Reklama

Reklama

V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (497)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nekomerční přístup tenhle film drží vysoko. Naopak absence jakékoliv spektakulárnosti tenhle film citelně sráží. Celé to má prazvláštní strukturu. Film tak zažívá nemálo nudných momentů, cestopisných dýchánků do Amazonie i zpět a užijeme si i krátce "dunkerkskou" válečnou vřavu, německé nepřátele ani tentokrát neuzříme. Produkčně to ošetřil Brad Pitt, snad o sebe zase začne dbát, přece jen felace od kostmi harašící Angeliny je dobrou motivací. Do více jak dvouhodinového příběhu natahal Charlie Hunnama, spidervykuka Toma Hollanda a Roberta Pattinsona. Neuvěříte, co teď napíšu: jediný, kdo podal věrohodný herecký výkon široko daleko, byl právě Pattinson! Hunnam byl otřesný, jeho frčka z majora na plukovníka byla značná troufalost, za svoje podprůměrné ztvárnění badatele, posedlého ztracenou civilizací, kdy nebyl ani v jediné chvíli uvěřitelný, si nic jiného než siestu na ohni primitivního kmene nezasloužil. Ke všemu na jeho procesu stárnutí příliš nezapracovali maskéři, v rozpětí třicetiletého období vypadal nezměněný. Příběh mohl být dobrodružný, Amazonie je atraktivní z diváckého hlediska, až tak dobrodružné to ale není, podniknou se sem sice tři výpravy s odstupem několika let, jenže vše se přísně drží autentického syžetu. Nečekat Indyho! Můžu napsat, že to celkem fungovalo. Válečná vsuvka už tolik ne, i když připouštím, že to může být pro leckoho osvěžující. A divák musel absolvovat i zdlouhavé scény v podobě úvah a příprav před každou další výpravou. Sienna Miller, ztvárnila manželku, rodila jak na běžícím pásu, vypadala stále šik. Kameře a hudební složce se podařilo dosáhnout propojení. Kanibalský kmen ve věrohodném provedení. Závěr působivý. Nelze se zbavit ale toho, že Hunnam mohl zahrát mnohem lépe, nacpání více filmů do jednoho působí prazvláštně a stopáž je přepálená. Bylo ovšem evidentní, že film chce v prvé řadě působit autenticky, méně blockbusterově a ta sympatická jinakost je na filmu hodně znát. Výsledkem je netradiční životopisné drama. 8/10 ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Příliš roztříštěné na největší klasiky žánru filmů o dobrodružném a zničujícím putování džunglí (obzvlášť geniální Herzogovo Aguirre, hněv Boží). Což je tradiční nevýhoda biografických filmů s malou uměleckou licencí. Pokud ale k filmu přistoupíme jako k paradokumentu o době kdy Britská koloniální říše byla na svém zenitu, pak jde o zajímavé připomenutí světa ve kterém slovo "gentlemanství" neznamenalo jen otevírání dveří ženám, ale životní filosofii a pozitivní nadřazenost všem lidem i nepříznivým okolnostem okolo. Fawcett je i ve své zaslepenosti fascinující a obdivuhodná osoba. A Grayův film, ten je v jejím kontextu velmi "civilní". Bez bombastičnosti, ale také bez chvilky nudy (navzdory nemalé stopáži) 8/10 ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

/ Subjektivně asi čtyřhodinový film, zbytečně (nebo možná nevyhnutelně, přičemž o to šíleněji pak působí snaha z toho vydolovat film) rozsekaný na několik částí, které samy o sobě nejsou zdaleka tak naplňující, abych je musel vidět všechny a celé. Nenechte se zmýlit, Charlie Hunman je ultimátní frajer a velká škoda, že po tomhle roce si už v ničem dlouho nezahraje, na druhé straně zase Sienna Miller potvrzuje, že ji nemiluji jen tak pro nic za nic - ani jejich výkony a působivá režie uvnitř džungle ale nestačily na to, aby tenhle film spasily od sebe samotného. Přitom dobrodružství to mohlo být opravdu pěkné. Škoda ho. 6/10 ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Dechberoucí film u nějž těch 141 minut stopáže uteče jak voda v Amazonce. Tohle rozhodně není lahůdka pro každého, takže chápu zdejší spíše průměrné či dokonce podprůměrné hodnocení. Já coby milovník archeologie, odchován knihami z různých expedicí díky tátově obrovské knihovně jsem si u filmu doslova chrochtal blahem. Někoho možná mrzí, že Fawcet neprchal před indiány na důlním vozíku s jiskrami odletujícími od kol, jiného zase, že to nebylo jako italské kanibalské filmy osmdesátých let... Já tvrdím, že film měl všechno, byl dokonale vyvážený a nádherně popsal dobu, kdy stateční mužové imperiální Anglie zaplňovali bílá místa na mapách celého světa... Jim patří čest a moje úcta. Byl to jejich nezlomný duch, který je hnal do věčně vlhkých džunglí, pouští i ledových plání. Někteří zaplatili životem, jiní získali slávu a respekt. Všechny však zcela jistě hřálo vědomí, že vstupují do neprobádaných míst, která před nimi nikdo nikdy neviděl (kromě domorodců). Parádní snímek, doporučuji vidět! 5 kousků starověké keramiky* * * * * ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Trošku jsem zaváhal na začátku, když badatel Percy vyrazil hledat pramen řeky po proudu. Naštěstí se to ale mezi námi chlapáky rychle vyjasnilo, a pak už byl prostor jen na touhu a vášeň, která člověka žene do prčic. Myslím, že bychom si rozuměli. Škoda, že Amazonie nedostala ještě větší prostor, pokrytce sedící doma připrcle na zlatých vejcích bych tam tak často vidět nemusel, to je snad všem jasné, že tohle k ničemu nevede. Škoda je i to, že takhle zajímavý a nevšední film zmizí z kin stejným fofrem, jakým se v džungli ztratí běloch. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (17)

  • Malá pověšená hlava v čase 1:14:45 je takzvaná „smrštěná hlava“ - Tsantas. Jde o fenomén domorodých kmenů Jižní Ameriky. Pokud válečník zabil nepřítele, stáhl jeho kůži z hlavy a ramen a po týdenní proceduře vaření, sušení a šití se neporušená kůže i s vlasy a víčky smrskne na velikost pěsti. Válečník ji pak pověsil u vstupu do svého obydlí a při slavnostních příležitostech ji nosil pověšenou na krku. (cze.Oi)
  • Kniha Davida Granna vyšla v ČR pod názvem „Ztracené město v Amazonii“ v roce 2010. (Kaufman)
  • Natáčení probíhalo z velké části v Kolumbijské džungli a internet zde byl tak špatný, že se Charlie Hunnam (Percy Fawcett) několik týdnů ani nesnažil volat či psát domů. (ArsenalEagle)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)

Reklama

Reklama