poster

Temple Grandinová (TV film)

 • USA

  Temple Grandin

Drama / Životopisný

USA, 2010, 104 min

 • rekkky
  *****

  Vynikající výkon Claire Danes hraje největší roli při mém hodnocení, protože dokázala ztvárnit autisticky diagnostikovanou Temple Grandin neuvěřitelně autenticky s obrovskou dávkou důvěryhodnosti. Silný životní příběh ženy s vyjímečnou osobností myslící v obrazech mé v sobě určitě obrovský potenciál, který byl vynikajícím způsobem zpracován i když jen pro televizní obrazovky. Mimochodem zasloužené vítězství Claire Danes ve zlatých glóbech v kategorii nejlepší herečka v TV dramatu. "Každé dveře jsou vstupem do nového života"(18.1.2012)

 • Brouk
  ****

  Vidět Claire Danes ve Shopgirl, posléze v Hvězdném prachu a s malým odstupem juknout na tento film tak nebudete věřit, že to je stále jedna a ta samá osoba (snad jen podle nosu... :-) ...). A o tom to je. Tenhle film stojí a padá s Claire, což mně připomíná, abych přehodnotil svůj žebříček oblíbených hereček....(17.1.2011)

 • Khalesi
  *****

  No, tak dlho som premýšľala za ktorý koniec mám tento počin uchopiť. Na koniec som sa rozhodla, že budem hodnotiť podľa obsahu a výsledného efektu zarputilej snahy hlavnej hrdinky. Dokážem si predstaviť, koľko odhodlania, driny a prekonávania vlastných medzí ju muselo stáť jej úsilie o zlepšenie zaobchádzania s jatočnými zvieratami. Taktiež si vážim, že svoj ďalší život zasvätila pomoci nemým tváram a verím tomu, že nemenej odhodlane v tom pokračovala čo jej sily stačili. Bitúnky neschvaľujem a som aj proti veľkochovom. Musím však oceniť každú ľudskú snahu o aspoň čiastočné zlepšenie mizernej situácie každého živého tvora.(5.2.2014)

 • jupisova
  *****

  Uvažuju , jestli člověk může být živ jen z jogurtů a želé ...ale po shlédnutí tohoto filmu jsem opět blíže k vegetariánství . Vždyť ty krávy jsou tak roztomilé . Ale abych hodnotila film... velice mne překvapil , několikrát mne rozbrečel ,smrt koně , scény z jatek , utonutí telat ,porážka .Natočeno velmi citlivě , hlavní představitelka brilantní , dokonalá . Ale pořád si kladu otázku , jak moc je humánní uklidňovat zvíře , které jde na smrt ...ale věřím , že paní Temple to myslela upřímně , jí to věřím...(10.2.2013)

 • Ilhan
  *****

  Jak píše larelay, film se vám bude líbit podle toho, jak moc se dokážete ztotožnit s hlavní postavou a to se u mě prostě nedá popřít. Nebudu se tady rozepisovat proč, prostě mám rád tyhle postavy a filmy o nich, protože s nimi dokážu neskutečně souznít a vcítit se. Přidám-li k tomu moji lásku ke zvířatům, která tady hraje také velkou roli, nemohu jinak, než Temple jako filmu i Temple jako člověku dát plné hodnocení. Zlatý Glóbus a Emmy pro Claire naprosto zasloužené. Škoda, že se nemohla dočkat nominace na Oscara.(2.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace