Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

kri.tino

Váhal som medzi 2 a 3 hviezdami. Nakoniec som si povedal, že dnes budem štedrý. Troma hviezdami ocenená snaha amatérskej dielne napodobniť cudziu tvorbu je myslím až až. Bez vlastného nápadu, bez života a dynamiky, príliš dlhé. Na amatérov však - vynikajúce(či už kamera, strih - mimochodom budovanie napätia bolo celkom obstojné, herecké výkony tiež ušli), držím im palce nech im to ide takto aj vo vlastnej tvorbe. ()

Adam_Musil

"The Hunt for Gollum" je vynikajícím zfilmováním doby mezi "The Hobbit" a "The Lord of the Rings" a vůbec nevadí, že se při tom díváme na jiné herce. Určitě doporučuji "maratoncům" snímek zhlédnout mezi již zmíněnými velkofilmy. V Číslech hodnotím 80%. ()

petrfox

Obdivuhodný výkon skupinky "prstenovských" nadšenců... Důkaz, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky... Scénář je sice dost jednoduchý, ale jinak slušná prácička, ve které si Aragorna zahrál Frodův starší brácha... ()

Emo-haunter

Velmi povedený amatérský počin, který je jasným důkazem toho, že i za pár kaček lze navodit slušnou atmosféru Středozemě. Pěkné akční souboje, kostýmy, i slušné herecké výkony :) Na partu amatérů palec nahoru. ()

jacksax

Filmy vytvořené fanoušky to mají jednodušší tím, že se od nich zas tak moc neočekává. Tady je kvality tolik, že mnozí zapomínají na to, že to není komerční film, hledají chyby a srovnávají s nesrovnatelným. Ano, je třeba přiznat, že scénář je krapet jednoduchý ( na druhou stranu, když porovnáme s díly placených hollywoodských scénáristů, alespoň ne hloupý ), střih někdy násilný a herecké výkony sporné, ovšem mnohdy výborná kamera - skvělý výběr pozice - nadšení a zaujatost, volba barevných filtrů a mnohé další záležitosti do značné míry kompenzují nedostatky (zkušeností, talentu, vzdělání a finančních prostředků) typické pro amatéry (bez urážky). dvě stár pro komerční film, pět stár pro fan-film. ()

twiks

Na ,,amaterský'' film, řekl bych velmi kvalitní, jak triky, tak pokus o autetičnost postav, někdy i lepší než od Petera, ale přesto příběh byl naprosto divný a nedokončený. Mohli vybrat lepšího Aragorna, ale je možný, že kdybych si ho nepřestavoval jako Mortensena, tak by se mi tenhle líbil. Jako fanouška LOTRa je toto pěkné přesto však průměrné, proto jen *** ()

xargos

Tímhle dílkem se dostáváme před začátek slavné trilogie. Na to, že bylo tvořeno v nesrovnatejně malých podmínkách a jde o fanouškovský film, je to obdivuhodný výkon. A je mi jedno, že tam vidím amatérské chyby a děj je na "prstenovské" téma až moc slabý. Ale ta atmosféra, hudba, bitva, atd, ... Cervenak to napsal za mě. Smekám a fandím, jen dál a houšť! ()

TETŘEF

Tenhle snímek je jako voda. Chladná osvěžující voda s kříšťálovou barvou a velmi elegantním pohybem, která je jasně rozpoznatelná od močůvky jiných "fan filmů". Na druhou stranu, pokud si pořádne loknete a doufáte, že vám budou chuťové buňky tancovat stejně jako u "jacksonova" vína tak nejspíše budete trochu rozčarováni jistou bezchutostí. ()

blitzein373

Prequel k Pánovi prstenů natočený fanoušky pána prstenů, ale na amatérský shot dobře zpracovaný a sestříhaný. Souboje se skřety byly dobře vymyšlené a soundtrack byl zajímavě nakomponovaný. 95% ()

Ombak▼Penari

Fanfilm, který se místy i vyrovnává svému předobrazu. Opravdu velmi dobře udělané a zaslouží si být přijato do oficiální rodiny filmových zpracování Středozemě. ()

Romeo5 odpad!

Me je nejak uplně jedno jaký to mělo rozpočet nebo že je to nějaký dodatek pro nadšence pána prstenů...Ten film je směšná a ubohá hovadina :) Viděl jsem všechny Hobity a pány prstenů ale toto byla kromě přírody fraška...Dal bych hvězdu za přírodu ale když vidím tolik nadšenců klepajících se gumových hlav tak nemůžu dát jinak než odpad......Hodnotit amaterský film by se mělo nekde uplně jinde treba na you tube..ne tady.. ()

guri

Ako pribeh odohravajuci sa pred Panom prstenov obstojny, no ako amatersky fanusikovsky film takmer dokonaly. ()

Meiers

Jakožto amatérská práce to má kvalitní visuál, ale v podstatě je to 40 minut vycpávkovýho matroše, kterej shrne s přehledem jedno souvětíčko. ()