Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

Florentyna

Milá oddychovka, laciná, spíše povrchní hezká zábava (dobrá režie i kamera), přesto však s určitou výpovědí. 70%, jedno shlédnutí a stačí. ()

DR.SZ

Tento snímek se zdá na první pohled dokonalým, ale za dokonalé se může jen považovat ztvárnění role Ann v podání Renée Zellweger, která svoji rétorikou a celkovým postavením z filmu zvládla udělat slušnou tragikomedii. Tento žánr by mohl snímku prospět více, bohužel několik prvků to kazí. Jako třeba že režisér se snaží, aby hrál titulní roli jaksi jeden syn Ann, což je špatně zvoleno. Navíc ty pokusy Renée zapadnout do okolí jsou přerušovány jejího pubertálního synka až moc, čili nakonec z toho vzešla průměrná komedie! P.S. Proč tvůrci nedali vůbec prostor tomu druhému synovi? Jako by tam nebyl ...52% ()

Tolf

Skvelý film, škoda, že nejde do kín, zaslúžil by si. A máme tu aj ďalšieho mladého herca, ktorý to dotiahne ďaleko, Logan Lerman má talent, zabodoval aj v Billovi. Už sa neviem dočkať na jeho Percyho Jacksona od Chrisa Columbusa.. ()

Davemix

Jedná se o velmi povedený film ve stylu road movie. Rozhodně se nejedná o komedii, ale spíše o drama, kde Renée Zellweger zahrála opravdu skvěle až mě to překvapilo. Děj je svižný, zajímavý a drží vás to až do konce. Pohodová záležitost, která vás donutí i k zamyšlení. 70% ()

Šošia

Mám pocit, že jsem koukala na úplně jiný film než všichni ostatní, protože pro mě to byly skoro 2 hodiny nehorázné nudy, kde je slovo komedie pouze výsměchem tomuto filmu. Jedna hvězda na toho buz bratra/syna. ()

veverysiak

Romantická road-movie s popredím hľadania svojho šťastného miesta na západnej pologuli, v pozadí ale s niečím ešte silnejším, a síce zobrazením ženskej a materinskej nezlomnosti, neutíchajúceho optimizmu a lásky pri zabezpečovaní toho najlepšieho pre svoje deti a rodinu, myslím, že často zatracovaná Renée tu našla svoju optimálnu polohu, suverénne ovládla scénu príbehu a nedovolila čo ako dobrým mužským kolegom zatieniť ju, takže 75%. ()

mandella

Milý film s občas trošku hořkým podtónem v ději, který táhnou Renée Zellweger a Logan Lerman. Tyhle retro-dobovky mám ráda, zvlášť pokud je tam humor a rozumný příběh. A to tady bylo. Obojí. Akorát postava přemoudřelého krásného teenagera (Lerman) mi moc neseděla, ale hošan to zvládl uhrát na ty svoje kukadla :-)) ()

Aidina

....."Moje matka vždycky říkala, že by musela být zoufalá, aby jela za její sestrou. Jeli jsme za její sestrou. Takže jsme oficiálně zoufalí..." Výborná Renée Zellweger v roli matky, která pro sobe a své chlapce chce zajistit slušný život bez starostí. A tak systematicky vyhledává potencionální tatínky po celých Spojených státech. A jako správná milující matka své chlapce zbožňuje a jsou u ní na prvním místě. Tady platí jedna zásada: Nikdy se nestav před bránící se matku s pohrabáčem v ruce. Výsledky nebývají hezké:-)) ()

kolodej1

pro mě vysloveně překvapení, myslím tím milé. Film, i když pojednává často o ne úplně lehkých osudech, plyne celkem v pohodě a ani z kritických situací se nedělají tragédie, což je přístup, který je mi blízký. Možná i proto se mi tento film tak líbil. Humor není nijak vtíravý, objevuje se tu spíš jen tak mimochodem, ale takových vtipných momentů, kdy jsem se zasmál různým poznámkám, situacím, tu bylo celkem dost. Výborná Zellweger v hlavní roli ženy, která po odchodu od manžela, hledá své místo v životě a cestu ke svým dvěma synům. Moc hezký, lidský a originální příběh, nemám důvod nedat plný počet ()

LencaN

Občas mám problém, když je u filmu jako žánr napsáno Komedie/Drama. Film totiž vidím vždycky buď jako jedno nebo druhé. Ale u tohoto to opravdu sedlo, protože se střídaly momenty, kdy jsem jen pobaveně koukala, co to tam ta naondulovaná blondýna vyvádí a pak nadešly i momenty, kdy to bylo spíš skličující, smutné a plné zmaru. Renée Zellweger je tady už poněkud jiná, nevím, zda tady už nemá ony plastiky, díky nimž se už v dnešní době ani moc sama sobě nepodobá. Jinak ale na tuhle roli pasovala úžasně. Zestárlejší panička, která odejde se svými syny od nevěrného manžela. Jenže její dosavadní profesní praxí je manželka na plný úvazek a nechání se vydržovat. Proto je pro ni důležité najít si někoho jiného, nejlépe velmi movitého, což je v jejím věku obtížnější než kdysi. Ale konec byl celkem fajn, i když místy to ubíhalo až moc pomalým tempem, "svěžejší sestřih" by nebyl na škodu a filmu by mohl dokonale zvýraznit jeho přednosti. Mimo to je ale atmosféra 50. let vykreslená moc hezky a člověk by až nevěřil, jak nový ten film ve skutečnosti je. Přese všechno dobré film bohužel zapadá do průměru, chybí tomu lepší tah na bránu. ()

DaNvYto

Rozhodně je ten film menší fraška než web ČSFD z roku 2021. Je to takové... oddechové přesně pro nedělní odpoledne. ()

plooter

René je taková obyčejná barbínka, ale naprosto úžasná. Sluší jí všechno, co udělá. Prakticky jsem ji neviděl ve špatném filmu. Tento příběh je lehký na pochopení, není nutné si nic spojovat, všechno krásně plyne a výsledek je úsměv na tváři. Poetické, melancholické i trochu smutné, ale dobré. Jedna z těch lepších komedií, které jsem viděl. Zlatý věk Hollywoodu, krásná Amerika. Prostě fajn.4* ()