B.T.K.

• Česko Umučit a zabít (více)

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK - prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti. (oficiální text distributora)

dewil21

Škoda. Nestává se často, aby tak silný a nechutný příběh byl natočen tak sterilně a bez emocí. Hlavní hrdina spíše než sériového vraha připomíná souseda odnaproti, kterej je schopnej maximálně šmírovat opalující se sousedku. Asi jsem zvrhlá, ale čekala jsem brutalitu, mučení, znásilnění, prostě trochu realističtější a surovější popis vražd, ale dostalo se mi akorát lopatou do břicha a to ještě v nepříliš napjaté scéně. Jednání vraha kupodivu nevyvolává zhnusení a vztek, vlastně to vyvolává akorát údiv, stejně jako konec, kdy mě napadlo už jen jediné: PROČ? ()

Shanen29

Nevím, proč se někdo vrhá na točení filmů o vrazích,když nemá ucelené podklady a k tomu ještě špatný scénář?.Film je hodně amatérsky natočený,kamera velmi slabá a děj je úplně roztrhaný.Není to dobrý film a horor už vůbec ne. ()

nula87 odpad!

Bohapustý žvást vyžívající se v zobrazovaní explicitní brutality. Se skutečným "příběhem" Dennise Radera má navíc společné pouze jméno "hrdiny" a spoustu mrtvol. Ukázka toho, jak by se rozhodně filmy dělat neměly. Absolutní ztráta času... 5% ()

hull

Soused od vedle, člen pomocné stráže, dobrý otec a příkladný člen církve, který má rád pořádek a dodržování zákonů. B.T. K. si jezdí po městě svojí dodávkou sbírá zatoulané psy, dohlíží na pořádek a po večerech vraždí ženský, což mu prostě pomáhá udržovat rovnováhu v obyčejném životě spořádaného občana. Kamera je ve filmu jednoduchá, děj není bůhvíjak propracovaný, ale celkové vyznění působí uvěřitelnějším dojmem než milionové trháky s Morgenem Freemanem. Hlavní otázkou pro mě zůstalo, jak prožít spokojený a kvalitní život? Rozhodně k tomu nestačí jen urdžovat maloměšťácký status, protože z toho by jeden zešílel... ()

djbarrel

Z pohledu zpracování se jedná spíš o průměr, ale z pohledu příběhu to už je jiná káva. Nejde snad o to, že hlavní hrdina je úchyl a sexuální deviant, ale spíš šlo o úhel pohledu, tím byl film jiný a proto celkem zajímavý oproti jiným. 50 % ()

magu

Ten film je tak slabý, že je škoda vôbec niečo písať. So skutočným Dennisom L.Raderom má spoločné iba meno a tie tri písmenka. Všetko ostatné je úplne, úplne inak. A ak v tom niekto vidí slasher, mal by navštíviť minimálne očného lekára. ()

shinbone

kane hodder do role chlápka s dvojím životem skvěle padne. přes den zodpovědnej manžel, otec, správce a po nocích všehoschopnej vrahoun. ()

spawnxp

Bod za K.Hoddera (Jason X)... za snahu Co vsechno M.Feifer (režisér) ojel, to je na encyklopedii žánru.... scénka se zapadajícím sluncem a holčičkou, kterou pak nesejme, je ovšem dobrá, bod ()

Pepi74

První film o sériovém vrahovi kdy je první policajt v záběru až po hodině filmu. Škoda, že se tvůrci víc nedrželi pravdy ale i tak dobrý film. ()

montel

V malém americkém městečku Witchita, řádil v 70.letech sériový vrah. Nyní po 25 letech, je vrah zpět, aby opět šířil kolem sebe paniku a hrůzu.Žádná žena, ani muž se před ním neschová. Jmenuje se Dennis Rader. Dostal přezdívku B.T.K. což jsou iniciály,všeho co po sobě zanechal. Oběti byly svázané,zmučené a zabité...Fiktivní příběh, skutečného vraha nám nabízí tento video film. Od začátku do konce vydíme přehlídku přepadených obětí i když se tu sem tam mihnou záběry spokojené rodinky.Kdyby mi to nepřipadalo tak amatérsky natočené,jednu hvězdu bych přidal. A kdeže vzal Denis pistoli,když ji při přepadení jedné z obětí zahodil??? Že by měl dvě? No nevím. 45% ()

morbido odpad!

Horror???Ale kde.Thriller(aj ked myslím že ani to) bez atmosféry a špetky originality.Pokúšal som sa na to pozerať ale proste to nešlo. ()

P@\/EL

Ucházející thriller, který mě zklamal svou atmosférou, jež takřka postrádala napětí. Musím však uznat, že vraždy byly docela dost krvelačné. Vrah si počínal při vraždách a mučení svých obětí chladnokrevně a velice surově. Větší hrůzu ještě nahání fakt, že tohle vše se skutečně stalo. Tuto bezespornou výhodu filmu však zazdil nepovedený konec, který byl jednak odbytý a potom i hodně zmatený, za což vděčí úplně poslední scéně, kterou si tvůrci opravdu mohli odpustit. ()

Snakefinger

Tak po přečtení zdejších komentářů jsem měl chut seprat tenhle film stejnou vervou takže po dvou panácích, porci koksu a háčka jsem neodolal a vložil...... a .... byl více než příjemně překvapen. NeHerci byli naprosto uvolnění přirození, perfektní. Hlavní představitel mě svým přirozeným slizem, perverzí a úchylností naprosto dostal. Paráda. Sice se neudál žádný gore, ale i tak násilné scény byly naprosto přesvědčivé. Nenazával bych tenhle film žádným béčkem, ale spíše podařeným dokumentem. Žádné zbytečné psychologické sondy do duše sériového vraha prostě výsek jeho zvráceného života v kontrastu s jeho vzorným rodinným životem. ()

NikiVai

Tak jak toto zhodnotit? No, to se vezme příběh, který bude lidi zajímat, přihodí se do něj suroviny ala pejsek s kočičkou vařili dort a vznikne z toho nezáživný film o sériovém vrahovi s otřesným hereckým obsazením, neméně hrozným zpracováním a dosti poupravenými fakty. Achjo. ()

DJ Laky

Film B.T.K se mi docela líbil. A ten co hrál hlavní roli ten to podle mě hrál hodně dobře. Pár nedostátku u toho filmu bylo. A celkově hodnotim film 70%. ()

REMUS_3 odpad!

Film z ktorého priamo srší amaterizmus a po pár minútach som bol nutený ho vypnúť. Možno sa to rozbehlo možno nie ale film pri ktorom nerozdýcham začiatok si nič iné ako odpad nezaslúži. ()

JARDAHONDA

I když je snímek natočený podle skutečného příběhu nejbizárnějšího sériového vraha, tak musím jen konstatovat, že film B. T. K. ( Bind - Tourture - Kill ) je hodně slabá záležitost. Pro mě nezajímavé dílo, které hraničí s amaterským počinem.. Pár momentů bylo obstojných, jinak filmové trápení * ()