Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

corpsy

HALLOWEEN II má nepriznaný remake. Volá sa ĽADOVÁ SMRŤ 2 a aj napriek neskrývanému vykrádaniu slasherovskej klasiky ( a možno aj VOTRELCOV ), má bonusy za našľapaný dej, ktorý čo sa týka dynamičnosti a masakrov, nemá chybu. V tomto žánri sa síce málokedy nájde sequel lepší než predchodca, ale ak sa to podarí, rozhodne to stojí za to. ()

sidzej

Dúfam že natočia aj trojku. Nasrala ma akurát scéna v kt. hlavná hrdinka držala v ruke zbraň no nevystrelila vrahovi mozog čo bolo od nej riadne hlúpe (hororové klišé numero uno, na druhej strane z tejto chyby sa napokon poučila), inak však spokojnosť. Táto séria má našliapnuté stať sa novodobým nekorunovaným kráľom slasheru a prevziať tak štafetu po filmoch ako Halloween či Vreskot. 75% ()

Astaroth12

Kde skončila jednotka, tam začala dvojka.Tie jej flashbacky do minulosti,čo sa jej to vlastne stalo boli slušné.Ale logika ustúpila scenáru, ale hlavne v snahe spraviť pokračovanie a to narážam na toho vraha, lebo najprv ho zmasakrovala, spadol do rokliny a pár dní tam strávil v mraze a v márnici zázračne ožil, druhí Michael Myers. Jednotka sa odohrávala v chatovom komplexe a dvojka sa odohráva v nemocnici. Tie temné chodby skoro v opustenej nemocnici a v nej sa potuluje vrah, tak tam bola atmosféra veľmi silná. Nie som fanúšik vrahov, ktorých skoro vôbec nejde zabiť a to bol aj tento prípad. Ani tu nieje vrážd veľa a neukázali nič čo by aspoň trocha zaujalo, lebo boli prevedené veľmi rýchlo a žiadna originalita sa nekonala. Ten finálny boj bol pastvou pre oči a konečne to malo aj grády,čo sa týka napätia. ()

jarkolar

Spolu se zraněnou hlavní hrdinkou prvního dílu se do nemocnice kromě vraha přenesla také hutná atmosféra. Prostředí nemocnice se hodně blíží opuštěnému hotelu a taky proto si tam nejspíš náš známý zabiják přišel jako doma. Dobré je propojení s prvním dílem a pár detailů ohledně historie hotelu a onoho malého kluka, které vám pomůžou udělat si lepší a ucelenější obraz. Sestava ostatních postav je ale v mých očích slabší než v díle prvním a proto už vás netrápí, když se počet lidí postupně snižuje. Vraždy jsou hezky provedené, syrové, bez zbytečných hektolitrů krve a bůhvíjakých efektů. I přes slabší konec u mě pořád za ****. ps scéna musela jsem čůrat mě fakt dostala :o)) ()

maddy

Po vynikajúcej prvej časti prišla po vzore amerických pokračovaní druhá časť, ktorá je akčnejšia, krvavejšia a celkovo obsahuje všetky možné neduhy pokračovania. Kým prvý diel slasheru Fritt Vilt nebol ničím novým po príbehovej stránke, dohnal to bezproblémov vynikajúcou atmosférou, nápaditými vraždami a zaujímavým prostredím, tým sa z neho stal aspoň pre mňa jeden z najlepších slasherov, aký som videl (navyše krajina pôvodu Nórsko, s ktorým som dovtedy nemal žiadnu filmovú skúsenosť). K druhém dielu som pristupoval s rovnakým očakávaním a možno aj preto sa dostavilo čiastočné sklamanie. To, že príbeh vykráda snáď každú známejšiu americkú vyvražďovačku mi až tak nevadí (najokatejšie asi Halloween 2 - príbeh začína presne v momente, kde skončil prvý diel a vraždenie sa presúva do nemocnice), čo rozhodne zamrzí je fakt, že akýkoľvek náznak atmosféry z prvého dielu je nenávratne preč, tým sa z Fritt Vil 2 stal klasický slasher, ktorých je natočených už plno. Súcit alebo sympatie s postavami by tu už človek hľadal márne, väčšina zo zúčastnených tu je len preto, aby zaplnila "body-count". Je to síce krvavá akčná jazda, ale nič viac. 3* ()

TomX2

O niečo akčnejšie a obsiahlejšie než jednotka, ale zároveň to stráca tú pekne budovanú atmosféru a kúzlo, ktoré predošlý film mal. Nie je to zlé, stále sa jedná o celkom solídnu záležitosť a tá kamera je proste výborná, ale už to nejako nemá čím prekvapiť, scenáristických chýb je tam dvojnásobok a premeškaných príležitostí dopadnúť vraha tam bolo tiež veľa. Je to na podobnej úrovni prvého dielu, ale už ma to tak nebavilo a ten scenár ma občas príjemne nasral. A hlavná hrdinka má fakt viac šťastia, než rozumu. Ale hej, stále je to príjemná zábavka, ktorá ubehne skôr, než vôbec začne nudiť. To už sa však o treťom dieli povedať nedá. ()

mysiak

Po skvelej jednotke, prichádza o kúsok slabšia ale stále vynikajúca dvojka..dej sa presunul do nemocnice..a napätie sa zvyšuje, a mne sa zvyšuje tep...čo je dobre, pretože málo filmov ma vtiahlo tak ako Fritt Vilt...tí Nóri majú predsa nejaký ten talent... ()

blackrain

Já jsem myslela, že zůstane pouze u jednoho filmu a on už tu je druhý díl. Fritt vilt II. začíná přesně tam, kde první díl skončil. Takže děj plynule navazuje. Jak by se dalo očekávat, přesunuje se do nemocnice. Jannicke přežila krvavé řádění v horách. Je převezena do liduprázdné nemocnice. Lékaři ale udělali osudovou chybu. Podařilo se jim totiž oživit téměř mrtvého vraha. Hrůza se může rozjet na novo. Norové se z předchozího dílu velmi slušně poučili a ještě přitvrdili. Dali i větší prostor zabijákovi. Jednou by z něho mohla být kultovní postava, která by se mohla zařadit po boku svých slavnějších hororových kolegů. ()

raimi

Přesně takhle má vypadat dokonalej žánrovej film. Netřeba víc psát, i po dvanácti letech je to furt nářez. ()

Thomassi

Tam. kde skončil první díl, druhý krásně navazuje. Jannicke se dostává do nemocnice, poté, co přežila masakr v hotelu. Záchránáři mezi tím vyzvednou a dovezou těla do stejné nemocnice. Bohužel pro ně je to další noční můra, protože ten parchant s krumpáčem je nějakej hodně odolnej a řádění začíná znovu. Krásná návaznost dělá z druhého dílu stejně kvalitní horor, jako ten předchozí, tedy alespoň pro mě. Je tu víc krve, ale na napětí to neubírá. Ba naopak, je to mnohem napínavější. Takže hodnotím úplně stejně. ()

Duotone28

Predvídátelné situácie jasnejšie ako vilove "modré z neba" z toho spraivli béčkovú sračku...ktorej koniec som si prial už v polke stopáže. Nazdar ()

Kangax

Nenáročný slasher so šablonovitými postavami a predvídatelným dejom. Prvý diel som nevidel a ani ma už teraz nezaujíma. Našlo sa však naštastie zopár atmosférických častí (nemocnica) takže také zlé to nebolo, ale zase som si potvrdil, že tento druh hororu nie je nič pre mňa... ()

Trevor

Ako vo svojom komentári spomína užívateľ corpsy toto pokračovanie nápadne pripomína Michaela Myersa v dvojke Halloweenu. Tvorcovia si príliš veľa práce s príbehom nedali a na prekvapenie to funguje ešte o niečo lepšie ako v prvej epizóde. Pozrieť obe časti tesne po sebe bol zrejme dobrý nápad a tak som sám zvedavý či ma príjemne prekvapí aj tretie pokračovanie. ()

Dubro

Ako som už spomenul v niektorej zo svojich kázní, takto prevedený slasher môžem ozaj v každej polohe. Nielen ležmo, sedmo, v podrepe, či v podpore ležmo za rukami, ale aj v stojke (samo že viem aj kotúľ vpred aj vzad). Tak isto som spomenul, že niekto môže namietnuť, že námet filmu je otrepaný a starší ako čierne uhlie a že na podobné filmy zízal v Trocnove aj Jan Žižka v čase, keď mal ešte obe oči. No mne je to naozaj jedno vážení, ja som sa totiž to bavil a to výbordelne a skvele. Pred projekciou tohto filmu doporučujem pozrieť si jednotku z roku 2006. ()

MartinNDL

Naprosto důstojný pokračování jedničky. Opět tu funguje budování napětí a tentokrát se přidává hra s divákem. Chci pochválit finále s malou dávkou spoilerů. Když tlačíme postavy k tomu, aby záporáka několikrát zabily, jinými slovy, sereme se tvůrcům do jejich práce, dostane se nám odpovědi skrz tu nejtrapnější smrt vůbec. Jinak nám tentokrát tolik nezáleží na vedlejších postavách a tvůrci to dělají záměrně, třeba tím, že opravdu pouze chvilinku pracují na sympatii k první oběti, tý nám je líto a na další postavy už serou. Zajímá je (nás) hlavní hrdinka, která to táhne velmi dobře a nemusí se k tomu moc hýbat. ()

Havaj8

Naprosto důstojný pokračování a je tomu stejně i v hodnocení, oboje po 68%, není se čemu divit. Sice mě ze začátku rozhořčilo, že i přes pád z několik metrů do rokliny a mrznutí nákou tu hodinu to týpek dokázal přežít. Aspoň teda se pokusili nám to nějakým způsobem objasnit. Napětí v nemocnici fungovalo jako kdekoli v jiný ohromný budově a po menších jatkách to finále pěkně vygradovalo tak jak mělo... ()

Petoss1

Potešilo ma, že pokračovanie začína presne tam kde jednotka skončila. Hrdinka je zachránená a prevezená do nemocnice. Privezené sú však aj telá priateľov a vraha, ktorý ako sa zdá, posledné slovo ešte nepovedal. Môže sa začať ďalší masaker. Čo ma najviac uchvátilo na jednotke bola parádna atmosféra, no v dvojke sa akoby na ňu pozabudlo. Nemocničné prostredie jednoducho nevyvolalo pocit opusteného miesta. Stále je to však podarený európsky horor, ktorý za svojím predchodcom mierne zaostal. 70% ()