Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Mitisko

Nezabudnuteľný výkon Costnera, podľa mňa je to najlepší jeho film. Je to síce dráma, ale ja som sa na tom viac pobavil ako na komédii napr. keď Kevin vysvetloval chlapcovi prečo sa nesmie kradnúť, ale keď niečo potrebuješ....  alebo aj zaujmavá príhoda s časníčkou, keď sa ho chlapec pýtal prečo ju bozkával práve na zadok :D (inak to by aj mňa zaujímalo). V tomto super filme bolo všetko čo film na 5 * musí mať: emócie, napätie, pobavenie a aj veľmi smutný záver ako sa na drámu patrí. Hodnotenie 5* zaslúžených! ()

Lumberjack

Nic převratného... Sice ke konci vás to přinutí ukápnout slzu, ale celý film je lehce předvídatelný a není tam nic, co by opravdu zaujalo (snad jen na herecký výkon malého T. J. Lowthera)... Navíc Costner se mi do této role absolutně nehodil. Stejně tak jako Eastwood, jehož role "mega-drsných" polišů mi vždy přisly lehce úsměvné až tragické... ()

Mr. Kodama

Hezký příběh napraveného zločince, potírajícího bezpráví všeho druhu. Sympatické herecké výkony s trochou amerického patosu na závěr. Klasická odragovací 4**** na pohodový večer. ()

danny_21

Další z Eastwoodových dramat, kterému dávám vysoké hodnocení, on to Clint fakt umí - má výborný cit pro náměty a tenhle příběh o společném putování a přátelství zločince a malého kluka dokáže podat bez zbytečného sentimentu a patosu. Řemeslně výborný kus, se vším co k pořádnému dramatu patří - od silného příběhu, rozporu hlavní postavy, dávku citů až po hlubokou morální myšlenku. Filmu rozhodně kraluje Kevin, svou druhou nejlepší rolí od dob poručíka Dunbara - 90 % ()

Gendarme

Dobře napsaný a zahraný film. Kostnerovi hlavní role trošku psychopatického vězeňského uprchlíka opravdu sedí. ()

Armin82

Pro mě jeden z nejlepších filmů Kevina Costnera, kde mohl naplno ukázat svůj herecký potenciál. Zajímavej scénář a hlavně ten velmi emotivní konec mě nasměřovaly k 90ti % ()

balcazar

Spolupráca Costnera s Lowtherom funguje, chémia je viditeľná! Utečenec z väzenia, vrah, ktorý však nie je zlý (Costnerovi ako uliate) na jednej strane, na druhej strane chlapec z rodiny svedkov Jehovových sa výborne dopĺňajú. Neviem, čo tomu chýbalo, aby ma to úplne nadchlo...Asi niečo prirodzene päťhviezdičkové. ()

Likan7

Umí se Costner upsat filmu, který nemá absolutně přepálenou stopáž a příjemně plyne? Dokonalý svět je další v tom zástupů Pošťáků, Záchranářů a já nevím čeho ještě. Kevin měl celou kariéru jeden výraz a s tím si vystačil po celou dobu. Tady je sice za gaunera, ale stejně si ho oblíbíte, protože je zlej jen na ty zlý. Jako krimi to nemá spád, jako thriller atmosféru a jako drama nemá scénář a herce. Dokonalý svět má sice pár fajn momentů, ale Clint má obvykle režii mnohem lépe zvládnutou. ()

Monggol

Film Dokonalý svet som videl dávno a pred nedávnom, a teraz mi dokonale sadol. Až na ten naťahovaný koniec, ale to som im ochotný odpustiť. A ten sopliak to zahral naozaj vierohodne, uznávam. ()

gemi

Jsem překvapený, že jsem tomu dal původně čtyři, protože po druhém zhlédnutí jsou to slabé tři. Táhne se to jako med, je to protkané dlouhými, ne-úplně-zábavnými dialogy a většinou to vypadá, že tým ve scénáři improvizoval. Costner tady není žádný extra sympaťák, ke kterému by si divák mohl snadno najít cestu. Pozor, bojler! Ten krok, který se mu stal osudným, vůbec nedával smysl. Proč jim tam uprostřed samoty zalepoval ústa páskou? Proč to pidloočko vůbec svazoval? Celé to působilo uměle. A ten vypatlaný sniper na konci... (Druhé zhlédnutí, první 19. 7. 2009) ()

Johny

Jeden z lepsich Costnerovych a nejlepsich Eastwoodovych filmu. Ackoliv uz od pulky tusite co se bude dit je utek maleho chlapce s banditou pred svetem nejen moralitou ale take nemene dobrym a dojemnym pribehem s tragickym koncem. ()

xladojx

Poprvé mě tento film nadchnul, podruhé už místy nudil (opravdu jen místy a minimálně), ale jednoznačně se jedná o nadprůměrnou podívanou. ()

Tiiso

Ve své době pro mě krásný příběh, který sice po letech už pro mě něco ze svého kouzla ztratil, ale už ho nebudu přehodnocovat. Chtěl bych vyzdvihnout snad jen úžasnou Clintovu sebeironii, která z příběhu často vyskakuje. Stačí si vzpomenout na scény z vládním karavanem. ()

_aandyy_

Může mě jeden film rozplakat po desáté, po dvacáté, třicáté, ...? Titanic to zvládne jenom po dvacáté, ale tenhle i po třicáté. Je to neskutečně dojemný příběh. Muž, který se zdá "pořádně ostrý" a neskutečně nebezpečný vlastně jenom brání své přesvědčení a když vezme jako rukojmí malého kluka, vzniká mezi nimi nejen přátelství, ale dokonce jakoby rodičovský vztah, Filip u Butche poznává otcovskou lásku, kterou snad do té doby ani nepoznal a poznává svět, DOKONALÝ svět, který měl předtím kvůli víře rodičů zakázaný. Nakonec Filip Butche i přes dokonalost, kterou poznal, postřelí a příběh končí pro Filipovu matku šťastně... A třeba ho nakonec vzala i na tu cukrovou vatu... ()

Tamdydam

Až na ten tipicky Eastwoodovskej závěr, který mi neseděl ani v nejmenším ( přišlo mi, jako by ho do hotového scénáře někdo snaživej připsal, aby z něj vymačkal ještě pár emocí navíc ), jsem neměl co vytknout. Ta pohodová atmosfér se mi opravdu líbila. Clinta jakožto režiséra v podstatě nesnáším, ale za tohle a Madisonské mosty ho nemůžu než chválit:-) ()

godspeed

tak tento film o lidech zahrál dokonale do mé nové podzimní nálady. jeden z filmů, na které se člověk rád podívá i za několik let a najde tam něco nového. jasných 100%. ()

xenopus

No co říct, další z Eastwoodových skvěle zrežírovaných filmů - co dokázal dostat z Costnera a především z představitele Buzze/Phillipa T. J. Lowthera, to je hodné obdivu. Navíc film nese jednoznačně Eastwoodův rukopis i po zvukové stránce. Jedním slovem zážitek a další potvrzení výjimečnosti Clinta i Kevina - zejména ten už asi nemá lepší film. Brilantně zvládnutá scéna je u černošských lidí s jejich vnukem. Závěr mi trochu nedával smysl, ale pak jsem se rozpomněl a pustil si znovu úplně první záběry filmu - a hned mi to docvaklo... Výborně! Poslední věc: když tak koukám na zdejší postřehy, jsem rád, že jsem nepodlehl lenosti a pustil si anglickou zvukovou stopu a titulky. Dodatek: přesouvám Luca Bessona z prvního místa mých oblíbených režisérů na "potupné" druhé - na Clinta prostě nemá. ()