Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

ella

Postava ryana Binghama se nesloží pod náklady deziluze ani depresivním povoláním a přes veškeré strázně a samotu, si udrží úroveň, styl a ironii. Reitman u mě výrazně stoupl, po Juno a Kouření je tohle další pecka z třešničky na dortu. ()

Andreas83

Velice pohodová atmosféra se prolíná filmem od začátku až do konce do toho špetka humoru, trocha romantiky, malinko zklamání a hodně silný příběh je na světě, moc se mě to líbí. ()

zdenny

Myslím si, že se nejednalo o bůhvíjakou sociologickou studii. Prostě to byla romantická komedie s nepěknou Anna Kendrick a stále štramáckým a podmanivým Georgem Clooneym. Samozřejmě můžu chtít vidět v tomto filmu víc, ale já nechci. Jedna věc pro mne trochu zajímavá byla a to přístup staré a mladé školy. Tedy starý, zkušený, v psychologii člověka praxí protřelý matador versus mladá, domýšlivá, agresivní, psychologii teoreticky znalá absolventka školy. Myslím, že nemusím psát, čí přístup mi byl sympatičtější. ()

Natabar

Hvězdu dolů za klišé s opuštěním přednášky. Ale jinak zábavná, vtipná a ke konci i přemýšlivá podívaná. ()

VanTom

V době ekonomické krize a masivního propouštění se film dotýkal celospolečensky palčivého fenoménu (nicméně Jason Reitman tak činil úsečně, až lehce cynicky), který při momentální rekordní zaměstnanosti zastává spíš abstraktní rámec pro romantický vývoj postav. Jak do noty mi padnul nikomu a ničemu se neuvazující světonázor ("Prázdný batoh") šarmantního, srovnaného George Clooneyho, o to víc mi jeho "prozření & pochopení" připadlo náhlé a bezhlavé, škatulky naplňující. Byť ho doprovodilo hořké vystřízlivění. ()

fefee

Žiadny happy end ale tvrdá realita, žiadny nudný príbeh ale šťavnatá komédia, žiadny trápny herecký výkon ale uveriteľný a dokonalý Clooney. Kombinácia všetkého s dobrou hudbou a kamerou dáva skvelý pohodový zážitok. Bavilo (3,5*) ()

Krosmen

Kritika honby za kariérou a důraz na rodinné hodnoty, na myšlení na zadní kolečka. Film pár lidem možná naznačí - Hej zastavte se!, jestli takhle pojedete dál, možná skončíte úplně sami. Dějová linie moc ničím nepřekvapí, jestli se zde objevuje humor, tak možná jen velmi velmi zlehka..Juno a Děkujeme,že kouříte od stejného režiséra mi sedlo víc. Snad proto, jen průměr. Možná je to až moc přísné, ale asi proto, že jsem čekal o něco víc. Sorry Georgi,3* ()

Lukyn007

Tak tenhle film mě fakt dostal. 6 nominací na Zlatý Glóbus si tento snímek právem zaslouží. Velký adept také na Oscara. Nedokážu si představit, že by jednoho krásnáho dne přišel do kanceláře chlápek v kvádru a řekl mi, že mám padáka a že mám začít nový život. Asi bych skočil z mostu, jako jedna postava ve filmu. Opravdu jsem neviděl na tomto filmu žádnou chybku. Dobře se zasmějete a slabší povahy na konci filmu možná vytáhnou i kapesník. Abych se přiznal, tak mi hlavního hrdiny na konci snímku bylo vážně líto. Doporučuji !!!!!!!!!!!! ()

Curlyman

Clooney ako keby hral seba samého, iba v inom zamestnaní a zvládol to na jednotku. Veľmi svieži film, ktorý vám nedovolí nudiť sa, ale nečakajte ani že vám roztrhá bránicu (o čo sa ani nesnaží). Dostal som presne to, čo som očakával, dramedy v tom najlepšom prevedení so skvelou ústrednou trojicou postáv, scenárom a réžiou. Reitman sa očividne nesere a po troch celovečerákoch som si ho veľmi oblúbil. Pre mňa zatiaľ jeho najlepší film. ()

ghatos odpad!

Postmoderní lidé v postmoderních vztazích. Uhlazený rádoby vtipný příběh plný zbytečných lidí. Nuda není to správné slovo – je to marnost, lhostejnost, vyprázdněnost. Tento typ filmu už ani nevyvolává emoce. Zúžené vztahy lidí v holém ději připomínají umělohmotné seriály pro umělohmotné lidi. Je to ten falešný svět, který by chtěli lidé mít. Vyčpělý George Clooney se snaží o lidovou psychologii…bože, kam až může zajít úpadek americké kinematografie. Ctižádostivá nová kolegyně je krajně nesympatická. Připomíná parodii na horlivou, zakomplexovanou kravku. Už jen navázání vztahu hlavního hrdiny se starší ženou uráží svou jednoduchostí. Hloupoučká xkrát opakovaná berlička pro další vývoj scénáře zhnusí svou předvídatelností. Snášet narcistické monology nebo úsměvné dětinské dialogy je ubíjející. Chování lidí na večírku ve mně vyvolávalo stud. Nebylo to vtipné, jen samoúčelné. Tupé čumění plné úšklebků začíná být stále častější u všech zúčastněných. Hádejte co by se mohlo tak stát na svatbě, aby to bylo napínavé? A co zběsilá sebereflexe povrchního seladóna? Chcete to opravdu vidět? Už se mi nechce ani psát další postřehy….,i když baťoh značky Up in the Air naplníte až po okraj, stejně bude pořád prázdný. ()

Bagr_007

Jason Reitman špatné filmy neumí a už vůbec neumí neoriginální. Up in the Air není jen přehlídkou skvělých herců a situací, které s divákem mlátí od smíchu k pláči, ale především je to film, který vás donutí nad obyčejnými rodinnými hodnotami souhlasně pokývat hlavou. Zní to možná směšně, ale je to tak. 90% ()

drackula

Nemám rád americké happy endy so spontánnym potleskom na konci od všetkých známych aj neznámych. Nemám rád keď sa všetci správajú ukážkovo a ak nie, časom sa zmenia a už sú z nich dokonalý a príkladný občania. Preto som veľmi ocenil, že sa v Up in the Air týmto situáciám vyhli. Samozrejme je tu snaha o akúsi výpovednú hodnotu, avšak z oveľa triezvejším a reálnejším pohľadom. "Predstavte si, že máte batoh." George Clooney v úlohe cynického starého mládenca, ktorého život sa nachádza na palube lietadla a v jednom príručnom kufry. George bol skvelý a jeho úloha mu sadla priam dokonale. Jeho herecké kolegyne tiež výrazne nezaostávali a glóbus za scenár je určite zaslúžený. Žiadne idealizovanie alebo happy endy, ale život v ktorom sa riešia kariéra, vzťahy a ďalšie komplikované, pre život tak typické záležitosti. 100% ()

JoseBenes

Čtyři a půl. Připravte si svůj batoh a dejte do něj všechny věci co máte doma. Teď do něj zabalte vaše přátele, příbuzné, rodinu. Máte? Cítíte ty popruhy, jejich váhu? Na to, abyste si takový batoh dali na záda, potřebujete sílu tohoto filmu. Clooney je borec. ()

Gurtha

Na tenhle film jsem šla po přečtení mnoha recenzí, přesto mě překvapil. Jeho klady spočívají v záporech dnešní doby, což ho tlačí do velice hořko-sladké roviny. A hodnocení? Myslím, že do značné míry záleží na tom, zda si je člověk ochoten přiznat, že v tom lítá. ()

D28

Pridávam sa k tým,čo nechápu,prečo by toto dielo malo byť výnimočné.Originalita nulová, ak je toto skutočný život, preboha,kde žijem ja celý ten čas?Komediálne prvky mi zrejme celkom unikli, nudila som sa rovnako v úvode ako na konci.Ak posolstvom bolo zdelenie,že peniaze nie sú všetko a človek potrebuje kopilota,to snáď vieme všetci okrem Američanov,ktorí sa to takto aspoň chudáci dozvedeli vďaka filmu / a niekoľkým ďalším veľmi podobným/.Keby nešlo o dobré herecké výkony,balím batoh v polovici filmu.A ja mám batoh a nie je prázdny a netlačí ma. Komédia/Dráma-ccc,ani jedno,ani druhé,veľké zbytočné nič... ()

s.e.p.p

Bezpochyby jeden z nejlepších filmů roku 2009. Jason Reitman dokazuje, že jeho dva předchozí počiny nebyly jen úspěšné haluze a navazuje na svoji prozatím dokonale rozjetou filmografii. Na svůj nízký věk vyzrálý filmař, točící pohodové humorné filmy, u kterých hltám každý okamžik a zanechávají ve mě moc příjemné dojmy. Přesně tohle mám rád. George Clooney přirozeně skvělý, jak je u něj zvykem a velkým překvapením pro mě byla i nádherná Anna Kendrick. 90% ()

Ichabod

Atraktivní životní styl naroubovaný na lehce ohrané plahočení se člověka za cestou ke štěstí poddávajíc se velmi pomalu skutečným hodnotám s přibývajícím věkem navzdory svému přesvědčení, které by mu předurčilo kariéru a volnost. Skvělé hlášky, silné momenty a fantastický casting z toho ovšem ždímají maximum. Scénář je prakticky bezchybný. Trošku sterilní atmosféra a lehká citová nepřítomnost první hodinu funguje prostě výborně a těží z prostředí, druhá polovina je o to kontrastnější zaměřená na emoce a možná i nějakou tu pravdu a poučku a to je právě na Up in the Air ta přidaná hodnota tohohle filmu. Nic tu nechybí a vše co tu vidíme je tady podáno asi nejlíp. ()

svobik

Film s velmi širokým tematickým rozpětím, ze kterého jsem si paradoxně na konci neodnesl vůbec nic. Reitman mě ani tentokrát nijak neoslnil, Up in the Air je totiž pouhým upgradem v jistých ohledech podobné Juno. Scénář vynikající, ale mám pocit, že s jiným režisérem by mě to dostalo víc. P.S. Clooney hraje už po x-té takřka identickou postavu. 70% ()

FrajerTom

Musím přiznat, že po Juno a Děkujeme, že kouříte, jsem se na novinku Jasona Reitmana Up In the Air velmi zdravě těšil. Navíc zde byl pochopitelně velkým příslibem i výtečný výběr představitele hlavní role. George Clooney zřejmě nemusel roli starého mládence nijak dlouze studovat - stačilo se jednoho rána velmi důkladně podívat do zrcadla a předobraz hlavního hrdiny byl na světě. A George si tento hořko-sladký part skutečně krásně vychutnává a lehkým krokem balancuje na nebezpečné hraně úsměvného dramatu a nepovedené sebeparodie. Skvělé však byly i ženy - okouzlující a (v tom nejlepším slova smyslu) léty prověřená Vera Farmiga a úžasně naivní Anna Kendrick. Hlavním Georgovým partnerem je však sám scénář, který je k prasknutí narvaný odzbrojujícími dialogy plné sarkasmu, životní ironie a jemného - až britsky inteligentního humoru. Tento film, je pro mě pouze utvrzením, že Jason Reitman to v sobě skutečně má a já pevně věřím, že podobný zážitek přinese i jeho další snímek Young Adult.. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)