Pokrevní bratři – film s unikátním příběhem o vzestupu a stejně rychlém pádu pokračuje. Podobně jako krvavý boj se spravedlností.  Troy Duffy, scénárista a režisér Pokrevních bratrů, uvádí pokračování syrové stylizované krvavé ságy bratrů MacManusů. Ti se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Společnost jim dělá i nový parťák a v patách mají přitažlivou agentku FBI… (oficiální text distributora)

cubajz

vaří se ze stejných ingrediencí jako v jedničce, akorát už to nepůsobí tak svěže - slušela by trošku kratší stopáž, zajímavější přestřelky (kamera točící se kolem Svatých, kteří jen stojí na místě a nikdo je netrefí už mě fakt začínala srát) a vtípky už taky nejsou to, co bývaly. Julia Benz se vyvedla, stejně tak i sympaťák Romeo. ()

C0r0ner

O kus horší než jednička, ale pořád ještě dobrý film pro nenáročného diváka, což jsem přesně já - má to hlášky, řežbu, dobrý soundtrack a i vlastně celkem zajímavý příběh. Podruhé už to vidět určitě nemusím, ale na jedno podívání to bylo tak akorát. 70% ()

okkac

Tak se nám po 10 letech hoši přeci jen vrátili a s nimi i několik dalších postav z prvního dílu jako trojce policajtů, David Della Rocco ve snové sekvenci, dokonce i ten starý děda jako majitel baru a možná i někdo další (tuším, že ten obchodník se zbraněmi). A přibylo pár dalších, hlavně sexy Julie Benz a Clifton Collins jr., který je důstojným nástupcem Rocca. Pokud máte rádi jedničku, bude se vám líbit i druhý díl. Možná je to i proto, že Duffy hodně postupů prostě pouze kopíruje a nepřináší až takovou inovaci (juxtapozice u přestřelek stále stejná). Prestože mám určité výhrady k hudbě (jakožto výrazného elementu), kdy u přestřelek běží takový elektronický remix, který mi moc nesedl, i když pár rockových vypalovaček se zde nachází, je to pecka. A na konci se jako velké překvapení objeví...... a s ním i otevřená vrátka do třetího dílu. Takže sem se sequelem a doufám, že to nebude trvat dalších 10 let. 8/10 ()

seneki

Jakmile Julia Benz otevře ústa, je to 478x horší než řev Nazghúlů. Jinak se na to vcelku pěkne děévalo. ()

Radiq

Je to dvojka, takže vite, jak to s dvojkama dycky vypadá. Tohle není výjimka, ale mužu upířmně řict, že aji tak mě celkem bavila. Velkým kladem filmu jsou nejen přestřelky (a vychytané zpomalené záběry), ale taky hlášky, hádky a situace. V jedné z vedlejších rolí zaujme sexy Julie Benz známá z Dextera a taky potěší miniúčast Willema Dafoea, ale řekněme si to upřímně - jako náhrada za Dafoea není dost dobrá - prostě jí to nežeru. Často jsem nežral ani samotnej děj a nepobavilo ani několik narážek na první díl, ze kterýho si i několik věcí vypůjčili... ne moc úspěšně. Sean Patrick Flanery se celkem dočista změnil, nevim jestli to je věkem nebo tukem, ale je jinej. Norman Reedus ten je furt stejnej. Ale kdo mě dostal a pobavil ze všech nejvíc, je mexikánec Romeo v podání Cliftona Collinse, jehož zjev i hlášky i všechno nemělo chybu. Vystřídal tak stejně skvělýho Rocca (hrál ho taky Rocco), kterej byl jejich pomocník v prvním díle. ()

SeanLSD

Režijne je to opäť neuveriteľne presné a prekvapivo sebaisté, hudobne, strihovo, herecky, ale Troy Duffy za tých 10 rokov zas tak mnoho nápadov nenazbieral. Vôbec síce nezabudol na to, čo robil dobre, ale celkove sa zmohol iba na totálnu recykláciu prvého filmu - a to nielen u výrazových prostriedkov a štylistických postupov, ale aj mechanizmu rozprávania - a to už tak ľahko neprepáčim. ()

Sabrewulf odpad!

Metat povedené hlášky a být cool není jenom tak. Musíte prostě mít TO. A tenhle film TO nemá. Od první minuty se nám ale snaží namluvit, že jo. A tlačí při tom tak na pilu, že každá rádobydrsná hláška, každé "fuck" ve větě, je s přibývajícím časem otravnější a trapnější. Když nastoupila na scénu ta kravka, co si hrála na nejultimátnější drsňačku na světě, můj pocit trapnosti nad tímhle filmem stoupl na maximum, tak jsem tuhle zoufalou snahu o drsnost prostě vypnul. ()

Doudis19

To že je Rocco a Dafoe v záběru jen moment je blbý, ale rozhodně sem se s novými postavami nenudil.. Trochu slabší než originál. Každopádně pořád je to ačkní, zábavný i vtipný. Jediné co mě štvalo byli ty prapodivný kruhy pod očima u mladého Indiana Jonese Flaneryho, jakoby se nepovedla plastická operace... ()

haushinkaa

Některé scény skoro jako přes kopírák obšmahlé z jedničky, soundtrack z jedničky a pro mě (tady) strašně nesympatická Julie Benz, jejíž postava je mi téže nesympatická, protože si nejspíš myslí, že když ze sebe bude věty dávit hlubokým hlasem se silným důrazem na první slabiku a každé druhé slovo, které ze sebe drasticky vydere bude sprosté, tak bude drsná. Pro mě je pouze trapná. ()

Qitek

První The Boondock Saints se stali překvapivým kultem. Možná pro někoho zpochybnitelným, ale stali. Informace o tom, že jde na scénu dvojka a ještě ke všemu za kameru i před ní nastoupí stejný "band"? Nemusím snad ani dokončovat větu. Pak se dozvím, že alfa omega z prvního dílu se nekoná. Willem Dafoe nebude. O.k. Pořád je tam ten Duffy a já jsem zvědavej, jak se po prvotině předvede. The Boondock Saints 2 je všechno, co je na pokračování možný dojebat. Ale úplně všechno. Zabití svého dostání. Přímo učebnicový příklad. Trapnost nadevše. Když bratři McManusové hned ze startu přilezou na koních na scénu mezi ovcemi, s nalepenými vousy a vlasy, vyprsknul jsem smíchy čtyři metry před sebe a doufal jsem, že tohle je nějaký fakin žert. Ale nějak jsem si říkal, za to může maskér. Zliskat ho pacholka. Jenže vzápětí mi došlo, že to nebude jen nějaký maskér, ale sám pan Duffy. Po pár minutách jdou rozhořčení McManusové do stodoly a vytáhnou kufr se zbraněmi a noži a těmi noži( bacha!) se začnou "holit", zkracovat si "vlasy" a vše je to sestříháno v "dynamickém střihu" za doprovodu fakt "drsné hudby", jako že teď to dámy a pánové bude mazec k posrání! Klesla mi brada a zůstala tak po zbytek filmu. Jediná scéna si nemůže ani čichnout k "Pokrevní" jedničce! Troy Duffy naprosto rezignoval, vykrádá sám sebe (což o to, scény z pokrevních bratrů jsem miloval), jenže je točí mnohem hůře a neskutečně nezáživně. Neumí si poradit s jedinou akční scénou. Nudné. Sterilní. Otřesné zklamání. Dvě hvězdy za- Závěrečné cameo a dobrý náběh na trojku, které dám (pokud bude) šanci jen kvůli perfektní jedničce. Jinak za nic. Ty dvě hvězdy jsou s odřenýma ušima. P.S: Julie Benz je přímo otřesná. ()

Javad odpad!

Opäť nechápem hodnotenia! ? Tešil som sa nato, no vypol po 30min, ktoré boli plné demencie a niektorých nechutných hercov (na čele s agentkou ktorá je... ach škoda nadávať). Neodporúčam! Ani keď sa vám prvý diel páčil! ()

Maki89

The Saints are back.... v dvojke trosku sklamanie, ale vpodstate ocakavane... ved kolko pokracovani vyslo aspon tak ako povodny film? malo.... kazdopadne az na par scen filmik nenudil, snazil sa ist v slapajach vybornej jednotky, ale obcas to proste prehanal + toho pribehu tam bolo este menej ako v jednotke... vacsinu nastastie zachranuju zasa humorne hlasky a hlavne sexi Julie Benz - kto by povedal, ze ta utiahnuta seda myska z Dextera je v skutocnosti om nom nom? u mna to je tak na pomedzi 6 a 7, no priklonim sa vyssie, kedze mam este v cerstvej pamati jednotku a tak trosku sa mi to cele zlieva...7/10 ()

Raven0

První díl mě bavil, ale viděl jsem ho již před hezkou řádkou let. A možná to je problém dvojky. Která mi dnes přijde příliš rozporuplná a nevyvážená. Mnoho "vtípků" sází na co největší množství nadávek a to mi přišlo povrchní až trapné. Navíc drsňáckou pózu Julie Benz nežeru ani náhodou. Naopak některé vtípky jsou více než povedené, správně suché a absurdní. I ta akce je stylová. Takže lepší průměr. ()

geklon

Jsem moc rád, že Troy udělal dvojku jako hold dílů předešlému. Na emoce se jářku vyprdl a udělal z gangsterského thrileru čistě nadsazenou střílečku s parádním hláškováním a překvapivě zábavnými vedlejšími postavami. Mexikánec Romeo je takovej cukroušek , že bych ho dal mámě k narozeninám, aby jí dělal garde při procházce noční Plzní, obzvláště kolem Borského parku (ano je to narážka na veleamnestii) a ten bídák v růžovejch spoďárech,co oblečenej v obleku by mohl klidně uvádět "Věřte ,Nevěřte" mě skoro dojal k slzám (samože smíchy). Prvoplánově uhrančivá federální agentka mě dostávala místy do kolen. To je to co jedničce chybělo k dokonalosti. Rutině se chovající čubička, které se všem zdá o tom jak ve trojce sluneční svit odhalí siluetu jejího určitě božího těla, pod hedvábnou noční košilkou......Dost fantazírování. K úplnému uspokojení přeci jen málo krve. Skvělá najížděčka na třetí díl. ()

Timak

Kdo by to byl rekl, ze muze byt dvojka lepsi jak jednicka. Opravdu dobře odvedená práce a určitě plus za Julii Benz - ne pro širokou veřejnost příliš známá herečka (hlavně jako Darla v Buffy a potom v Angelovi) - ta tady odvedla sakra veliký kus práce. Pobavilo mě to, dotklo se mě to a nebránil bych se případně dalšímu pokračování - snad by to netrvalo dalších 10 let a Dafoe by tentokrát dostal více prostoru. Nevzdávej to Duffy, Tvoje chvílě určitě přijde ()

Trustme

První příhody dvou nesympatických bratrů ještě šlo tolerovat, neboť tvůrce nelze obviňovat až tak z velkého vykrádání - Guy Ritchieovský mobster styl teprve vyrůstal, Matrix cool-gunfire též ještě nebyl toliko okoukán a Tarantino s Wooem byl právě v modě. Režisér Troy Duffy, jenž dostal též Boží vnuknutí, nás tímhle mixem všeho co by mělo mít ony pověstné "koule" chtěl přesvědčit jak famozní je být ve dvojici s bratrem, mít hodně a moc a ještě víc tlumičem prodloužených zbraní, u toho všeho zkříženého střílení mudrovat Ezekiel 25:17 a "kultovně" zanechávat mrtvým v očích mince, aby bylo jasné, že to byli Oni, kdo ve jménu spravedlnosti konná rychlý soud. Ano, v roce 1999 se dal tenhle film brát za stylovou pohodovou akcičku. O 10 let později... Pokud máte nakoukáno něco z oboru stylových akčňáren a kolem se to válí Sejmutými esy a RocknRollami, je tohle pokračování nejenom updatovanou verzí prvního dílu, ale i notně vyšumnělá necharismatická střílečka s naivním a trapným příběhem... ()

Brain-D

Parodické, flashbackové, trapné. Bohužel to nese všechny tyhle vlastnosti, Troy Duffy dobře ví, že nenatočí znovu tak výborný cool film. Ze začátku to bylo opravdu hrozné, ale druhá půlka je docela nášup a připoměl mi docela jedničku. Ženská, která zastoupila místo Dafoovi byla děsná a náhradník Rocca byl hroznej smolař (nebýt jeho bitky na začátku, tak bych si říkal proč takovýho vola vůbec vzaly). Flashbacky z dob 1958, kdy byly začátky vraždění našeho děduly a otce svatých byly excelentní. Troy Duffy by mohl hecnout udělat film z té doby... ()