Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

zdenny

Zdařilé pokračování "jedničky", kdy i tato "dvojka" ukázala, že jde kvalitativně navázat. Čtyři hvězdy dávám proto, že jednička pro mě byla dějově výš a i choreografie byla kvalitnější. V jedničce se pro mě Ip Man zrodil. Ve "dvojce" pokračuje v krasojízdě. Ne ale s takovou silou. Příběh byl trochu podobný "Rockymu IV". V ringu zemřel starší bojovník a zodpovědnost na svá bedra vezme hlavní postava, která si nakonec na svou stranu nakloní i znepřátelený tábor. Závěrečná řeč po boji byla klišé ale navýsost pravdivá. Myslím si, že s rostoucím ekonomickým růstem, se i Čína osměluje v oblasti filmové propagace své země. Třebaže je film z produkce Hong Kong. A možná se v budoucnu může stát, že Evropa za svou aroganci (ale dnes i slabost) dostane pořádně nakopáno. Stejně jako arogantní Britové v tomto filmu. Celkově shrnuto: nebál bych se ani "trojky". Především vzhledem k závěru, kdy se na scéně objevil malý Bruce Lee. To bylo roztomilé. ()

Midori_Mike

Pro mě o malilinko míň atraktivní než jednička, nicméně to je čistě subjektivní hledisko... prostě víc mi seděly čistě asijské zápasy, než mix se západním stylem. Ale z hodnocení nemohu ubrat oproti jedničce nic, protože se opět jedná o velice dobře choreograficky zvládnutý film, těžko hledat chyby... a je zde zachována ona síla ducha, která také dělá tyto filmy vyjímečnými ()

VanTom

Druhý díl se mi líbil méně než ten první. V první půli se totiž nic moc neděje, naivní a dobrosrdečný Yip Man založí školu bojových umění a pere se proto s místními bossy a jejich pohůnky, kteří mu nepřejí. Zábava začíná až s objevením záporáka, arogantního a namyšleného britského boxera a dalších skrznaskrz prohnilých a zlých "zápaďáků". Pak už je to klasický Rocky IV, jen snad ještě víc patetický a vyhrocený. Bojové scény jsou samozřejmě výborné, jen vždy strašně praští do očí občasné využití drátů, protože jinak je choreografie víceméně střízlivá a realistická. ()

Wade

Jednička byla mega MA nářez no a dvojka je další nářez. Oba díly mi vyrazily dech a posadily na zadek,protože oba dva díly jsou jedny z nejlepších MA filmů. Každá bojová scéna mě vtáhla do děje a já si to užíval. Celému filmu dosadila korunku scénka kde byl malý capart Bruce Lee. 100% ()

bizz_mjc

Souboje ještě lepší než v jedničce, snaha o neplochost a rozvést příběh dál, ale směrem přílišného klišé. Bojové scény vás však donutí film pustit ještě jednou. ()

Sany33

Príbeh: Majstra IPa životná situácia doviedla na pokraj chudoby ale nikdy nezanievrie na Wing-chun. Herecké obsadenie: Väčšinou sa v Ázijských filmoch strácam ale tu som presne vedel, kto je kto a potešila aj prítomnosť Anglánov. Prevedenie: Každá scéna hádže majstrovi pod nohy nové polená a on sa musí s týmito životnými situáciami vysporiadať. Všetko zavŕšené finálnym súbojom. Pocity: Osobne mám rád filmy so športovou tématikou a osobne sa mi páčia súbojové filmy, ktoré majú svoje príbehové vyvrcholenie zakončené parádnym súbojom. Trocha zamrzela interakcia boxu s wing-chun, lebo mi to k sebe moc nepasovalo ale asi sa narážalo na súboj kultúr a v tomto smere to malo svoj význam. Pridaná hodnota: Veľmi dobre gradovaný športový akčný film s grandióznym finále. 90% ()

NoFiction

Nejsem odborník na boje, ale závěrečný souboj kung-fu proti boxu mi připadal naprosto stupidní, tím si tento snímek u mě pěkně podělal. Výborná první pasáž a závěr s B. Lee je geniální, ale to co se dělo v závěrečném ringu je u mě na mrtvici. ()

headcrab

Tak dvojka je bohužel slabší. Je tady míň fightů, řek bych, a ještě k tomu neasijští herci dost přehrávali, a to mi trochu lezlo krkem, čili trošku zklamání. Čekal jsem větší nářez, resp. že to bude víc čistě mezi asijcema, ten box mi tam prostě moc nesedl, každopádně ale pořád super bojovka, jen ne tak kulervoucí jak jednička. Anyways, Donnie Yen je strašnej řezník :) ()

Kurikmoon

Dobrý film s posolstvom. Ale jednotka sa mi páčila trošku viac. Oceňujem však filmy, kde hrdina nepropaguje násilie, ale jemnosť a úctu. ()

Dreadd

Příběh volně navazuje na první díl a odkrývá nám další část života Mistra Ipa, opět trochu filmově přibarvenou. Souboje jsou perfektně zpracované, drží se při zemi, a až na pár momentů dodržují fyzikální zákony. Ze začátku se Ip Man opět motá kolem svého špalku a snaží se rozjet školu Wing Chun v Hong Kongu. V druhé polovině filmu přišel pocit, že už jsem tohle jednou viděl (v jiném filmu). Čím víc se blížil konec, tím bylo jasnější, že se koukám na čínskou verzi Rockyho IV (až moc okopírovanou). Závěr s malým Brucem Lee je už jen taková třešnička na dortu (ale pravdivá!). ()

Autogram

Česť chudobného čínskeho proletariátu zachráni v boji proti buržoáznemu boxerovi jedine MAJSTER - maskovaný sieťový špecialista. Ruky svištia a masáž chrbta, hlavy a bicepsov nestíhajú sledovať ani vysokorýchlostné kamery. Nechápem, ako sa mi mohli takéto filmy páčiť, tesne keď som vyrástol z Lolka a Bolka. Ale ako odreagovanie po dusnej Ceste do zatratenia to poslúžilo dobre. Nasledujúca časť sa bude volať IPv6. ()

vyfuk

Druhé pokračování epického a nezapomenutelného filmu o nezapomenutelném muži. Ip Mana jsem si hned oblíbil a proto nebyl pro mne problém si dopřát druhý díl, který za to stál. V tomto dílu je hezky čitelné, jak se z nepřátel mohou stát velcí přátelé. Wing Chun mě opět nezklamalo a vždycky jsem na jeho pohled byl uchvácen. Druhý díl mě do jistých měr vůbec nezklamal, nicméně jednička je originál. ()

Rootlover

První polovina příjemné navázání na zakončovací text jedničky a druhá polovina Rocky (jakýkoli díl), dokonce se mu při zápase rodí dítě, mstí přítele, chrání čest Číny a když leží na zemi, slyší hlas, který ho donutí vstát. Mhm... celkově zklamání ()

J-o-k-e-r

Druhý díl svého předchůdce asi nepředčí. Přece jen okupaci Japonskem nepřekoná válka gangů v Hong Kongu, ale souboje stále úchvatné, potěší přítomnost Sammo Hung Kam-boa, a zapojení britského boxera do příběhu velmi prospělo. Konečně pořádný protivník pro mistra Ipa, který jej alespoň párkrát udeří a i samotný mistr si sáhne téměř na dno. Škoda jen, že to místy připomene slavné scény Rockyho 4. ()

Ludivitto

Horší než jednička. Slabší 4 hvězdičky. Tu kazetu s Rockym 4 si Yen a Yip pouštěli asi moc často. Donnie je přesto opět vynikající, jak jinak:) ()

Pecival

Japonce nahradili Britové, ale jinak je všechno při starém, včetně šmíráckého politického balastu (teď snad ještě horšího). Navíc tihle záporáci už sou vyloženě karikatury, Japonskému generálovi nesahají ani po kotníky. Taktéž bitky jsou znatelně slabší, zvláště v ringu - kdepak asijským mlátičkám box fakt nesluší. To co se mi tak líbilo v jedničce ohledně závěrečného souboje, tady absolutně padá - kromě toho, že je poměrně slabý, Yip Man dostává naprdel a teprve až si představí mrtvého kolegu, za zvuku herociké hudby se zvedne a rozmete protivníka - ach jo. První půlka dobrá, druhá opravdu slabá. ()

VooDoom

Dal bych i pět hvězdiček, ale na mě byl začátek moc vyumělkovaný. Na druhou stranu musím přiznat, že mi v žilách tuhla krev. Opravdu jsem byl vtažen do ringu a srdcem bojoval za mistra Mana. 4,5 hvězdičky, prozatím, třeba změním hodnocení. Konec mne opravdu dostal, nebýt závěrečných titulků, které objasnily celou věc, tak bych si myslel, že jsou číňani dobřími šprýmaři :D ()

Hollohlaway

Slabý příběh s prostinkou zápletkou a až nereálně zlé záporné postavy. Akční část klasicky dobrá a souboje jsou to jediné co mě bavilo. Ta omáčka okolo je nic moc. ()

cyberhawk

Vzdycky jsem si pral videt wing chun proti jinym stylum, nejen proti kung-fu, ale i treba boxu. Yip Man 2 mi to umoznil, nicmene mi prijde, ze druha polovina filmu je na Yip Manuv zivotopis (coz by tento film mel byt) nejak krecovite nasroubovana. Naproti tomu Yipova snaha prosadit se v Hong Kongu a ziskat si respekt u ostatnich mistru je vyborna. Skoda take, ze nevidime vice Yipovych zaku a seznamime se "pouze" s Wong Shun Leungem. Jako dalsi pozitivum hodnotim krasnou navaznost na prvni dil a take, ze se postavy vraceji k tomu, co se udavalo v jednicce (Jin, Quan a jini), nicmene, pokud mam hodnotit celkovou atmosferu filmu, uz to neni takove, jako v jednicce. Moralne uz Yip Man nema povinnost zachranit cest Cinanu a kung-fu a vzeprit se japonske chuti ucit se cinske bojove umeni. V podstate se jedna jen o srazeni hrebinku jednoho namysleneho britskeho boxera. Pokud hodnotim dvojku ctyrmi hvezdami, musim hodnoceni u jednicky zvysit, protoze dvojka proste neni tak nalehava a dulezita jako prvni dil. ()