Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

MM_Ramone

Anglický spisovateľ John Wyndham vydal v roku 1951 svoj najslávnejší román "Deň trifidov". Toto literárne dielo sa dočkalo viacerých filmových spracovaní. Ja som mal možnosť zhliadnúť adaptáciu z 2009 v podobe dvojdielneho televízneho seriálu, ktorú zrežíroval Nick Copus. Je to post apokalyptická sci-fi o nebezpečných mäsožravých rastlinách, ktoré začali napadať a požierať zdecimované ľudstvo. Námet ma veľmi zaujal, ale filmové spracovanie sa mi zdalo dosť nekvalitné. Román som žiaľ ešte nečítal, takže neviem do akej miery sa film drží knižnej predlohy. Avšak mám silný pocit, že sa to dalo natočiť omnoho lepšie. ** ()

Malarkey

Po přečtení knížky jsem měl hroznou chuť se podívat na nějaké filmařské zhmotnění tohoto neuvěřitelně dystopického světa, ze kterého smrdí jen deprese, smutek a smrt. Moje chyba byla, že jsem skočil hned po prvním zfilmování, které jsem viděl. Tenhle dvoudílnej sračkomet je totiž špatnej snad skoro ve všem, co by ho mělo zviditelňovat. Příběh si z knihy ukradl opravdu jenom tu podstatnou kostru. Když v první scéně spadlo letadlo s pasažéry, ze kterých jeden viděl, ihned mi bylo jasné, že tady to úplně podle knihy nepojede. Stejně i herci byly na dvojitej párfacek. Nemluvě o zpracování, které po vzoru všeho ostatního bylo naprosto standardně béčkový až céčkový. Jediný plus tohoto dvoudílného filmu je to, že Angláni digitálně úplně nezprasili trifidy. Přiznám se, že po tom všem bych trifidy čekal třeba ve formě velkého kaktusu pokrytého alobalem. Nestalo se a nakonec jsem tuhle hrůzu kupodivu do konce i dokoukal. ()

Fr

A tak skončily dny lidstva a začal DEN TRIFFIDŮ..... Nejlepší bude, když k seriálu přistoupíte tak, jako by neexistovala románová předloha. Vyplatí se to, stejně jako u Kmenu Andromeda. Dále je třeba si uvědomit, že se jedná o film pro televizi, čemuž odpovídá triková stránka – tedy investice. Příběh není špatnej, něco je zbytečně uměle natahovaný, ale přidávám se na stranu pozitivních ohlasů, které toto zpracování, jenž jde svoji vlastní cestou, chválí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** Víte že? Pod scénářem je podepsán Patrick Harbinson, mmj. tvůrce …... ()

Rex Mundi

Poznám knihu, videla som aj seriál z roku 1981 a celkom sa mi páči aj toto nové spracovanie. Je moderné nielen zasadením do súčasnosti, ale aj odchýlkami od pôvodnej predlohy, ktoré doslova slúžia terajším trendom v komerčnej kinematografii. Áno, mohlo by sa zdať, že ruinuje originál a snaží sa podobať na hollywoodske akčnáky skôr ako na vynikajúci starý scifáč. To však neznamená, že ho treba hneď zatratiť. Pokiaľ hoci aj takýto "remake" pritiahne niektorých ľudí k tomu, aby si prečítali knihu a zistili, čo všetko je v nej iné, má to opodstatnenie :-) Adaptácie kníh sú často také voľné, že majú s pôvodnými dielami spoločný iba základ. To nám však nebráni vnímať každé dielo samostatne a tak ho aj posudzovať. Dávam 4* s prihliadnutím na televízne spracovanie i slušné herecké výkony. Zvlášť Eddie Izzard ako záporák je veľmi presvedčivý. ()

Faustka

Oslepující efekt se nedostavil. První minuty navnadí… hořící nebe, pád dopravního letadla. Herci postrádají patřičnou dávku emocí a jako postapo- je atmosféra, až příliš uniformní. Trifidi jsou neodmyslitelnou kulisou… ladné pohyby- smrtící dotyk… květina, která na hnojišti nevyroste, nicméně ta přemíra digitální dokonalosti tolik nezaujme. Klasika převedená do televizní podoby, tak Wyndhama nikdy nedosáhne; a jen mě to utvrzuje v tom, že raději sáhnu po knize. ()

• Dům Billa Masena (Dougray Scott) je ve skutečnosti sídlo Groombridge u Tunbridge v hrabství Kent. Stejný dům byl využit i při natáčení snímku Pýcha a předsudek (2005). (Terva)
  • Joely Richardson, která hraje Jo Playton, je ve skutečnosti dcera Vanessy Redgrave, představitelky Durrantové. (pavlikv)
  • Scény v sídle náboženské společnosti se ve skutečnosti natáčely v Nemocnici svatého Kříže ve Winchesteru. (Terva)