• Česko

Matt Steinauer

Michael Feifer

Bryan Roberts
  • Pepinec

A tady šlo pěkně prosím o co? Dlouho jsem neviděl tak tristní zpracování solidního nápadu. Pokud tohle všechno vzniklo na základě inspirací klasik tohoto žánru, jedná se o vskutku silně nepovedenou atrapu. Hlavní hrdina vypadá jako Josef Lux (bez urážky), na rozdíl od něj má však charisma asi jako vycpaný bažant (o víkendu jsem ho vyhrál na plese, pardon…), a ve svém jednání dělá pro mě zcela nepochopitelné kroky. Pokud byste se mě zeptali, pak ano; považuji tento film za naprosto zbytečný. Nebýt jeho, nikdo z nás by nezchudl. A vzhledem k hereckým výkonům bych si troufnul tvrdit, že ani samotní herci ne.(21.1.2011)

• Morholt

To byla taková nuda, až to bolelo. Přesně takhle by se neměly filmy o sériových vrazích točit. Nebylo tu vůbec nic, co by zdůvodňovalo vrahovu motivaci, kontrast mezi šíleným mordýřem a otcem od rodiny nebyl prakticky žádný a navrch si zabiják při vraždění počínal jako slon v porcelánu, takže pokud by byl film brán jako berná mince, je těžké uvěřit, že Rader tak dlouho unikal. Jediné, co stojí za povšimnutí, je vrahův představitel, kterého bych si dokázal v podobné roli představit i v ambicióznějším projektu. Tohle není dobré ani pro TV či video. 10%(18.3.2015)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +Kane Hodder, hodně hustá a napínavá atmosféra, oproti jiným hororům originální (námětem, výběrem hlavní role, kamerou) -uspěchaný závěr, cca v poslední minutě mi unikalo o co šlo/// Myslím si že těm co mají rádi horory a dobrou atmosféru se tohle bude líbit. Není to žádná nesmyslná teen vyvražďovačka kde vrahem může být kdokoliv. Naopak vraha znáte od počátku a jen žasnete jak se dokáže tvářit za jiných okolností úplně přirozeně, nenápadně a žít normálně a jen čekáte kdy znova udeří. To že je to na základě skutečnosti je o to mrazivější./// Celkem 75%///(21.1.2011)

Já za to nemůžu. Jsem vlastně chudák. Vždycky cítím takové nutkání a musím to prostě udělat. Z klinického hlediska můžeme tohoto člověka chápat jako nemocného. Jako někoho, kdo za svou nemoc nemůže. Z kriminologického a hlavně z lidského hlediska je to ale zrůda, která patří do nejdelší smrti za mříže anebo alespoň do detenčního ústavu. Tento film není horrorem, jakým by si ho zde parta lačnící po krvi přála. Je to spíš drama o člověku, který žil dvojím životem. Jedna jeho tvář byla tváří starostlivého otce, důstojného občana, ta druhá byla tváří sadistického vraha, který se vzrušil snad jen při mučení a zabíjení své ženské oběti. I přesto všechno si myslím, že si tento člověk má říct. Má si říct "nemůžeš to dělat". Byť by jeho bažení bylo co největší. Ten člověk přece věděl, že dělá špatnou věc a špatné věci se nedělají. Takže se dá usoudit, že mu chyběly základní morální a sociální návyky. Takového člověka někteří pseudohumanisté mohou litovat. Pak bych jim doporučil půjčit mu na jednu noc svou dceru nebo manželku. Já si myslím, že je to lidská zrůda. A jen proto, že jsme všichni boží děti, nedal bych mu trest smrti. Myslím že doživotí je na místě, ale ne v podmínkách, na které jsou zvyklí doživotní vězni například u nás. Pro takovéto zrůdy bych vyčlenil nějaký ostrov (třeba jako ve filmu "Nová země") a tam ať pro své chování najdou pochopení u ostatních jim podobných. PS: Kane Hodder má velice masivní krk. Snad ani není možné, aby člověk takový krk měl. V tomto případě tedy dobrý výběr hlavního představitele.(5.10.2011)

• necisty

Hrůza:)! Ne kvůli zpracování, to si alespoň jednu hvězdu zaslouží aspoň za souvislost, nebo některé herecké výkony. I když občas se hýbalo to co se hýbat nemělo:). Ale spíš je strašné to o čem ten film je. Opravdu to nemůžu doporučit, spíš jsem si tím odbyl film, který jsem nechtěl jen tak smazat, ani nevím kde se mi to na PC vzalo. Možná jsem velký ciťa, ale fuj prostě:).(15.7.2012)