Orel Deváté legie

• Velká Británie The Eagle (více)

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

john.h

Výborná a chvílemi i napínavá podívaná s příjemnou muzikou, drsnými exteriéry a sympatickou ústřední dvojkou, kde chemie jakéhosi chlapského přátelství fungovala dobře a uvěřitelně. ()

Tatianistka

Očakávala som, že to bude trochu horšie:) takže dávam také slabšie 4*. Čo sa týka filmu, má samozrejme taký americký nádych hlavne ku koncu..a inak by som nemala väčšie výhrady k tomuto filmíku. ()

Looka

80% protože jsem čekal něco jako druhý díl Centuriona, chvíli mi trvalo než jsem uvykl tempu a stylu tohoto filmu. Je víc epicky rozmáchlejší a ne tak brutálně krvavý. Určitě stojí za vidění. ()

Zombiepod

Svižná historická akcia s nádherným hudobným podkladom, v ktorej mi na prekvapenie nevadil ani samotný Tatum, ktorého veľmi nemusím. Skvelo natočené a napínavé, obohatené obžranou myšlienkou o priatelstve a cti, ktorá tu funguje americky gýčovo a zároveň aj výborne. Chytlavé už od prvých minút a je sa na čo pozerať až do konca. ()

TommyDiamond

Nevím jestli je zrovna dobrý nápad, aby se američané pouštěli do historie starého říma. Nebudu pátrat jestli je toto dobrodružné drama skutečně založené na pravdě či nikoliv. Mohl bych být třeba zklamán. Jenže příběh Orla Deváté legie, mě docela zaujal a film se mi líbil. Prvních dvacet minut byla vidět akce a souboje. Pak následovala dramatická čast příběhu a na konci opět akce a souboje. V poslední době se tu vyskytl podobný snímek s názvem Centurion. Když budu srovnávat, tak film Orel Devaté legie se mi líbil víc než Centurion. Celkově 50% ()

Jack333

Film postaven na historickém jádře má však od historického velkofilmu opravdu daleko. I přesto Vás nadchne atmosféra filmu, zdejší lokace i herci, a to i když film měl nízký rozpočet, stojí za to ho opravdu vidět :-). ()

Chuppa

Nebylo to špatný, jak jsem čekal. Vcelku příjemné překvapení na které se dá s oddychem podívat. Navíc zařvalo i pár dětí což není obvyklé! ()

syphoon

Film splnil má očekávání. Lehce nadprůměrný snímek, který mi místy připomíná Vikingy s A. Banderasem. Celou dobu mi však do hlavní role nepadl Ch. Tatum. Neříkám, že z jeho strany do byl špatný herecký výkon, ale spíše bych si představoval někoho s drsnějším charakterem. Dávám 65%! ()

Shredder

Co filmu asi najviac chyba, je vyssi rozpocet. Historicke filmy patria k mojim najoblubenejsi, zvlast tie z antickeho prostredia a kedze sa neprodukuju ako v cinskej tovarni, kazdy novy ma potesi. The Eagle nie je ziadny epos enormnych rozmerov, pripomina skor svojho predchodcu Centuriona. Je vsak lepsie natoceny a vdaka tomu, ze tu netriekaju hektolitre pocitacovej krvi aj realistickejsi. Aj ked Tatum nie je bohvieaky herec, tentokrat vobec neprekaza, no staci aby sa nachvilu objavil Strong a hravo ho zatieni. Dej rychlo odsypa, akcne sceny su hlavne na zaciatku celkom dobre natocene, len by ich mohlo byt viac a keby mal reziser k dispozicii viac nez 25 milionov mohol z toho spravit jeden z najlepsich filmov roka, takto ide len o priemerne dobrodruzstvo. ()

Lilien

Nuda, nuda, šeď, seď....čakal som nablískanosť rímskych brnení, mečov a oštepov a veľkolepé bitky medzi Rimanmi a britskými kmeňmi...namiesto toho komorné nezaujímavé putovanie dvojice hrdinov , po severe Británie. Akcia iba minimálna a dosť neprehľadná. A Channing Tatum mi nejako nevadil vo filmoch v ktorých hral, no tu ho bolo trošku veľa a nebavilo ma pozerať sa na neho v každom zábere, až taký dobrý herec nieje. Poslednú dementnú scénu si mohli odpustiť. ()

popos

Snesitelné nahlédnutí do minulosti.Film nás seznamuje s drsnou britskou krajinou a jejími kmeny z dob římského impéria ()

speedy7929

Začiatok a obrana pevnosti to bolo niečo čo ma ozaj zaujalo, dúfal som v to že o tom bude celý film, bohužiaľ som sa mýlil. Nemalo to vôbec zlý dej, ale viem si predstaviť aj lepší dej ako hľadanie zlatého Orla a potom polku filmu len útek pred pomaľovanými indiánmi. Dej trošku sklamanie. Channing Tatum sa ale vžil do role celkom obstojne, videl som ho už ako tanečník, striptéra, futbalistu, ide mu však aj legionárska výzbroj. Jednou vetou by som to nazval: Priemerný film s priemernými hercami. ()

Snathoras

Musím se přiznat, že jsem vůbec nevěděl, co od tohoto čekat a proto jsem byl trošku příjemně překvapený :) námět filmu je velmi zajímavý, ale popravdě dalo by se z toho vytěžit mnohem mnohem víc. Možná kdyby byl film o 15 minut kratší tak by to bylo ještě lepší xD ()

GenVen

Channing Tatum konečně ukazuje, že umí taky něco jiného než jen tancovat. Společně s Jamie Bellem tvoří skvělou dvojici. Jen škoda toho přílíš Holywoodského konce, ale s tím se bohužel už asi vždy musí počítat. Bombová muzika (miluju dudy) "zachraňuje" 4 hvězdy. ()

Bigwave

Film jak přes kopírák. Teto film by se dal nazvat pokračováním Centuriona o 20let pozdě. Zde selhala naprosto výprava, nebo se opravdu všechny filmy z britské historie musí odehrávat v sychravém počasí tehdejších lesů a planit? Centurion vás aspoň ohromil líčením krajiny a jakýmsi užším charakterizováním postav. Nechci tento film házet přes palubu. Tatum a Bell zde vytvořili skvělou dvojici, i místy vypadalo, že tyhle role jsou ušity přesně pro ně. Za 2* víc ani náhodou. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku