Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Campbell

O dost lepší než první díl, i přes těch pár negativn který byly i v prvním dílu se film o dost zlepšil, ať už jde o něco lepší atmosféru(nemocnice funguje vždy a všude). Ale hlavní je že ať už vraždy či spád filmu tak mají větší grády a já si je konečně náležitě užil, vrah dostal nějaké charisma a je tu více vidět takže jsem tentokrát spokojen jsem zvědav na třetí díl. ()

predators

Podle mě už zbytečný druhý díl, který jen těží z úspěchu svého staršího předchůdce. Abych se napřed zastal dílu druhého, tak lekavé scény tu jsou, ale většinou jsou doprovázeny "nárazovým" zvukem, což je onen lekavý element. A to je z pochval všechno, lidi se chovají dementně a policajti ještě hůř :-) Ale zdá se, že už je to opravdu díl poslední... :-) 40% ()

Tomco

Nečakal som, že to poviem, ale táto dvoječka sa veru po všetkých stránkach minimálne vyrovnala svojmu predchodcovi. V oboch prípadoch jasných 80%. ()

panjosef

Fajn pokračování suprovýho norskýho slasheru. Tentokrát se skoro vše odehrává ve městě v nemocnici, kam přivezou promrzlou ultrasympaťandu Jannicke, oběti a taky zmrzlýho vraha. A vše se může rozjet znovu, personál a pacienti nemocnice (nahlédneme samosebou i do psychologie a vztahů dějových postav), pár poldů a Jannicke čelí šílenýmu polárníkovi v opuštěné noční nemocnici. Nemocniční atmosféra se povedla, tohle je super, zvlášt pro ty co v nemocnicích rádi šmejdí po různejch jejich sklepních zákoutích, strojovnách, suterénech a dalších skvělejch ambientních prostorách. Jinak je pokračování opět solidní slasher po všech stránkách, amtosféra tajemna je teda samozřejmě o něco slabší protože už jednak polárníka známe (i když je tady pár vyšetřovacích prostřihů, rozhovor s doktorem kterej jej rodil atd., což šperkuje atmošku) a jednak jsme přeci jen ve městě a ne v pustém hotelu v horách. Ale i tak, slušné. Gradace děje možná ne až tak tradiční, což je plus, akorát potom ten závěr, to už mi abych řekl pravdu nesedlo, mělo to (SPOILER) skončit ve špitále nějakým efektivním zlikvidováním polárníka a ne se kýčovitě vracet na místo činu prvního dílu, pronásledovat vraha a ještě psát do návštěvní knihy kdo tam byl atd., to už je trochu melodrama a klišé, atmosféra fuč a musím říct že mi závěr dojem trošičku pokazil. Ale jinak je to velice kvalitní dílo, doporučuju, série drží hodně slušný standard. 8/10 ()

iamek

Atmosféra z prvního dílu zůstala stejně hutná a mrazivá, ale prostředí nemocnice mi moc nesedělo. Škoda nevyváženého tempa, protože první polovinu se docela nudíte a pak film nabere vražedné tempo a vy se začnete dokonale bavit pokud jste fanoušci slasheru. ()

SeBig

Dvojka se nese v duchu starých slasherů z 80tek. Navazuje to instantě na jedničku, pokračuje to v nemocnici a zábava může začít. Na úrovni prvního dílu nic lepšího, nic horšího. ()

korbitch22

Tak norové mají svůj vlastní Halloween 2 a to doslova. Jednička se mi hrozně líbila a na druhý díl jsem se strašně těšil, hlavně když jsem viděl to úplně stejný hodnocení a slyšel sem samou chválu od známých. Začátek je sice hodně slibnej a navíc já miluju když pokračování začíná přesně tam, kde končí předchozí díl, jenže jako fanoušek Halloweenu jsem se doslova musel smát, protože záběr od záběru je to vykradený druhý díl Halloweenu z roku 1981. Když pominu tohle, pořád to docela šlo, samozřejmě atmosféra prvního dílu šla úplně stranou na úkor rozvinutého příběhu, který mě docela bavil. Jenže obsazení je zoufale nesympatické, vraždy nudné, napětí neexistuje a jediná dobrá scéna je past na tu trojici fízlu ke konci. Sympatická Ingrid Bolsø Berdal tady vypadá jako děcko s Dawnovým syndromem a když poslední přeživší dřepí v káře před špitálem a strhne se předposlední boj, doslova jsem musel řvát v duchu na řežiséra jaký je kokot, to imbecilní jednání postav už prostě nešlo přehlížet ani po vypití litru čistého methylu. Určitě bych ho tam totiž nechal ležet a běžel se mrknout na ječicí krávu nad mrtvolou jejího starýho a nevyprázdnil bych celej zásobník do palice toho 2 metrovýho vidláka, tupá scénáristická kreč, jen aby se mohla strhnout finální bitka, která mi definitivně sebrala i 3* za tu imbecilní scénu s usnutím, vidim jak borka co mi jde po krku sedí s brokárnou v mým šmajchl kabinetu a jen kolem ní projdu a čumim na ní dokud se neprobere, ježiš. Jak jsem se na druhý díl po prvním těšil, tak po druhém mám z třetího dílu víc než obavy a nechápu že tahle vykrádačka se spoustou nesnesitelně imbecilních scén má stejné hodnocení jako parádní jednička. 45%. Těžké zklamání. ()

heyda

Slabší 4 hvězdičky. Podobně jsem hodnotil i jedničku. Myslím, že kamera i hudba si stále drží velice nadprůměrný standart a těch chyb je tam taky asi stejně, jako v jedničce. Jen mě trochu mrzí ten nevyužitej potenciál, který tenhle film jednoznačně má. Ale to by bylo na delší povídání, co bych všechno změnil. Nechme to být a pro hororového fanouška můžu doporučit. Rozhodně je to stokrát lepší než Temné lesy (též z Norské produkce) !!! ()

Nettrass

Pokud nechcete mít smrt ledovou, stačí jí dát na šest minut do mikrovnky a bude krásně ,,růžovoučko-teploučká,, ( číst šišlavě a měkce ). ()

SOLOM.

Dvojka je skoro stejně dobrá jako první díl, ale tentokrát jsem zde objevil několik prvků, které mi vadili. Nejvíc mě asi štvala absence skvělé hudby z předešlého dílu, dále pak přítomnost několika nelogických scén či prvků a časté kopírování ze slavnějších slasherů. To mi však nezabrání v tom, abych označil Fritt vilt 2 rovněž za nadprůměrný filmeček, který mě pobavil, zaujal a přinutil si jej napsat na seznam filmů, které si budu pouštět rozhodně častěji. Už se těším na další pokračování, které se bude natáčet letos. ()

eraserhead666

Tohle je úplně naprosto klasická dvojka. Všeho je více, akce, záporáka, mrtvých, krve, tuku ve tváři hlavní hrdinky, jen atmosféry ne. Prostě klasika, v duchu Halloweenu se děj přenesl do nemocnice a i z toho záporáka se pomalu stává takový norský sněžný Michael Myers (ale ani nevím, jestli mi to vadilo), vlastní invence, která ještě byla cítit v jedničce zcela ustoupila vykrádání, kopírování a opisování (a to už mi trochu vadilo). Jediným výrazným pozitivem je tak vlastně jen ten krumpáč, podobné "zbraně" mám v horrorech hodně rád. ()

Karamanlis

Pokračovanie vydareného nórskeho slasheru ma určite nesklamalo, naopak v porovnaní s jednotkou, ktorá mala pomalší rozbeh tu nástup ústredného záporáka prichádza skôr, čo je iba na dobro veci. Ten sa s tým moc nemazná a ani toho veľa nenarozpráva, je to proste zabiják z kategórie "parných valcov". Keďže má už aj svoju "Laurie Strode" a v podobe zanieteného šéfa polície možno našiel aj prenasledovateľského "Ahaba", tak predpokladám, že ďalšie pokračovania na seba nenechajú dlho čakať a z Fritt vilt sa snáď časom stane slasherová séria. Ja osobne by som to pri súčasnej kvalite vítal. ()

ARI50

Ledová smrt dvě nás bere hned tam kde je potřeba a to do nemocnice kde musí pokračovat nedodělaná práce ačkoliv ženy opět musí skoncovat s tím čím neskoncovali předtím a já dostávám větší náboj vzrušení a zima plní krve se mi opět hodně líbí a tentokrát o něco víc. ()

JASON_X

Epičtější a dějově pestřejší než jednička, i mordy byly propracovanější, ale... Nic proti přerodu snowboardistky ve specialistku na střelné zbraně a pro boj zblízka, tyhle béčkové šablony mě jinak baví, ale v tomhle případě mě to vyloženě prudilo, protože hlavní hrdinka mi byla děsně nesympatická. Proč probůh do hlavní role vybrali Norové asi svou nejošklivější herečku? Respektive proč nemohla jedničku přežít radši ta hezká panenská blondýna s xichtem kurtizány? A proč probůh ve dvojce musela být postava toho malého otravného smrada? Nakazil se snad scénárista při psaní scénáře onou pověstnou chorobou zvanou 'Hollywoodská demence'? Ale jinak vcelku koukatelný slasher, to zas jo. Jsme svědky zrození archetypální postavy Nesmrtelného Mlčenlivého Zabijáka, nápadně připomínajícího jistého Michaela Myerse, který jen radši než s nožem pracuje s krumpáčem nebo cepínem. A zatímco u jedničky jsem nevěděl, kterou scénu bych zvýraznil, tady mám jasno - nesmělé laškování policejního jelimana se sestřičkou a následné nekompromisní utnutí jeho zpitomělého úsměvu. ()

Morholt

Halloween po norsku podruhé a opět výborně. Od prvního dílu je tu jediný rozdíl a to ten, že šílený horal své oběti kuchá v nemocnici, jinak se jedná veskrze o to samé. Ale na Severu to zkrátka umí, takže to nepůsobí ani jako vykrádačka, ani jako klišoidní, ačkoliv je to obojí. 70% ()

PROROK14

Od skvelej prvej časti to ma na hony ďaleko. Atmosféra skoro nulová, napätie som cítil len v jednej scéne a to pri vstupe policajnej jednotky budovy. Aj tá jedna scéna, ktorá mohla zabezpečiť štvrtú hviezdu, sa posrala kvôli neschopnosti tých policajtov. Aj keď im to zas nemôžeme veľmi vyčítať, pretože náš hlavný hrdina je až podozrivo rýchly a nejak ťažko zbadateľný. Takže dosť sklamanie. Ale nič to nemení na tom, že prvá časť je jeden z najlepších hororov aké som videl. ()