Pražský Žižkov koncem třicátých let. Hubert Hrabě, zvaný Fešák, si v dobách nezaměstnanosti vydělává svým šarmem a chytrou hlavou. Šikovné obchůdky a podnikání provádí za hranicí zákona, ovšem tak, aby neuvízl v některé z rafinovaných pastí policejního inspektora Mourka. Ten si vzal do hlavy, že Huberta dostane za mříže. Fešákovi tak nezbývá nic jiného než se svého úhlavního nepřítele zbavit. Vymyslí proto skvělý „podraz"… Komedii s nostalgií starých dobrých časů natočil v roce 1984 režisér Ivo Novák podle námětu Pavla Hanuše. Příběh žižkovského frajera možná připomene Markovy a Sequensovy Hříšné lidi Města pražského či Vabank polského režiséra Machulského. Autorům se podařilo natočit zábavný film ze zajímavého prostředí s přitažlivými hrdiny. Mimořádně šťastné bylo obsazení titulní role Karlem Heřmánkem, který svého hrdinu obdařil nonšalancí žižkovského světáka. Také Petr Kostka výborně ztvárnil roli mazaného a zavilého policisty Mourka. Panoptikum starého Žižkova zalidňují další figurky – funebrák Eman v podání Pavla Zedníčka, majitel pokoutní zápasnické arény Pašek (J. Somr), hromotlucký povaleč Karel (P. Nový) a fízlové Skákal a Holendr, které hráli Otto Lackovič a Jan Teplý. Emanovu nastávající – vnadnou a energickou Madlenku – ztvárnila Laďka Kozderková, která zároveň nazpívala ústřední píseň Petra Hapky. (Česká televize)

Olafson

Skvělý film, který stojí na famózním Petru Kostkovi (budoucím dopravním inspektoru v Mukačevu). Neopakovatelné hlášky typu: "Wurm, já jsem dobrák, ale svině" , "ta bude solit a kušovat" nebo "basama camráš" jsou na úrovni naší nejlepší filmové klasiky. Vždy, když vidím Zoru Keslerovou (zde předabovanou Evou Hudečkovou) nemohu si nevzpomenout na její o něco pikantnější roli v Ženách od hluboké řeky. ()

Pitryx

Svěží dílko, skládající se z drobných epizod. Ta s panem Lipským je nejlepší. V dané produkci se zahrálo, co šlo. Mohlo to být lepší. ()

Fajt

Film celkem pěkný včetně hudby, ale neomluvitelný je režisérovo přehmat, který absolutně neví, kde je ženichovo místo vzhledem k nevěstě při svatbě v kostele. Také samé asfaltové silnice za I. republiky ději neprospějí. Škoda těchto zásadních nedostatků, přitom stačilo tak málo. ()

ostravak30

Já si nemůžu pomoct, ale starou Prahu prostě miluju. Vím, že je to doba hodně idealizovaná, a to nejen tímto filmem, ale i mnohými jinými - černobílými, seriály apod. Přesto však toto období má nějaké kouzlo, které mě uchvátilo a nenalomí ho ani mnohokrát omílaná pravda, že je doba zobrazována moc romanticky. V tomto filmu ale své dělá i vynikající herecké obsazení, scénář a samozřejmě staropražská - krásná, hudba. A trocha té komedie jako třešnička na dortu. Tak snad jen pro ty nereálné ideály a trochu víc nadsázky nedávám plné hodnocení. ()

Tominni

Jsou scénky, které se mi z Fešáka Huberta líbí, celkově to je takový milý prvorepublikový film, oslavující chytrost chlapů ze Žižkova a kočkování Fešáka s Mourkem, ale celkově mi chybí nějaký větší příběh nebo naopak více vtipu. Film mě neurazí, ale ani příliš nenadchne, takový průměr. ()

petz1985

stojí za podívání, hbed se k němu asi nevrátím, ale nenudil jsem se... Heřmánek je v pohodě a žižkovského frajera hraje věrohodně... ()

sharka.68

Nádhernej film, plnej žižkovského humoru.... a Karel Heřmánek má u mne za tuhle trojkombinaci: Fešák Hubert - Lucifer - pašíř na lyžích z Lyžníků, svoje místečko ... ()

heavy66

Výborné ! Fešák Hubert kontra inspektor Mourek v jedné z nejlepších komedií 80.let. A navíc tam hraje výborná herečka Renata Honzovičová / Volfová. ()

Danulinda

Když jsem se tak letmo podíval na hodnocení některých zdejších kolegů, kteří volili tři a méně body, musel jsem se nad tím pousmát, když si uvědomím, že toto je jedna z našich nejlepších komedií pojednávající o době před druhou světovou válkou, ale také jedna z nejlepších komedií celkově. Kromě výtečného scénáře, který do sebe přesně zapadal, není možné najít jediné hluché místo, jedinou minutu, kdy by se člověk nudil. Naopak, celý film mi utekl natolik, jako kdyby měl místo hodiny a půl daleko kratší stopáž. Co scéna, to hláška, a to, co předváděl pan Heřmánek, pan Kostka nebo pan Lipský, by jim mohly závidět a obdivovat je i ty největší hvězdy z Hollywoodu. ()

gotham

Excelentní výkon Heřmánka a Kostky v podstatě zachránili kůži režisérovi, protože bez nich by ten film byl o dost slabší. Právě charisma těchto dvou herců udrží divákovu pozornost po celou dobu, i když hluchých míst se zde taky pár najde. Nicméně Hubert je příjemný klasický český film, kterému sice trochu chybí nápady, ale své kouzlo určitě má. 70% ()

jakoby

Nedovedu si predstavit v holu Huberta nekoho jineho. Hermanek vevodi totmuto filmu s eleganci a charismatem jemu vlastnim. ()

honzic

Tradičně kvalitní Heřmánek, ale tentokráte to bylo trochu nudnější a jednotvárnější, ale jinak stále dobře koukatelné. Hodnocení: 60 % ()

Max Q.

Milá vzpomínka na mé dětství, kdy jsem tento film viděl (a moc se mi nelíbil :) a na první republiku a její filmovou idealizaci. ()

Eire

V osemdesiatich rokoch za tvrdych komancov to malo vacsiu silu, ale PRAHA je PRAHA 70%.... Nostalgicka hudba moje milovane 30-te roky a plejada hercov ako Somr alebo Lipsky ktorym sekunduje HERMANEK vo svoje zivotnej ulohe... Na nedelne popoludnie IDEALNY SCENAR... :-D ()

jungewolf

Herecký koncert K.Heřmánka, jednoznačně jeho nejlepší film . Takže : 5 * a 85 % . Jenom doplněk k Obsahu - další postavy : milá Fešáka Huberta Růžena(Z.U.Keslerová,jinak též manželka P.Hapky), Paškova(J.Somr) manželka - E.Steimarová, soukromý detektiv Špirk(L.Kostelka), ředitel banky Union Kropas(J.Holý), jeho paní(J.Šulcová), bývalý padělatel Franc(L.Lipský), lichvář Osvald Lón(V.Maurer) a mnoho dalších. Moc pěknou roličku paní baronky elegantně vystřihla N.Gaierová. Skoro na konci se mihne v malé roličce kamelota J.A.Duchoslav. **Nezapomenutelné jsou hlášky : "Dou vod válu,pane pendrek." "Starej pan baron byl už poslední dobou trop. Říkal jen dvě slova. Saprment, když se potento a nudle,nudle,když měl hlad." "Redakce je z obliga.Tu informaci jim telefonoval někdo, kdo se představil jako vrchní rada Mourek z policejního prezídia.Proto to cenzura pustila." "Omluva panu řediteli Kropasovi,ředitel nervově zhroucený,milostivá paní taky. Run na banku Union, skandál na peněžní burze,interpelace v parlamentě,naléhavý dotaz z Hradu a pan ministr vnitra je tak nasranej,že si to ani neumíte představit, Mourek ! A víte,co jste vy ? Vy jste od příštího měsíce strážmistrem dopravní policie v Mukačevu, Mourek ... . ()