Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

petite fille

na to, čím tento minifilm je, si počína veľmi sympaticky. hodnotím ho hlavne ako poctu Tolkienovej mytológii a v druhom rade i Jacksonovým veľkofilmom, na ktorých štýl nekriticky nadväzuje. a to je na ňom úplne najkrajšie. na amatérsky počin sa to celé sa odohráva vo výrazne nadpriemernom prevedení, pričom sa tvorcovia (vedomí si svojich limitov) celkom šikovne vyrovnávajú so zobrazením samotného Gluma. ako doplnok pre fanúšikov neoceniteľné... ()

Budisovie

Logická chyba v deji. Gluma hľadá Mordor, hľadá ho Aragorn a Gandalf, následne vedia, že je ohrozený kraj, ako sa dozvie asi Mordor, že tam je prsteň, keď Gluma ani nemučili a nemôžu, lebo je zatvorený? Trochu nedotiahnuté. ()

worlik

Počin amatérů, přesto ve velmi solidní kvalitě. Jen by možná neškodilo zkrátit stopáž tak na polovinu, těch hluchých míst tam bylo zbytečně moc a krajinu si člověk může "prohlídnout" v LOTRovi. Jediný, co mi ale fakt vadilo, byly blankytně modrý oči Aragorna... ()

Weirdman

Veľmi sympaticky snaživé a vzhľadom na možnosti vynikajúco prevedené. Ale ubehne to rýchlo a nezanechá po sebe žiadnu výraznejšiu stopu... A kvalitatívny rozdiel v obraze medzi interiérovými a exteriérovými scénami až príliš rušil... (●) ()

E-Swift

Velice mně to překvapilo. Na nízkej rozpočet vynikající. Zahráno dobře, kamera taky dobrá, i hercům se dařilo a Glum pořád stejnej hajzlíkchudák. ()

blondboss

Nemôžem si pomôcť, ale po zhliadnutí slávnej trilógie mi toto príde ako také snaženie sa okopírovať originalitu Petera Jacksona. Na podiv to bolo vcelku dobré, až na ten katastrofálny strih, ktorý dodával celému príbehu strašnú nesúrodosť. Len škoda, že Golluma seriózne ukázali až v závere. Hold, Jacksona ťažko niekto prekoná. 60 % ()

Dave_ff

Není to špatné, ale! Problém je ten, že scénář prakticky neexistuje a jednotlivé pasáže jsou jen pouhými upravenými kopiemi úseků z Pána Prstenů. Nicméně i přes všechny neduhy mě, jakožto fanouška trilogie, tento snímek poměrně překvapil... ()

walmezak

Dosti povedený amatérský prequel.Skvělé napodobení Gandalfa i Aragona. Akorát si mohli odpustit to okaté napodobování originálu :/ ()

Glukoza

Velmi mile mě toto malodílo překvapilo, očekávala jsem rozhodně méně. Užívala jsem si scénky s kajinami, vzhled skřetů i ponurou atmosféru. Samozřejmě oproti LOTR je to obrovský rozdíl v efektech, pozadí atd, ale v celku dám klidně 5 a nestydím se. ()

m.xFuck

Příběh jako takový je neuvěřitelně hloupý a banální, ale tvůrci to zaonačili tak, že jsem se až dokonce nenudil a bavilo mě to. Jacksonovsko/Tolkienovský look je perfektní. Triky obstojné. Hudba dobrá. Skřeti mohli být trochu lepší, ale budiž. A nápad zavřít Gluma do pytle šílený. Celkově je to velmi dobré a pokud je pravda, že to zvládli za 3000 us dolars, tak dokonce neuvěřitelné i když chápu, že na honorářích ušetřili nejvíc. A pro Phobii: mě nevadil ani tak Aragorn jako Arwen :D Můžu jen doporučit. ()

Kennedy_R

Obstojně natočená doplňovačka filmové trilogie, na amatérské poměry víc než dobrá. Jen škoda, že děj nemohl být delší a více akční. ()

Sentinel

3 hvězdičky za snahu. Bohužel je to amatérské dílo a amatérismus doslova čiší z každé scény. Hlavně citování známých dialogů z trilogie mi přišlo chvílemi hodně otravné. Autoři však zkopírovali nejen dialogy, ale i některé scenérie s cílem napodobit onu nezapomenutelnou atmosféru Pána prstenů. Snaha se cení, ale výsledek je žalostný. Jestliže však máte k tolkienovskému universu nějaký vztah, těch 38 minut obětovat můžete. ()

Wintery

Opravdu nechápu, stejně jako spousta dalších, proč když už dokázali udělat tak vizuálně působivý amatérský film, si nedali větší práci se scénářem... Hodně mě to mrzí. ()

JackWalters

Amatéři se nám pustili do Tolkiena a ono to nedopadlo špatně. Atmosféru zachytili. Ale to je asi tak všechno, chápu že tvůrci neměli moc peněz, ale herce mohli vybrat lepší. Aragorna a Arwen podle mě vybírali jenom podle vzdálené podobnostis Viggem a Liv, ale ta herečka by mohla z fleku hrát Ijáčka a ani by nepotřobovala moc makeupu. Pak je tu ještě Glum který film zkazil ještě víc než toporný Aragorn. Dokud ten anorektik nebyl vidět, bylo všecko v pořádku, pak ho ale pustili ze stínu (a z pytle) a všechno šlo do háje. Sice se tam ocitl jen asi na vteřinu, ale ten tak špatně naanimovaný ksicht působil směšně. ()

Bornd

Celkem by to i souviselo s dějem, i když v knížce je o tom jen půl stránky. Dobrý výběr herců a rozpočet jenom 3000 dolarů?? Nechápu! Kdyby měli autoři víc peněz tak by se jim povedl skvělý celovečerní film. Dávám **** a to za Gluma, který vypadal jako z nějaké hry. ()

Yesenka

Nechápu jak mohl film stát 3 000$, když například The Road stál 20 000 000$. Určitě doporučuji zhlédnout, ať máte porovnání k Hollywoodu. Překvapí Vás! Až na scénář... ()

ferrca

Naprosto nečekané! Jasně že je škoda, že zde nehrají stejní herci jako v LOTRovi, ale i tak perfektně zpracovaný příběh, kostýmy, hudba...opravdu mě překvapuje jak moc se to podobá Pánu prstenů. Myslím, že Bouchard to uchopil nejlépe jak se dalo. ()

Hubna

Jako fanoušek Tolkiena musím trochu nadhodnotit, protože to přece jenom není profesionální film od Jacksona, na druhou stranu atmosféra Středozemě je fakt parádní! Celkový dojem mi ale kazí herec ztvárňující Aragorna. Ne že by se nesnažil, ale asi už mám tak zažitýho Mortensena, že jsem mu prostě nemohl přijít na chuť. V bojových scénách mu to šlo ale dobře. ()

gezper

Zajímavý fanouškovský počin, který přínáší a rozvíjí jednu malou epizodu předcházející následné bitvě o Středozem. S ohledem na naprosto minimalistický rozpočet (5000$) je s podivem, že z toho vyšel takovýhle kousek, který se v mnoha ohledech (např. masky) velice blíží Jacksonovu monstróznímu projektu. Kdyby to ještě trochu více propracovali, takhle je to vhodné pouze pro fanoušky či ty co mají LOTR ságu v živé paměti. [60%] ()