poster

Ztracené město Z

 • USA

  The Lost City of Z

 • Slovensko

  Stratené mesto Z

 • Austrálie

  The Lost City of Z

 • Nový Zéland

  The Lost City of Z

Dobrodružný / Drama / Historický / Životopisný

USA, 2016, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ****

  Charlie Hunnam. Dva skvělý filmy, dva obří propadáky. Ten svět fakt není vůbec spravedlivej. Ačkoliv má film trošku problémy s tempem, (myslel jsem, že to má snad 3.5 hodiny, ale možná je to tím, že jsem na to koukal v 5 ráno), tak se jedná o výborně zrežírované dobrodrůžo, které mě vrátilo do časů, kdy jsem sledoval Ztracený svět od Conana Doylea a dobře jsem se u toho bavil. Co mě překvapilo nejvíce byl zjevně zarostlý Robert Pattinson, který hrál přesně toho parťáka, jakého bych si vzal s sebou na výpravu a ten konec s Tomem Hollandem? To byla absolutní paráda, která ve mně zanechala dlouhotrvající pocity. Snad Charlieho i příští rok bude vůbec možnost někde vidět, jelikož se dostal do mého hledáčku a nerad bych, aby se musel vrátit třeba v Pacific Rim 3 nebo nějaký blockbusterový jistotě pro zviditelnění...8/10(3.7.2017)

 • tron
  ***

  James Gray, od ktorého si veľmi vážim kriminálku Noc patrí nám, zlyhal. Urobil tak honosne, na vysokej úrovni a mnohí by si z neho mohli/mali brať príklad. Ale, skrátka, zlyhal a hotovo. Príbeh dôverne poznám z knihy Davida Granna, ktorá vyšla v slovenčine v roku 2013. Je mi jedno, že si náročnú látku Gray (zároveň scenárista filmu) mierne upravil (najvýraznejšie asi na konci, ktorý ide tam, kam dochované záznamy nejdú a teda si vymýšľa, ale vôbec mi to nevadilo a je to dôstojný koniec pre Percyho Fawcetta, ale faktom je, že kompas je skrátka výmysel, nič také sa nestalo). Už viac ma trápi, že napriek štedrej minutáži a skúsenej produkcii Brada Pitta je Jamesova snímka ospalá a unavená od prvej po poslednú minútu. Ani raz sa nerozbehne. Chýba jej napätie a to napriek celistvej atmosfére a uspokojujúcim hereckým výkonom (najviac ma zaujali Angus Macfadyen a sympatický Robert Pattinson, ktorého by som, byť na Fawcettovom mieste, tiež chcel mať po svojom boku). Hoci Fawcett na svojich potulkách po amazonskej džungli zažíval neskutočné šialenosti (kanibali, smrteľne nebezpečné indiánske kmene, vražedné zvieratá, nechutné choroby, brutálnu divočinu a niektoré teórie dokonca spomínajú 20-metrové anakondy), film rozhodne žiadnou veľkolepou dobrodružnou atrakciou nie je. Asi je prehnané povedať, že sa v ňom skoro nič nedeje, ale risknem to. Chýba mu údernosť, chýba mu drajv – teda veci, o ktoré si udalosti koledovali/prosili. Je (ne)vidno, že Gray nemal práve najvyšší rozpočet, čo asi najviac bije do očí v pasážach z vojnového frontu. Avšak pobil sa s tým vcelku dôstojne a to predovšetkým vďaka skladateľovi a skúsenému kameramanovi (Darius Khondji!). Najviac ma sklamali nepochopiteľné časové skoky (Fawcett je informovaný, že prinajlepšom ho čaká mnoho rokov blúdenia nebezpečnou džungľou, nasleduje strih na tehotnú manželku a keď sa chlapík vráti, doma ho čaká bábätko, ktoré ešte nehovorí, ani nechodí). Obludné sú však i neuveriteľne sa meniace počty členov Fawcettových expedícií, kedy sú zábery na jednu plť s troma chlapmi a v nasledujúcej scéne postáva v zábere desať drsňákov s búchačkami. Akože sorry, tuná si niekto neustrážil základné veci. Najabsurdnejšie to vrazí do očí počas druhej Fawcettovej výpravy, kedy je na plti Fawcett, Costin, Murray a fúzatý týpek a zrazu strih a na scéne v pozadí postáva šesť nových belochov a KÔŇ. Obávam sa, že láska Jamesovi Grayovi nepomohla a chcelo to skôr psychopatického, vizionárskeho magora. Iba tak sa z tohto príbehu mohla zrodiť klasika ako Aguire, hnev Boží alebo Apokalypsa.(21.7.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Horší verze Měsíčních hor meets horší verzi Až na krev. Což ovšem neznamená, že by v jakémkoli ohledu šlo o nezajímavý či snad dokonce špatný počin. Ba naopak, tohle je ne až tak dobrodružný film o conradovské destruktivní posedlosti při hledání chiméry a přesně ten typ filmu ze staré školy, kterému by slušel v kině klapot klasické promítačky na "předpotopní" filmové pásy spíše než klimatizované ticho narušované chroupáním popcornu. Jedinou chybou je, že na rozdíl od těch nejlepších filmů podobného ranku, tohle funguje o něco hůře pokud již Fawcettovy osudy znáte.(24.4.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $8,580,410Tržby Celosvetovo $17,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Človek tu čaká ako na spasenie, kedy sa začne niečo podarené dobrodružné diať ale.... málo málo je toho čo väčšínou začne len v náznak niečo väčšieho. Nuž škoda mohlo to byť o niečo pestrejšie podané. /55%/(7.9.2017)

 • malylada
  ***

  Problém celého filmu jsou samotní hrdinové a nevýrazní herci, kteří film dle mého příliš netáhli v pasážích, kdy to vyžadovalo. Prostor na drama, vypjaté situace byl vyloženě zahozen a herci se plácají v jedné herecké poloze. Za celou dobu jsem se nedokázal vžit do děje, tvůrci se snaží o syrovou atmosféru, která nebyla podpořena žádnou nápaditou scénou. Nejvíce to bije do očí při výpravách džunglí, kdy člověk dostane nudné výpravné momenty, ve kterých se nepodařilo naplnit mé očekávání. Jako by tvůrci nevěděli, jakým směrem film posunout a celé to působí na půl plynu. Přitom samotný film vybízel k tolika možnostem, což mrzí dvojnásob při vydařeném vizuálu a dobovým nádechem.......5/10(26.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace