Ježíš je normální!

Tereza Nvotová

Tereza Nvotová

David Cysař
  • Dragoni

Nevím jak ostatní, ale já se do nebe nepotřebuji dostat, určitě NE tímto způsobem. Dokument o kvalitním a hodnotném brainwashingu, který se k nám dostal z USA, kde si potrpí zvolávat Aleluja! a upadat do agonie apod:. Čekal jsem rozpravu o náboženské otázce, jak z pohledu laiků, tak i zainteresovaných(církevních hodnostářů, učitelů atd:.), ale té se příliš mnoho času nedostalo, jelikož přes 75% času dokumentu byl prozpěvován, oslavován a jináč veleben BŮH jakožto jediná spása a možnost pro kvalitní život. Neobjektivní dokument, z kterého se divák absolutně nic nedozví a ani si nic neodnese v podobě kvalitních myšlenek nebo informací.(22.7.2013)

• LIVINGDEAD

Tak to byla síla! A tuto sračku opravdu pouštějí v kinech. To snad ani není možné! Dokument o pošahaných fanaticích, kteří jen řvou "Ježíš je BOREC". Pak se začnou třepat, polovina z nich jsou mongoloidi, takže ani nevědí co dělají. A ke všemu tyto shity vtloukávají do hlavy už i děckám! Viz. sezení s malými dětmi, kteří ještě snad chodili i do školky. Malá Terezka chtěla jít na wc a ta pošahaná fanatička ji na to řekla tohle : "Terezko musíš to vydržet, Ježíš taky kvůli potřebě neslezl ze kříže" No je tohle NORMÁLNÍ? A nebo ty kecy toho malého chlapečka, který prý viděl světlo a snad i pána Boha, jasně bylo vidět, že se tyto kecy učil nazpaměť. Takové lidi, kteří se zúčastnili těchto sezení bych veřejně ukamenoval. Vzývám tě SATANE, aby jsi se ukázal a těm panbíčkářům už konečně ZAVŘEL HUBU! Uctívám tebe, Králi Zla, tělem, jímž jsi byl stvořen - k obrazu Ďábla. S nevinností, vášnivě, Tebe já uctívám, Králi Zla! Uctívám Tebe, Pane Zlomyslnosti, Duší, jíž jsi byl tvarován. Krásný jako kalich lilie, při temném slunci odhalen. Tebe já uctívám, Pane Zlomyslnosti! Při žízni, krutém dychtění, Po věcech nekonečných, neslýchaných. Sny záhuby a loupení --- Písně, v nichž slovo boha očekávat nemůžeš. Písně zločinu --- a písně dychtění --- Při chmurných očích Ďábla, Jež pusté a neplodné se třpytí. Tebe já uctívám, Králi Zla, Těmito rty, suchými a hořkými, Jako pusté oči Ďábla! Já uctívám Tebe - invokuji Tebe, Já pokořuji Sebe před Tebou, Formulemi, jež jednou probudí chtíč chaosu - Já uctívám Tebe. Já uctívám Tebe --- Já invokuji Tebe!(17.1.2009)

Je mi blivno, když vidím takovéto zvrácené a fanatické vymývání mozků. A popravdě řečeno je mi úplně jedno, jestli se jedná o náboženskou seanci, Herbalife, Amway nebo marketingové výplachy zakomplexovaných rádobymanažerů reklamních agentur. Hodnotit tento film je velmi těžké. Za zpracování bych dal maximálně jednu hvězdu, ale za nasbíraný materiál by to bylo za plný počet. Takže dám za tři, ale už to nechci nikdy vidět. Maximálně, kdybych potřeboval dobrovolně vyvolat zvracení.(26.10.2009)

• Fallen_One

Budu to hodnotit ne po filmové stránce, ale obsahové. Po Ivetce a hoře jsem si dobrovolně stáhnul tuhle věc a byl jsem upřímně zvědavý, čím mně tohle přeqapí. Tak nejdříve pozitiva: Jigsaw jako paňáca při výuce mně docela rozesmál, ale korunu tomu nasadilo zpodobnění Ježíše, který vypadal přesně jak Obi-Wan Kenobi. A tím pozitiva končí. Jestli ještě někdo někdy přede mnou řekne slovo haleluja, tak mu asi vytlačim oči ušima ven. Tohle bylo opravdu masakrózní. Nejsilnější (a nejdementnější zároveň) momenty: manipulace dětí od narození s vysvětlením, že později si to mohou přebrat sami - to je jako říct, že řeky tečou pozpátku, když se jim zachce. Připomíná mi to celé jednu mp3 co jsem kdysi slyšel od škrholy jménem Radim Hasalík, to jeho "ježíš je borec" a "ježíš tě totálně miluje" a jiný qantum překroucených plků mi vážně lezlo krkem. Výhoda mp3 byla, že to trvalo asi jen 5 minut, tady to do těch prázdných těl bez absolutní špetky vlastní vůle hustěj horem dolem, to se pak nedivim že jim z toho hrabe a stávají se fanatiky. To divadýlko s uzdravováním bylo opravdu směšný. Už vidim jak jim tam přijde zástup feťáků s HIV, aby jim pomohl jak od závislosti tak od nemoci. Čím víc se blížil konec, tím víc jsem nemohl uvěřit, že tohle se opravdu děje u nás, v České republice. V Americe chápu, tam maj slaboduchých plno (ještěže ten sál byl poloprázdný). Zpověď kluka co údajně při zpívání písniček s textem co by složil sousedův pes uviděl Ježíše někde na konci vesmíru, za velkým bílým světlem, bych dal metál za odvahu. Chudák, asi mu nikdo neřekl o supernově. Tyhle zla by se měli potírat a vymýtit, ten konec naznačoval, že se ti blázni chtějí rozrůst. "Nikdo už to nezastaví, vezmeme vás s sebou všechny" nebo tak nějak. Horší je, že těmhle šaškům můžete říct cokoliv, a oni si stejně myslí svoje. Bible bible bibleeeee, furt se jí oháněj. Cíl dokumentu byl co? Přiblížit nám lidi v téhle sektoidní komunitě? Ano, už o nich víme že jsou to bezduché zombie. A dál? Máte někdo plamenomet? Lidi, mějte vlastní vůli, nenechte si podsouvat smyšlenou hovadinu...(17.1.2009)

Nejlepší dokument poslední doby. Nedává odpovědi, neodsuzuje, jen ukazuje a dává subjektivní důraz tam, kde cítí tu potřebu, nutí se ptát a zamýšlet se nad duchovním úhorem nás, tedy těch, jejichž karmou je bloudit po těchto polobarbarských končinách... Je lépe zůstat nedotčen? Projít si katechezí a udělat si vlastní názor? Přimknout se k víře jako nepostradatelnému průvodci životem? Bravo, Terezko! PS. Trochu se směju nad zdejšími výlevy těch, co zklamaně hlásí: tak tenhle dokument mě neoslovil... Až se chce zlomyslně poznamenat: Ale milánkové, jak by VÁS mohl oslovit?(23.12.2009)

• - Režisérka Nvotová ve filmu reflektuje vlastní zkušenost ze školy amerických misionářů „Hnutí víry“ při setkání s bývalými spolužáky a s třídním učitelem. (FFilipCZ)