Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Easykk

Aneb soutěž, kde Vás po infarktové výhře v řádu několika sto až tisícikorun, pozná každá babka ve vlaku a budete pro ni národní hrdina. A to nedejbože když trefíte bonus a Aleš s neskrývaným nadšením zvolá na celé studio: Ale to je pěkné, vyhrál jste krásných 5500,- Kč a od příště (aby nás to nezruinovalo) začínáme opět na krásném pětitisícovém bonusu za kterým se sem nevyplatí ani jezdit :) ()

L_O_U_S

Jednoduché, jasné, rychlé. Sympatičtí moderátoři, žádné velké drámo o miliony. Jen jednu věc nechápu - princip losování dvojic vždy na začátku pořadu. :-) (423.) ()

Fanucci

Čtvrtá hvězda je za pár skvělých soutěžících (převážně pokročilejšího věku), kterým se nešlo nesmát! Ti starší zde snad prominou...Také Zbořil občas zaperlil:-) ()

SonG

Jeden z mála souěžních pořadů, které sleduji se zaujetím...AZ kvíz je spolu s Riskuj! nejlepší, co v dnešní éře televizních soutěžních pořadů je... ()

SallyZen

Jeden z těch lepších soutěžních pořadů u nás. Jsou tam docela těžký otázky, takže to není pro kdekoho. Ale ten výběr z knížek je dost špatný. 75% ()

cariada

vědomostní soutěž ,kdy musíte spojit tři strany pyramidy. Pod každým písmenem otázka začínajícím tím daným písmenem. Jednoduchý pravidla a spíše menší finanční obnos pro vítěze. ()

bukowski83

AZ-kvíz aneb hádá celá rodina. Otázky jsou přiměřené a není potřeba být bedna na všechno jako třeba v jiných soutěžích. Rád se podívám a zahádám si, občas mně ego stoupne, občas klesne, záleží na otázkách. No a v neposlední řadě se na youtube objevili velmi veselé výkony některých soutěžících. ()

C0r0ner

Dřív jsem na tom visel dennodenně, dneska je to příjemné zpestření. Tak jako tak se ale jedná o bezvadnou vědomostní soutěž, kde se člověk ledacos dozví. Bylo super sledovat s postupujícími lety vzestup vlastních mentálních schopností, kdy jsem kolem tak sedmnáctého roku začal teoreticky vyhrávat. V reálu bych ale asi stejně dostal na prdel. 80% ()

ic

Jo celkem ucházející soutěž... jen ty výhry jsou tam vždicky mizerný, nějaký speciál o 10M by určitě zlepšil sledovanost XD ()

PROCESOR

Občas to máme puštěný, jako kulisu v práci, když na konci pracovní doby vyplňujeme papíry. No a protože jsou chlapi ješitní od přírody tak se překřičujem jakáže je ta správná odpověď. A se správnou odpovědí lítaj i nekompromisní přívlastky ke kolegům. Jen velmi zřídka je ticho. Zajímalo by mě, jak to ta moderátorka dělá, už to běží pomalu 20x let a ona je pořád kočka. My ostatní jsme mezitím ztloustli a zplešatěli a fůbec zfotrovatěli.... ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno