Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

Stanmi

Peter Sellers se vrací ve své ikonické roli inspektra Clouseau, stejně tak nás čekájí náhlé útoky jeho sluhy Cata (Burt Kwouk), šílené výlevy vrchního inspektora Dreyfuse (Herbert Lom) a také samozřejmě krádež Růžového pantera. Tentokrát je v podezření Sir Charles Litton (Christopher Plummer). Sellers opět dokazuje, že se v roli policajtského nemehla našel a svými eskapádami prakticky táhne celý film sám. A, že je to velká sranda, to snad nemusím ani dodávat. ()

daniel.98

Naprosto geniální film, asi nejlepší z celé série. Sellers je v této roli nepřekonatelný, tak jako dabing Stanislava Fišera. Doporučuji ho všem, kteří milují nekompromisní komedie, u kterých se nemůžete přestat smát. ()

v.indruchova

Asi jsem to nepochopila, co tolika uživatelům připadá tak vtipné? dětinský humor. Když jsem byla dítě bylo to fajn, ale teď? Natahované scény.. ()

zigy

Nejlepší z celé série. Společné scény Dreyfusse a Clouseaua jsou úžasné, a to i když spolu mluví jen „telefénem". Clouseau: „Jaké je Vaše krycí jméno?" Dreyfuss: „Nemám krycí jméno, ani nikdy jsem žádné neměl...debile!" Clouseau: Tak to je v pořádku, protože jen inspektor Dreyfuss může vědět, že nemá žádné krycí jméno..." Nutno vidět s původním dabingem Fišer – Hrušínský, ten je nepřekonatelný – slyšel jsem i v anglickém originále, ale česky je to ještě lepší. Nutno pochválit i překladatele, některé fóry jsou dokonce kreativně ještě vylepšeny..:) Scéna, když Clouseau podruhé najede s dodávkou do bazénu, zatímco ještě vytahují to první auto, mě pravidelně dostává do křečí.:) nebo parádní závěrečný karatistický skok na Kata, který však nečekaně zabočí na schodech....nebo Dreyfuss hledající ustřelenou špičku nosu...nutno vidět.... ()

LencaN

3. díl - pardon, ale zatím nejslabší. Není to nic hrozného, ale ocenění 3* mi přijde jako zcela dostačující. Herecky to bylo kromě obsazení stálých rolí nemastné neslané, bohužel ani příběh mě neoslnil. Vůbec mě to nebavilo a vtipem to taky zrovna nesršilo, spíš to bylo občas trapnější. ()

petr.al

Tak rád bych se vyspal dorůžova. Tak rád bych si dopřál masᎎ. Ale copak mohu? Jsem neustále zaneprázdněn. Všude na mě číhají prapodivná nebezpečenství a dosti kuriózní situace. Do toho všeho ještě ten můj Kató, ta žlutá opice, pořád mě nutí být ve střehu. Aspoň, že občas zvedá teleféén. Dnes začnu pracovat na důležitém případu. Veškeré podrobnosti si mám vyslechnout u svého šéf inspektora Dreyfuse. Je to dobrák, mám ho rád, no a on mě pravděpodobně také. Pořád na mě šibalsky pomrkává. Tak schválně, udělám mu nějakou kulišárnu. Nasadím si dokonale padnoucí falešný nos, přilepím umělý knír na knír a to bych se sakra divil, kdyby mě odhalil. Jsem totiž tajemný, neohrožený a mrštný jako panter. Jsem vrchní inspektor Clouseau........... Katooo, ty imbecile!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Ikonický film Petra Sellersa a klasika komédie. Vrchný inšpektor Dreyfus a jeho hra so zapaľovačom, Kato, plomba tentokrát nie rekomando a samozrejme nešikovný inšpektor Couseau. Legendárne scény: pokutovanie "slepého" žobráka pred bankou so šimpánom, oprava telefénu = odstrihnutý zvonček a 2x auto v záhradnej vani (bazéne), upratovanie v izbe lady Littonovej = povysávaný papouch. ()

chosan

Film je super mockrát jsem se nasmál možná je to srovnatelné s prvním dílem to nevím ale je to dobrá komedie! 75%. ()

Zofinka2

Mně Christopher Plummer připadá sexy a nepřipadá mi nevýrazný. Připomíná mi Michaela Fassbendera. Jinak je to dobře udělané, vtipné. Sellers hraje dobře. ()