Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!
Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice "otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty. (oficiální text distributora)

Tunheber odpad!

Někdy si nejsem jist zda-li je tento pořad objektivním politickým komentářem nebo oktagonem v čele s krvežíznivou kravkou Jílkovou. ()

StrixCZ odpad!

Naprosté dno televizní "zábavy", normalizující moderátorkou záměrně vyhrocené agresivní přeřvávání se pod krycím jménem "debata". Tvůrci mají asi pocit, že jako společnost v sobě máme málo nasranosti a držíme příliš pohromadě, tak tímto vlídným pořadem zkoušejí tento stav změnit... Prostě žumpa. ()

Derek1 odpad!

Nechápu jak tento pořad může být ve veřejnoprávní televizi vysílán přes 15 let v kuse. Mělo by se to spíše jmenovat Nemáte slovo. ()

Kivis odpad!

Co zatraceně tenhle pořad dělá na veřejnoprávní televizi?!?!?! Ježí se mi vlasy na hlavě už při upoutávce, ale hodnotím na základě několika útržků, které jsem viděl, když Máte slovo začínalo. Pro větší autentičnost doporučuji zamířit z TV studia za štamgasty do zakouřených hospod. Jestli chce Dvořák změnit tvář zpravodajství a publicistiky ČT, tohle je první pořad, který by měl skončit v archivu jako ukázka toho, co na veřejnoprávní televizi rozhodně nepatří. A Jílková je tam jen jako kulisa pro hádající se hosty, rozhodně ne jako moderátorka, i když se nás snaží opít svým rohlíkem (razantním hlasem). ()

rogerr odpad!

Paní Jílková do televize nepatří, znovu jsem se přesvědčil, vrchol arogance, neumí vést diskuzi, nikdy nikoho nenechá domluvit, skáče lidem do řeči...snad jí někdo brzy zatne tipec... ()

Eisenmann odpad!

Bohužel paní Jílková se ani za tu dlouho dobu v tomhle oboru politických debat nestala kapacitou. Vlastně vůbec neumí pořádně moderovat takové pořady. Navíc, takový pořad nikdy nic nevyřešil a nevyřeší. Je to k ničemu. Jen způsob jak našvat lidi. U mě tohle neobstálo. ()

ajfelka

Po delší době jsem se koukla... chjo, chjo. Jílková řve, v podstatě útočí na všechno a na všechny, nic se tím nevyřeší, kdo tam je, tak tlachá a nic neřekne, natož, aby měl nějaké konstruktivní řešení, když neví, jak dál, tak začne házet jakási hausnumera. Ach, můj bože... ()

Ruslan

Michaela Jílková opět jako jedna z nejhorších moderátorek v ČR nezklamala. To jak se chová ve studiu je něco neuvěřitelného. Za prvé předem zvýhodnuje určité strany. Za druhé neumí si sjednat pořádek ve studiu a doopravdy jí k tomu nepomáhají její hysterické reakce. Za třetí je to nesympatická osoba , ale to je můj osobní názor. Za čtvrté její obrovský strach z pokuty , která hrozí při přetažení vysílacího času pořadu. Jinak tento pořad nic neřeší , je to jen jedna velká hádka. ()

Inkognito_CZ

Jílková mnohdy nedokáže být nestranná, což je z mého pohledu asi hlavní kámen úrazu tohoto pořadu. Na druhou stranu, sledování nutí člověka o daném tématu alespoň přemýšlet, což je na rozdíl od většiny nesmyslných Ordinací v růžové zahradě neoddiskutovatelný přínos. Jestli Máte slovo přimělo byť jen jednoho omezeného debila, aby se alespoň pokusil použít mozek, už to myslím stačí k tomu, abych tenhle pořad nezatracoval. ()

Danixxx odpad!

Ostuda lidské komunikace v přenosu za veřejné peníze. Když dnes tahá otupělá domina v přechodu své obětní beránky do potemnělého sklepa plného předpotopních blikajících osvětlení, nejedná se bohužel o východoněmecký devadesátkový film pro dospělé, ale pořad veřejnoprávní televize. Máte slovo je už od prvního pohledu velmi neesteticky vyvedený počin, který v divákovi prostě neevokuje jakoukoliv následnou možnost na plnohodnotnou diskuzi. Jílková má vkus maminy napodobující kostýmy z prehistorického Peříčka anebo za ní stojí prostě a jen nějaký velmi špatný kostymér, který udělal nájezd na vyřazené sklady oblečení TV Barrandov. Ať už to je, jak chce, tak tvář programu, Michaela Jílková, je od pohledu nejméně sympatická moderátorka dnešní masové televizní scény. Nabízí se argument, že vzhled moderátora by zvláště v diskuzním pořadu neměl hrát žádnou roli. Opak je pravdou. Televize stále zůstává audiovizuálním médiem, kde se nad špatným oblečením buď rozlévá mléko, myjí ruce, nebo láme chleba. Byť je to neetické a pravděpodobně nemorální, tak na vzhledu v televizi prostě záleží, vkus nevkus. Pokud by si někdo přál napadnout můj módní přehled se rčením, že se Jílková vlastně oblíká strašně cool a in, tak je mi to jedno a stále si budu stát za tím, že na světě existují věci jako obleky a kostýmy, které mají stejnou podobu už několik desetiletí a nikdy se ještě nestalo, aby někoho někdy urazily. Pojďme ale dál. Máte slovo není špatný pořad jenom kvůli nesympatické moderátorky prosté jakékoliv přípravy, která ničemu nepomáhá ani svým uječeným, falešně dominantním tónem. Velmi bídný je nezřídka kdy i výběr hostů. Nedávno se v Máte slovo řešilo téma „Ochrana před teroristickými útoky“ a i když si o Miroslavu Lidinském myslím své, pořád má právo hájit svůj názor. Přeci jenom je to válečný veterán, který má s terorismem na rozdíl od ostatních respondentů osobní zkušenost. Nijak tedy nechápu, proč na jednu stranu s Lidinským postavili například internetového blázna, rusofilní a potrhlou Janu Yngland Hruškovou. Ta, i kdyby se sebevíce snažila a obhajovala jakýkoliv názor, její přítomnost vždy vrhne na stranu, kterou zastupuje, špatně světlo. Podobných nepochopitelných hostů je v Máte slovo spousta a to v každém díle. Jednou jsou k diskuzi přizvány irelevantní hlasy, jindy zase obě strany obhajují stejné stanovisko a konečně, stává se, že někteří hosté přijdou dokonce diskutovat na úplně jiné téma. Nejvíce platonickou, utopickou a naivní představou pak je, že přizvání malého hlučného publika nějakým způsobem zlepší celkové vyznění a mechanismus pořadu. Každý statistik, sběrač dat, vám řekne, že abyste udělali alespoň zčásti relevantní vzorek společnosti, musíte pracovat se skupinou nejméně stovky lidí. Dvacítka samozvaných diváků, kteří častokrát přijdou jenom kvůli tomu, aby verbálně podpořili jednoho z diskutujících, je častokrát tím nejotravnějším faktorem celé show. A to říkám i přes to, že tam vystupuje Jílková. Publikum má sloužit jako hlas veřejnosti, který ale hlasem veřejnosti není, nemůže být a ani jim nechce být. Shrnu to. Máte slovo je pro mě osobně pořadem, který uvádí člověk, již nezvládá udržet jakékoliv vyjadřovací dekórum. Na složitá témata tam diskutují irelevantní hosté, podpořeni laickou lživeřejností a to celé je zabalené do 60 minut otravného překřikování. Výsledkem lascivní, neprofesionální a neproduktivní debaty je pak většinou tvrzení, že pes umí štěkat, obloha je modrá a pivo zůstane stejně drahé. Děkuji, ale nechci. Vždy, když se na tento program dívám, děje se tak jen na doporučení, protože se tam odehrává nějaká bizarní situace, obíhající v tu chvíli už celý internet. Neříkám, že Máte slovo nemá své místo v srdcích mnoha diváků. Jen to podle mě není diskuzní pořad vhodný pro veřejnoprávní televizi. A Michaela Jílková se hodí tak akorát jako hlasatelka do nějakého nočního přehledu východní popkultury. Tečka. () (méně) (více)

weca

Jílková se chová jak typická pavlačová domovnice a její neustálá snaha někam neustále usměrňovat diskuzi je velmi roztomilá, často má totiž za následek, že se celá diskuze rozpadne a půlka diskutujících se urazí. Chápu, musí jít o moderovanou diskuzi, ale jestli je věčně menstruující Jílková jedinou volbou, tak bych si dovolil navhrnout České televizi, aby raději změnila formát pořadu, protože tohle je peklo. ()

patmull

Hele klidně se mi smějte, ale podle mě můžeme za tenhle pořad rádi. Je to jediný pořád v hlavním vysílacím čase, kde se mluví o závažných problémech. Pravda. Někdy úroveň diskuze zaostává kvůli různých individuí, které by měli přestat do tohohle pořadu brát, ale i tak je to užitečnější pořad než Ordinace v růžové zahradě a většina ostatních hovadin na našich TV kanálech. ()

stenrik odpad!

Navrhuji změnu názvu: Máte hovno aneb žvaňte a manipulujte. Když si chci zvednout náladu, tak si pustím nějaký vypečený díl. Kolikrát je to lepší, než většina současných komedií... ()

Krupe odpad!

Totální odpad, který s diskuzním či bůhvíjakým pořadem nemá nic společného. Uřvané, uhádané, jeden překřikuje druhého a do toho siréna Jílková, která z toho dělá akorát tak turecký bazar. Hrůza, co se na veřejnoprávní televizi vůbec může objevit, patří to na komerční tv a to až tak kolem půlnoci... ()

Peabody odpad!

Jako manipulace a porušování novinářské etiky je to perfektní ukázka. Taky by se dalo mluvit o podbízení davovým pudům a podobně, ale tolik slov si to ani nezaslouží. ()

Potjoc odpad!

Tak jsem si spustil ČT v době, kdy se na ní hodně nadává, jaká je cenzorská, manipulativní, ve jménu humanismu, atd. Četl jsem, že to ČT prý i přiznala. Tak jsem se kouknul, jak to vypadá. A co tam nevidím... Panel plný kritičnosti lidí, jaký komunismus je dobrý, jaká je dnešní doba totalitní a zkažená. Nemluvě o tom, že v jiném ČT pořadu, si pozvali ruského historika, který zlehčuje Stalinovy popravy, že to není zlo, ale jen omyl, že Churchill to také dělal (to říkají jen proto, aby špinili Západ, kdyby aspoň kritizovali všechny podobné činy). A tohle, že je "cenzura ve jménu humanismu"?!?! No, já znám někoho, kdo by ve jménu humanismu cenzuroval široký soubor společenských názorů, i takové méně kontroverzní jako že někdo je nedotknutelný, že se nesmí na někoho dovolit, kritizovat, že ženě se nesmí hodnotit zuby. ()

km_

Formát je zajímavý, tři zástupci různých stavů na každé straně proti sobě, takže často se potkají naprosto protikladné názory a sociální bubliny pukají, stejně jako vykulené oči účastníků a diváka. Jílková to moderuje podobně jako Sládka v Kotli, prostě se jí nedaří debatu pod kontrolou. Do všeho ještě šíleně řve a tleská publikum, naprosto nekriticky jako na pohřbu Kim Čong-Ila, kde hranice mezi oběma tábory v publiku je z potlesku jasná jako demilitarizovaná zóna na Kypru. Občas si říkám, jestli by nebylo lepší tam přeci jen dát klec. Samozřejmě ten obsah v důsledku vypadá jako naprostá parodie, takový hybrid poněkud vyššího standardu nezávislé veřejnoprávní žurnalistiky a Soukupa. Z tohoto pořadu se obvykle nic nového nedozvíte, pokud tedy nejde o hoaxy, fake news a konspirační teorie, které Jílková konfrontuje jen zřídkakdy, nicméně i to dobře poslouží jako sonda do společnosti. S pozvanými hosty a zvolenými tématy je velká šance, že se na tento pořad pokusí dívat právě oba tábory již tak polarizované společnosti, což je úctyhodná snaha, bohužel to je za cenu velkých ústupků na kvalitě i faktech. Takže s nadhledem si to ty tři hvězdičky za snahu i za pobavení při hate-watchi zaslouží. ()