Pražský Žižkov koncem třicátých let. Hubert Hrabě, zvaný Fešák, si v dobách nezaměstnanosti vydělává svým šarmem a chytrou hlavou. Šikovné obchůdky a podnikání provádí za hranicí zákona, ovšem tak, aby neuvízl v některé z rafinovaných pastí policejního inspektora Mourka. Ten si vzal do hlavy, že Huberta dostane za mříže. Fešákovi tak nezbývá nic jiného než se svého úhlavního nepřítele zbavit. Vymyslí proto skvělý „podraz"… Komedii s nostalgií starých dobrých časů natočil v roce 1984 režisér Ivo Novák podle námětu Pavla Hanuše. Příběh žižkovského frajera možná připomene Markovy a Sequensovy Hříšné lidi Města pražského či Vabank polského režiséra Machulského. Autorům se podařilo natočit zábavný film ze zajímavého prostředí s přitažlivými hrdiny. Mimořádně šťastné bylo obsazení titulní role Karlem Heřmánkem, který svého hrdinu obdařil nonšalancí žižkovského světáka. Také Petr Kostka výborně ztvárnil roli mazaného a zavilého policisty Mourka. Panoptikum starého Žižkova zalidňují další figurky – funebrák Eman v podání Pavla Zedníčka, majitel pokoutní zápasnické arény Pašek (J. Somr), hromotlucký povaleč Karel (P. Nový) a fízlové Skákal a Holendr, které hráli Otto Lackovič a Jan Teplý. Emanovu nastávající – vnadnou a energickou Madlenku – ztvárnila Laďka Kozderková, která zároveň nazpívala ústřední píseň Petra Hapky. (Česká televize)

consuela1

Opět jeden z filmů, které mohu kdykoli. Vynikající atmosféra Žižkova let třicátých s naprosto dokonalým svérázným jazykem a báječnou maďarštinou pana Lipského. Parádních momentů je spousta: monolog pana Lipského o padělání bankovek je nepřekonatelný... Karel Heřmánek je v tomto filmu úžasný, opravdu frajer v tom nejlepším slova smyslu. Jeho partnerka je ve výkonu velmi dobrá, o to smutnější jsou další "herecké" osudy této ženy. Duo Kozderková - Zedníček vynikající (Kozderková láskyplně: "Do kolika dneska pohřbíváš, Emánku?"). A nakonec ještě velká chvála pro Petra Kostku a pro dědu v posteli - oba výteční. Obávám se, že na další takto povedený film si ještě dlouho musíme nechat zajít animo... ()

Džejkop

Panečku ten Hubert není jen fešák, ale taky pěkný rošťák. Takhle si pohrávat s panem komisařem, to je kumšt. No a ta vejslužka na svatbě...hmmm. Pan Hrabě je prostě frajer. ()

blackrain

Fešák Hubert je žižkovský podvodníček všemi mastmi mazaný a pěkně vyčůraný, prostě frajer z období první republiky, který se dokázal vloudit všude a obelstít snad každého. Karel Heřmánek se do role Fešáka Huberta akorát tak hodil, vžil se do ní a zřejmě si ji i užil. ()

Maq

Slabý scénář. Fešákovy léčky jsou příliš jednoduché a policisté příliš prostomyslní, než aby to vydalo na stylovou záležitost. A na grotesku je to mdlé. Ani Heřmánek mě nepřesvědčil. Je to dobrý herec, ale tady nedostal Roli. ()

rt12

Komedie jak má být. Vtipné dialogy, charismatický hlavní hrdina ve skvělém podání Karla Heřmánka. Každá postava přiroste k srdci a herci zde přesvědčují, že není malých rolí . Všem za to děkuji od pana Kostky až po Václava Sloupa. Moje nejoblíbenější je dvojice Zedníček - Kozderková, kteří jsou roztomilí. To vše umocňuje atmosféra prvorepublikového Žižkova . Prostě tento film miluju. ()

topi

Karel Heřmánek a jeho další životní role po Smrti krásných srnců. Atmosféra Žižkova 30. lét minulého století se Ivo Novákovi dokonale podařila zachytit a Petr Hapka se postaral o dokonalou dobovou hudbu (je vidět, že byl žákem mistra Zdeňka Lišky a dokázal k filmům, ke kterým dělal hudbu přesně navodit atmosféru oné doby, ve které se film odehrával, tak, jak to dělával i mistr Liška). Výborné figurky ztrvárnili také policejní inspektor v podání Petra Kostky a Lubomír Lipský jako zlodějíček, který si hraje na schizofrenika a nesnáší policajty. Další role jsou také trefně obsazeny a zahrány dokonale. Pohodovej film. ()

cariada

Tohle na mě někdy působí divně ,ale mám to rád. Spojení první republiky a prostředí Žižkova vždy skýtá dobrou zábavu. Výběr postav a herců dopadl velice dobře. ()

tomtomtoma

Fešák Hubert je rozradostněné komediální dílo. Nahoře ho drží charismatická osobnost představitele hlavní role, dovádivý nadhled, optimistická bezelstnost a vznešeně elegantní idealistický pohled na prvorepublikovou dobu. Díky tomu je tato filmová komedie osvěžující zábavou a opakovaně přináší veselou náladu. Hlavní postavou příběhu je žižkovský frajer Hubert Hrabě alias Fešák (vynikající Karel Heřmánek), zdravě sebevědomý floutek. Bravurně balancuje na hraně zákona, s přirozenou nenuceností zjednává malé spravedlnosti, nepoddajně bouří a rafinovaně zahanbuje svého lovce. Soupeřem živočišné radosti života je snaživý policejní inspektor Mourek (dobrý Petr Kostka) v karikatuře zaslepeného vymáhání práva a pořádku. Jako zuřivý ohař se pouští po každé stopě, ale štvaná zvěř zná mnoho triků, které svádí z cesty. Výraznou postavou je Fešákův spolubydlící a funebrák Eman Wurm (zajímavý Pavel Zedníček) s nezáviděníhodným postavením mezi nátlakem a svědomím. Z dalších postav: Fešákův bezstarostný svalnatý kumpán a hotelový portýr Karel Myšička (příjemný Pavel Nový), opatrná Hubertova dívka a květinářka Růža Nejedlová (zajímavá Zora Ulla Keslerová s hlasem Evy Trejtnarové-Hudečkové), poslušný inspektorův poskok a policista Holendr (příjemný Jan Teplý st.), jeho snaživý parťák Skákal (Otto Lackovič), nápomocný majitel zápasnické arény Franta Pašek (dobrý Josef Somr), znemožněný žárlivec, ředitel Union banky a rada Bohumil Kropas (velmi zajímavý Jiří Holý), přistižená Kropasova manželka Irma (šarmantní Jana Šulcová), vynalézavý soukromý detektiv Láďa Špirk (dobrý Lubomír Kostelka), rozverný světák a komorník Franc (velmi dobrý Lubomír Lipský st.), Emanova milá a smyslná masérka Madlenka Čuříková (příjemná Laďka Kozderková), na smrtelné posteli veselý děda Pašek (sympatický Josef Patočka), senilní baronka Bramberková (Nelly Gaierová), vytrestaný lichvář Osvald Lón (Viktor Maurer), nespokojený Mourkův nadřízený a policejní komisař (Vlastimil Fišar), pomstychtivý zloděj Eda (Václav Sloup), či nebezpečně vyhlížející zápasník Švarc (Zdeněk Srstka). Film má svou uhrančivou eleganci, se kterou rozverně baví a zalévá hřejivým optimismem divákovu duši. ()

zette

Ve filmu je par pisnicek, ktere se snazi navodit atmosferu let tricatych. Jinak vyprava trochu pokulhava. Scenar neni nijak uchvatny a tak nejvetsim zeliskem v ohni je vyborny Hermanek v roli fesaka Huberta. Bez nej uz by byl tento film zapomenut. ()

Martrix

Díky tomuto filmu jsem si uvědomil jaké štěstí jsem měl, že pro mou generaci byly filmy pro pamětníky obsazeny takovými esy, jako byl např. Burian, Haas, Ferbasová a většinou šlo o opravdu zdařilé kousky. Jemný a inteligentní humor kolem solidního příběhu. Vcelku lituji diváky, kteří jako já viděli Fešáka Huberta poprvé. Těžkopádný příběh a vyčpělou režii nespasí ani skvělí herci, protože jejich role jsou šablonovité a dialogy nevtipné. Nadužívaná hudba, která měla evokovat staropražskou atmosféru taky nepomáhala. Velmi přeceňovaný a z mého pohledu neatraktivní film. ()

dr.fish

Atmosféra tohoto filmu je nádherná a člověk by hned chtěl umět cestovat časem a přenést se do party k Fešákovi. Tenhle film má asi cenu jen pro lidi milující radu Vacátka a obdobné hity. Já patřím k nim...100% ()

vesper001

Na Žižkov mám vzpomínky ve škále od nepříjemných po otřesné, přesto však nemohu téhle prvorepublikové blbince upřít jistý půvab. Hlavní hrdina trpí vysokým sebevědomím a silnou alergií na práci, takže tvrdě maká na tom, aby se jí vyhnul. Karel Heřmánek hraje dobře, ale zdejší přesvědčení o jeho sexappealu nesdílím, pobavil mě „schizofrenik“ Lubomír Lipský a překvapil Pavel Zedníček, který se snad poprvé nechová před kamerou jako idiot. ()

Radiq

Příjemné koukání se sympaťo hercema a poutavou aťmoškou kriminálních živlů 30. let. Vychcanost z Fešáka Huberta jen čiší a je to prostě stylové. Sice to všechno až moc smrdí Prahou, ale mě zas smrdí nohy. Akorát teda Lipskýho jsem nikdy nemusel a i když tohle je jedna z jeho lepších rolí, stejně furt nic moc... ()