V tvrdých a neúprosných ulicích New Orleansu musí řešit detektiv Sean Riley brutální vraždy a zároveň se snaží vypořádat se ztrátou svého syna a ženy. Během vyšetřování však začínají vyplouvat na povrch podivné skutečnosti, vedoucí ke znepokojivé minulosti zdánlivě obyčejné drogové mafie... (oficiální text distributora)

SeBig

Má to koule a dobrý spád. Tím že tam nehrál nikdo známej mi to chvílema přišlo spíš jak nějaka kriminálka, ale na tom nesejde. Akce (tim myslim přestřelky) je tam fakt dost, záporáci mají svuj styl a jedna bitka se tam taky najde. ()

korbitch22

Hned na začátku se musíte smát, jak hezky dokáže scénárista udělat z policejní jednotky bandu neuvěřitelných kreténů, to co totiž předvedl Kim Coates, by neudělal snad ani sjetej študák prvního ročníku policejní akademie.Když jsem po pár minutách na tu debilitu zapoměl, bavil jsem se syrovou akční řežbou, která mi svojí nekompromistností a vizuálem připomínala Nemilosrdnou Spravedlnost.Strong byl nekopromisní likvidátor a scény s upálením dost nechutné, jenže scénář psal opravdu idiot, ten černoškej latentní homouš byl na tečku a když scénář chvilku svištěl, zase se objevila nějaká dementní příšernost, když nakráčeli v klidu do toho baru už sem umíral vzteky a konec vlastně nic nevyřeší, páska se nepoužije, všichni umřeli zbytečně a postava Prochnowa vlastně postrádá úplně význam a nic se nevyřešilo...to jsem už skoro zvracel.Škoda, má to náboj a dokáže to neuvěřitelně strhnout, jenže celkový scénář je ve finále jeden z nejimbecilnějších který jsem kdy viděl, mohlo to být opravdu 5* pochutnání staré školy, panebože stačilo jen opravit ty nelogičnosti a dopsat pořádný konec s reportáží a onou páskou...která by vysvětlila o co vůbec šlo a např. záběr jak odvádějí Pronchowa v želízkách, no na konci jsem byl hodně zklamanej, takhle zabít ten skvělej potenciál snad poprvé sympatického New Orleans, drsnosti a zábavy se jen tak nevidí.60%.Bože.... ()

Chrustyn

Překvapivě slušná akční kriminálka parazitující na filmech Michaela Manna a jiných žánrově podobných filmů snažících se na béčkových půdorysech, tvářit co nejvíce realisticky. I přes ploché charaktery a rutinní příběh, povedený snímek s kvalitní akcí. ()

honajz

Když mě to zoufale nebavilo. V prvních 10 minutách takových nelogičností, na které by Bronson, Seagal a Van Damme museli střádat rok, a tak nějak mi byly jedno ty supermanské postavy, žvýkající polda, klepající se kamera... ()

ARI50

Tohle jsem nečekal tak výborné akční drama no prostě pecka akce od samého počátku zkorumpování mafiáni proti poldům kvůli pasce no proste pecka herci výteční to nemělo chybu jak to cele bylo dobře zpracované a zahrané. ()

Beastmaster4

Hodně dobrý akční nášup. Trošku mix Smrtonosné zbraně a Sejmi eso. Prolínání osudů dvou detektivů, které spojí bizarní vraždy - to a trochu dalšího je tak trošku okopírovaný vztah hrdinů ze Smrtonosné zbraně. Přestřelky, střih a efekty, jak vystřižené z akčního Sejmi eso. Jde o další akční hvězdu, jejíž skalp by neměl chybět žádnému fanouškovi žánru. Překvapením pro mě byl i Johnny Strong, velmi sympatický herec, jako stvořený pro podobné role. Žádný nažehlený hezounek, ale ani přehnaně tvrďácký týpek - takový celkem normální přirozený typ. Chvílemi herecky podobný Melu Gibsonovi. ()

Morholt

Uáááááá! Nekompromisní řežba v ulicích zločinem prolezlýho New Orleans, kde poldové i mafiáni nejdřív střílej a pak se teprve ptaj. A vysvětlí mi někdo, proč nemá Johnny Strong takhle libovejch rolí víc? 85% ()

Lacike

Mne to pripada ako taka lacna videobeckova variacia Lethal Weapon. Ale aj ked bol rozpocet len minimalny a povedomejsie xichty sa tu len mihnu, tak spracovanie je perfektne. A za vsetko môze jediny chlapik (samozrejme s mnozstvom schopnych pomocnikov) na poste rezisera. William Kaufman si uz stihol vybudovat co sa tyka prestreliek na poli videobeciek podobne skvelu povest aku ma co sa tyka bitiek Isaac Florentine. Sinners & Saints su bohuzial dodnes jeho neprekonanym vrcholom vdaka tomu, ze skĺbil dokopy nielen neskutocne energicke a dokonale prehladne prestrelky ale aj zaujimavu zapletku so skvelymi postavami. A to ze sa inspiroval u Lethal Weapon vôbec nevadi. Mame tu skvele zohratu dvojicu detektivov (truchliaci biely magor v podani neskutocne charizmatickeho Johnny Stronga a rodinne zalozeny sympaticky cernoch Kevin Phillips, ktory sa v akcii tiez nenecha zahanbit pretoze este nie je too old for this shit), ktori vysetruju dost brutalny pripad vrazd. A kedze vrazdia bývalí vojaci, tak kvalitne prestrelky na seba nenechaju dlho cakat. Praca s kamerou, zvukom, rozmiestnenim superov je proste dokonala. Pomaly ani nemate cas si vsimat, ze sa to nonstop odohrava v polorozpadnutych budovach, kde sa chlapci mohli vyblbnut do sytosti. Na strane zaporakov exceluju bratia Mandylorci plus kopa no name drsnych xichtov. Niekomu môze byt luto, ze vzhladom na ucast nejakych znamych mien z MMA, tu je len jedna kratka bitka. Ale mne to nevadi a bitku beriem ako prijemny bonus. V kazdom filme bitky byt nemusia. Uplne bezchybne 4* nedam preto, lebo obcas sustia dialogy a ked absentuje akcia tak trochu drhne tempo, ale rozhodne to nie je tak zle, aby som mal nutkanie tieto sceny pretocit. Vysledkom je pôsobive videobecko na ktorom je vidno, ze sa vsetci zucastneni neskutocne snazili. Co dnes nie je samozrejmost. 7/10. ()

Ouwen

Když nepočítám Jihokorejský No Tears For The Dead, tak jsem do téhle doby nenašel žádnou konkurenci v podobě ukázkových přestřelek, ať už na poli vysoko rozpočtových (možná to změní Heat), nebo béčkových filmů. Absolutní definice toho, jak by měla dynamická, Rková střelba vypadat. Perfektně přehledný, jasný počet řadových záporáků (doteď si pamatuju smrt každýho z nich, nebo jejich xicht), kulky ve zdi, zásobníky se mění, když dojdou náboje do útočné pušky, postavy berou do ruky pistol, taktické rozmístění záporáků, využívání krytů kolem sebe, komunikace mezi nimi či styl, jakým Johnny Strong drží zbraně. Akční scény jsou logické, odůvodnitelné a očekávané. Prostě paráda, existuje skutečně málo akčních filmů, u kterých se člověk nechytá za hlavu a neptá se, proč se to děje. A i ten jeden fight proti přesile na nože byl hodně solidní. Strong navíc v akci vypadá zcela přirozeně, věřil jsem mu každý gesto, má nenahraditelný charisma a už od pohledu vypadá jako badass. Opravdu navíc cenim lidi jako je on. Expert přes bojová umění, přes střelbu, vyrábí moc pěkné nože a stíhá hrát v kapele Operator. Zde svý postavě dokázal vtisknout dostatečný emoce, abych žral každej jeho dialog. Prostě jsem měl po celou dobu pocit, že ten člověk by byl schopen čelit těm žoldákům, připadal mi úplně skutečnej, just wow! Samozřejmě nechybí ani drsný záporáci, charismatickej šéf od poldů, anebo parťák Stronga. Dialogy jsou obyčejné, film si na nic nehraje a v rámci žánru představuje nejen ideální příběh, ale úplnou špičku. Když si člověk totiž uvědomí, v jakých podmínkách to vznikalo (rozpočet tipuju tak do dvou, tří melounů), dostane člověk styl akce, co dobrejch 10 let neuvidí. Na jednu stranu si může divák stěžovat, že realistická akce nemůže bejt natolik zábavná, jako různé arénovky či to jaký krvavý lázně produkoval HK v 80's/90' s Johnem Woo, je však něco jinýho, když tu realistickou akci točí režisér, kterej volí dokonalé úhly kamer a je schopen z tý realistický střelby vyvolat brutální, dynamickou řachu. Žádnej rušivej střih, prostě poctivá, oldschool/dirty škola. Syrovej, naturalistickej akční film se dokáže na fanouška aplikovat i takhle klasicky, než jak se o to snaží Bourne. ()

Tryskomyš

Na ty 3 ⭐️ to zřejmě má. Ale u mně ne. Nudila jsem se u toho. Jediné co mě trochu zaujalo, bylo závěrečné zúčtování. ()

PauloZ

Vyzní to mnohem víc jak 90ková jízda ve stylu pokrevních bratrů než něco z roku 2010, ale to mi na tom vlastně hrozně sedlo. Je to špinavé a drsné s párádním Johnny Strongem, který si přísného poldu krásně dává. ()

MartinezZ

Docela kvalitní akčňárna, natočená ale spíš kvůli akci než promakanému příběhu. Jako by šlo o nějaký sestříhaný seriál. Příběh je tu vyznívá jako podkres kdesi na pozadí, dialogy trochu podle šablony, ale nechybí akce, střelba, svaly, krev a trocha toho barcecue. V New Orleans, které si po povodních stále zachovává část svého "vlastního světa". ~~~ Obsazení mě naprosto neznámého muzikanta a příležitostného herce Stronga byl zjevně dobrý tah - sice žádný oscarový adept, na tuhle roli ranaře se hodil, stejně jako "profíci", kteří většinou neměli dlouhých rolí. Akorát škoda Strongova a partnerova filmového života - zase dost klišoidní :-/ ~~~ Jako akčňák na večer víc než fajn, po druhé se bez toho ale zřejmě dokážu obejít. Pokud budu chtít reálně vypadající akci, pustím si se Strongem Black Hawk Down ~~~ PS: Kdyby to byl pilot k seriálu, šel bych s hodnocením minimálně na ****, tohle si totiž i svým koncem říká o víc než jen o konec po 104 minutách. ()

agentmiky

Tento film se mi velice líbil.překvapil mě svou svižností a výborně natočenou akcí a přestřelkami.Hlavní herec je docela sympatický a umí brilantně bojová umění,a tak mě překvapuje,že se na filmové scéně nějak více neukázal.Ale zpátky k filmu.Na příběhu si tento film opravdu nezakládá,ale když dojde k akci,tak to je něco úplně jiného.Dialogy byly chvilkami docela vtipné.Johnny Strong prostě výborný výkon a dobré hlášky.Konec byl předvídatelný,ale filmu to nevyčítám.Ještě oceňuji pěknou káru ústřední postavy.Hodnocení:75% ()

Ellmariachi

Začnu hned s tím, co často vyčítám filmům, kde se jede v tandemu. Chci u parťáků cítit, že by jeden pro druhého udělali maximum. Že když bude třeba, ponesou ho v poušti na zádech a vlastním tělem udělají stín. Tady to přesně funguje. Johny Strong je prostě sympaťák a nejde mu nefandit. Když drží kvér víte, že jemu se nic stát nemůže. Kolega je sice v akci nevýrazný, ale není na obtíž. Navíc mu přesně věříte, že když ví, že ho doma čeká rodinka, nepůjde do ničeho po hlavě. Akce je natočená fajn a dává smysl. Jasně kluci na druhé straně tábora se chovají někdy pitomě, ale to už k žánru neodmyslitelně patří. Jediné co mohu vytknou je to, že jsem se do děje dostával tak nějak pomaleji. Ale zhruba od prostředku stopáže už to šlo samo. Za mě pohodových 70. ()

MATADOR

Ano, čas od času mám zapotřebí vidět nějaký akční výplach, ve kterém se to hemží stovkami vystřílených nábojnic a pár mrtvolami. Sinners & Saints mi z popisu docela učarovalo, béčkovost necítím, ba naopak! Sinners & Saints by klidně mohl pokračovat v dalších dvou pokračováních, vlastně jako taková trilogie hrající na postupné vyřízení všech těch zakompovaných bastardů. A pokud by se ani toto neosvědčilo, určitě by se o to rád postaral Jack Bauer. Sinners & Saints má drobátko drhnutější děj, páč se tam kolikrát mluví o spoustě hovadin, které divákovi stejně nic neřeknou a postupem času je z toho jen zmatenost. I tak to byla fajn podívaná na večer - neokoukaní herci, prakticky nonstop akce - jen ta zápletka mohla mít většího rozuzlení :) ()

stration

Poctivá střílačka, drsní poldi (můj oblíbenec Flanery), zfetovaní a ještě drsnější negerský gangy, zkrvavený Mandylor. Prostě lahůdka. ()

IceQueen

No a čo, že pokusy o pitvu psychológie postáv sú komické, alebo že niektoré dialógy sú hrozné a herecké výkony podpriemerné. Čo sa vlastne očakáva od akčného béčka? Môj odhad je, že nenáročná akcia bez zbytočných hlbokých myšlienok a filozofických kecov, ak sa teda nemýlim. Detektív Riley je sympaťák (aj keď chodí ako keby mal vlka), ktorý likviduje nevyčerpateľnú zásobu "bad guys" a všetci fuckujú o život a výdatne krvácajú. Ja som sa bavila. ()

GILLWANDER

Príjemná nenáročná oddychovka vhodná na nudné dní, keď nemáte iné čo pozerať. Nijak zvlášť neprekvapí ani neohúri ale zas ani neurazí. Slušný priemer. 60% ()

Figu

Velký překvapení z řad filmů s nálepkou "B"! Ano, tenhle béčko biják s partou béčko herců nedopadl vůbec béčkově! Naopak! Krásnej zážitek, při kterým si člověk zavzpomíná na starý dobrý akční klasiky z 80/90tek! Přestřelky, bitky, krev, pomsta, sympaťák v hlavní roli... Jak píšu. Žrout "oldschool" se vrátí v čase a pošmákne si! Johnny Strong palec nahoru! 75 % ()

bourec

Film mě dost překvapil,sice ne příliš chytrej a přemejšlevej scénář,ale kdo čeká vod podobnejch filmů pytel intelektu,tak je to magor.Drsný,nabušený,herecky dost sympatický.80%. ()