Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

JB001

Viděno na velkoplošné TV obrazovce poprvé až v roce 2019 resp včera večer. A byl to moc příjemný kulturní zážitek. Clint Eastwood prostě nezklamal. Mé hodnocení souvisí asi hodně s tím, že už se taky chystám do důchodu, ale taky to ještě nechci definitivně zabalit... ()

Jake.Hoyt

Ako ten začiatok začal, keď ho Terry nepostrelil keď vrah utekal, skôr sa nechal tak vyšťaviť až dostal infarkt.. no potom . Scenár neskutočný, možno som v úplnom úžase no nepamätám si momentálne lepší… TOP TOP TOP ()

draxxi

Stara, dobra, Clintonova filmarina. Rozuzleni je sice trochu kostrbaty, ale presto fajn detektivka. A Zupanicuv dabing to jen umocnuje. 9/1/2024 71% ()

Bragi66

Slušná kriminálka o penzionovaném agentu FBI, který se znovu dá do vyšetřování, když zjistí, že mu transplantovali srdce zavražděné ženy.  Pro mne daleko přjatelnější než Eastwooovo dřevní akčňácké období jako třeba Drsný Harry (1971). To se samozřejmě netýká těch westernů, ty jsou živé i dnes. ()

pupidup

Tohle vážně nebyl špatnej film, nenudila jsem se od počátku až do konce, chvilemi mi tedy přišel Clint trochu teatrální, s trochou kultu osobnosti, ale to on byl vždy. ()

kleci

Dobrá detektivka s mým oblíbencem Eastwoodem, vrah byl podle mě předvídatelný už skoro od začátku ale pořád sem doufal že by mě mohli překvapit a bejt to někdo jinej, inu tak se nestalo ale stejnak mě to bavilo a je to pohodovka :) ()

juro

Neurazí - nenudí ale ani nenadchne - prostě příjemná kriminálka jen škoda že člověk už hodně dlouho dopředu ví kdo je padouch :-) nebo alespon tuší :-) ()

pavala

Clint se v téhle krimi nepředvedl v moc dobré formě. Nebyla to žádná strhující akční podívaná, konec filmu se zbytečně vleče. Slabší průměr. ()

OndrejKW

Eastwood nezklamal. Jako kriminálka velice dobrá, a ten kdo je padouch, mi došlo v tom stejným okamžiku co jemu. Není zde nic zamotaného ani předvídatelného :) ()

zbroucek

Není to úplně nuda, ale ani výborný film. Pro nudné nedělní odpoledne je to v pohodě. Mimochodem, kdo je vrah jsem věděl v druhé třetině 😄 ()