Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

Rockerman

Bohužel zřejmě nejslabší film od Eastwooda, který jsem viděl. Přitom nevím přesně, co je tady špatně? Zřejmě špatně napsaný scénář, ale bohužel ani režijně to není zvládnuté. Téma je výborné! Velmi originální zápletka, velmi originální motiv vražd a velmi pěkný, překvapivý závěr s překvapivým odhalením pachatele ( ani já nepoznal padoucha a rád se nechávám překvapovat ). Přesto všechno to není dobrý film. Něco tam drhne. Špatné dialogy, taková ta doslovná vysvětlení situací. Vlastně divák nemusí vůbec přemýšlet. Vše se mu tady po lopatě vysvětlí. Proč musít policajt v důchodu neustále vysvětlovat všem i zabedněným bývalým kolegům, proč je zaintersován tím, aby dopadl vraha mladé mexičanky? To není eastwoodovské! Vím však, že Clint má na svědomí hodně dobrých filmů a tak mu toto odpouštím. Nikdo není dokonalý. ()

Raziel_cz

Blood Work jsem dlouho odkládal, a zase mi jednou nezbylo, než se mlátit do hlavy. Drsná detektivka s hrdinou, který by klidně mohl být Harrym Callahanem v důchodovém věku a záporákem, jehož jsem neodhalil, přestože mi k tomu film dal všechno potřebné. Dvaasedmdesátiletý Clint Eastwood paráda, sekundující Jeff Daniels pochopitelně taky a navrch slušná zápletka, zkoumající propojení vyšetřovatele a sériového vraha. Nejde to tak do hloubky jako Mlčení jehňátek, ale vedle Červeného draka to obstojí víc než dobře. ()

Lyžař

Já mám s panem Eastwoodem velký problém. A nevím, jak z něj ven. Celý film je super. Zase. Jenže tenhle pán jako hlavní "hrdina" filmu, to prostě není ono. Úskoky střelbám, chůze, styl oblečení, navlečení kalhot, proč? Vždyť on dokáže točit dobrý filmy. Scénář, námět atd je tady super. Bavilo mě jít s vyšetřovatelem po stopách a postupné odkrývání jednotlivých stop je dobré. Ale hlavní postava měla být podle mě naplněna někým jiným. Ono komplet herecké výkony jsou s otazníkem. Rozepisovat se o chybách ve filmu, to by asi byl delší seznam, ale v součtu mi až tak nevadí. Snad jen škoda, že jsem si příběh nejprve nepřečetl v knižní podobě. Herci: ***; Hudba: ****; Scénář: *****; Režie: *** ()

GOREGASM

Bloodwork by bez Eastwooda ztratil větší polovinu svého "glancu", nikoliv tvůrčí kvality. Nicméně řekl bych, že právě jemu sedl oldschoolový příběh Briana Helgelanda na tělo a co já vím, možná ho psal Helgeland pro Clinta už od samotného začátku. Přestože snímek začne vyšetřováním masového vraždění vizualizovaného ihned v úvodu krvavým nápisem na zdi, nezvrhne se v plejádu vražd, ale v psychologicko/kriminální rošádu, během níž Clint nechává promlouvat své zranitelné charisma a dodává své postavě potřebný lidský rozměr. Napětí a nepředvídatelnost funguje až do konce, který sice skončí čistokrevným happy endem a z padoucha budete mít chvíli rozpačitý dojem, než vám dojde, že tak špatně zase zahranej nebyl, ale abych tady neztratil nit, tak jen dodám, že jde o napínavou kriminálku, během níž vám docvakne, jak moc máte rádi starou školu reprezentovanou právě velkým Clintem. 80% ()

kuces

Velmi příjemné krimi, které drží hlavně silné charisma Clinta. Musím se přiznat, že vraha jsem si tipnul skoro hned i když do odhalení to není stoprocentně jasné. Pár klišé jako protivný policajt a podobně bych vynechal, ale není se čeho bát. Pokud na to narazíte v tv, podobně jako já, rozhodně nepřepínat! :-) 7/10 ()

Biopler

Vydarená krimi, svojský humor Clinta Eastwooda a jeho špeci chrapľavý hlas. Keď by sa nesprával ako Allen v starších filmoch, a neupriamoval pozornosť len na seba, udelil by som snímku snáď aj vyššie hodnotenie. Každopádne kvalitný priemer. ()

danny_21

Clinte, no to byl teda šlápanec vedle, velká nuda s tak jednoduchou zápletkou, že jsem ověřoval, jestli je to fakt staříkova práce. Nebylo příliš složité přijít na pachatele, když jsi nám ho takhle nabídnul, celé to bylo nemastné, neslané bez špetky inovace, kolikrát jsem něco podobného už viděl a lépe. Hele, už nejsi Harry kámo, bacha na hercnu, tenhle úlet ti ale promíjím, protože vím, že obvykle umíš daleko, daleko líp - 40 %. ()

Inozuka

Klišovitá detektivka... policajti žerou koblihy, odepsaný hrdina na penzi, kterého všichni podceňují a vrahem je ten, koho byste "nejméně" podezírali. Film má ale jedno velké plus a tím je Clint Eastwood se svým sveřepě drsným výrazem a citem právě pro stylové momenty. Scény s koblihami na policejní stanici nebo palba brokovnicí na ulici jsou perfektní. Během děje jsem si uvědomil, že jsem film již jednou viděl, nicméně si nepamatoval. A to je asi jeho problém... průměrná podívaná, která rychle vyšumí. Narozdíl od jiných Eastwoodových režisérských kousků. ()

bearmeedek

Hodně příjemná kriminálka ve starém stylu. Děj se posouvá polopaticky kupředu, jak se na starého pána sluší. A každým posunem se mění náhled na případ a na hledání vraha. 69%. ()

Acrobat

Clint si vždy išiel svoje a vytvoril okolo seba až uznávanú auru. V starobe nepekný chlap odmietajúci všetko nové vždy vedel, že život je zbesilý možno u finančníkov z Wall Street, že kriminálka môže byť aj bežným životom. A nebol by to aj Clint, keby tam nehodil zopár svojich myšlienkových tipov, ako transplantácia a pod. Je to macher. Jeho nudné tempo, ktoré vlastne nenudí, sa hýbe na pomyslenej osi dramaturgie tak precízne, že ste ako divák vedľa neho ako tieň. Sledujete čo robí a prečo to robí. Navyše v pomalých strihoch, veď vrah neujde. Krvavá stopa je poctivé remeslo, za ktoré je treba nechať aj bakšiš. Už len z toho, kto zabije vraha. Clint s mexickým srdcom robí svojmu menu dobrú reklamu a divák s ním zažije vskutku oddychové, hoci svojou povahou ťažké a kriminálne, chvíle. (videné 27.11.2019, AMC archív) ()

gemi

Příjemná detektivka, kterou táhne hlavně geninální Eastwood. Váhal jsem nad čtyřmi, ale bez Eastwoodova kultu by to asi fakt byla jenom průměrná záležitost. ()