Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

venison

Další film Jasona Reitmana, který pojednává o někom, kdo dělá špatné věci, ale je klaďas každým coulem :-) Specialista na výpovědi zaměstnanců v době hospodářské krize žije hodně sobecky, jenže potká krásnou dívku a rozhodne se změnit život.. Hodně sympatický je konec - happy-end v něm však nehledejte.. ()

terunka003

Depresivní, smutné, temné, bezvýchodné × určitě ne komediální. Asi jsem jediná, ale mě tento příběh osamělého muže s prazvláštním povoláním, osamělým životem a honem za letovými mílemi nepřijde nikterak vtipný. Ba naopak. Příběh je to zpočátku milý, zajímavý a hezký, jako divák si říkám "No paráda, konečně si našel ženskou, jak to s nima dopadne?". Jenže ono je to všechno jinak. Film, který si hraje s city, psychologií a budoucností a životními jistotami každého lidského jedince. ..život s výhodami a členskými kartami.. ()

geklon

už jenom ten casting........ a celkově decentně lepivá limonáda s obsahem existenciálního dramatu, podávaná v extrémně vkusné ručně tepané vinětě, v glazuře, která je hodná těch největších mistrů v žánru komediálně romantických dramat, ovšem dozvíte li se, že tento jedinečný kus má na trígu nějakej 33iletej chcapík, jehož táta je režisérskej pěšák nevkusných pitomin, a jehož předešlé dva celovečerní filmy byly naprosté zjevení ve světě americké pseudo nezávislé kinematografie, není přece možný aby se to povedlo i napotřetí aby se enormní očekávání dalo naplnit snímkem o úplným blbovi co celej život vyhazuje lidi a víc času stráví v letištní hale než se svojí rodinou. Taky jsem čekal po "kuřácích" a nateklý Page, třeba film s Edem Harrisem, kde hraje kouče ledních hokejistek, ale "Lítám v tom" je na sto procent další výborná Reitmanovka, i když jsem na to přišel až po třetím shédnutí ()

Pavlínka9

Postava George Clooneyho v tom opravdu lítá :) Celý tento film je hlavně o silném charizmatu, který z tohoto chlapa nehorázně čiší :) Poprvé když jsem film viděla cca před 3mi lety - už tehdy se mi moc líbil a teď podruhé - opět, jen s tou výjimkou, že jsem si pamatovala hlavní pointu, jelikož byla opravdu nezapomenutelná, jelikož potvrzuje pravidlo, že se takové situace mohou samozřejmě stát i mužů. Letecké pohledy na části USA a označení států, v kterých se zrovna děj odehrává - zajímavé - hlavně pro mě, kterou do letadla zatím nikdo nedostal a nejspíš nedostane. Tudíž mě život Ryana, který za svůj domov považuje převážně "cestu" a izoluje se od své rodiny a okolí, na které by se musel nějaký způsobem vázat, hodně zaujala, jelikož je to pro mě neznámé. Pobavil mě také výčet bonusů, slev a akcí, které člověk, přestože si žije na vysoké noze, dokáže nashromáždit a využít jako jejich věrný zákazník, viz. všechny kartičky, které mají hlavní představitelé v peněžence :) ()

Phietros

Nemůžu si pomoct, ale přes hluchá místa, které mě nudili nemůžu hodnotit jinak než 60%. Jinak by to bylo určitě na 4*. Film jako takový má šmrnc a své charizma, které drží hlavně svím šarmem George Clooney! Příběh stojí na obchodácích, jejichž nápní práce je lítat po světě a zastupovat firmy v nepříjemných situacích- kdy musí propustit své zaměstnance! Jedním z nejlepších vyhazovačů je právě sobecký Clooney, který má za cíl nalétat 10mil.leteckých mil a paluba letedla je jeho domov! Do cesty mu vstoupí mladá kolegyně Anna Kendrick, která příjde s návrhem, že by se vyhazovi mohli řešit s kanceláře online a tím firmě ušetřit náklady! To by ovšem znamenalo konec lítání a spokojeného života ve vzduchum, ve kterém navíc poznal ženu(Vera Farmiga), která sdílí podobný život jako on. Postupem se do ní zamiluje a když to vypadá, že se kvůli ní vzdá i života ve vduchu a přejde na zem, dostane od ní tvrdou ránu do srdce, když zjistí, že je vdaná a má rodinu... ()

noriaki

Fascinuje mě ten dokonalý kontrast odcizeného a lidského. Sterilní prostředí letišť, anonymní hotelové pokoje, zaměnitelné prostory firemních korporací, profese přinášející beznaděj, a přece je v Up in the Air tolik optimismu, vřelosti a nepatetického citu, jako v málokterém filmu. A to nejde o žádnou slaďárnu ani tragédii, jen o obyčejný, kapku banální příběh, z dnešního trochu melancholického světa. Navíc jsem tady pořádně objevil Annu Kendrick, která se s konkurencí Clooney & Farmiga popasovala s obrovským přehledem. Top 10 za rok 2009. ()

shantim

Satira na dnešní uspěchanou a konzumní dobu a obhajoba hodnot jsou základními tezemi tohoto snímku. Nejde však o žádné moralizování. Reitman jen ukázal, jak vypadá samota, když jste obklopeni spoustou lidí, co pro lidi znamená jistota, jak důležitá je rodina a co je to láska. Prosté věci. Skvělý film. 92% hvězdiček ()

Cortes3

Zajímavý a řekl bych neotřelý scénář měl tento film. Vynikající Clooney, od kterého bych teda padáka dostat fakt nechtěl. Zajímavá byla vždy ta mapa každého města Spojených Států z letadlového pohledu, ta mě vždy zaujala. ()

VasaX

Clonneyho jsem měl vždycky rád. Ale tady mě bavil a chytl za pozornost velmi přesvědčivě. A to i jeho sekundantky. Reitmanovi hrdinové a i jejich okolí jsou prostě... super. Uvěřitelné a propracované postavy, co si často člověk oblíbí, i když to nejsou zrovna sympaťáci, dobré duše nebo konformní jedinci. "Up in the air" je každopádně skvělý film z mnoha stran. Reitman neplýtvá stopáží, dává nám skvělý příběh a barvitné a propracované charaktery, logické ale přesto částečně překvapivé zvraty, a osobitý uvěřitelný happy-end, který nesetne pointu celého příběhu svou naivitou nebo růžovostí, jak se často stává. Tím si mě získal na 100%. ()

hroubek

Přiznám se tehle film mě dostal svoji přirozeností ale hlavně Georgem Clooneym,kterým ve filmu strhává všechnu pozornost na sebe.Ale sám by film neutáh tak pomáhá užasná Vera Farmiga jako žena pro a kterou si ve svém nitru našel cit a Anna Kendrick coby snaživka,která mu chce vzít to nejcenější co má.Práci.Reitman vyhrál film,když dal dohromady troji tak doubrou,že se tomu až nechce věřit.Dobrá práce. ()

sochy.zirafka

I něco tak obyčejného, jako létání za prací - byť netradiční - může působit dobře. Obzvláště pod taktovkou filmařsky rostoucího Jasona Reitmana. Pozn.: Čím dál tím více se mi líbí George Clooney. Pozn.č.2: Jeho herecké výkony! ()

Timak

Přemýšlel jsem dlouho, jaké dát hodnocení. Říkal jsem si, že přece nemůžu dát plné hodnocení filmu, který je v podstatě prostinký a nepřináší nic nového. Četl jsem zde názor, že je to film chlápka po pětatřicítce, který přehodnotil své životní hodnoty. Mno to je jistě pravda, ale přece jen to sahá někam dál. Neřekl bych, že je přehodnotil, jako spíše uvědomil si, jaké má vlastně hodnoty. Ale přitom si uvědomil, že už neumí jinak žít. A prostě tyto hodnoty záměrně ignoruje. Tedy jinými slovy, stanou se nedosažitelným snem, nikoliv životním cílem. A to je podle mě vznešená věc, uvědomit si, že žijete "mizerný" život, ale nikdy se ho nevzdáte ... ()

JohnSmith

American Airlines a Hertz museli zaplatit pěknou sumičku za product placement. Nicméně clooney naprosto fajnovej, Farmiga sexy jako vždy a ikdyž ji mám v oblibě na konci mě teda pěkně naštvala, až mi bylo Clooneyho fakt líto. Mnohem zajímavější je první půlka filmu, kdy se vyhazuje z práce, užívá se nočního života na hotelu, zaškoluje se nová kolegyně,ale jakmile jde do tuhého, ztrácí film tempo. Je opravdu příjemný, že Reitman netlačil moc na romantiku a že se ve finále ani nedočkáme happy endu. A ne, není pravda, že Hertz má starý auta. ()

Trustme

Efektně sednoucí role pro Clooneyho - charismatický seladon odmítající chomout a profesionál ve svém oboru. Téma tohoto filmu je až nepříjemně aktuálně neradostné - v důsledku světové (americké) krize zvýšená výpovědnost zaměstnancům a následné trauma mírněné profesionálními oznamovači ukončení smluv. Přesto se Reitmanovi podařilo vyhnout nabízeným patosům a představit situaci z pohledu i lehounce usměvného. Brilantní scénář, špičkování mezi Clooneym a "jeho" ženami, proměny postav do lidskosti a duch klasických dobrých hollywoodských filmů. Za pozornost stojí výkon Anny Kendrick. Její Natalie, měnící se podle toho jaké prožívá situace (oznámení že jí opustil přítel..atd..) je odzbrojující. ()

Ceres

Velmi se mi zalíbil tenhle film kvůli tématu, které rozebírá. Teďka nemyslím vyloženě práci, která spočívá ve sdělení zaměstnancům, že jsou pro fimu nepotřební, ale ... jde spíše o téma samotářství a vážnost vztahů s tim spojených, které nádherně vysvětleno metaforicky "s batohem na zádech". Clooney znovu dokazuje, že je výborným hercem, ale i dalši role byly skvěle obsazeny, ať již svůdnou Verou Farmiga, tak i mladou Annou Kendrick. Film je hodně dobře natočen, takže díky i za skvělou práci patří i Jasonovi Reitmanovi, tenhle film po právu bojoval o nejlepší film roku na oscarech a rozhodně měl na to ho vyhrát. Celkově mě film překvapil jak je výborný, takže bude patřit k filmům, které mohu vřele doporučit, 90% i za skvělou závěrečnou scénu s monologem. ""The stars will wheel forth from their daytime hiding places and one of those lights, slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over" ()

sskrblik

Lítám v tom je přesně ten film u kterého je divák celou dobu na vážkách jestli bude stát za to. Hned několik věcí mě přesvědčilo a to precizní Clooney, které mu není co vytknout. Taky si ho díky tomuhle filmu začínám čím dál tím víc oblibovat. Příběh je vskutku zajímavý a doplněn o dobrou hudbu, různé postřehy a překvapení. Místy i chvilky pro filosofické úvahy. Jedinou mou výtku a důvod proč nedávám plné hodnocení jsou nucené romantické prvky hlavního hrdiny, vždyť přece nechtěl být takový a do poslední chvíle byl o tom přesvědčený. Nicméně je to velmi povedené. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)