V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

kaposlav

No rozhodne lepšie herecké výkony ako vo filme Cesta draka. Pri hodnotení filmu Cesta Draka som musel riadne privrieť oči, aby som dal 3*. Tu je to celkom zaslúžené. ()

pakobylka

Tak, vážení přátelé, a je vymalováno! V podstatě jsem něco takového očekávala. Můžu jen říct, že tohle je první film, který nechci hodnotit. Protože Bruce Lee nejenom že nemohl nijak ovlivnit jeho konečnou podobu, ale především neměl vůbec žádnou možnost odmítnout svoje účinkování v neskutečném paskvilu, který se stal z jeho vysněného projektu. Leč přesto - nebo spíš právě proto - se jedná o dílo veskrze poučné. Kam až lze zajít v honbě za vidinou slušného výdělku. Jak vidno, téměř kamkoli. Bohužel. ()

zette

Film by mel velky potencial, kdyby jej cely natocil Bruce Lee. Takhle vsak radeji nemel ani vzniknout. Abduj-Jabbar zaujal. ()

mortak

Esej Milana Kundery Nechovejte se tu jako doma, příteli říká vše podstatné, i když na příkladu Kafky a Broda. Princip je však stejný a člověk se při sledování Game of Death cítí spíše trapně. ()

majo25

Ak by Bruce Lee nemal nehodu počas natáčania a výsledok by bol napriek tomu takýto, asi by som tomu ledva dal 2 hviezdy. Fotka Brucea v zrkadle je nonsens, nevskusné Bruceove žlté tepláky, a pod. Slabé scény s dvojníkom, krkolomný strih, otrasný postsynchon (vyvreskuje sa aj keď nemá herec otvorené ústa) a veľmi slabučký scenár - to všetko sa tam nachádza. Len z úcty k nehode, nutnej zmene scenára a nepredpokladanými scénami s dvojníkmi idem vyššie, i keď aj tak sú to tie najslabšie možné 3 hviezdy. V menších roliach potešili fenomenálny basketbalista Kareem Abdul-Jabbar a honkonská hviezdička Sammo Hung. ()

Mol

Tak jsem to konečně viděl celý, ale teda musím říct, že přechod do části kterou natočil Bruce je hodně znát. Je vidět, že každej ten film byl o něčem jiném. Velká škoda, že mnoho z těch Leeho scén bylo prostříháno. Je to prostě slátanina. Ale i tak se tam najde pár hezkejch a zábavnejch scén (třeba jak Leeho dvojník má před sebou kartonovej obličej s fotkou) Viděl jsem celý ten materiál co natočil Bruce a ten je našlapanej. Ten materiál má nějakejch 40 minut a všechno jenom boj. Nemohli prostě vzít ty původní herce a dotočit nějakej půl hodinovej start s tím, že dvojník Leeho se ukáže až u pagody, třeba zády ke kameře a přidá se k těm zbývajícím. Ne, oni si řekli, vystřihneme karton s obličejem, dáme tam motorky, natočíme to na uplně jinej film a to bude lepší. ()

Cedr odpad!

Co přesně Lee s Game of Death zamýšlel se můžeme jen dohadovat, je však nad Slunce jasné, že toto to být nemělo. Mluvíme-li o 1978 tragickému cash-inu tak jde o jednoznačný odpad. Povedená choreografie pod taktovkou Sammo Hunga a jeho výkon tento paskvil z roku 1978 naštěstí trochu zvedá. Přesto jestli si někdy nějaký film zasloužil hodnocení "odpad!", tak to musí být tento. Obratem je ale samozřejmě nutné podotknout, že původní nedokončená 39 minutová verze (ze které tento film využívá minut asi 12) z roku 1972 je však tím nejlepším co Bruce Lee natočil a ve finální podobě by šlo jistě o nejlepší akční film všech dob. ()

andriy

Jo, skoda ze to nemohl dokoncit...a taky si myslim ze to neni o hercich...tyhle veci s Brucem jsou proste bomba,byl nejlepsi. ()

Jizni Tlapa

Skvělé!! Bruce mne nezklamal. Jako vždy předvedl dokonalé bojové scény dotažené do posledního detailu. Narozdíl od Velkého šéfa dokazuje i "špetku" hereckého umění. Na Hře smrti je výjimečné, že je z Bruce Leeho filmů obsazen převážně USA herci, nikoliv 90% Asiaty, tak jako je to u jeho ostatní tvorby! USA zásah je znát i z úvodních titulků a zajímavé hudby. Hra smrti je klasickou Leeovou "kňouračkou", kde Bruce dokazuje svoji jedinečnost a suverenitu, doplněnou o štěk "chlupáče" Chucka Norrise! Čest Leeovi památce! ()

nevermore

Předně bych chtěl říci, že Bruce Leeho mám rád, ale tenhle film je hodně slabý. Film s pár minutami Bruce Leeho a zbytek jedna velká taškařice. Ten obrázek přilepený na obličeji dvojníka na začátku, to je hotovo-dvacet. Tak špatně sestříhaný film jsem jaktěživ neviděl. Tohle prokoukne naprosto každý. Nevím jak hodnotit, Bruce obdivuju, ale tento film je otřesný. A velice podprůměrný výkon podává Colleen Campová, která opravdu neumí zahrát emoce... Kdo touží potom vidět, jak to Bruce chtěl opravdu natočit, ať se podívá na dokument Warriors Journey, kde jsou plné scény bez střihů (zde v tomto filmu bylo totiž i to málo, co se použilo z originálu sestříháno) a zapomene na tuhle sra*ku jednu hvězdu dávám za Bruce Leeho, víc to nejde. ()

JohnSmith

Nevím jestli byl dobrý nápad založit na těch třech natočených scénách celý film.Bohužel jedna dokonce do filmu vůbec nezapadá,jelikož tam Lee bojuje s mužem,kterého jsem před tím nikde neviděl. Herec, který hraje(rozuměj bojuje)místo Bruce mu není ani trošku podobný a bohužel je i na jeho pohybech a stylu boje jasné že to není on.Vrcholem jsou pak vložené záběry z Brucových předchozích filmů v případech, kdy je potřeba ukázat hrdinovu tvář. Dvěma hvězdami hodnotím jen kvůli původním scénam, kde je skutečný Bruce Lee a kvůli jednoduché,ale chytlavé hudbě Johna Barryho ()

Kalidor_

Ač tohle hodnocení, přesto jsem obdivovatelem Bruce-Leeho. Jenže tohle zpatlané cosi se hemží akorát jeho dablérem a střihy ze starších Bruceho filmů, kde tvůrci používali záběry zblízka Bruce-Leeho aby je vkládali do dějové vaty tohodle, to bylo až příliš. Nehledě na to, že jste vždy věděli kdy tam Bruce není, ale jeho dvojník či kdejaké jiné "triky" jakože to je on. Tudíž jedna hvězdička za posledních 30 minut kde je fakt Bruce Lee a jedna za hudbu. Konec, šmytec. ()

mirec88

Hodnotím len akčné scény, ktoré natočil Bruce Lee. Tie boli doslova a dopísmena perfektné. Asi som nikdy nevidel lepšie súboje ako v tomto filme. A k zvyšku filmu - použítiu REÁLNEHO záznamu pohrebu Brucea Leeho, mnohé nepodarené vsuvky Bruceových dvojníkov, zábery z iných jeho filmov, fakt smiešnu a trápnu "nalepenú" tvár Brucea k telu radšej nekomentujem, to by som musel ísť s hodnotením veľmi nízko. Ale aj tak je to svojím spôsobom pocta Bruceovi. Veľmi sa mi páčil Bruce v žltej kombinéze a už asi viem, kde zrejme zobral Tarantino inšpiráciu k žltej kombinéze Umy Thurman v Kill Bill. ()

Kosmik 1

Scény s opravdovým Brucem Lee nemají chybu a jde vidět, že si je natáčel sám mistr. S dvojníky už je to bohužel horší, Bruce je prostě nenahraditelný. Ale musím uznat, že souboj Billyho s Millerem v šatně je dost povedený i s těmi jeho dvojníky(kem) - nevím kolik jich ve skutečnosti bylo. Za souboje dávám 5*, za zbytek kolem nich 3*, průměr 4*. Kdo chce ušetřit hodinu času, dá se podívat pouze na onen souboj v šatně, a pak až na finálové souboje s pravým Brucem a v podstatě o nic nepřijdete. S příběhem si totiž tvůrci moc práce nedali. 75% ()

Eoin

Ako napodobniť nenapodobniteľné? Američania sa o to pokúsili, asi ich zaslepil slušný balík za značkou Bruce Lee. Výsledok je 80-minútové čakanie na legendárny fight. Záver ako pocta Bruceovi funguje dobre, no na to čo som videl predtým sa budem snažiť zabudnúť. Uvítal by som seriózny remake. ()

ssfan

Filmy s Brucem Lee mám docela rád. Jeho filmy Cesta draka či Pěst plná hněvu měly sice hloupý příběh, ale souboje byly celkem slušné a hlavně v nich nebylo tolik jekotu jako tady. Ve Hře smrti to ale bylo nehorázně trapné. Vím, že před 30 lety se Bruceovy filmy musely líbit, ale dnes jsou některé z nich dost k smíchu. A toto je jeden z nich. ()

Roby

Po celý film jsem čekal na 3 slavné finálové boje, tedy nic moc jsem nečekal od příběhu , ale příjemně mě překvapil a výsledek je pěkných 80%. ()