Včera, dnes a zítra

• Itálie Ieri, oggi, domani (více)

Živočišná Neapolitánka, která se věčnými těhotenstvími brání vězení, bohatá panička z Milána, nahrazující lásku pouhým bezcitným flirtem, či lepší římská prostitutka, do níž se zamiluje mladý seminarista, každá úplně jiná a přesto všechny stejně ženské a okouzlující. Nezapomenutelná Sophie Lorenová v rolích tří naprosto odlišných žen doslova zaplňuje filmové plátno svým neodolatelným ženstvím, jemuž v roli jejích mužských partnerů se stejnou chutí přihrává neodolatelný Marcello Mastroianni. (Česká televize)

IvonaK

Super příběhy a ten poslední je unikát. Čekala jsem vždycky co zvonek u dveří přinese za překvápka, ta babička toho mladého kluka byla úžasná a jako bonus se skvěle koukalo na to co Marcello ještě vydrží a jak moc je trpělivý. Ikdyž nevím jestli si tento film ještě někdy pustím, tak si nemůžu pomoct a musím mu dát pět hvězdiček. ()

Amonasr

Půvabná italská filmová klasika, kde v každé povídce Sophia Loren a Marcelĺo Mastroianni mistrovsky rozehrávají naprosto rozdílné partnerské ci milenecké vztahy. Každá z povídek má svůj šmrnc a vtip - příjemná šedesátková záležitost. ()

Hrabovo

Mastroanni i Lorenová jsou skvělí a zde měli trojí příležitost ukázat, jak rozdílné charaktery mistrně zvládnou. Jsou to krásní lidé a výteční herci, všechny povídky mají výborný scénář a skvělou režii. Baví a rozesmívají a zároveň pohladí po duši. ()

Hollister

Sophia Lorenová je krásná a okouzlující svojí přirozeností ve všech třech povádkách a ani na jejímu herectví není moc co vytknout, co víc si přát. Marcello zdatně sekunduje :-) ()

MaxForValue

Plodná Loren, zvedený kňaz a jeden z najerotickejších filmových striptízov. Slávny Di Sicov film s nemenej slávnymi a skvelými Sophiou Loren a Marcellom Mastroiannim. Každá z troch poviedok je skvelá sama o sebe, hoci tá druhá do celého konceptu trochu menej zapadá. Osobne u mňa vyhráva vôbec prvá, v ktorej Sophie stvárnila predavačku zneužívajúcu zákony. Mám pocit, že niektorí naši občania sa týmto filmom (takmer doslovne) inšpirovali. ()

kubilov

Povídkové filmy nejsou ty z nejúspěšnějších, avšak Včera, dnes a zítra je zářnou výjimkou. Aby také ne, když každou ze tří částí táhne skvělá Sophia Loren a s ní Marcello Mastroianni!? Poprvé jako díky profesionálnímu plození dětí unikající zločinec, podruhé jako poněkud záletnická bohatá panička a konečně potřetí jako exklusivní kurtizána, která omylem pomate hlavu budoucímu knězi. Úžasná atmosféra z toho čiší. 4* 3* a 5* ()

ostravak30

Rovnou říkám, že je moje hodnocení docela ironické. Ač ho dávám tak vysoké, komedie mě zas tak moc nepobavila. Čtyři hvězdy tak dávám za prvé proto, že bylo skvělé sledovat legendy v akci. Sophia Loren a Marcello Mastroianni jimi bezpochyby jsou. První povídka navíc celkem jasně poukazuje na i dnešní český problém. Je zajímavé sledovat, jak tehdejší problém hlavní hrdinky je tak podobný se současnými problémy s českými romy. Povídka je tedy aktuálnější možná víc než tehdy. Rozhodně tehdy podobné problémy v Itálii měli a dneska na tom nejsou lépe. Druhá povídka má zase trochu hloubku. Párkrát jsem se pousmál, ale rozhodně jsem se nepopadal za břicho. Nicméně i tak nechávám čtyři hvězdičky za legendární herce, na kterých je herecký talent od pánaboha vidět od prvních minut. A i bez tuny humoru oba příběhy baví, mají život, šmrnc a život. Hlavně a to je důležité v sobě obsahují život. Tím kvalitnější snímek je, že byl natočen roku 1963 a přesto byl aktuální včera jako dnes. A aktuální bude i zítra. ()

johnny01

První povídka (příběh z chudinské čtvrti) je velice povedená a má skvělou atmosféru, druhá povídka (jízda autem) je docela nuda a třetí (prostitutka) stojí někde mezi nimi. Celkově tedy průměr. ()

Pete

Sofča Lovča tu s přehledem vládne, Marčélo zdatně přihává. Z dnešního pohledu má tento film smysl hlavně jako připomínka, jak kdysi vypadala ušmudlaná Neapol a naleštěná bohyně Sofie. De Sica se věnuje jako obvykle sociálnímu sondování italské společnosti, tentokrát však pouze v komediální rovině a bohužel na úkor zápletky a scénáře, čemuž byla věnována menší péče. U povídek obecně většinou nemá šanci nějaký bohatší děj, tady je to ale opravdu bída, a jen jako taková lehkovážná hříčka to mohlo být klidně tak o polovinu kratší. Ta Holzmannova verze mě každopádně bavila mnohem víc. ()

PlysovyMacko

Tri krátke príbehy a dvaja najznámejší taliansky herci medzi ktorými bola fantastická chémia. Vo filme je vidieť temperament a živelnosť talianov. Najviac sa mi páčil vzťah mladého kňaza a prostitútky. ()

DanielaE

Jedna hvězda za Marcella v poslední povídce, jak sleduje Maryin striptýz . Jinak italská klasika, kde funguje vše od hudby, lokací, kostýmů, dialogů až po herecké výkony. ()

Cannonball

Zabavne, nenutene, sem tam smutne, jasne aj velmi hlucne ale krasne. Ako priklad na to, ze talianske komedie nie su len filmy o Fantozzim. ()

DonBraso

Za tu poslední povídku prostě musím dát plnej počet,protože to bylo herectví tělem i duší.Pravda je,že Sophia Loren to byl doopravdy kus ženský,kterou nelze přehlídnout a ještě skvěle hraje.Samozřejmě Marcello to je taky ikona.Kapánek zbytečná a né tak úplně zdařila byla druhá povídka,která je taky nejkratší,což je možná ten problém,prostě je to kraťas,ale nějak zde právě ten temperament úplně chyběl narozdíl od dvou ostatních povídek.Co musím vyzdvihnout je skvělý dabing,který snímku dělá ještě větší kus práce než v originále,který jsem taky zhlídnul,ale hned se vrátil na českou stopu,protože to je koncert co Vladimír Branec a Jaroslava Adamová umí s hlasem.90% ()

koza3

Tak odsud pramení všechny ty povídké filmy, kterých v devadesátkách vznikly desítky. Tenhle italský počin v hlavních rolích pořád dvou stejných herců má neskutečný náboj a byť každý podává jednoduchý příběh, funguje to jako skvělá mozaika. ()

Nerajohn

Viděl jsem jen první povídky a ta byla vynikající. Na začátku druhé jsem usnul, což ale podle zdejších komentářů nebyla škoda, protože je prý nejslabší. No jo, ale co dělat? Máme doma malého kojence a ten se zrovínka rozhodl spinkat, takže mi nezbývá usnout taky. Ne vážně, hodnotím jen první povídku. A navíc: Kdo to nezná podle Felixa Holzmanna ? ()