Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

Mamutol

Clint je můj oblíbenec, takže mu v tomto případě spoustu věcí odpustím. Povinná multikulturní vložka mi nevadila, Wandě to tady opravdu slušelo a dal bych si jí k večeři stejně jako Clint. Vraha jsem tipnul docela brzo, protože nebylo z čeho vybírat a bylo k dispozici spousta indicií. Hvězdu navíc dávám za nekompromisní Clintovo brokovnici. ()

Šak

Zajímavá krimi, která je bohužel až moc průhledná a předvídatelná, ale zato nenáročná a celkem dobře stravitelná. ()

vofo

Průměrná kriminálka s příjemným Eastwoodem a ´´nečekanou pointou a tom kdo je vlastně vrah´´. ()

veverysiak

Normálna detektívka v klasickom šate, bez ľakačiek, zbesilých naháňačiek, akrobatických výkokonov a hororových prvkov, čím pôsobí v dnešnom svete trochu konzervatívne a prachom zapadnuto, ale medzi svojou zúrivou konkurenciou milo a pozerateľne, dosť výrazne je postavená na hlavnom klaďasovi, ktorému to sekne, veď bodaj by aj nie, keď sa dobre pozná s direktorom, ale aj to sa dá s citom odpustiť, Clintovi takéto zachmúrené záchranárske typy seknú, takže 65%. ()

Kozlowski8

Bývalý agent FBI, nyní v důchodu, se snaží dopátrat vraha mladé ženy, od níž mu bylo transplantováno srdce. Ve filmu je zřejmý rukopis Clinta Eastwooda a opět skvělá práce. Základem je výborně napsaný scénář. Příběh je velice členitý, rozmanitý, diváka nutí přemýšlet, žádné pospávání nehrozí. Naopak - já, na rozdíl od mnoha (asi chytřejších) diváků, kteří měli velice záhy o všem jasno a potom se nudili, jsem si film užíval až do konce. Clint Eastwood je i ve svých 72 letech (v době vzniku filmu) velice charismatický chlap a jeho herecké počiny, společně s počiny režisérskými , ho řadí mezi nejvýraznější osobnosti světového filmu vůbec. 90%. Dodatečně jsem zjistil, že jsem úplně prvním, kdo zde dal filmu 5*. ()

Delmondo

Vůbec ne špatná krimoška s Clintem Eastwoodem cobi vysloužilým federálem. Jediné co mi trochu kazilo dojem byl vysoce nepovedený konec. Ale pro tentokrát to Clintovi odpustím. ()

Radek273

Film s tradiční zápletkou, avšak s originálními nápady na dějové zpestření. Jako obvykle se Clint v hlavní roli ani v nejmenším neztratil, horší to bohužel bylo u ostatních herců (především kolegové od policie). Tempo vleklé, hudba nijaká. Konec taky vůbec nenadchne, zakončení mi přijde celkem umělé. Zkrátka...těžké hodnocení, velice těžké. ()

MrKrahujec

Nebylo to tak špatné. Dokonce jsem někde v polovině uvažoval o plném počtu, ale konec to trochu shodil, hlavně postava padoucha, ta se měla propracovat mnohem lépe. Když už ten film od začátku tak sršel originalitou, tak ten konec prostě musel vyznít banálně a strojeně. Ačkoliv kdoví - kdyby se vrah na závěr předvedl jako podstatně větší slizoun, třeba by se ještě leccos zachránilo... ()

Winster

Rozhodně si to zaslouží lepší hodnocení. Takového fantoma jsem naposled viděl ve Strachu nad městem. Opravdu povedený film s C.E. ()

Catella

Parádní napínák o poldovi, kterej na vlastní pěst rozjíždí vyšetřování vraždy ženy, která mu "darovala" srdce. V tom mu parádně se-kunduje (ne, to není sprostý slovo!!!!) parťák z Blbýho a blbějšího. Ale rozhodně to nechci nijak zlehčovat. Je to super film, kterej postupně rozkrývá vražednou hru. ()

xander

Clint Eastwood je stále vo forme. Dokazuje to réžiou a hlavnou úlohou v tomto snímku. Aj kedˇ film pripomína nadpriemernú epizodu kriminálneho seriálu nenudil som sa, ba práve naopak. Pri filme však treba dávať dobrý pozor, pretože sa stále niečo deje, aj kedˇ to zo začiatku tak nevypadá.Najväčšou chybou je že zbieranie dôkazov je často náhodné a najväčšou výhodou sú herecké výkony Eastwooda, Jeffa Danielsa a skvelej Anjelici Hustonovej. ()

aronofsky

Velice průměrné s námětem, který jsem už párkrát viděl někde jinde a s pointou, kterou jsem čekal už od půlky filmu. ()

SONYAGENT

Napínavý thriller s překvapivým koncem, který nebyl až tak záživný jako zbytek příběhu. Poměrně ne příliš starý snímek, který mi přišel chudý na efekty jinak osloví.. ()

Tominko12

Vo svojom žánri toto patrí medzi tie lepšie filmy, ale aj napriek tomu, že Eastwood je môj obľúbenec, nemôžem dať viac ako 3*. Celkovo bol film zaujímavý a ja patrím medzi tých, ktorý zistili, kto je vrah ešte skôr ako Clint. Aj tak, mne tomu niečo chýbalo. Asi to bol Jeff Daniels, ktorý sa mi tam absolútne nehodil do roli "vodiča". Inak Eastwoodov výkon opäť skvelý, jeho otrávená tvár, na to mám asi slabosť. ()

durkes

No kniha Connellyho končí celkom ináč. A myslím, že je to jedna zo slabších Eastwoodoviek. Na túto rolu bol už Clint dosť starý.........Takže jedno pozretie a zabudnutie. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno, když jsem spatřil trailer, připadalo mi to jako další kriminální mysteriózní jízda plná napětí, ale po následujícím shlédnutí jsem zjistil, že je to film (pro mě) na jedno kouknutí, ač to celkové zpracování mi zkrátka nesedlo. ()