Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Kurikmoon

Aj takto môže vyzerať život. Uvodomenie môže prísť postupne alebo zrazu. BAFF ;) Hercami dobre zahrané. A Vera Farmiga je tu fakt podmanivá a šarmantná. Hodnotiť Clooneyho nechám na iných.. ;D ()

blackJag

"MILUJI FALEŠNOU POHOSTINNOST." Velmi kultivovaný pohled na zoubek jedné nestandardní profese. Vlastně se vůbec nedivím, že se režie adaptace knihy (na které se také sám podílel) amerického spisovatele Waltera Kirna ujal zrovna mladý Reitman, protože ten už u DĚKUJEME, ŽE KOUŘÍTE projevil mimořádný čich na podobnou látku. Přesné režii odpovídá i na milimetr přesné obsazení (Clooneyho nanejvýš věrohodná kreace po zásluze odměněna oscarovou nominací). Pěkný a smysluplný zážitek. 90% ()

zigíš

neskutočne príjemný film, ktorý -paradoxne- hovorí o nepríjemných veciach (vyhazov z práce) obsahovo chytrý a formálne nápaditý ..žánrovka jak víno ()

Warsheek

Každý asi jednou přehodnotí některé své postoje. Rocker začne poslouchat Chopina, vegetariánovi zachutná maso, starý mládenec zatouží po rodině. Udělá je to šťastnými? ()

MI-380

Zatím jsem neviděl lepší reklamu. V době krize a krachu leteckých společností jistě účinné. Ale velmi dobré i jako film: Clooney naprosto přesvědčivý, elegantní, suverénní, že by až dokonalý? Nejedná se o příběh, ale o životní styl a ten Ryanův je často záviděníhodný, jsou tu ale i milé příběhy vedlejších postav, působivé minipříběhy propouštěných...a skvělý soundtrack. 85%. ()

strelenaL

Za každé okolnosti charismatický George Clooney. Trochu břitký příběh o muži, který chce být za každé okolnosti svobodným mužem. Po zkouknutí filmu už chápu, že Amíci brali kino útokem. Skvělý soundtrack určitě si ho poslechněte. ()

L_A_D_A_S

Abych shrnul Reitmana.. Juno byla blbost, Thank You for Smoking neurazilo ani nenadchlo ale Up in the Air je mistrovské dílo. Jeden z top filmů který jsem kdy viděl, jeden z filmů na který se dívám několikrát ročně a vždy si z něj vemu něco jiného. Dal bych 10* [***Patří do mých TOP10***] ()

J-o-k-e-r

Příjemná oddechovka s kravaťákem G. Clooneym a sympatickou V. Farmigou o muži, jehož práce zahrnuje létání po celých státech a jednoduše oznamuje lidem, že pro ně zaměstnavatel již nemá místo (velmi zajímavá práce). Ovšem čas strávený v letadle (létá 270 dní v roce) nemůže na osobním životě zůstat bez odezvy.... ()

zajda404

Neobvyklý námět.. a k tomu ještě velice dobře zpracovaný. Už dlouho jsem neviděla takhle pohodové a hlavně VĚCNÉ drama, naprosto mě dostalo. ()

mkubalikova

Film z doby, kdy svět teprve čekal na objevení noční můry všech obchodníků jménem travel freeze a video konference. George je opravdu dojemný, když zjistí, že někdo je ještě větší sobec, než on sám. 80% ()

Autogram

Nie je vyhadzovač ako vyhadzovač, outsourcing v Amerike pokročil a vyhadzovanie ľudí z práce je obchodnou činnosťou. To je ale iba vedľajšia zápletka pre nekonečné lietanie a reklamu na bonusové kartičky, ktoré spojili filmový pár. Dosť komplikované pozadie pre kritiku nezáväznosti vzťahov, ktorá ani nejde príliš do hĺbky a záver skoro nič nerieši. ()

iantomasik

http://www.youngstyle.cz/kultura/litam-v-tom ... Reitman se zde vzdaluje svému dříve pevnému schématu, v němž jeho antihrdinové neprodělávají žádný vývoj a vzpírají se tak jednomu z hlavních hollywoodských dogmat. Dalo by se proto snad i tvrdit, že Reitman opět o něco více obrousil hrany. Ve skutečnosti se však jen rozhodl proti tomuto schématu nevymezovat, ale vtipně jej aktualizovat tím, že za onu cestu k lidskosti je hrdina odměněn mizérií. Tím se vlastně dotýká hodně ožehavých témat. Relativizuje dosud prakticky nezpochybnitelné hodnoty rodiny, zabývá se trestem osudu za prohřešky vůči vlastním pravidlům, ptá se kde leží lidská odpovědnost. Jenže, nechává příliš prostoru divákovi. Každé téma vlastně jen lízne, k ničemu se definitivně nevyjadří, spíše jen vyvolává otázky, avšak bez jakékoliv tíže, což způsobí, že na film hodně brzo zapomenete. K tomu ostatně přispěje i absence jakýchkoliv výrazných scén. Režie je natolik hladká a rutinní, až se stane neviditelnou. Při vší té formální konzervativnosti tak člověka nakonec napadne otázka, nakolik si Reitman vybírá své scénáře z upřímné revolty a nakolik z čisté vypočítavosti. ()

Sir-Filip

Snímek o životě téměř bez závazků a jedné nepříliš vděčné práci. To je "up in the air" !!! Ryan (George Clooney) si žije svůj život, nikde nebydlí, nikde nežije a s nikým (mimo lidi z práce) se pravidelně nestýká. Dá se říci, že mu takový život i vyhovuje. Film je příběhem tohoto muže, který s postupem času zjišťuje, že člověk by v životě neměl být sám, což je asi hlavní poselství tohoto filmu. Poselství, které stojí za to si někdy připomenout. Naprosto nenáročný film jakým "Up in the air" určitě je, je spíše dramatem, nežli nějakou satiristickou komedií. Neřadím ho rozhodně k tomu nejlepšímu, co jsem kdy v životě, či za poslední rok viděl jako někteří ostatní lidé tady, ale určitě stojí za to ho vidět. Jen bych ho nedoporučoval lidem, kteří trpí chronickou depresí a zapomněli si vzít léky!!! "ENJOY IT !!!" ()

faraon

takýto typ filmu mám rád, to isté platí aj pre humor, a kukuč Clooneyho. Reitman nie je len pán scenárista, ale ukazuje, že je aj filmársky čistý... ()

Josefin

Skvělý film roku 2009. Velmi působivý scénář ucelený,sarkastický se skrývanou ironii. Komedie to není, ale moje gusto Jason Reitman dokonale uspokojil. Ryan, kterého ztvárnil pořád charismatický G.Clooney, role mu sedla jako ušitá na míru. Lítá v tom a pak lítá ve všem ještě víc .Často se pod tvrdou slupkou skrývá jemné jádro. Přestože, je to pohled hlavně na americkou současnost- velmi zajimavé.Vera Farminga je tam božská a Anna Kendrick mi konečně ukázala, že v ní něco je. ()

jamalka

Jason Reitman opět překvapil. Film, který vypráví o všem důležitém v životě, ale bez přehnané sentimentality a ještě k tomu s velmi milým humorem. G. Clooney zde exceluje. Velmi příjemná podívaná. ()

Pecival

Malá pocta létaní a nepřekonatelný Cloony - největší sympaťák Hollywoodu. Takové to klasické prozření "och co já v životě všechno promeškal, teď v 50 jsem na to konečně přišel" mě většinou hodně irituje, ale díky nenucené prezentaci i závěru mi to v tomto filmu vůbec nevadilo. ()

silent cut

George Clooney sedí v kostele plném lidí, kteří jsou tak obyčejní, že snad ani nevypadají jako Američané a pokouší se uchopit něco z toho, co před lety zavrhl, protože si nechtěl život komplikovat. Některé myšlenky nemusí být velké a ani objevné. Stačí, když přicházejí v tom správném pořadí a je jedno, jestli se tak děje v St. Luis, Chicagu nebo třeba Horažďovicích... ()

zolo23

Jason Reitman je talentovaný režisér čo dokázal aj výbornou snímkou Juno, ale Up in the Air bol pre mňa doslova nudným utrpením. Réžia ,hudba, herecké obsadenie to všetko bolo výborné (hlavne Clooneyho výkon stojí za povšimnutie), ale námet ma jednoducho neoslovil. Škoda, možno nabudúce Mr.Reitmane.. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)