poster

Den trifidů (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Day of the Triffids

 • Slovensko

  Invázia trifidov

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 2x90 min

 • klerik
  ***

  Je fajn, keď sa Dougray Scott občas upíše britským televíznym filmom (DIPLOMAT). Lenže sfilmovanie SF klasiky dopadlo rozporuplne. Ako dvojfilm to nefunguje. Buď to mali preškrtať na klasický film, alebo rozpracovať vedľajšími zápletkami na klasický seriál. Začína to zaujímavo, ale postupne je to trochu až otravné, k záveru to opäť naberie na obrátkach, ale tvorcovia dosť málo vysvetlia a finále vyznieva vlastne wtf (jed trifidov). Tému hromadnej slepoty lepšie spracovala BIELA TMA (Slepota), tému invázie napríklad INVÁZIA (film z roku 2005 alebo seriál z roku 2007) alebo INVAZE ZLODEJU TEL... Technické spracovanie slušné, ale príliš z toho cítiť románovosť predlohy...(31.8.2012)

 • st.verka
  ****

  Knihu neznám, takže nejsem jejím obsahem ovlivněná, navíc psali, že film si z ní vzal pouze dvě hlavní postavy a masožravky, jinak téměř nic. Já mám tyhle filmy, kde si lidi zahrávají s vědou, technikou a přírodou směrem ke špatným koncům ráda, líbí se mi to otevřené varování a tohle zpracování považuji za poměrně zdařilé.(7.6.2011)

 • Bathoryčka
  ***

  Jo, člověk občas byl jak na trní, když čekal, jestli bod dostane trifid nebo člověk, ale jinak nic moc. Přišlo mi to jako kombinace filmu Mlha (podle námětu Stephena Kinga), filmu Stalo se a Války světů. Tyhle tři jmenované filmy jsou sice skvělé, ale daleko raději mám neviditelnou ničivou moc rostlin (viz Stalo se) než pochodující a mluvící fialové kytky. Předloha může být sice skvělá, ale v téhle verzi....(7.6.2011)

 • Los
  **

  Docela by mě zajímalo, zda tvůrci vůbec četli knižní předlohu (která je vynikající) a zda měli mozek, protože tolik naprostých blbostí se ve filmu opravdu moc často nevidí. Z trifidů udělali krvežíznivou zmutovanou chobotnicí...kořeny kytka opravdu nemá na to, aby s nimi chňapala po lidech...a i když některé kytičky papají trošku živočišné potravy, stále jsou to kytky a tohle jim nestačí...při pohledu na bílé mrtvoly omotané kořeny jsem se válela smíchy, tohle bylo opravdu moc. A hudba se snažila z filmu udělat jeden velký trailer....škoda slov, s předlohou to má společná snad jen jména hrdinů a slovo trifid. 3/10(19.4.2010)

 • xaver
  *

  Sci-fi romány a povídky patří k mému oblíbenému čtení. Den Trifidů patří k tomu nejlepšímu, co bylo v oblasti sci-fi napsáno. Nevěřil jsem proto témeř svým očím (asi jsem byl taky dočasně oslepen Trifidy), co dokázal režisér natočit za paskvil podle tak skvělého románu. Jedna hvězdička za snahu herců.(10.6.2012)

 • - Dům Billa Masena (Dougray Scott) je ve skutečnosti sídlo Groombridge u Tunbridge v hrabství Kent. Stejný dům byl využit i při natáčení snímku Pýcha a předsudek (2005). (Terva)

 • - Joely Richardson, která hraje Jo Playton, je ve skutečnosti dcera Vanessy Redgrave, představitelky Durrantové. (pavlikv)

 • - Scény v sídle náboženské společnosti se ve skutečnosti natáčely v Nemocnici svatého Kříže ve Winchesteru. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace