Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Melvej

Dobrý nápad a na Hollywood celkem podařené pochopení času. Jediné bych tomu vytknul - předvídatelný konec. No, nic není dokonalé... ()

RajAthen

Po delší době to zas někdo zkouší s hrátky s časem, ač cílem tentokráte není dát dohromady vlastní rodiče, ale spíše po terminátorovsku, vyřešit problém, dokud nebyl ještě problémem. Skvěle! Nevím však, zda si za to mohu já, ovšem očekávání je velmi ošemetná věc, tím více když ji začátek filmu podpoří. Od druhé třetiny se však začíná zpomalovat a ve své podstatě jde pak o průměrný akčňák s deficitem akce a promarněným potenciálem, kterému dává alespoň trochu holt konec. Joseph Gordon-Levitt skutečně zdařile napodobuje Willisovu mimiku, ale je trestuhodné, že za celý film není pronesena ani jedna sarkastická poznámka o tom, že Willis nechal své pačesy v minulosti... ()

Franc1s

Luxusní scifárná jak má být. Cesta časem, zabijáci, opět bezkonkurenční Willis a konečně Gordon-Levitt vypadá jak frajer s tím makeupem :D Do konce jsem nevěděl kdo bude mím HERO v tomhe filmu,oba hrdinové chtějí něco jiného a mají své řešení, ale nejde vše podle plánu. Pomalu vyprávěný příběh se super akčními a efektními scénkami. Na tohle se chodí do kina a pujdu i já. Víc takových filmů!!! Doporučuji i nesci-fi fanouškům. 9/10 ()

Mik_e

Tak tohle byl teda pořádnej úlet.Jako popcornová podívaná v kině fajn, docela dobře se na to kouká, to zas jo..Solidní akce, občas nějaká ta humorná scénka, chvílema i napětí.Problém jedna je ovšem samotné cestování časem.Zde to bylo pojaté bohužel tak, že s jakoukoliv logikou vás film pošle směle do kopru, nezbývá než se odevzdaně dívat, jak to teda nakonec dopadne.To platí hlavně pro druhou část.Stejně tak si tvůrci i sami nastíněná pravidla překrucují, aby se jim to do scénáře hodilo..Vypadá to, že se rozehrává několik zajímavých rovin, které nicméně postupně vyšumí do ztracena.Druhý problém je, že v druhé části se najednou otočí vítr a divák sleduje jiný film, připomínající X-meny nebo něco podobného, naprosto nekompaktní s první polovinou..Bylo to dobrý, přesto zklamání, mělo to bejt lepší. ()

Philip_Fry

Originální nápad, takové scifi odehrávající se ale vlastně v součastnosti. Nehledejte v tom žádné složitosti, film je poměrně jednoduchý na pochopení, ale tak dobře zpracovaný, že jsem od něho ani na chvíli neotrhnul. A konec dobrý, všechno dobré:-) ()

Zahartof

Oh my fucking God. Vůbec jsem nevěděl, jestli si pouštím reklamu na kartáček na zuby z budoucnosti, nebo vesmírnou oddysseu 2012. Tohle bylo ale fakt hustý a FAKT drsný (kde jinde se střílej děti?). Změna tempa uprostřed filmu mě sice zarazila, ale to bylo tak všechno. Stop whining CSFD geeks, tohle tady ještě nebylo. ()

milhouse333

Zklamání hlavně proto, že jsem čekal z ukázek něco daleko lepšího. Zatím to byla nuda, kecy prdy, nelogičnsoti a už vůbec né zábava na 118 minut! Polovina scén nudila, jednak protože byla moc dlouhá, jednak to snad byl místama romantický film! Po odchodu z kina zůstala jen spousta otázek týkajících se nelogičnosti dějové linie. Autoři málo zapojili mozek a příliš sází na nápad a obsazení. Ale to u scifi-thrileru neplatí. ()

Tamten

12 opic s Brucem Willisem byl vynikající film. Tak proč to nenatočit ještě jednou. Vezmeme Willise, vezmeme téma cestování časem a úspěch je zaručený. Jen to uděláme víc akční, neboť akční filmy dnes letí. Jenže to prostě nevyšlo, neboť se nikdo neobtěžoval s příběhem, resp. příběh je tak trochu připitomělý a z logického hlediska moc nedává smysl. Po akční stránce taky žádná sláva, takže nám toho moc nezbylo. ()

ktL

Skvělé sci-fi, které pravděpodobně upadne v zapomnění díky svému pomalému tempu. Přál bych mu opak, Looper je totiž setsakramentsky nápaditý film se silným námětem. 85% ()

mattpro

Predstavoval som si, že pojde o spoluprácu medzi Willisom a Levittom. Počas celého filmu ale chceli obaja niečo iné a preto ma to až tak neočarilo. Samotný film a scenár bol v pohode a tych 70% si to koniec koncov zasluzi. ()

Acrobat

Z psychických dôvodov je ťažké hľadať dôvody žiť. Vznešené ideály. Niekto niekde niečo počul. S kým hovorím, s kým píšem, s kým zdieľam. Neautentickosť, nechuť. Posledné zameranie sa na seba samého. Vykorisťovanie a večný boj dvoch kást. Tých hore, tých dole. A samozrejme pomimo žijúcich bojovníkov, anarchistov, buričov, zabijakov, vyhnancov. Existujúcich, neexistujúcich, čo ja viem čo a kde. Ako to súvisí s Looperom. Nijak, lebo kolegovia dennodenne hovoria, ba priam kričia, „Ježiš, ako by som začal znova, ešte raz sa narodiť!“. Iste, aj ja mám v mysli 3 najhoršie rozhodnutia, ktoré nastoľujú povestné „čo keby...“. Som rád, spolu s viacerými divákmi, že sci-fi sa uberá nízkorozpočtovou cestou prízemného sfilmovania neznámymi( rozumej nie na výslní) režisérmi, ktorí tlačia na výborný scenár a originálnu „nečistú“ formu. Looper je tretím excelentným príkladom, že menej je niekedy viac. Enormne originálna myšlienka budúcna s ilegálnym cestovaním „through time“ a osudy Looperov. Výhodou celého snímku je žiadna hra na faloš a pokrytectvo. Každá z troch hlavných postáv si sleduje vlastný cieľ, vlastný motív správania. NA to všetko prichádzame postupne, vďaka výbornej scenárovej gradácii deja - nie bombami a rútiacimi mrakodrapmi. Looper netrpí veľkými logickými chybami a jedinou nádejou pre nás divákov je to, aby sa o to dieťa dobre postarala, lebo čin by bol zbytočný. A to by som zaplakal. Pretože cítil budúcnosť, zhodnotil svoju krátku neľudskú minulosť, a spásu(?) nachádza v prítomnosti. Nehodil perly sviniam, namiesto bohapustých (lží) o hľadaní vzniku stvorenia sa film pretavil do okamžiku rozhodnutia pre budúcnosť s neistou nádejou. http://www.youtube.com/watch?v=raRaxt_KM9Q (videné 07-12-2012, DVDrip) ()

LordMysti

Ale jo, bylo to solidní sci-fi s hezkou myšlenkou. Byť i nízký rozpočet za který je módou dávat více hvězdiček to ale nezachrání, v tomto žánru jsou určitě lepší kousky. Ale poctivé tři hvězdy si ode mě určitě zaslouží. ()

pulDag

Zase přeplácaný sci-fi se světlými momenty, kde navíc Gordon-L vypadá jak po nepovedený plastický operaci. ()

Demonic189

Za mna 70% a tak trochu rozhranie medzi 3, resp. 4 *. Prvá tretina filmu je skvela, avšak následne film zráža dost rozvláčná a neumerne dlhá pasáž na farme a hlavne značne logicke trhliny v deji. SPOILER: aku motivaciu k chytaniu Looperov ma Rainmaker, ked Joseph zabije svoje staršie ja a zije si spokojne 30 rokov? Vo filme neuvidime snad jedineho policajta, kam sa teda podel zakon? atd. Avšak par scen vskutku vybornych a herecky (Joseph mi vo filme velmi pripomina Keanu Reevesa) takisto na vysokej urovni. ()

Onas

Vse absolutne prumerne... az na: kozy(+5%) (maly (-5%), Gordon-Levitta (-15%), Willise(+5%) a pocet scenaristickych lapsusu (-1%) = 39% ()

Mira90

Hmm, já nevím. Něco se mi líbilo - vizuální zpracování, Emily, myšlenka příběhu; ale nejedna věc mě štvala - proč nikdo nevypadal, jak vypadá :-D, sem tam to bylo nepřehledné, to malé děcko bylo děsivé... Takže hodnocení? Dejme tři, protože jsem si to fakt nedokázal užít. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)