Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

ac1976

Čakal som chujovinu na spôsob Kukuričných detí (aj keď Kinga rád čítam) a ono je to zaujímavé a Tí ostrovní pankharti sú ozaj prijemne nepríjemní. Pozretiahodné pre tých, ktorí váhajú použiť antikoncepciu. 😀😀😀 ()

adamix

To, že ide o nízkorozpočtovku ešte neznamená, že sa má filmu všetko možné tolerovať. Absolútne nesympatické postavy (partia nemožných dospelákov sa nevie vysporiadať s maniakálnymi deťmi), otrasná kamera, ktorá proti vám bojuje a často nevidíte to podstatné, tupý scenár (ani raz sa nedozvieme, prečo a z akého dôvodu sa tie decká zbláznili) a ani tá brutalita nie je nakoniec tak nápaditá, pričom občas tlačí zbytočne na pílu (mama sa chce vyšplhať za svojím ,,posadnutým" dieťaťom na preliezku, počas toho však zle dostúpi na rebrinu, vyšmykne sa a doláme si nohu až jej vytŕča kosť (načo??!). Prepálené hodnotenie a vôbec nechápem, čo na tom všetci videli tak pozitívneho. ()

Binne

Film, v němž fandíte pouze pubertálnímu děvčeti, které se hledá. Osciluje mezi dospělostí a je v ní stále dětská zpupnost, touha po pozornosti a příznačná otrávenost. Veškeré další postavy ve filmu jsou buď malé, rozmazlené, uslintané, hlasité (rozuměj vřeštící), ubrečené děti a jejich divní, povýšenečtí rodiče, kteří se chovají jako morální majáky a ve skutečnosti mají řadu problémů. Prostředí zde hraje hlavní roli, jedná se totiž o malý dům uprostřed ničeho, který je ukryt pod vrstvou sněhové přikrývky. Vše je zmrzlé a bílé prostředí rozbijí jen několik kýčovitých a barevně agresivních dětských hraček. No a samotná zápletka je to nejlepší, co snímek má. Viróza, která postihuje pouze děti. Viróza, která se projevuje bolestí bříška, kašláním, blinkáním, nespavostí, plačtivostí a brutálním vražděním všech dospělých. V jeden moment dochází k obrovské satisfakci diváka, v další přichází rozhořčení nad neuvěřitelnou hloupostí dospělých aby vzápětí byla tahle hořkost vystřídaná pochopením. Divák prožívá celou škálu pocitů ve stejném poměru, v jakém roste napětí. Konflikty mezi dospělými začínají nabývat na uvěřitelnosti a jejich chování odpovídá i jejich charakterům, které nám byly představeny. Snímek je nízkorozpočtový a fakt, že je ve filmu špatná kamera pozná i filmový amatér, jakým jsem já. Není ale nouze o velmi dobré dětské herce, velmi kvalitní scénář a zpracování. ()

oliveros

Nadpriemerne zvládnuté podanie "detského" námetu, kde sa krutým spôsobom trhajú rodinné putá. Obrazové hrátky u mňa zožali úspech, nevynechávajúc popri efektnom strihu ani rezonujúci hudobný podmaz. Toto vychválené puzzle ale vo všetkých prípadoch do seba úplne nezapadá a dáva priestor pre počudovanie sa nad niektorými krokmi v procese jeho tvorby. ()

Insomniac

Báť sa! To by mal robiť človek pri horrore a nie čakať na koniec a rozmýšľať, čo za idiota napísalo taký primitívny scenár. To muselo byť asi jedno z tých postihnutých deciek. ()

bobin

Tak tohle je horor jaksepatří . Koncentrovaná hrůza se vším všudy . O to působivější ,že aktéri násilí a vražd jsou malé děti . Nenechte se zmást pomalu se rozbíhajícím začátkem , ten děs Vás teprve čeká . ()

Cechyno4

Velmi příjemné překvapení. Virus přenášející se na děti, které se pak stávají agresivnějšími a vraždí. Některé vraždy byly dosti nápadité a propracované. Některé se hodně spoléhaly na náhodu. Třeba vražda se saněmi. Ovšem jediné slovo, které mě hned po konci filmu napadlo bylo : dechberoucí. Rozhodně nadprůměr. Kdo má rád horory s dětmi doporučuji. ()

george16

Z….. parchanti ? Ne, jen nemocné ratolesti…. I když já bych ty parchanty zabil snad už na začátku, jak tam příšerně ječí. The Children se nedá upřít tah na bránu, nicméně akce je v tohle filmu nedotažená, kamera rychle skáče někam jinam, takže nejen, že si útoky malých parchantíků nevychutnáte, ale vlastně ani nevíte, které, že to nezbetné dítko útočí, kde a vlastně kdo jsou ostatní postavy. Proto mě to vůbec nevtáhlo do děje a docela jsem se nudil. Nebýt závěrečné čtvrthodinky, kde to vezme rychlý spád, bylo by hodnocení ještě nižší. Ale v každém případě jako antikoncepci to vřele doporučuji :) Na závěr: Aby se na zabíjení používal nůž z ikey za pár korun, to jsem teda ve filmu viděl prvně :) navíc v jednom okamžiku jde dokonce i vidět název té firmy, to snad mohli smazat… Ale ono to vlastně spíš dokumentuje, jak mě tenhle film bavil, když si člověk všímá takových blbostí… ()

Fnoobroklic

Super film,absolutní špica v budování nepříjemné atmosféry,dobrý příběh,skvělé dětské herectví, nechápu proč tak podhodnocené,tohle si zaslouží přes 80%. ()

Dr.Loomis

pro mě lepší než mládata..fakt hustá atmosféra,a jen když si představíte že by děti toho byli schopni...ufff....za mě 95% ()

honzic

Solidní horor dětského násilí s nádechem tajemna. Autor nechává vše na divákovi, nic nevysvětlí ani se nic nerozuzlí. Hezké napětí a námět, nizkorozpočtovost je znát na kvalitě scén a herců, kdy krev jako krev nevypadá a zranění jsou špatně vidět. Hodnocení: 65 % ()

Nikolas__

The Children je jeden z nejsilnějších, ne-li absolutně nejsilnější film z roku 2008. Neříkám že nejkvalitnější, ale jakožto horor to fungovalo tak děsivě a napínavě, že si to podle mě prostě nikdo nemůže nechat ujít. I když je film krátkej a docela rychlej, tak jeho postavy fungujou parádně, jediné co mě vyloženě trochu trápilo bylo to, že není ze začátku 100% poznat které děti patří komu atd, ale to je ve výsledku úplně jedno. Perfektní atmosféra, výborný konec, herecké výkony jsou dobré, jen nějací herci občas trošku přehrávají, ale ve výsledku mi to nevadilo a všimnul jsem si až na druhé shlédnutí. Celé je to pro mě tak na pomezí čtyř / pěti hvězd ()

sAreOn

Horší 4*. Začátek poměrně pomalý a nudný, ale potom se to hezky rozjede. Nakonec se z toho vyklube nečekaně dobrý horor. Natočeno je to velice dobře, možná občas až na zbrklý střih tomu nejde co vytknout. ()

ZAUME

Film Děti si zapíši do notýsku k "oblíbeným hororům".. pomalý a klidný nástup s velkolepým ukončením, u kterého musím říct, že jsem se opravdu bál. Tak nějak celkově nemusím v hororech děti, a taky je v každém filmu podezřívám :D ()