Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

Eraserhead

Dost nudný film a dost ubohá zápletka. Přesvědčení o tom kdo je vrah se mě drželo od okamžiku, kdy se příslušný herec objevil. A jelikož to byl opravdu on, závěrečné překvapení se nekonalo. Zkrátka dost nuda. ()

666Carnage

Příjemná kriminálka s Clintem Eastwoodem. Clint je v dobré formě a je dobrý jak na psotu režiséra tak na postu herce. Příběh trochu slabší, ale koukatelné a dobře to utíká. 60% ()

F.W.Colqhoun

Clint Eastwood goes noir. Turn out gray instead. V témže roce, kdy Eastwood stvrdil Temnými řekami přestup z kategorie herec, který režíruje do třídy skvělý režisér, který si občas zahraje (někdo možná tuto hranici vnímá jinde), dodal i méně ambiciózní, v mantinelech žánru zajímavou detektivku. Film sice představuje variaci na devadesátkové thrillery se vším, co k tomu patří, včetně závěrečného strašlivě překvapivého odhalení, ale příjemně se vymyká v řadě drobností. Hlavní přidanou hodnotu představuje Eastwoodova postava přestárlého detektiva, v níž se režisér definitivně loučí s identitou Drsného Harryho a konfrontuje své diváky se stářím, podobně jako v ceněných Nesmiřitelných a o něco později v Gran Torinu. Již v prvních minutách Eastwood brilantně zazdí klišovitý úvod, v níž stárnoucího detektiva neakčně potrefí, a výběrově obrazoborecky a sebeironicky pokračuje v průběhu celého filmu. K méně zdařilým položkám patří za vlasy přitažená detektivní zápletka z medicínského prostředí, která nechává vyvstávat sympaticky i zoufale obsazené postavy (Angelica Houston, nechutně patetická Wanda De Jesus, která byla nejspíš jediná široko-daleko ochotná osahávat vrásčitého Eastwooda), ale zavání nechtěně lynchovskou absurditou. ()

Haymar

Průměrné - standardně dobrý Eastwood (jak před kamerou, tak i za ní), jen Jeffu Danielsovi jsem toho padoucha nějak nežral ()

ondrula

Starej Clint předvádí klasickou oldschoolovou kriminálku. Celkem pěkně se na to dívá, ale Clint je tady už trochu moc starej na akční scény a je celkem dost dobře poznat, ve kterých záběrech ho zastupuje dubler. V úvodní honičce s darebákem se spíš už jen tak belhá a měl jsem strach, aby se neposral. Tahle scéna je vůbec hodně srandovní; když Clint spatří mizeru na místě činu, tak se za ním "rozeběhne", zatímco ostatní kolegové jen tak blbě čumí místo toho, aby mu šli pomoct. ()

Macik

Ne, ne a ještě 100x ne!!!V tomhle filmu jsem byl teda až brutálně alergickej na Clinta... Byl snad v každým záběru (dokonce ho podezírám že byl i v záběrech kde neměl co dělat :-))) no a to jak je pořád COOL to je prostě k smíchu... ()

sona123

Clint v klasické roli klaďase, detektiva vyšetřovatele, který má vše tak trochu na háku. Rozuzlení - a kdo je vrah - není nijak složité, myšlenka zajímavá, ale až tak originální ne. Přidejme sličnou Mexičanku, potemnělé kouty, loďku kotvící v přístavu, nevraživost policie, která nemá ráda, když se jí do práce plete vysloužilý kolega, povinné koblihy a film je na světě. Nenudila jsem se, ale nevidět, ušetřím dvě hodiny svého života pro něco třebas lepšího. ()

Garch

Zřejmě nejslabší režisérský počin skvělého Clinta Eastwooda. Drsný Harry v důchodu pátrá po vrahovi ženy, od které má transplantované srdce. Samá moudra: "srdce vás povede", "stopy vedou tam kam vedou"... ()

ArthasKarfa

Parádní krimi triller ve stylu Clinta Eastwooda, já si tedy vždy u detektivek zapřemýšlím, ale tady na rozdíl od filmových kritiků jsem opravdu absolutně netušil, kdo je "počtář a rozuzlení mě opravdu překvapilo. Nechápu, že to má tak málo procent, je to skvělá podívaná s neklasickou zápletkou vražd. ()

tom.cube

Víceméně průměrná záležitost, paradoxně se snímek v mých očích zvedl až odhalením vraha, na kterého jsem přišel přesně 10 vteřin před Clintem :) Přemýšlím, jestli není ta proklamovaná předvídatelnost dána spíše tím, že si většina lidí ještě před projekcí přečte zdejší komentáře, které přeci jen mohou něco naznačovat. Něco podobného mě nejspíš potkalo u Obvyklých podezřelých, kdy jsem zlouducha odhalil v polovině filmu a zážitek byl v čudu; každý komentář je potenciální spoiler ;) Nicméně na čtyři hvězdičky nepůjdu, tentokrát to bylo od Clinta přece jen slabší. ()

bolan

Klasická Eastwoodovská krimoška, ničím speciální, ale Clint mě baví a má telent udělat i z průměrného filmu celkem zajímací podívanou. ()

waits

Průměrné tři. Ale u Eastwooda to je jedno, vlastně se na něj rád dívám v čemkoliv, at je tam hvězd kolik chce. Jen na některé filmy opakovaně, na některé ne. A tenhle kousek jsem už před lety viděl a úplně zapomněl kdo je vrah. No jak už psáno, průměr, ale Eastwood je prostě fajn. ()

warrenur

Musim priznat, ze som cakal o dost viac. Film som dokonca dvakrat prerusil, nakolko ma nechytil a bol dost predvidatelny a sablonovity. Slabsie tri. Nehrat tam Eastwood, tak smelo udelim dvojhviezdie. Keby som ho sledoval pred desiatimi rokmi, kedy ho zreziroval, zrejme by ma zaujal. ()

simon84

řadím se taky ke slaboduchým, kdo je vrah jsem začal tušit až někdy ke konci filmu. tu předvídatelnost, co tu hodně lidí zmiňuje tam fakt nevidím. Budu muset přeleštit křišťálovou kouli.. :-) ()

Johnny

Tento film mi veľmi sadol do nálady. Jednak to je výborný krimi thriller, jednak ma zápletka + slovná hračka celkom vytešili a navyše dedko Eastwood je celkom milý a Jeffa Danielsa mám tiež rád. Proste kvalitná pohoda. ()