• Česko

Matt Steinauer

Michael Feifer

Bryan Roberts
  • mysiak

Čo povedať k B.T.K....je to v prvom rade lacná amátersky urobená hororová sračka podľa skutočnosti...hlavný hrdina, resp. herec mi bol nesympatický od prvého momentu zobrazenia sa na obrazovke...digitálna kamera, ktorá umocňovala dojem minima peňazí...a ten koniec...bol už prisilná káva...všetkých hercov, a tých čo na tomto filme pracovali prosím zviazať, mučiť a zabiť!(26.1.2010)

No, když tu čtu, jak je to slabé, musím trochu reagovat. Film sám o sobě není nadprůměrný, možná i trochu pod, nicméně, pokud někdo uvažuje, že to, jak psychopatický vrah rdousí oběť, až krvácí z očí, v jiné točí zaseknutým rýčem v olasti břicha a podobně a komusi je to asi málo krve, málo utrpení a tedy i "diváckého vzrušení", asi taky není moc normální. Snesu hodně, takže mne nepoloží pohled na i větší brutalitu, ale nezapomínejme, ať už je film podle skutečnosti, či nikoliv, že takové zrůdy existují a také mají své oběti. Často třeba i děti. Takže je asi třeba uvažovat i pohledem těch, kteří byli obětí, těch, kdo někoho pohřešují, atd. a ne se cynicky vysmívat tomu, že to je slabé. Tu skutečnou hrůzu žádný film, žádné triky stejně vyjádřit nemohou, mnoho rozměrů, které má prostě filmem, nebo dokumentem ani postihnout nejde. Pokud někdo má dojem, že neměl dost představy o hrůze, ať si pro začátek třeba strhne nehet a myslím, že podobné kraviny už plácat nebude ... Samozřejmě je mylné řazení a posuzování jako horor, jde o psycho-krimi, pohled na dvojí osobnost psychopata a utrpení jeho obětí, nic víc, nic méně.(16.3.2013)

• Pepinec

A tady šlo pěkně prosím o co? Dlouho jsem neviděl tak tristní zpracování solidního nápadu. Pokud tohle všechno vzniklo na základě inspirací klasik tohoto žánru, jedná se o vskutku silně nepovedenou atrapu. Hlavní hrdina vypadá jako Josef Lux (bez urážky), na rozdíl od něj má však charisma asi jako vycpaný bažant (o víkendu jsem ho vyhrál na plese, pardon…), a ve svém jednání dělá pro mě zcela nepochopitelné kroky. Pokud byste se mě zeptali, pak ano; považuji tento film za naprosto zbytečný. Nebýt jeho, nikdo z nás by nezchudl. A vzhledem k hereckým výkonům bych si troufnul tvrdit, že ani samotní herci ne.(21.1.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +Kane Hodder, hodně hustá a napínavá atmosféra, oproti jiným hororům originální (námětem, výběrem hlavní role, kamerou) -uspěchaný závěr, cca v poslední minutě mi unikalo o co šlo/// Myslím si že těm co mají rádi horory a dobrou atmosféru se tohle bude líbit. Není to žádná nesmyslná teen vyvražďovačka kde vrahem může být kdokoliv. Naopak vraha znáte od počátku a jen žasnete jak se dokáže tvářit za jiných okolností úplně přirozeně, nenápadně a žít normálně a jen čekáte kdy znova udeří. To že je to na základě skutečnosti je o to mrazivější./// Celkem 75%///(21.1.2011)

Kriminálny, hororovo ladený skutočný príbeh amerického sériového vraha známeho ako BTK (Bind - Torture - Kill) je nahliadnutím do vnútra i okolia tohto "nezbedníka". Do jeho úlohy sa skvele prevtelila hororová ikona Kane Hodder a musím povedať, že napriek televíznejšiemu spracovaniu príbehu ide o dosť zaujímavý a pútavý počin. Dokumentárna stránka filmu je síce slabšia, veľa vecí ostáva zbytočne nevypovedaných a divák sa určite nedozvie toľko, koľko by si zaslúžil. Ako taký jednoduchší, napínavý príbeh zo života úspešného, dlhoročného killera to však podľa mňa obstojí viac než dobre.(24.2.2011)