Epizody(3)

deckardx

Na ceske pomery nadprumerny televizni film se skvelym obsazenim a vybornymi hereckymi vykony.. Samozrejme, ze by se tam naslo par nesvaru, ale to uz si u ceskeho dila musime zvykat, protoze lepsi to nebude (viz dost dementni zaver).. Ale jinak prijemny pokoukanicko a je videt ze Strach za kamerou umi a preju jak jemu, tak i cely cesky kinematografii vic takovejhle snimku.. Mylsimze by se to ucytilo i v kine, urcite lepsi nez 80% ceskych filmu uvedenych do kin.. ()

ssfan

I když to není můj oblíbený žánr, je to velmi dobrý film. Má napínavý děj, dobré herecké obsazení i děj. Tak 70% ()

Styxos

Na české poměry slušně natočený film s hororovou zápletkou. Jiří Dvořák si roli policajta užívá, Anna Geislerová nudí a sympaťák Ivan Trojan mi připomínal Toma Hankse v Šifře mistra Leonarda. Jak je vidět, asi nejsem sám. ()

jefff

Je to zajímavá minisérie. Slušně natočená...ale stejně. Neumíme to. Nemáme tak dobré režiséry, alespoň co se týče napětí, aby vyvolali tu správnou atmosféru, napětí, aby divák nemohl odtrhnout oči. Pořád je to jalové, úsměvné a i když tu hrají dobří herci, většinou se v rolích moc necítí. Trojan, ač je herecký polobůh, mi zde moc nesednul, a Dvořák v roli poldy co má výraz, že má všechno vlastně "na háku" tuplem ne. Gaislerka je úplně mimo a u zbytku jsem postrádal smysl. Škoda. ()

Fox85

Před nějakou dobou jsem četl stejnojmennou knihu o Vašíčka a přišla mi jako scénář. Teď už vím proč, on to byl scénář ()

Maynard.

Na tuzemské poměry slušně odvedená práce. Strach mi tedy strach nenahnal, ale docela jsem se bavil. Film s netradiční tématikou s dobře hrajícími herci a kýčovitou hudbou... Nic víc, nic míň. Ještě bych si dovolil takovou malou filmovou poučku a to : Nikdy se nerozdělit. A né jako dva parťáci na konci trilogie :o) ()

lulka5

Dvořák zahrál svou úžasnou roli naprosto famózně... I ostatní herci byli výborní. Bohužel ale i absurdity bylo moc... Téma přinejmenším zajímavé, dobré, i když někdy až přehnané, asociace, ale stejně se mi film líbil. Původně jsem přemýšlela o třech hvězdách (například kvůli mladíkovi, který se během půl minuty nabourá do systému společnosi s trezory. Ale konečný záběr na auto s velice originální značkou "sat666an" celému filmu dodal jakousi nadsázku. A za to přidávám další hvězdu s konstatováním, že jsem se perfektně bavila. ()

štísko

Tak to se mi trefilo do vkusu! Ale zase nejsem tak slepej abych neviděl některé pitomosti. Jako například závěr. Takovéto rakve se nepoužívají na odvoz lidí na pitvu. A na pitvu jdou u nás ze zákona všicnhni kdo zemřou nepřirozenou smrtí. Že by to Sumara nevěděl? Nebo že by poslal Šímovou na průzkum problematického místa ve dvě v noci samotnou? Zbytečný chyby jinak velmi dobře koukatelné kriminálky. Přes "temnější " atmosféru občas probleskl i dobrý vtip. Ten fór s koukáním na majora Zemana, zatímco hlídce před nosem mizel unikátní klenot mne pobavil. ()

BMAJTZ

Na to ze jde o televizni film se Jirimu Strachovi povedlo uchvatne dilo. Prvni dva dily se mi opravdu libily ale ten posledni a zvlaste pak zaver to opravdu trochu srazeji. Nicmene dobry pocit z dobre odvedene prace Strach rozhodne mit muze.Jinak hacknuti pocitace pomoci exploreru nebo co to bylo za prohlizec bylo vice nez usmevne. Jo a jeste jedna vec me docela stvala a to byla hudba ktery pomerne casto byla docela nevyvazena. ()

made1

Přesně takové filmy se mi líbí. Jedině mi trochu vadilo, že vrah nebyl až tak velkým překvapením. Krom hlavní dvojce Ivan Trojan - Jiří Dvořák, kteří hráli jako vždy skvěle, mě velice potěšila přítomnost pana Zindulky, který je prostě geniální herec se vším všudy. Jen houšť, jen houšť. ()

vitekpe

TV serial pro sirokou verejnost, s prichuti vsech moznych inspiraci ze znamejsich a lepsich svetovych del... Nekolik usmevnych momentu cisicich naivitou lze prezit. Zabava na nedelni vecer, nic vic, nic min. ()

Tjaden

Na naše poměry osvěžující minisérie. Nepostrádá napětí ani humor (hlavně dialogy Trojana se satanistou). Dokonce mi zde nevadila Geislerová, spíš se mi zdálo, že svého tvrďáka příliš přehrával Jiří Dvořák. Samotná tematika Codexu Gigax je zvládnutá velmi dobře, člověk se i něco přiučí z historie. Třetí díl sice trochu sklouzl do žánru fantasy, ale jinak do sebe vše zapadalo a jednotlivé postupy při řešení hádanky mi přišly reálné a logické. ()

noby

Ukázka, že i česká televizní produkce může mít úroveň. Herci se obstojně snaží, režie se drží, příběh není pitomost, i kamera dobrá. A i přes mysteriózní téma minimum nesmyslů. Ano, normálně by to na čtyři hvězdičky nemělo, ale v české televizní produkci film značně vyčnívá. P.S.: Líbil se mi i konec. ()

cab

Na ceske pomery solidni detektivni zapletka ve stylu The Da Vinci Code. Kazy na kvalite je par mene dobre odvedenych hereckych vykonu, stopaz a zaver, ktery se s odstupem casu da prekousnout. 70% ()

dopita

Velmi příjemné překvapení, Jiří Strach opět dokazuje, že je velkým talentem českýho filmu. Tentokrát to ale není stoprocentní, na rozdíl od jeho předchozích "pecek" BrainStorm nebo Operace Silver A. Přesto se jedná o vysoce nadprůměrnej televizní film, kterej hravě strčí do kapsy téměř celou českou produkci určenou pro kina. Jedna hvězdička dolů za několik zbytečných scén (vystřihnout tak půl hodiny by vůbec nebylo na škodu) dále za trestuhodně nevyužitou Annu Geislerovou a za trochu těžkopádnej závěr. Ale to jsou víceméně detaily. ()

Stružák

Jakooo, je to docela dobrý, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to celý hrozně natažený a bez problémů by z těch tří dílů stačilo udělat jeden celovečerní film. ()

F.W.Colqhoun

Dobrý den, jsem satanista z Pardubic a mám takový problém... Před více než dekádou jsem dokázal přistupovat ke Strachově eso-oku-kriminální tvorbě víc s nadhledem,  bizár uklohněný z provařených ingrediencí - Benediktinských klášterů, knihoven přetékajících zapovězenými folianty, citací ze sv. Jana, si užívat. V české televizi to nemělo obdoby a Vojta Dyk (s dredy) hrál sklepní black-metal se skupinou Sorath... Ale někdy, ne moc dlouho potom mě začalo děsit podezření, že to nezanedbatelná část diváků a možná i tvůrců nebere jen jako šestákovou srandu. Že je to svět, ve kterém žijí.  A v tomto okamžiku ten strach ztratil na zábavnosti. ()