Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

playboxguest

Nebyla to špatná komedie, první půl hodinku svižná záležitost, která právě poté první půlhodince začíná být tuctově předvídatelná, ale nepřestává být zábavná. Sice jsem si i párkrát zívla, ale zase oceňuji absenci fekálního humoru, který je pro tento žánr poslední dobou typickým doplňkem. Herecká esa v menších rolích pobavila, nebo alespoň potěšila a taťka Stanleyho Tucciho byl prostě k sežrání. A souhlasím s Červeňákem, kdyby nic jiného, hlášku o Bibli hned vedle Stmívání si budu pamatovat. ()

Rosaviva

Na tenhle film jsem se těšila už od doby co jsem viděla plakáty v kinech (i když jsem nepochopila proč tam byli, když ten film u nás v kinech nedávali), dlouho jsem se na něj nepodívala, protože jsem se bála, že budu zklamaná a bylo to naopak. "Obyčejný" film o tom jak je střední škola hrozná, a že je lepší mít jakoukoliv přezdívku než žádnou. Upřímně řečeno, i já jsem tímhle "přezdívkovým obdobím" na střední prošla (jen teda ne tak přehnaným jak to bylo v tomhle filmu), takže jsem docela chápala proč to všechno dělá. Pro mě to byl nadprůměrný "teenage" film s naprosto skvělou Emmou Stone v hlavní roli. Spousta skvělých scén a hlášek, rozhodně jsem se na tenhle film nepodívala naposledy. Opět, naprosto nepochopený český název, chápu, že se to těžko překládá, ale tak v tom případě, proč se to musí překládat?! A když už, vymyslím něco co aspoň přibližně odpovídá tomu co se děje ve filmu, tohle je totálně mimo. 4* ()

vteco

Velice netradiční a příjemně inteligentní teenagerovská komedie, kde většinu času jde spíše o poučování a monology hlavní postavy, než o šílené párty scény nebo zvrhlé narážky, ale přesně tohle zde přidává na kvalitě. Ústřední hvězdou je Emma Stone, která zde doslova zazářila a tato lehce intelektuální role jí neuvěřitelně dobře sedla. Navíc je Emma obklopena sympatickými herci, dobrým soundtrackem a absencí trapných scén. [75%] ()

misterz

Film radím do kategórie Šumienka - rýchlo vyšumí z hlavy. Všetko sa točí okolo ohovárania v spojení so snahou o vtipné scénky. Niečo vyšlo, väčšina však nie, umelo kvôli dcére pridávam jednu hviezdu. Žeby to predurčovalo cieľovú skupinu pod 12 rokov? Pravdepodobne... Neriešim, pretože tak ako som spomenul už v úvode, film šumí a šumí, o pár dní po ňom na mojej pamäťovej jednotke nezostane ani stopa. 50/100 ()

DJ Obelix

Ano! Takhle nějak si představuji výborný teenage film. Žádný náročný filmový zážitek, ale originálně zpracované téma, které pobaví diváky ve věku hlavních hrdinů, ale i odrostlejší. Emma Stone je nejen neskutečně sympatická, ale i talentovaná a bez ní by film tak dobře nefungoval, ale takhle není o čem diskutovat. Zcela zasloužené 4*. ()

kingik

Nevím, koho napadlo udělat z Emmy Stone sexy dračici, ale tento film se o to snaží velmi vehementně. Nenápadná dívka ze státní střední školy vypustí fámu, že se vyspala s klukem, kterého si vymyslela. Drby se šíří rychlostí světla a tak druhý den si celá škola šušká, jak se ze vzorné a nenápadné studentky stala přes noc vyhlášená coura, která dá každému. To však dívce Olivii nestačí a fámu začně přiživovat dalšími výmysly o svých sexuálních dobrodružstvích, až to zajde tak daleko, že nesmělí, nepohlední a teplí studentíci začnou za ní chodit a za peníze po ní začnou škemrat, aby před ostatními začala tvrdit, že s nimi něco měla. Námět mně přišel dost slabý a ukázalo se, že celý film není schopný utáhnout, protože poslední půlhodina byla naprosto fádní a nudná. Ani příliš vtipné kaše tento film nevstřebal a o dobré gagy byla opravdu nouze. O tom, že film se nedá odpískat rozhodla kvalitní režie Willa Glucka, který se snažil vnést do filmu trošku reálnější a umírněnější pohled na poměry na americké střední škole, a proto tuhle komedii nelze zařadit k teenagerovským odvazům, ve kterých se promenádují ultrasexy slečny a nadržení týpci vymýšlejí, jak je co nejspolehlivěji sbalit. Tahle komedie je v celkovém pojetí dost jiná. Bohužel, Emma Stone přece jen ještě není taková vyzrálá herečka, aby film stoprocentně utáhla a její snaha působit abnormálně sexy mně přišla až komická. Lépe na tom byly vedlejší postavy a vidět skvělou Amandu Bynes jako náboženskou fanatičku, Thomase Hadena Churche jako mravokárného učitele nebo Stanley Tucciho jako starostlivého otce, byl zážitek k nezaplacení. Výčet pozitiv není bezedný a tahle komedie svou jinakostí sice občas sahala k výšinám, ale aby z nich nespadla, nesměly by jí postupně dojít nápady, a tak nějak, odfláknout konec. ()

sochoking

Bál som sa, že to bude jedna z tých debilných komédií, kde furt majú nejakú párty a chlastajú z červených alebo modrých kelímkov ( to ma fuckt sere! ) a tu, milé , ba priam bombové, prekvapenie ! ()

Aknah

No tohle jen působí jako klasickej teenagerovský kousek, ale opak je pravdou! Buď jsou tu pipky, šprtky nebo sportovci, takže Amerika hadr. Ale i když tu jsou středoškoláci a řeší se tu téma sexu, tak je celej film hrozně příjemně natočenej. Emma Stone ve svý roli naprosto válí, žeru její každý slovo a když dělá držtičky, tak ještě víc. Moc se mi to líbilo. Bylo to vtipné, chvílemi lehce dojemné, když zjistíte, že holka, která si hraje na frajerku, je vlastně hodně citlivá. Což odněkud znám :))) Každopádně hezké rozuzlení a především film měl myšlenku, i když by si člověk řekl, že už je to otřepaný žánr. Ani zdaleka :) ()

IQ Tiqe

Určitě nadprůměr ve svém "žánru". A to díky určité originalitě provedení (které by mi jindy mohlo vadit, ale tady OK), hlasu a obecně projevu Emmy Stone a pak několika vtipným dvojsmyslům. A zapomněl jsem dodat, že se nejedná o "typickou" americkou úchylárnu, ale byť jde o teen komedii, má určitou úroveň. 68% ()

Sobis87

Emma Stone je skvělá, vrcholné momenty filmu si patřičně užívá a ty slabší - obsahující vtipu prostou hlušinu a otřepaná klišé - aspoň spolehlivě udržuje nad pomyslnou hladinou prostřednictvím svého šarmu a nesporného talentu. Herečtí veteráni Thomas Haden Church, Stanley Tucci a Malcolm McDowell potěšili, ne až tak debilní zápletka taktéž, bohužel se nemohu zbavit pocitu, že z celého konceptu šlo vytěžit o poznání více. Pokud pominu sterilní romantickou linii, mohu říct, že mě Easy A po většinu času dobře bavilo, některé momenty jsou dokonce výtečné, avšak klišovitý (až otravný) závěr výsledný dojem znatelně kazí. ()

Tsuki

Ještě před zhlédnutím jsem měla z nějakého důvodu pocit, že se mi tahle komedie bude líbit, a nemýlila jsem se. Je zvláštní, že jsem při sledování měla podobné pocity, jako když jsem před několika lety viděla film Freaky Friday, který se od té doby stal mou oblíbenou americkou komedií. Nejsem si jistá proč, ale je pravda, že Easy A je stejně příjemnou komedií, která určitě spadá mezi ty inteligentnější. Nevíc je zde pár herců, které jsem ráda v něčem novém viděla. A to nemluvě o soundtracku, který se skládá z dobře vybraných písniček. Zkrátka, nakonec jsem rozhodnuta pro slabších pět hvězd, protože už je to delší doba, co by se mi tak moc líbila nějaká z amerických komedií. Hodnocení sráží jen to, že by to chtělo ještě o kapku víc vtipných scén, ale to není až tak podstatné, protože i když se u toho možná nebudete válet smíchy, určitě se pobavíte na hodně dobré úrovni. Nakonec ještě jedna věc, která mě zaujala - hláška hlavní postavy o tom, že její život přece není jako Gossip Girl (či Sesterstvo putovních kalhot). Když vezmeme v úvahu, že ve filmu hraje Penn Badgley, je to vlastně docela úsměvné. ~(4,5)~ ()

HoneyBunny

První půlhodinka filmu, kdy se rozvíjí hlavní téma o tom, co všechno na střední škole způsobí vymyšlený sexuální zážitek, je moc fajn. Ale postupně film ztrácí drive a uvědomujete si vzrůstající počet klišé (ten konec už je skoro pekelný). Ještěže má Emmu Stone, která svým charismatem a komediálním talentem Easy A táhne kupředu. Tohle je příjemná teenagerská komedie bez fekálního humoru. Nic víc a nic míň. PS: Český překlad je naprosto příšerný, originální Easy A chytře odkazuje k Šarlatovému písmenu - znamení hanby - a tomu, jak léhké je ho získat. ()

Anderton

Pocta osemdesiatkovým teenagerským komédiám, alebo inými slovami film z doby, kedy tento žáner nie je zrovna na kvalitatívnom vrchole. Námet je celkom zaujímavý a pomerne odvážny, rovnako tak je zobrazená aj komunikácia Olive s liberálnymi rodičmi. Samozrejme je to pritiahnuté za vlasy ako sa len dá, vďaka Emme Stone a áčkovým hercom vo vedľajších úlohách (mám na mysli samozrejme staršie ročníky a že ich je tu dosť) jednoducho príjemne pozerateľné. ()

teutates

Emma Stone bola super, ale inak... neviem ako to definovať, US komedy s morálnym ponaučením? to určite nie... :) Takže v konečnom dôsledku Easy C 5/10. ()

Ant

Příjemný film s vtipnými postavami a tradičně adorable Emmou Stone. Žádná revoluce se ale nekoná, John Hughes byl holt jen jeden. I want my life to be like an '80s movie. ()

Dámské posily...

Dámské posily...