Záložní plán

The Back-up Plan

Romantický / Komedie

USA, 2010, 100 min

• Rousse

Šmarja! Nepoučitelná....Nepoučitelná a blbá - jo to jsem přesně já.... To jednou tak za uherský rok shlédnu nějaké veledílo seňory J. Lo, řeknu si: "Pána Jána, takovou sračku už víc ne! Už se na to příště nedívej!" a pak na to zapomenu a stejně se k mým zrakovým a sluchovým senzorům další podobná taškařice dostane... Nejinak tomu bylo i tentokrát...Inu - k hereckému talentu seňory se už nebudu vyjadřovat - i když na druhou stranu, co si má chudák holka počít, když má hrát takové srance, co jí tu scénárista vypotil. Ten by si zasloužil naliskat.... při sledování jsem si totiž připadala, jako bych měla křišťálovou kouli a nevím, jestli je to k chlubení, ale po sprchovacím rande jsem řikala "a teď příjde domů, pes se pobluje a ona tam uvidí výsledek toho testu" - lidi a ono to tak fakt bylo! Tohle fakt normální člověk nevymyslí a hlavně to normální člověk jako divák nepřijme. A pro příště až na své předsevzetí opět zapomenu bych prosila tvůrce, vynechte takové "gurmánské speciality" jako viz zmíněný poblitý pes nebo scéna s porodem - u těch jsem totiž fakt trpěla.(5.8.2011)

• Autogram

Pokiaľ sa akurát netočil prenos zo zúfalého klubu Hrdých slobodných matiek, tak sa to dalo pozerať. Na J.Lo sa dá celkovo pozerať vždy a asi jej to zostane až do dôchodku, tým získava film o jednu hviezdu viac, ako si zaslúži. Najlepšia scéna asi na pieskovisku: Deti? Ja mám tri. -- Ale veď on je piesok! -- Pri treťom ti to už bude celkom jedno.(9.5.2013)

• Flego

Mladá Zoe ( Jennifer Lopez ) nemá šťastie na vzťahy, ale túži po dieťati. Tak si vymyslí tzv. "záložný plán" a nechá sa umelo oplodniť. Následné stretnutie so Stanom ( Alex O´Loughlin ) všetko zamotá... A potom nasleduje klasická klišoidná romanca, ktorú ocenia romantickejšie typy, ale najdôležitejší je fakt, že dve tretiny filmu to všetko funguje. Potom prichádza nevkusná a zbytočná scéna, zopár scenáristických zakopnutí a takto upotený film sa úspešne natiahne o zbytočných 20 minút. Všetko milé a vtipné je razom preč a divák netrpezlivo čaká na koniec.(21.5.2010)

• fmash

Senzace! Tenhle film se nedá jinak popsat, protože to je takový neutuchající sled drobných senzací, že je z toho jedna velká senzace! Má to jen jeden háček. Už dávno nejsem pravidelným čtenářem Elle, dokonce úspěšně vzdoruji své závislosti, a tak už ani nepamatuju, kdy jsem ukončil své předplatné Ženy a život (ale určitě už je to víc než 2 roky, 4 měsíce a 11 dní). Takže sice vím, že život začíná po třicítce, ale už na mě ty fígle nefungují jako kdysi. Ale jinak je to prča obrovská, třeba ta hláška u porodu tý divný ženský: „to nejsou vlasy“, no to jsem se málem počůral smíchy... Prudký sešup ze žánrově slušné trojky až skoro k odpadu.(6.7.2011)

KINO-Filmová noc-Špalíček/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +Alex O´Laughlin, Jennifer Lopez, Anthony Anderson, příjemná romantická linie -klišé vedle klišé a hodně nechutných scén a vůbec téma "těhotná matka" je podáno dost nechutně/// Záložní plán je kupodivu snesitelná a vlastně hodně příjemná romantická komedie, která je v některých pasážích i velmi zábavná. Navíc chemie mezi ústřední dvojicí funguje dokonale a je radost se na ni dívat. Bohužel film pohřbívá jakákoliv scéna z "schůze matek" a film úplně shazuje scéna porodu. Nešlo si nevšimnou, že hodně lidí znechuceně odcházelo ze sálu. Nemám nic proti naturalismu, ale nehledal bych ho v romantické komedii, která má pobavit a né znechutit./// Celkem 52%///(27.6.2010)