Bez soucitu

• Francie From Paris with Love (více)

Osobní poradce amerického velvyslance ve Francii, James Reese, má záviděníhodný život v Paříži se svou překrásnou přítelkyní Caroline. Jamesova skutečná vášeň je však jeho vedlejší práce agenta nízkého stupně pro CIA. Resse touží stát se agentem vyššího stupně a zažít akci v terénu. Jeho přání se mu splní jednoho večera, kdy mu jeho drahá polovička Caroline připraví romantickou večeři a při její příležitosti Jamese požádá o ruku. Dá mu prsten po svém otci a donutí ho slíbit, že ho nikdy nesundá. Chvíli na to Jamesovi zavolá jeho tajemný šéf a vyzve ho, aby jel pro svého nového parťáka Charlieho na letiště. Jamesovou první zkouškou je, aby zařídil jeho propuštění z francouzské celnice, na které je držen, protože se nechce vzdát svých plechovek s energetickými nápoji. Jak Reese zjistí, Charlie není žádný sofistikovaný tajný agent, ale vulgární a násilnický Američan, který celníky jen uráží. Reese vyřeší problém tak, že na tašku s plechovkami nalepí samolepku Diplomatic Mail. V autě, když jedou na večeři do restaurace, kterou Charlie vybral, Jamesovi vysvětlí, proč se obyčejných plechovek nechtěl vzdát. Měl v nich totiž ukrytou svou zbraň. Charlie Jamesovi prozradí, že byl poslán do Paříže, aby objevil drogový gang, který je zodpovědný za smrt děvčete, které bylo neteří ministra obrany. V čínské restauraci, kde poté, co oba sní večeři, Charlie zaútočí na číšníka a nato se strhne přestřelka, při které Charlie zabije všechny pracovníky restaurace. Naživu nechá jen jednoho, který mu prozradí, kde je ukrytý kokain, který Charlie hledal. James časem zjistí, že příběh s neteří ministra obrany je smyšlený a že ve skutečnosti je Charlieho úkolem vysledovat skupinu pákistánských teroristů. Důkazy je zavedou až do bytu, kde se teroristé ukrývají. Charlie je všechny pozabíjí a na základě stop, které oba agenti najdou v bytě, usoudí, že se teroristé chtěli pokusit o útok s výbušninami připnutými k tělu. Další zajímavou skutečností je to, že jsou v bytě na zdi pověšeny fotografie právě Jamese... (TV Prima)

murakamigirl

Tu niekto musí sprosto žartovať, adrenalínový kráľ akčnej lahôdky 96 hodín natočil tieto isté parížske patálie? Jediná vzpruha sú parížske reálie, a herec menom John Travolta, ktorý vie hrať a predať aj vlastnú matku na rozdiel od zmyselných pier J. R. Meyersa. Bohužiaľ, v tomto európskom nedorozumení Travoltovo vyskakovanie a elegancia je bizarná, pretože do tohto Morelovho záchranného balíka ani náhodou nepasuje. Pre Travoltu z akčného filmu ****, pre Paríž pozdravy, pre režisérov podobný akčný projekt- nenajímajte scenáristu. Alebo ho predom zastreľte. Nikto na to nepríde a ani to nie je tajomstvo. ()

Terva

Tak za prvé : Přicvaknout štěnici k dřevěnému stolu sešívačkou na papíry a to hned na první pokus, je zhola nemožné. Za druhé : Když se o tento unikátní kousek náš hlavní hrdina snaží, sekretářka, která opouští místnost, zavírá dveře. V dalším záběru jsou však otevřené. Dvě nesrovnalosti během deseti minut filmu, mi film samotný docela pokazilo. Minuta dvacátá - John Travolta ( Charlie Wax ) přiváží z Ameriky - opakuji - z AMERIKY tašku plnou energi drinků a to nemluvím o tom co vlastně obsahují - sakra v dnešní době, kdy vás nepustí do letadla ani z hřebenem, on projde z tímto zbožím ? Okolo třicáté minuty je docela podařená střílečka, při které si člověk těžko představí těžkopádného Travoltu jako baleťáka. Čtyřicátá minuta přináší zajímavý dialog mezi Jamesem Reesem ( Jonathan Rhys Meyers ) a Waxem ( John Travolta ) DIALOG : REESE - Byl jsem jediný z bloku, co přežil. WAX - Kéž by mě taky někdo zamykal. Vždycky mě zajímalo co vy hoši, zavřený v bytech, děláte. REESE - Většinou jsem koukal na Star Trek a snil jak jdu ven. WAX - Star Trek ? Kirk nebo Spock ? REESE - Uhura. Okolo padesáté minuty bylo zničeno auto Škoda Favorit - další mínus pro tento film. Honička po střechách asi v šedesátý minutě mohla býti delší. CITÁT : Láska je kurva. Sedmdesátou minutu jsem si operačně nazval Heavy Metal a je to nejlepší z tohoto filmu. CITÁT : Pojď k taťkovi. Osmdesátá minuta - Láska a Mír - je nejsmutnější. Ve filmu si zahrála Kasia Smutniak a to postavu Caroline. Sečteno podtrženo 50% ()

Johny_fork

Mdlý úvod, pak se vynoří obtloustlý Travolta, začne hlásit a naprosto "uvěřitelně" zmasí partičku nadupanej Číňanů, nabere do vázy koks a šňupe ho na Eifelovce. Po počátečních pochybách mi to došlo, konečně můžu zase jednou krásně vypnout mozek a nechat se bavit. Akční pasáže jsou naštěstí dokonale přehnané a lineární děj nám naštěstí hlavu také nezamotá. Jo já se bavil. ()

CiTrus007

Další akční film s Travoltou si dal kromě různých honiček a bojů do erbu navíc i celkem cynický humor. Nejenže kulky létají ze strany na stranu, Travolta ale střílí hned a klade otázky později - tento zprvu nezodpovědný přístup je nakonec vysvětlen jeho postavou, neboť se z postřílených, zdánlivě normálních lidí, záhy vyklubou různí teroristé a zločinci. A takovými scénkami je tento film přímo nadupaný. Trochu mi to připomíná tím vtipem filmy ze série Taxi. 7/10 ()

Ouwen

Tak netušim, jestli jsem filmem překrmen, pač před lety jsem to sledoval skoro pořád, anebo jsem vyrostl a nic na mě nefungovalo. Prvně bych začal akcí, která je krom pár slušných momentů, hodně slabá a může za to i angažování Travolty. Je interpretován jako speciální, elitní profi lovec teroristů, jenže upřímně.. v té jedné bitce, nebýt střihů tak mu Asijský bráchové nakopou prdel. Přestřelky jsou zmatený, zarazil mě nejasný počet nepřátel a "coolovost", kdy Travolta vezme dva škorpiony a ve slow motion jako badass střílí do rockové instrumentálky a netrefí nic. S jeho postavou mám problém, pač se během akce nechová profesionálně, ale všude po sobě zanechává šílenej chaos a používá cheaty. Například kdy jeho parťáka mlátí dva pasáci a on je na dvě rány odrovná, přitom v žádným případě je trefit nemohl. To není skvělý, to je trapný. Ve filmu asi ani neexistuje zpětnej ráz zbraní, protože to jakým stylem je Travolta drží, je fakt síla. Cenim, že akce je Rková a Morel se z filmu snažil vytěžit maximum, ale film, kde chemie dvou parťáků nefunguje (Meyers je úplně v pohodě), hlášky drhnou a hlavní postava nepředvede nic zajímavýho v akci, nemá prostě co nabídnout. Tři hvězdice jsou jen z nostalgie, hudby a pár momentům, na které si budu pamatovat. Asi nejvíce se mi líbila konverzačka mezi hlavní dvojící, která probírala co dělali v dětství a odkud pocházej. V ten moment jsem pocítil určitou zajímavost a konečně jsem měl pocit, že postavy nemluví o hovně. Audina řidiče pěkná. ()

moviesfan

Přesně tohle jsem potřeboval - skvělou akci doplněnou mírným humorem, ale hlavně dávkou napětí. Travolta je pořádný drsňák, který filmu prospěl. Stejně tak i Meyers, který se do své role hodí dobře. Nebyl moment, který by byl "hluchý" a hlavně rychle utekl. Tomu dopomohla i délka. Žádné natahování, akce téměř od začátku do konce. ()

JohnCZ

Akčňák, který by nebýt perfektního Travolty skončil v těžkém průměru. Akce je slušná, story dost zmatená, ale hláškující Travolta tomu dodává tu pravou šťávu, která však na druhou stranu filmu brání brát ho vážně. ()

Expendable

Je to výbroný film s Johnem Travoltou, kterého jsem již považoval v hereckém důchodu, překvapil mě o opaku. Skvěle hláškoval " What do you mean? Kitchen staff? Do you think, that kitchen staff can so good shoot? " Také akce byla skvělá i když na mě dost krátká, předvedl pěkné přestřelky s celkem uspokojivou choreografií, také tu bylo pár soubojů, hlavně na parkovišti. Pak je tu vtipná scéna jak Travoltovi jeho kontakt říká, aby se těm dětem nedíval do očí a když se podívá, vytasí na něj zbraně, to je perfektní, nebo jak Reece pobíhá po městě z vázou plnou heroinu. Co mě dost naštvalo nebylo ani to, že se z Reecovo snoubenky vyklubala teroristka, ale to, že film byl nehorázně krátky. Na tokový film by se hodilo aspon 120 minut a né 92 i když ve skutečnosti má film pouhých 84 minut a zbytek běží tituky. To je na vysokorozpočtový akční film/komedii dost málo. Pro mě skvělých 75% ()

corpsy

Akčná záležitosť stredného prúdu, ktorá mohla byť ale lepšie napísaná, pretože ku celkom obstojným akčným sekvenciám a skvelému Johnovi Travoltovi chýba práve táto podstatná vec. ()

PauloZ

Opět stupidní překlad a abych se přiznal, tak nevim jak hodnotit. S Taken to nebudu srovnávat, je to uplně jiný film a zajisté jiných kvalit. Na jednu stranu super hlaškující řízek Travolta, šíleně ujetá akce, která má nehorázný spád a na tu druhou stranu hodně béčkových záběrů a pocit, jakoby filmu chyběly prašule. Takže mě to přece jenom nese spíš ke 3* ()

DDT

Bez nápadu, bez nadhledu, bez logiky, bez vkusu. Bez ladu a skladu poslepované akční scény. Jedna hvězdička. Bez soucitu. ()

spaceboyCZ

Takhle nejak si predstavuju akcni rychlokvasku dnesnich dnu. Rychla akce, co nenechava vydechnout ani na chvili, zabavne, i kdyz misty lacine hlasky. Prumerny dej se zpocatku nejasnym koncem (coz je vyhoda) a dumanim o tom, jak se to cele vyvrbi. Travolta hraje s takovou lehkosti, az je to po jeho nekolika poslednich filmech neuveritelne. Jonathan mu skvele sekunduje. Ve filmu si najdete i odkazy na filmove trhaky let minulych (napr. narazka na Royal Cheese ;) ). Skvele me pobavila scena v Audi RS8 na dalnici a hrajicim Frankem Sinatrou. Pro prumerneho divaka 6/10, ja musim dat o dva bodiky vice, protoze se mi proste tahle rychloakce naramne libila a bavil jsem se jako u podobneho filmu uz dlouho ne. Bravo. ()

Kryton

Už od prvních minut působí film naprosto neuvěřitelně a hloupě (nejen) napsaně. Travolta v roli sedící spíše na Bruce Willise se absolutně nehodí. Jeho image Daniela Landy mě taky zrovna nedostala. Pro fanynky Pomády to bude stejný šok jako vidět Paroubka v korzetu. K tomu vemte Meyerse totálně zhulenýho a dementní nepřátele. Být ten film před 30 lety i tak by byl neskutečně pitomý. Nerad nadávám a už vůbec né na filmy, ale pokud film po konci působí stylem "Na co jsem to k*rva čuměl" anebo můj oblíbený "Vraťte mi mých 92 minut života", nemohu se ubrátit a jedu stejně rychle jak automatické kladivo Blackndecker. Tohle rozhodně není druhé Taken. Tohle totiž rozhodně nemá nic z Taken. Tohle není jako Taken. Byť to dělal stejný režisér. Film se může líbit jedině militantním pravičákům s fixací na Royal Cheese. P.S.: Besson by už měl přestat hulit měsíční prach - blbne z toho! ()

EastWicka

Žíšikriste, Jonatáne! No ano, ženský jsou proradný potvory a rozhodně jim není radno věřit. Obzvlášť, jde-li o vaši krásnou, tolerantní a po všech stránkách vstřícnou přítelkyni, která se náhle sama vytasí se snubákem! Ještěže jsou tu vaši věrní slizcí kámoši s bazukou, kapavkou a bradkou ... ti už odhalí, co je ta mrcha zač. ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (více)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (více)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (více)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (více)