Přátelská rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti. Jonesesovi mají lepší vztahy a rodinné návyky, než kterákoli rodina ve městě. Jediný problém je, že oni vlastně nejsou rodina, ale zaměstnanci tajné marketingové organizace… Absolutně dokonalá rodina se přestěhuje do luxusní čtvrti na předměstí. Jejich noví sousedé jsou jimi nadšeni a Jonesesovi mezi ně hladce a přirozeně zapadnou. Tedy do té doby, než je potká náhlá tragédie a oni musejí přehodnotit své životní priority. Steve (David Duchovny) a Kate Jones (Demi Moore) mají vše, co by si manželský pár jen mohl přát: jejich děti, Jenn (Amber Heard) a Mick (Ben Hollingsworth), jsou inteligentní a zároveň atraktivní, žijí v bohaté čtvrti a jejich krásný velký dům je plný prvotřídních věcí. Nedávno se Jonesesovi spřátelili se svými sousedy, Larrym (Gary Cole) a Summer (Glenne Headly). Jenže nic není takové jaké se zdá. Když se na Jonesesovi podíváte blíže, začnete mít nepříjemný pocit, že něco zlověstného číhá hned pod povrchem. Až když musejí čelit nečekané katastrofě, ukáže se, kým ve skutečnosti jsou. (HBO Europe)

otík

Tenhle nablýskaný film má neobyčejně dementní scénář a hlavně celé vyznění filmu je naprosto trapné. Navíc český dabing přihrál part Davida Duchovnyho Petru Rychlému, který k němu absolutně nesedí a i ostatní dabingové role hodně dřou v uších. Film sám o sobě je neskutečně hloupý, od půlky totálně nudný a neuvěřitelný. Postavy jsou k sobě chladné, chemie tu absolutně nefunguje a závěrečný happy-end nemůže hrdinům žádný divák věřit. Navíc vůbec se neodvažuji přemýšlet nad nelogickou absencí policie v celkovém ději. Hrůza, kterou zachraňuje nad odpadem jen sympatický Duchovny. ()

P@3ck

Uzasny film a pribeh o nasich super spoluobcanoch americanoch. Nemam slov... Maly by sa uz uvedomit. Super film, ktory hovori o tom ako clovek moze mat vsetko za fiktivne peniaze, ktore si pozicia a ked si uz uvedomi ze nema ako dalej splacat tak to vyriesi sebevrazdou... ()

Ak.žena

Nebýt předvídatelné romance směřující ke konci zakopávajícímu celý film, byla by to geniální socio-ekonomická sonda! Vize trhu a společnosti jen o pár let dopředu. Nebo už...? ()

ecceHOMMO

Veľmi dobrý nápad. Originálny neokukaný príbeh so skvelým obsadením a ukážkou toho ako sa robí vo svete marketing. Že nie každé A je A, že nie každé Y je Y. O tom, že ľudia sú tvory závistivé, hamižné a ľahko pobláznitelné.....***/**** ()

JimmyII

Film je z větší své části přesně stejný jako Jonesovic rodinka - pozlátko, falešné úsměvy, sympatické detaily... Ale víc nic. Tvůrcům se nepodařilo navnadit tu správnou atmosféru a zůstali na půl cesty mezi skvělým nápadem a dobrým zpracováním. Až v závěrečné sotva třetince, kdy zahodí nevhodnou masku komedie, začíná být film zajímavým a dosahuje mírného přesahu, jako kritika přehnaně konzumní společnosti a nepřirozeně se rozšiřující vrstvy vyšší střední třídy. Vychází mi z toho ale spíš podprůměr, slabé dvě hvězdičky za většinu filmu a čtyři za poslední čtvrhodinu. Nicméně Duchovny je v roli skvělý a o ligu překračuje ostatní spoluhráče. ()

Sfinkter

Hodně slušné tři hvězdy v aktuálním příběhu jak vyšitém pro americkou kulturu. Duchovny mi po dlouhé době připomněl, jak moc mám rád jeho herectví. A Demi stále kočka. ()

Dado

Pomerne originálna zápletka, do ktorej sa navyše tvorcom podarilo angažovať skutočne kvalitný herecký tím. Napokon však film vrcholí správne po hollywoodsky, čiže otrepaným happyendom a tým pádom bola všetka originálnosť aj skvelé herecké výkony viac menej zbytočné. Malé plus z pohľadu slovenského diváka však film získava vďaka dabingu, pretože obsadením Mareka Ťapáka na Davida Duchovnyho bolo oživené vynikajúce dabingové spojenie známe najmä zo seriálu Akty X. (60%) ()

pnboss

3 je málo, 4 moc. Pohodovka. Škoda, že se tvůrci rozhodli závěr dramatizovat. Komediální poloha filmu se mi v první polovině líbila víc. ()

LiborGondek

Opravdu hodně dobrý a podařený snímek. V době, kdy se produkuje takové obrovské množství filmů, se většinou stává, že vám film připomíná nějaký, co už jste kdysi viděli. Je to pochopitelné a nedá se s tím asi nic dělat. O to víc potěší výjimka. Jonesovi jsou v tomhle ohledu úplně jiní. Scénář se mi líbil snad nejvíc ze všeho. Nepostrádá originalitu, má smysl a doteď se nemůžu ubránit pocitu, že je opravdu něco takového možné. Obsazení také úplně v pořádku. Demi Moore je prostě hvězda a Davida mám rád už z dob Akt X. Ostatní jsem sice neznal, ale to je úplně jedno. Co se žánru týče, nemám výhrady k označení drama. Čistokrevnou komedii v tom ale nehledejte. Místo toho dostanete na výběr hned mnoho dalších, které se, nevím proč, neuvádějí. Tento film je dokonalou směsicí všech chutí a věřím, že si na své přijde každý. Až na pár detailů jsou Jonesovi v podstatě dokonalý film a jsem velmi rád, že jsem ho konečně viděl. 80% ()

Honzíno

Velice příjemný malý film, kde postavy mají uvěřitelné profily ale hlavně s excelujícím Davidem Duchovnym, kvůli jehož výkonu si začínám shánět Californication. ()

Maki89

velmi pekny film o ripple-effecte... rozhodne pomerne zaujimavy napad s dobrym obsadenim, peknym soundtrackom a mojimi milovanymi audinami.... ako zaryty odporca aktov x by som nikdy nepovedal ze David Duchovny sa mi bude pacit ako herec - dokazuje to ako Hank Moody v Californication a dokazal to aj tu, Demi Moore taktiez velmi prijemna... co mi trosku ale vadilo na tomto filme je, ze v zhruba polovici filmu sa z toho stane klasicky americky film tohto zanru, kde sa da vsetko predpovedat 5 minut dopredu...ale nevadi, mne sa to pacilo....7/10 ()

Tomasso001

Pro mne hlavní myšlenkou filmu je zdůraznění kam až je člověk schopen zajít když se ponoří do práce a přepychu. Že jednou musí nadejít okamžik, kdy otevře oči a uvědomí si, že je mnoho věcí na světě o které je škoda přijít a žádné peníze na světě je nemohou nahradit. Kdyby to v životě šlo stejně jako ve filmu a místo hrabání a tunelování přišlo uvědomnění a lidé žili s ohledem na ostatní, byl by život mnohem kvalitnější pro každého ve společnosti a ubíral by se konečně nějakým směrem, který má smysl. Za tuhle symboliku prokletí současné doby film moc chválim ()

Pavlínka9

Přišlo mi to velmi zajímavé a originální. Film s tímto tématem jsem ještě neviděla a byla jsem zvědavá jak tam ten "prodej" bude probíhat :) Hodně zajímavé a musím uznat, že ta inteligence a určitý způsob života odpovídá realitě. Prominenti, touha stále po nových věcech, každou chvíli dávat na obdiv své bohatství a nekonečné možnosti, kam až s tím můžou zajít. Demi Moore se do této role skvěle hodila. Ale jak to tak bývá - pozlátko je pouze na povrchu, uvnitř je to silně nahnilé až zkažené ;) 4* dávám hlavně za originalitu a poukaz na stylový způsob života. ()

venison

Jak využít americký sen jako nástroj marketingu - velmi zajímavé a neprobádané téma na zápletku.. Přezrálý David Duchovny a udržovaná Demi Moore plnili roli perfektního páru znamenitě :-) Překvapivě ztvárněno z psychologického hlediska více pohledů.. Ráda jsem se podívala, i když se snadnou další děj dal předvídat :-) ()

Timak

překvapení večera. Mně se to vážně líbilo a hlavně, ono by to tak skutečně fungovat mohlo. Dobrej nápad, dobré zpracování. 75% ()

Master19

Chce se říct, že toto by nešlo, ale je to jen do extrému dovedená dnešní praxe, kdy stačí nějaké pseudocelebritě s břichem věnovat kočárek, ona se po povití potomka nechá s našpulenou pusou s kočárkem vyfotit a manažeři už sledují o kolik procent se zvedl prodej... Jak řečeno, toto je extrémní marketing se všemi důsledky, které musí být pro všechny zastánce volné ruky trhu znepokující. Bez ohleduplnosti a zdravého rozumu bohužel nemůže fungovat žádný režim... Zajímavý film s nečekaným přesahem i dobře fungující ústřední dvojkou, je neuvěřitelné, že oboum je k padesáti. ()

zdenny

Zajímavý námět aneb, kterak se dá dělat reklama a marketing dalším způsobem. Naráží se zde současně na morálku a etiku takového počínání. Jedna věc je prodat výrobek za každou cenu, ta druhá, zda nám nakonec stojí za to, že uděláme některé lidi neštastnými. Je zde nastolena i otázka reklamy a především jejímu podlehnutí. Dostáváme se ke slabině silné části lidí, kteří musí mít za každou cenu to, co vidí u svých známých či vrstevníků. A především na tento maloměštácký pud je zacíleno. Jde samozřejmě o svobodnou volbu, která je ale právě těmito lidskými slabostmi ochromena. Zajímavý film, kde by si lidé měli uvědomit, že ne každý, kdo se směje a tetelí blahem a hmotnými statky, je skutečně štastný. ()

Ichabod

Stealth marketing je hodně fajn nápad (pro film, v reálu by to bylo asi méně účinné) a podání je prostě super. Film staví na současném trendu honění se za majetkem a spotřebníma blbostma i v nejmenších detailech. Marketing a prodej mne baví, živí a zajímá, takže pro mne má film jasnou přidanou hodnotu. Casting je solidní - Demi role sedí, David zahraje cokoliv a na Amber Heard bych se mohl dívat celý den. Dvě za filmové kvality, jedna navíc za nápad. ()