah, ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. A právě o té nerůžovosti vypráví Lítám v tom, film o člověku pro člověka. Určitě se ve filmu najde mnoho moudrých slov, film je sám o sobě také moudrý, ale jeho přílišná zdlouhavost je vážně silná. ()

Easykk

Po první půlhodině lehčí nudy se mi to zalíbilo a už jsem v tom lítal. Pohodový film o práci, kterou bych nedělal ani za nic, i když za život v letadle bych ho prodal asi i s nabíječkou :o) i tím prázdným batohem, který musíte pořád něčím plnit a přemýšlet jestli ho podpálit a nebo ne.. Celkově pohoda, ale né na pět bodů. ()

stration

Velice příjemné překvapení. Perfektní Clooney, ale nikdy bych nechtěl, aby mě podobný týpek navštívil v práci. ()

PogoJoe

'Up in the Air' si pojmenování vynikající komedie zcela určitě zaslouží. Originální prostředí, znamenitý George Clooney, kterému zdatně sekundují Anna Kendrick i Vera Farmiga. Zvládnutá režie, zajímavý scénář... Díky této komedii jsem strávil výborný večer. A poté další 2 s odstupem několika let. Hlavní hrdina žije životem, který se na první pohled zdá až příliš lákavý. Zároveň nám film dává najevo ústřední myšlenku, že svobodný život plný zábavy, zážitků a krátkodobých požitků je sice fajn, ale není nad to mít rodinné zázemí. A to ať si každý divák přebere sám. George Clooney je pro takovou postavičku přímo stvořený a člověk i věří, že takový nezávazný způsob života i sám vede. Mám rád inteligentní, originální komedie se skvělým hereckým obsazením, osobitostí a hravostí. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)