Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

adamix

Očarujúci film s krásnym hereckým výkonom Kevina Costnera a malého chlapca menom Filip. Už dávno som nevidel príbeh, ktorý by ma dokázal dojať a práve dnes to Dokonalý svet dokázal. Na Eastwooda som strašne pyšný, lebo niečo takéto krásne som od neho fakt nečakal :). Kevin je tu výborný ako vždy a malý spoločník je tiež veľmi sympatický. Eastwood tu príbeh dopĺňa svojou sebavedomosťou a Laura Dern je tu ako krásny doplnok. Dej, ktorý poukazuje na vzťah medzi malým chlapcom a únoscom je perfektný a dojemný. Hudba je tiež krásna a herecké výkony fantastické. Dávam 95%. ()

bohhous22

Kdybych měl dílo popsat jedním slovem,konečně vím,že zvolím slovo ,,Křehkost"...Křehkost mužství,křehkost vzhlížení,křehkost přátelství a LIDSKÉHO!!! souznění....Jsem dojatý ()

Gamekeeper77

Dokonalý svět se mi za těch 25 let tak vykouřil z hlavy, že jsem ho teď viděl zase poprvé a můžu říct, že na Eastwooda mě hodně příjemně překvapil. Velkou měrou se o to zasloužili Kevin s malým T.J.em a styl road movie se skvěle upocenou texaskou atmosférou 60' let a sic jednoduchý, ale po filmařské stránce hodně dobře zpracovaný příběh. Co mi naopak nesedlo, byl Clint po té herecké a o Lauře Dern ani nemluvě. To jsou ale vzhledem k opravdu slušné kvalitě filmu jen zanedbatelné prkotiny, obzvlášť když, což uznávám, se jedná o můj subjektivní pohled na tyto osoby. 85%. ()

boombang

Objektivně velmi dobrý film, ale až na Clinta mi byly všechny postavy i herci dost nesympatičtí. A pozítří si z něj budu připomínat už jen tu scénu, v níž ten blbý agent dostane po zásluze pěstí do zubů a kopanec mezi nohy. ()

horor2

Jak již padne v názvu "DOKONALÝ" film o trestanci, malém chlapci a dobrodružství, které vyvrcholí tak, že nebude stačit jeden kapesník. SRDCOVEČKA od Clintíka :-) ()

PlayEasy

Clint Eastwood byl v naprosto skvělé 90's formě, kterou zde plně potvrdil a obsazením Keva Costnera, jako nejpohodovějšího parchanta všech časů (dokonce se vyrovnal i frajeru Lukovi a Butchovi i Sundancov!i). Příběh na čas vůbec netlačí a pohodové scénky (kterých je naprostá většina) se střídají i s dramatickými či thrillerovými. Clint Eastwood jako starý policejní velitel do své role zapadl, zatímco Laura Dern se ještě v té době zaučovala. Prostě na naše překvapení opravdu krásný a velmi příjemný příběh, který nám jen tak někdo z hlavy nevytluče! :-D 95% ()

subic

Dokonalý svět je dokonalý film a to i po 27 letech. V té dabované verzi Kevina poměrně zdařile dabuje Mirek Donutil. Takhle jednou za pár let na to zase kouknout je moc príma. ()

George8

O dvou vězních, kteří vezmou v nouzi jednoho nevinného chlapce a ten s nimi toho teda dost zažije, hlavně spíš se sympatickým a hodnějším Butchem. Vznikne nádherný vztah mezi Butchem a malým Filipem, až z toho mrazí. To máte tak, když se toho chopí Clint Eastwood a natočí tak nádherný film, u kterého se nebudete nudit ani minutu. Před Costnerem bych smekl klobouk - zahrál to brilantně. Jeden z nejlepších filmů Eastwooda... méně než 4 hvězdy si tohle rozhodně nezaslouží. Já dávám plný počet !!! ()

Hemlock

Tak u mě se nedá říct, že bych byl z tohoto Eastwoodova počínání nějak zvlášť odvařený... Pro mě bude kriminálník a vrah vždy kriminálníkem a vrahem. Netvrdím však, že nemají žádné city - občas cítí hlad, jindy se jim zase chce srát a furt dokola. A v Dokonalém světě na tom nic nezmění ani fakt, že hlavní „hrdina” se snaží hrát divákovi na city skrze lehce pedofilní sklony... Skvělé herecké výkony film drží alespoň v koukatelných mezích, některé scény pobaví, ale jako celek snímek hodnotím bohužel průměrně - 55%. ()

JosefTomas

A Perfect Word je přesně tým filmem, u kterého se budete tetelit blahem, pokud vám nevadí Road movie žánr. Eastwood tříská z Costnera i sebe maximum a dialogově má pevný postoj vůči různým klišé. Jen možná vidím problém v délce, 132 minut je na takovýto film opravdu dost a přestože to na celku není znát, pár scén by nebylo od věci trochu osekat. Naštěstí Eastwood ale drží tempo pořád, tudíž je příležitost na nudu takřka mizivá. ()

Plastík

Tenhle film mi je neskutečně nesympatický. Úplně mi je hnusný příběhem. Nedokážu být objektivní. Dělá ze sebe něco, čím rozhodně není. Nechápu to. ()

cinema_cz

Dokonalý svět je dokonale natočená atraktivní podívaná. Je příběhem neobvyklého přátelství a nenásilnou variací osudového tématu. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 03/1994, str. 12) ()

PlysovyMacko

Road movie dráma. Utecenec vezme maleho  chlapca ako rukojemnika a spolu smerujú na Aljasku. Vznikne medzi nimi priateľstvo, slúži chlapcovi ako otcovska postava. Kevin ako zločinec je sympatický a je jasne, ze chlapcovi nechce ublížiť, rovnako ako to, ze ich vzťah smeruje k nevyhnutnému koncu. Policajti, ktorí sú im na stope sú viac menej dopočtu. ()

chrustie

Nadhodnocené Eastwoodovo dílko. Ve srovnání s tímhle, byste vážení, museli do jiných jeho filmů, těch hvězdiček naprat třeba i 8. Některé scénky vypadají jako grotesky s Chaplinem (třeba vytlačování policejních aut na zpátečku, automobilová honička s přívěsem). Někteří asi nepochopili, že se nejedná o film pro děti (nebo byl úspěšně splněn prvoplánový účel?). Dobrý film s hodnocením za 3 (tedy dobře). ()

calculus

Ani nevím, proč na mě tato "Road Movie" trestance s malým klukem tolik funguje, ale film mám rád. Clint Eastwood si filmy točil vždy po svém, a tady je to vidět. V podání někoho jiného by dost možná vznikla laciná nekoukatelná báchorka. Kevin Costner se tu představil v roli, kterou jako jednu z mála beru opravdu vážně. ()