Stejně jako každý rok se koná v Hongkongu turnaj v asijských bojových uměních, pořádaný záhadným boháčem Hanem. I tentokrát se na něj sjely desítky bojovníků. Jsou mezi nimi také Roper, který se turnaje účastní kvůli svým dluhům, Williams, který je ochoten riskovat jen z touhy po dobrodružství, a Lee, který přijel pomstít smrt své sestry a zjistit, kdo a co je vlastně Han zač. Jako agent ochránců zákona má zjistit, čím se Han ve skutečnosti zabývá a proč při jeho turnajích záhadným způsobem mizí lidé. Není těžké zjistit, že se v aréně bojuje na život a na smrt. Mnohem obtížnější je dopátrat se, že Han je ve skutečnosti obchodník s narkotiky, který s potěšením vraždí a mučí lidi. Ovšem nejtěžší je probojovat se až do finále se zdravou kůží, a nejen přežít a zvítězit, ale také naplnit přísahu. (TV Nova)

eye candy

Film ktery stoji vpodstate jenom na vykonu bruce leeho, je opravdu perlou svetove kinematografie i presto ze tu chybi poradny dej, kompars je naprosto desivej a minimalne do doby nez se bruce zacne ohanet (coz je mimochodem az nekdy v polovine snimku) je to film proste a uplne o hovnu. Netvrdim ze v tomto vytvoru neni kus umeni, jen asi nam, co jsme to v bojovych sportech dotahli maximalne k bilymu pasku za ucast, zustane utajene ()

LeoH

Zápletka jen z povinnosti, nelogické jednání mizerně zahraných postav, naivní pokusy o sociální přesahy, to všecko tak nějak patří k žánru. Co se žánru vymyká, je syrová sedmdesátková energie upomínající na blaxploitation filmy, smrtelně vážná hrdost na to, co ti hoši umějí, Leeův naprosto uvěřitelný šílený rváčský rauš a trochu i zajímavě rozevlátá kamera (nutno ovšem vidět v plném obrazovém formátu) a úsečný až minimalistický styl vyprávění. Proč si nepřiznat, že mě to pořád baví. ()

Cedr

Poslední dokončený Leeův film je jednoznačně tím nejkvalitnějším. Luxusní akce, legendární Leeho grimasy a tentokrát konečně námět, který má (v rámci žánru) hlavu a patu. 10/10 ()

Jizni Tlapa

"Nesmrtelný" Bruce Lee a jeden z jeho nejpodařenějších kousků. Na rok 73 famózně natočené bojové scény a choreografie. Smekám, klaním se a říkám zcela otevřeně, Jet-Li kam se hrabeš?! ()

nevermore

Nejlepší film s mistrem Bruce Leem. Scéna se zrcadly na konci je dnes již kultovní. "na raní rituál musíte mít kimono" ..... "Koukej vypadnout!!" :D ()

dANo

Čakal som trochu viac (aj keď nie som nejaký fanda Brucea Lee) a nedostal som to... Bruce Lee je podľa mňa slabý herec, čo sa týka výrazov a v tomto filme to veľmi nevyvrátil. ()

JohnSmith

První a poslední film z americké produkce, ve kterém Lee hrál.Oproti čistě hongkongským filmům má Drak lepší scénář a celkem pěknou zápletku, ikdyž hlavní je to,jak okolo sebe dokáže Lee kopat.K tomu výborná hudba made by Lalo Schifrin ()

Brain-D

Bruce jede na ostrov, kde absolvuje spolu s dvěma přáteli mnoho soubojů až se někteří z nich dopracují k mnichovi Hanovi královy pařátu :) (-Zdrcadlová scéna-) ()

Mishqo

dejová línia je veľmi jednoduchá, film má svoje diery ale koniec koncov zabaví, veď ide hlavne o to bojové umenie...Lee bol sympatický a talentovaný no škoda že nás tak predčasne opustil ()

VanTom

IMHO nejpropracovanější a hlavně nejprofesionálnější počin Bruce Lee, americká (ko)produkce v tomto zapracovala. Triviální zápletka (kterou kompletně okopčil o dvě dekády později Mortal Kombat) navíc není jen o nekašírovaných, dnes už kapánek sešlých bitkách, ale dává vzpomenout i na lecjakou infiltrační bondovku (kdyby Bond ovládal kung fu, určitě by se turnaje pořádaného hlavním padouchem taky zúčastnil). ()

Dreadd

Tvůrci byli nenápadití od začátku až do konce. Scénáristům se nepodařilo vytvořit nijak silný příběh, ani ho kompletně zakončit, režisér ho nenatočil nijak originálně (a kopání do kamery aby to bylo jako z pohledu první osoby se nepočítá), dokonce i postava, kterou hraje Bruce Lee se jmenuje Lee. Ani bojové scény nejsou přesně takové, jaké byste čekali od akční legendy takového formátu. Jednak chvílemi dost pokulhává komparz, čehož si zřejmě nikdo během natáčení nevšiml, ale ani Bruce občas nepůsobí opravdově a parkrát si dokonce neférově vypomůže kopem přímo do koulí. Hlavní padouch Han docela ujde, škoda jenom, že když doma nechá nástavec Iron Fist a nástavec Hawk ho zklame, ukáže se, že nástavec Wolverine si zapomněl nabrousit. ()

Kosmik 1

Hmm, tak už vím, kde má Wolverine předchůdce. :-) A také Mortal Kombat. Poslední film Bruce Leeho, který slibuje hodně bojů všemi možnými technikami. Na ty je ale třeba si poměrně dlouho počkat (až na malé bojůvky na začátku), až do druhé půle filmu. Bruce Lee mě opět nezklamal. Tohohle draka jsem v mládí neviděl, ani nevím, proč jsem jej prošvihl. Asi nebyl dostupný na VHSce. Každopádně i po tolika letech je fajn, že jsem se nenudil. Jediné, co mě štvalo, byla otravná hudba při finálovém souboji s hlavním šéfem u zrcadel. Strašně trhala uši. 80% ()

giovanni3

Po opětovném shlédnutí jsem nakonec zklamán. Bruce Lee je opravdu kultovní postava a zná ho snad každý, ale kdyby zde nehrál Bruce Lee, ale někdo neznámý a jinak by byl scénář totožný, tak by hodnocení tohoto filmu šlo jednoznačně dolů. Příběh je strašně moc prostý a soubojů tam na více než hodinu a půl akčního filmu moc není. 3z5 ()

lewwin

Kdo na tom vyrůstal, nedá na to sáhnout. Někomu to nic neřekne, no a někomu jóóó:) Přeci jen, téměř mlčenlivý Bruce Lee a zarostlý Chuck Norris jsou skvosty. Z dnešního hlediska nic moc film, ale v té době? Škoda, že toho Bruce více nestihl. I když, kdo ví, co by dneska dělal. Ale jeho nepřekonatelná 'zrcadlová' scéna stojí za to i po těch letech... ()

LexBarker

Robert Clouse zbavil příběh asijské naivity,přitvrdil v soubojích a donutil své herce trochu hrát...Filmu prospěl západní střih a Bruce Lee se světu předvedl ve své nejlepší formě.V žánru kung-fu a karate filmů,to nejlepší co bylo natočeno. ()

Reanimated

Věci, které byly tehdy cool dnes bohužel neodvratně kloužou směrem k parodii. Záporák téměř bondovských rozměrů, jehož pazoura disponuje více nástavci než produkty firmy WS International, je pak vyloženě k smíchu. Jenže tomu celému mumraji vévodí ultracharismatický a obdivuhodný člověk, který inspiroval miliony: BRUCE LEE. ()

vitekpe

Kdyz se rekne Bruce Lee, vybavi se mi vzdycky tenhle film na prvnim miste. V detstvi jsem ho videl nejvickrat a asi jako jediny. U kamose na videu samozrejme... :-) ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

24.07.2018

Režisér David Leitch (John Wick, Deadpool 2) jedná o režii remaku akční klasiky s Brucem Leem Drak přichází. Snímek z roku 1973 se za ty roky dočkal prakticky kultovního statusu, jeho premiéru ale… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí