Měsíc 44

• Západní Německo Moon 44 (více)

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace provádějící těžbu na vzdálených planetách spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone (Paré) je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory, vypátral její záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat... (choze)

Legas

Vesmírné vrtulníky? Hm, už nápad mě byl podezřele divný, ale nebylo to zas až tak hrozné. Začínající sci-fi Emmerich. ()

Anderton

Emmerich v tomto filme ukázal, v čom bude jeho najväčšia sila a čoho sa bude treba obávať. Tieto predpoklady sa naplnili do bodky. Takže to pozitívne: Emmerich chce točiť megafilmy. Ešte na to nemá peniaze, ale je jasné, že ak ich dostane, bude to stáť zato. Negatíva: psychológia postáv je smiešna, trauma zo znásilnenia vyvoláva úsmev. Absencia najelementárnejšej logiky sa objavila už v Mesiaci, netreba sa podrobne rozpisovať, pretože tu bije do očí, tieto kiksy si tu všimne každý. Ak je to vysokorozpočtové, je to väčšia zábava. ()

Campbell

I když bych měl správně odpustit že to je jeden z těch prvních velkých filmů od Emmericha, tak bohužel čekal jsem větší nářez, celý film je vlastně spíše o vězení a dohadování kdo je lepší pilot. On i když příběh nic moc tak na Emmericha je to docela dost. Celkem mě překvapily efekty, a hlavně Paré kterej je jako vždy dokonalej. A ani ostatní herci nejsou vůbec špatní, jediné co bych ještě pochválil je taková ta slušná atmosféra lodě. Ale ostatní je dost šedivý průměr. Prostě jsem se od Emmericha namlsal Godzillou, Patriotem a bůh ví jakým ještě blockbusterem a nějak jsem bohužel čekal víc. ()

klerik

Malý film, ktorý si vzal na seba príliš veľké bremeno. Emmerich sa však chvályhodne nesnaží o popcorn a celkom dobre sa mu snaží zabrnkať aj na psychológiu hrdinov... ()

Chrustyn

Před odletem do USA natočil Emmerich toto sci-fi béčko, které i přes určité kvality mohlo být lepší a hlavně zábavnější. Nemá cenu se nějak rozepisovat o příběhu protože ten v Emmerichových filmech nehraje takřka žádnou roli. I když film neměl velký rozpočet nevypadá vůbec lacině a některé triky vypadají dokonce velice dobře. Herci nepředvádějí žádné extra výkony a spíše se jen snaží tvářit cool a fakt, že hlavní hrdina se jmenuje Stone to jen potvrzuje. Největší problém filmu je fakt, že se v něm moc neděje a i přes standardní akční stopáž jsem se dost nudil. Je vidět, že v USA se Emmerichovi daří lépe než v rodném Německu i když občas šlápne vedle. ()

Jirka_Šč

Takové "klubové béčko". Herecky, dějově nic moc, triky působí "hračkářsky", tvůrci však přesto z evidentně slabého rozpočtu vytěžili hodně. 3* jsou za atmosféru, která je největším pozitivem filmu. ()

honajz

Na tehdejší dobu výjimečný sci-fi počin, s malým rozpočtem velké kulisy, ale už tenkrát bez příběhu a se zmateným scénářem, což Emmericha neopustilo dodnes. Nebo snad někdo pochopil, kdo vlastně kradl ty lodě a proč a kdo všechno nakonec do toho byl zapleten? Nebo proč si organizace ten poslední měsíc chce jen tak nechat vzít a nebránit se? ()

J.Connor

Jedno z prvních sci-fi, co jsem viděl, pročež se nemůžu ubránit kladnému hodnocení, i když je to jen z nostalgie. Na druhou stranu Michael Paré jako charismatický agent a Malcolm McDowell jako neméně charismatický záporák, k tomu podivná klaustrofobní atmosféra, všudypřítomné vedro a zvláštní koexistence oněch navigátorů a samotných letců. K výčtu herců bych určitě doplnil Deana Devlina v roli jednoho z navigátorů. Dlouhodobý spolupracovník Emmericha - producent a scénárista (scénář např. Hvězdná brána, Den nezávislosti, Univerzální voják, Godzilla aj.). ()

SOLOM.

Průměrné sci-fi, které ve mě nezanechalo nějaké hlubší prožitky. Podívat se na to dá, ale není to žádný zázrak. Béčkové efekty i samotné výkony herců odpovídají celkové kvalitě snímku. Musím ovšem pochválit několik vtipných hlášek i trefných scének, které mě probudily z polospánku. ()

JohnCZ

Jeden z prvních filmů Rolana Emmericha a i když je to zjevně béčko, které má trochu problémy s přehledností vyprávění, technicky vypadá na svou dobu a rozpočet velmi dobře. Poctivé efekty a špinavé umaštěné kulisy, temná atmosféra důlní stanice a skupina drsných upocených vesmírných mariňáků (resp. bývalých vězňů). A kupodivu to celé působí velice sympaticky a už i tady je vidět Emmerichův cit pro filmařinu. Jednotlivé charaktery jsou trochu zjednodušené, ale velice sympatické. Zejména Dean Devlin, těžko uvěřit, že takovej mladej floutek je jedním z lidí, kteří stojí za vznikem pozdější Emmerichovy kultovky Stargate. Ve skutečnosti mu ale v době natáčení Moon 44 bylo už 28, na což ve filmu vůbec nevypadá. ()

Expendable

Stavil jsem se do Levných knih a do očí mi padl hezký obal od DVD Měsíc 44. Byl pouze za 29 Kč, tak jsem si ho koupil. Dále -----Na obalu stijí cituji: KULTOVNÍ SCI-FI, KTERÉ BYLO VSTUPENKOU ROLOANDA EMMERICHA DO HOLLYWOODU a POSLEDNÍ EVROPSKÝ FILM OD TVŮRCE DNE NEZÁVYSLOSTI, GODZILY A PATRIOTA. Táák Rolanda Emmericha mám celkem rád, u něj je to takhle jeden rok natočí celkem skvělý film a pak hned záhy natočí pitomost a u Měsíce 44 je to střed. Film má velmi dlouhý rozjezd a režisér se hlavní akci a napětí pokusil naspat do závěrečných 25 minut. Paré je celkem sympaták ve stylu Michaela Biehna a jako pilot vrtulníku neboli dvojitý agent Stone je celekem v pohodě. Na snímku jde vidět, že je to režisér Hvězdné brány, protože ve filmu jsou použita jména Jack O'Neal a Kovalsky stejně jako v Hvězdné bráně-- plukovník Jack O'Neal a major Kovalsky. Je to lehce nadprůměrné scify s prvky slabého thrileru.55% stejně jako na štítku. ()

corpsy

Na nič sa to nehrá, všetko sa tam stále hýbe, pyrotechniky je tu dosť a drsňákov ešte viac. Emmerich čo to pochytil z Votrelčej atmosféry a vytvoril vydarený akčný sci-fi, za ktorý sa nemusí hanbiť. ()

Korbitch

Nazývat tento počin tajuplným, temným či snad dokonce napínavým, musel bych předtím upadnout na hlavičku minimálně tak z pátýho patra a to hned několikrát. Ubulená nuda, která mě téměř dokonale uspala. ()

Praxis

Mě se teda Emmerichova vstupenka do Hollywoodu vůbec nelíbila. Pro mě čistokrevné béčko, skoro bez děje s partičkou pošahaných (a taky trochu teplých) věznů, zfetovaného blázna drsného hlavního hrdiny. No k efektům - na svou dobu ušly, ale neustálé létání vrtulníků v jakýchsi kanonech a v mlze nic moc, s porovnáním třeba s Terminátorem 1 i když je o šest let starší, tohle vypadá hůř. Nevím, spíš se podívám na Emmerichovy "velkofilmy" než na tohle. ()