Den trifidů (TV seriál)

Invázia trifidov

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 2x90 min

• Merkin

Kdo očekává od filmového zpracování, kde se navíc jedná o jasné B, věc věrnou předloze, ten ať se raději do sledování vůbec nepouští. Komu nevadí snímky pouze se inspirující knihami a vydrží i u celkem snesitelného druhořaďáku, pak se mu na nějaký deštivý zimní večer klidně může oko zastavit i na Dnu Trifidů dle Nicka Copuse. Nejde sice o nic světoborného, ale propadákem bych věc taky nenazvala. Někdy je vtipná, místy si hraje na vážnou, na chvíli propadne v romantiku, pak v boj a končí takovým nepřehnaným ,,happy" endem, takže vlastně jako každý běžný film podobného ražení.(20.7.2011)

• waits

Dejme tomu, že bych se silou vůle přinutil tuhle dvoudílnou záležitost nebrat jako adaptaci vynikajícího Wyndhama. Pak bych zřejmě dal dvě, možná slabší tři. U televizního zpracování mi nevadí průměrná úroven triků, včetně zadních projekcí, neočekávám ani davové vysokorozpočtové scény, ale tupá doslovnost (pěktrát "Máte šanci padesát na padesát" v prvních minutách filmu), přehnaně komické herectví (u mikrofonu: : "Řekněte jim.."pohled vedle, polknutí..."řekněte jim, at se schovají") a ploché dialogy (nevím, jestli věc nezhoršil podivný dabing) jsou faktory, kterým se dá lehce vyhnout i v televizní inscenaci. Nudné, ale v tv jistě běží i horší věci. No.. Zas tak silnou vůli, abych zapomněl na to, že se tenhle televizák prodává jako adaptace jedné z nejlepších knih žánru (vedle Merleho Malevillu), ovšem nemám. A v tu chvíli je najednou všechno špatně. Aktualizované části jsou k uzoufání, postavy mimo, atmosféra předlohy v nedohlednu. Kdo četl, at se nedívá, kdo nečetl, at si raději přečte. (Psáno po prvním dílu). Druhý díl: Víc béčkově horrorových efektů, víc akce, ještě podstatnější odklon od předlohy. Hodnocení neměněno.(7.6.2011)

Na televizní filmek dobrý! Knížku jsem nečetl a celkem jsem se bavil i přes začátek, který připomínal spíše slepé zombie. Herecké obsazení není nejhorší a stupňující se atmosféra večerního pořadu v televizi klape jak má! V laboratořích, kde pěstují rostliny pod tajným dohledem a pod kontrolou el.proudu, vyrustají trifidi, kteří jsou určeny na výrobu oleje. Co se však stane, když jednoho dne celý svět ozáří magická zář světla? To nejhorší co nás mohlo potkat.. Všichni lidé krom hrstky, kteří do světla nekoukali jsou oslepeni a masožraví Trifidi po vypnutí proudu opuštějí farmu a postupují hlouběji do města, kde na ně čaká hojná potrava - MY lidé!(7.6.2011)

• bruceman7

Dvě za poměrně dobrou vizuální stránku, ale to opravdu přivírám oči nad tím, jak je to podané. Ve srovnání s knižní předlohou děs běs. Nejvíc směšné mi přijde, že z pěti milionů Londýňanů se po Záblesku stane hrstka v ulicích se potulujících slepců. Takhle bych si to teda opravdu nepředstavoval. No, 4/10(8.6.2011)

• xaver

Sci-fi romány a povídky patří k mému oblíbenému čtení. Den Trifidů patří k tomu nejlepšímu, co bylo v oblasti sci-fi napsáno. Nevěřil jsem proto témeř svým očím (asi jsem byl taky dočasně oslepen Trifidy), co dokázal režisér natočit za paskvil podle tak skvělého románu. Jedna hvězdička za snahu herců.(10.6.2012)

• - Joely Richardson, která hraje Jo Playton, je ve skutečnosti dcera Vanessy Redgrave, představitelky Durrantové. (pavlikv)

• - Dům Billa Masena (Dougray Scott) je ve skutečnosti sídlo Groombridge u Tunbridge v hrabství Kent. Stejný dům byl využit i při natáčení snímku Pýcha a předsudek (2005). (Terva)

• - Scény v sídle náboženské společnosti se ve skutečnosti natáčely v Nemocnici svatého Kříže ve Winchesteru. (Terva)