• Česko

Matt Steinauer

Michael Feifer

Bryan Roberts
  • gabin(a)

B.T.K. aneb W.T.F.? Viděla jsem v TV (Barrandov), teletext měl popis k úplně jinému filmu s Laurencem Fishburnem (Bobby Z), což jsem nevěděla. Místo Laurence, kterého mám ráda, jsem se dočkala slizáka vraždícího ženy a dojmu, že se jedná o horor 4. cenové skupiny natočený magorem, který se evidentně vyžívá v rádoby polodokumentárním snímání vražděných žen. Ještěže se nechopil příběhu masového vraha Čikatila! Tady na diskuzi se píše o podrazu v závěru - tak toho jsem se ušetřila tím, že jsem TV vypla a tu chvilku před usnutím kula krutou pomstu na ČSFD:-) Chtělo by se mi napsat, že větší hovadinu jsem neviděla, ale bohužel viděla a mockrát a často se to pyšnilo třeba i označením komedie....(16.7.2012)

• Sociopath

Bez emócií, nudné a suché. Horor to nevidelo ani z rýchlika. A Dennis je len prachobyčajný magor, ktorý nemá žiadnu charizmu a divák si k nemu nevytvorí žiadny vzťah. Jeho priznanie je neúprimné, jeho činy nezmyselné a jeho postava nezaujímavá. Dávam 2* za pár fajn scén (policajt so znetvorenou polkou tela, vražda manžela prostitútky) a za to, že ma to mučilo "len" 90 minút.(26.1.2010)

Já za to nemůžu. Jsem vlastně chudák. Vždycky cítím takové nutkání a musím to prostě udělat. Z klinického hlediska můžeme tohoto člověka chápat jako nemocného. Jako někoho, kdo za svou nemoc nemůže. Z kriminologického a hlavně z lidského hlediska je to ale zrůda, která patří do nejdelší smrti za mříže anebo alespoň do detenčního ústavu. Tento film není horrorem, jakým by si ho zde parta lačnící po krvi přála. Je to spíš drama o člověku, který žil dvojím životem. Jedna jeho tvář byla tváří starostlivého otce, důstojného občana, ta druhá byla tváří sadistického vraha, který se vzrušil snad jen při mučení a zabíjení své ženské oběti. I přesto všechno si myslím, že si tento člověk má říct. Má si říct "nemůžeš to dělat". Byť by jeho bažení bylo co největší. Ten člověk přece věděl, že dělá špatnou věc a špatné věci se nedělají. Takže se dá usoudit, že mu chyběly základní morální a sociální návyky. Takového člověka někteří pseudohumanisté mohou litovat. Pak bych jim doporučil půjčit mu na jednu noc svou dceru nebo manželku. Já si myslím, že je to lidská zrůda. A jen proto, že jsme všichni boží děti, nedal bych mu trest smrti. Myslím že doživotí je na místě, ale ne v podmínkách, na které jsou zvyklí doživotní vězni například u nás. Pro takovéto zrůdy bych vyčlenil nějaký ostrov (třeba jako ve filmu "Nová země") a tam ať pro své chování najdou pochopení u ostatních jim podobných. PS: Kane Hodder má velice masivní krk. Snad ani není možné, aby člověk takový krk měl. V tomto případě tedy dobrý výběr hlavního představitele.(5.10.2011)

• necisty

Hrůza:)! Ne kvůli zpracování, to si alespoň jednu hvězdu zaslouží aspoň za souvislost, nebo některé herecké výkony. I když občas se hýbalo to co se hýbat nemělo:). Ale spíš je strašné to o čem ten film je. Opravdu to nemůžu doporučit, spíš jsem si tím odbyl film, který jsem nechtěl jen tak smazat, ani nevím kde se mi to na PC vzalo. Možná jsem velký ciťa, ale fuj prostě:).(15.7.2012)

• TomX2

BTK je film, ktorý ma už po pár minútach pozerania ma tak nudil, že som to musel hneď asi po 15 minútach vypnúť. Keď som sa na to chystal druhý krát, vydržal som to asi 20 minút. Na tretí krát som sa to snažil dopozerať celé a dať tomu aspoň trochu šanci, nestalo sa to. Vypol som to asi po hodine a ľutoval som to, tú hodinu som mohol robiť kľudne hocičo iné. Ten film je úplny odpad! Nulové nápätie a atmosféra, blbé vraždy a zlí herci. Áno, je zaujímavé, že film hovorí o jednom z najznámejšich a najhorších masových vrahov a beriem to, že tvorcovia mali snahu sfilmovať film o takom človeku, no ten film je podľa mňa úplne zbytočný a mohol byť podľa mňa aj oveľa lepší. Jediná vec, ktorá zachráňuje film od odpadu, je skutočnosť. 4%(20.11.2016)